1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не ми е јасно со Весна Бејби Петрушевска

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BoaVista, 4 јануари 2011.

  1. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Ова е копија на Јофе кое се даваше на А1, и секако уште една владина пропаганда.
     
  2. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    ТС-310 пола мислење ми го зема али ок е :) весна бејби имаше полн погодок со првите неколку сезони на вртелешка после и тоа стана некој вид срање, али ова едно што не чинеше начинот на кој плукаше се околу (нормално освен владата) туку и не ја бива нешто баш нај нај. па и јас имав “среќа“ ја начекав емисијата кога пандеф кладе некој гол таму оваа возбудена и напалена во дресот на пандеф не го соблекувала незнам до кога -.- АЛООО еден гол ставил човекот кое достигнување ееееј!! :clap: :clap: :clap: :x |( |( :@ и да се надоврзам на крај на контрањето меѓу сител и А1 ќеиф ми се стори шо сите новинари, спикери и дел од емисиите од А1 отидоа во канал 5 не дека нив нешто поќе ги сакам ама НЕ се СИТЕЛ! А1 ftw xD
     
  3. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    јас не гледам такви шоу и не ме интересираат
     
  4. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Оф, сите овде го спомнавте Јофе!
    Опростите на вашата смисла за хумор ако Јофе ви беше смешен, со неговото: „Ч(меко)екајте, не слушам!“
    И демек као Баба Рога се плаши од Јофе ? :^)
    И одењето кај баба Ратка, да ја сними како жали ако ја нема А1, и оти Николче ќе ја гаси А1? :^)

    Пак да напишам: :^) ???


    Дечково ни малце ми немаше смисла за хумор, чак што више трагични му беа „шалите“.
    А ако на Бејби и била смислата да биде женска имитација на Јофе, боже ме сачувај на нејзината помисла, а камоли реализација!
    Мене не ми е јасно како некој воопшто би се насмеал и на штосните моменти и на Бејби, и на Јофе, тогаш.

    Ептен, НЕ МИ Е ЈАСНО.
     
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е јасно, која е поентата да ја критикуваш опозицијата. Ама демократија ...

    :lol: :lol: :lol: