1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам да поднесам згодни девојки

Дискусија во 'Тело' започната од one_girl, 17 мај 2015.

 1. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Devojki, zarem ne ste ljubomorni na onie prezgodni zenski po koi sekoe masko bi se zavrtilo? Jas licno ne mozam da podnesam koga ke vidam nekoja so golemi gradi ili ispapcen zadnik i premnogu me nervira faktot deka postojat mnogu takvi. Mozebi ova e poradi sto nemam dovolno samodoverba, ne sum zadovolna od svoeto telo, slaba sum i nemam oblini, ni golemi gradi i sum ljubomorna na takvi devojki. Ne da gi mrazam da im posakuvam nesto loso, naprotiv neka imaat sto sakaat, samo da ne se pojavuvaat pred decko mi. Navistina e smesno ova, no mnogu se nerviram na takvi, duri i koga gledam na televizija, nekoi pejacki, vulgarni spotovi.. ne sakam toj da gleda takvi raboti i da se pali na drugi. Ima uste nekoja sto razmisluva kako mene? ova mora da se nadmine, no kako? :/ pozz do site <3
   
  На little women и zokipoki.1 им се допаѓа ова.
 2. ebola

  ebola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Не смееш да дозволиш да мразиш луѓе кои не ги познаваш. Пред се тие девојки треба да ти се инспирација за да се подобриш. Се трудат околу себе, внимаваат на изгледот и здравјето. Ако си незадоволна од себе, мораш да се подобриш, така ќе ти порасне и самодовербата.
  Запамти дека не можеш да им забраниш на луѓето каде да се движат, ни па на дечко ти каде да гледа. На крај краева, ако не гледа други пред тебе, ќе гледа со другари, ако не гледа со другари, ќе гледа порно. Треба да сфатиш дека гледањето не значи варање. Ти пишав и во друга тема, се надевам дека прочита.
   
  На Veki4kaa, eloves, anni93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.762
  Допаѓања:
  46.291
  Си можела бар насловот да го пишеш на кирилица :D Нема потреба да ги мразиш иако сум приметил многу од девојките за убава девојка од љубомора ќе кажат грда е ваква е таква е а изгледа и ти си една од нив,а место да бидеш љубоморна можеш да бидеш една од девојките што машките се вртат кога поминува :D
   
  На thelittle17, LUCERKA, angelche16 и 6 други им се допаѓа ова.
 4. ebola

  ebola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  ^^ Не се многу, али најчесто се тинејџерки, абе ја на првиот дечко душата му ја извадив за тоа. :) А сега, со сегашниот дечко си манијачиме заедно. :)
   
  На hermosa, Arthur и Ketchup им се допаѓа ова.
 5. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Da, procitav i fala sto me sovetuvas :* se nadevam ke mi pomine ova
   
  На ebola му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  Go citam naslovot i ne mi se veruva iskreno.Mnogu glupo od tvoja strana.Ne mozes da podneses?! Ne go razbiram toa,navistina,a i ne gi razbiram tie luge kako mozat da mrazat ili pak ne mozat da podnesat licnosti koi ne gi ni znaat,samo poradi fizickiot izgled.No ima edinstven odgovor za toa-Ljubomora.Ne dozvoluvaj ovaa bolest da te obzeme,mnogu losi raboti ke ti donese bezpotrebno.Sakaj se sebesi kakva sto si i treba da si sigurna,kolku i da gleda decko ti po ubavi,zgodni devojki deka toa bi ostanalo samo na gledanje i nisto poveke.
  A inaku ne si edinstvena,sum zapoznavala mnogu devojki vo zivotot sto razmisluvaat kako tebe.Zlobni se,ljubomorni koga ke vidat nekoja poubava i pozgodna od niv vednas imaat negativni komentari i koristat pogrdni zborovi za istite.Ne go svakam toa,bidejki nikogas ne sum imala takvo cuvstvo,tuku bas naprotiv ubavo mi e koga ke vidam takva devojka.
  Sto ke ti naprai ljubomorata nisto nema.
   
  Последна измена: 17 мај 2015
  На Tam4yy, bittersweet, SV1911 и 19 други им се допаѓа ова.
 7. Bokchee

  Bokchee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  810
  Пол:
  Машки
  Колкава си? Искрено си имаш набилдано таков комплекс, што ако продолжиш со ваквава болна љѕбомора ќе останеш и без него. Нема машко на светов што ќе му забраниш да гледа, што ќе направиш, ќе му ги врзеш очите? Мислиш он заувек ќе те тинтра, и ќе иде како ти што сакаш? Се лажеш, поточно е ако со другари, ем што гледаат, па и уште коментираат.Да не му забраниш да искача и со другари сега
   
  На Cvekjence му/ѝ се допаѓа ова.
 8. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.303
  Пол:
  Женски
  Не само што не ги мразам, туку и сама се вртам по убави девојчиња :D
  Не знам како можеш да мразиш некој што не го познаваш, сама си ја уништуваш врската и расположението со твојата негативна енергија.
   
  На Tam4yy, nozhica98, hermosa и 30 други им се допаѓа ова.
 9. NaAstorMajkata

  NaAstorMajkata Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  За убави девојки не, ама за девојки без целулит кога ќе ги видам викам на глас „уф ама ги мразам“, ама уствари не ги мразам навистина. Само сум љубоморна на нивниот добар ген да бидат без или со малку целулит. Маж ми и јас секогаш коментираме за екстремно убави девојки, онака како БРАВО, ама не се сеќавам дека во животов сум мразела некого...посебно не за таква површна и минлива работа.
   
  На ebola му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Да бе,ги мразам.Сонувам да им падне клавир врз глава и да ги смачка :D :D :D
  Боже свашта.
  Поарно насловот да биде „Дали чувствувате закана од згодните девојки“,тоа веќе е понормално.

  Шала настрана,никогаш не сум чувствувала закана,неретко знам да кажам за некоја девојка колку е згодна и убава.
  Неретко знам и да кажам дека и јас би ја легнала,не па машко :D :D (не сум би,само докажувам поента :D)
  Тоа е се во самодовербата,а и не значи ако некоја е убава и згодна ги има атрибутите да задржи момче.
  Ти уживај си со дечкото,има причина што тој е со тебе,а не со друга.
   
  На hermosa, Oneo, Sky-butterfly и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Девојки, не мора да ја обвинувате @one_girl , таа барем знае што ја мачи, искрена е кон самата себе и размислува самокритично. Така и полесно ќе го надмине проблемот.

  Како прво, секоја девојка си има свои квалитети. Ќе си ги пронајдеш своите (не верувам дека е тешко), ќе си ги сакаш и ќе си ги негуваш. Биди повеќе свесна за самата себе отколку за другите. Само да ти кажам дека нема девојка која не е убава, ретко, ретко, сите се дотерани и внимаваат на мода, многу се водат по ист шаблон и тоа е тоа. Ама! ама! нивната енергија е она што ги прави, многу од нив се несреќни и незадоволни со тоа што го имаат. Нивната неблагодарност ги мачи и ги јаде. Немој да мислеш дека "згодните" девојки се пресреќни.

  Љубомората е нешто претешко, сигурно многу те влече надолу, јас лично никогаш не сум била љубоморна, ама сум била гневна и ја знам тежината на негативното чувство. Тешко е, ама намали. За почеток, престани да ја искажуваш. Оти не сакаш да го изгубиш.

  И најбитно, никогаш не се обидувај да станеш како другите (иако ги мразиш, потајно сакаш да бидеш како нив), биди си своја и твојата креативност и среќа кон мали работи нека не бидат потиснувани од негативните чувства.
   
  На little women, Someonespecial, zarah и 10 други им се допаѓа ова.
 12. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.939
  Не, не ги мразам зш ијас сум згодна и убава8):D ако ме видиш ке ме замразиш:P
   
  На Sara123, Carolin., Arthur и 3 други им се допаѓа ова.
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Ne gi mrazam i jas se racunam za zgodna devojka,mozi e malku klise ama od sekogas pazam na teloto i imam prirodno ubava gradba,a plus i vezbam,e sega jas se trudam da imam ubav zategnat stomak i noze mn raboti koi sakam da gi jadam ne gi jadam i se potam sekoj den vteretana,e pak sega sednala nekoja so skrsteni race i ljubomori na zgodni i ubavi devojki koj ti e kriv zemi potrudise da se stredis,bitna e i genetikata ne velam ne ama i nie kolku ke vlozime vo sebe i na sebe e bitno...Patem koga ke vidam zgodna zena samo edno velam BRAVOS...
   
  На Mina_Z му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.271
  Треба да се донесе закон во кој експлицитно ќе се наведе дека треба да биде ограничено движењето на сите згодни луѓе. Се со цел да ги искорениме негативните чувства и побуди кај голем процент од искомплексираното население како што се зависта, злобата и ерекцијата. Башка, имајте предвид дека сите овие контра вредности не одближуваат од Бога, кампањата на ВМРО, влечејќи не кон ѓаволскиот амбис. А којзнае после ако ептен не спотрефи, може да дојдеме до степен да се претвориме во Ајкови рептили, па да ја колонизираме Земјата.
   
  Последна измена: 17 мај 2015
  На ku4ence, 1209, mims-89 и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  5.284
  Пол:
  Женски
  Не мразам луѓе ради нивниот изглед туку ради карактерот (не дека мразам туку не ги поднесувам).
  И не чувствувам закана од нив ниту пак сум му правела љубоморни испади на дечко ми за тоа. Ако ги погледнал што?! Ние зарем не се вртиме по згодни фраери по улица?! И по добро облечени жени се вртам и не ги мразам туку им се восхитувам.
  Не можам да ги мразам нив туку фактот што не сум како нив.
   
  На crazylady, ebola и buba4e89 им се допаѓа ова.
 16. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  fala za razbiranjeto, kje se potrudam da go praktikuvam tvojot sovet i da ne se zamaram so ova. a za ostanatite sekoja cest sto mozete taka..
   
 17. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.271
  Ги обожавам :) :) :)
   
  На joy1, sajonaramucaca, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  znam za tebe :D haha i ne ochekuvam razbiranje od mashko :$
   
  На LadyInTheDark и veren им се допаѓа ова.
 19. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.907
  Си ја отворила темата со надеж дека и други ќе речат дека ги мразат и ќе си отворите клан и ќе си живеете happily ever after. Епа извини сестро, ама не ти се згодните девојки криви што ти си имаш створено комплекси за самата себе и наместо да поработиш на тоа, ти отвораш теми да те утеши некој со потврден одговор на твојот наслов. И пред дечко ти, ни на телевизија да не се појавуваат, ами од кај да знае Бијонсе кога тој ќе гледа телевизија? :D Јаоо страшна ниска самодоверба, несигурност и љубомора, а за ништо! Pull yourself together!
   
  На Carolin., joy1, sajonaramucaca и 11 други им се допаѓа ова.
 20. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  10.190
  Пол:
  Женски
  Се смеев кога го прочитав насловот, навистина :D Ми дојде смешно па и плус на латиница дека....
  Како и да е, како што кажа Crimson, не дека не ги мразам, се подзавртувам да ги погледнам уште еднаш. Па ако сум со дечко ми заедно се зафркаваме леее види ја каква е дрн дрн. Ги загледнувам да од глава до пети но не дека ги мразам или дека ме нервира нивното постоење. Едноставно од секоја ситница се учи дали, стил, облека, па однесување, држење.....
  Поработи на самодовербата и нема ни да ги приметуваш веќе згодните девојки. Како што кажа самата, висока, си слаба не верувам дека има од што да ти биде срам. Главата горе, биди си своја и немој да се потценуваш. :)