1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам да поднесам згодни девојки

Дискусија во 'Тело' започната од one_girl, 17 мај 2015.

  1. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Каква некоинциденција :D Јас па мразам кога околу мојот згоден дечко се вртат некои ругоби. А исто и оние некои бивши гадни што му биле, душата за нив му ја вадам.
     
    На daylight и veren им се допаѓа ова.
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: Ама не е до тебе, дечко ти е тој што треба да има очи за тебе, ама очи се за гледање, па ќе речам до паметот е.
    П.С. Па можеби ти не си убава и згодна, па ти е криво за други. Како што викаш што сакаат нека прават и имаат, дај врзи го дечко ти во подрум така нема да се појавува никој :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
    Не за џабе рекле не гледај што имаат други гледај си за себе.
     
  3. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Значи верувај дека нема машко што не гледа други жени, и тоа нема врска со тебе, каква и да си, сите приметуваат убава жена само некои го прават тоа по суптилно а некои апла гледаат во други па и коментираат.
    Еве замисли си вака, сигурно некои од тие што ти ги сметаш за згодни и дечко ти гледа во нив, и тие имаат дечковци па и нивните дечковци можеби се вртат по други, па сигурно нема да се нервираат за тоа до толку....
    Јас мислам дека ти си имаш проблем со себе и ги преувеличуваш работите, освен ако дечко ти ти коментира нешто за твојот физички изглед па ти влијае така на самодовербата, тоа е друга работа, ама да се нервираш за ова до толку стварно е банално
     
    На daylight и one_girl им се допаѓа ова.
  4. one_girl

    one_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    da, ova moe odnesuvanje zapocna od koga toj pocna da komentira za drugi zenski.. a za mene ne komentira negativno, naprotiv sekogas mi povtoruva deka mu sum ubava i atraktivna, no ete nedostatok na samodoverba go predizvikuva ova a i tie negovi komentari i ocigledni ispadi na voodusevuvanje ko ke vidi nekoja takva.
     
  5. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.661
    Допаѓања:
    20.966
    Пол:
    Женски
    Најголема инспирација ми се, не па да ги мразам.:D:D
    Иначе, коа ќе поминат се вртам дури и по неколку пати да ги измањачам:$, срам да ми е бе.
     
    На daylight, anichka94 и Arthur им се допаѓа ова.
  6. HarleyQuinn

    HarleyQuinn Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Не сфаќам. На многу вакви теми наидов, и сеуште не можам да го разберам вашиот mindset. Што ли тие девојки ти згрешиле на тебе? Што се згодни? :lol: Абе ајде, сега сите ќе се огрдат само за на тебе да ти се допаднат.
    Ако дотолку ти пречи тоа што пред тебе коментира други девојки, што веќе можам да разберам - девојките кои полесно се навредуваат можат да го сметаат за понижување, зошто им се лутиш на нив наместо едноставно да му признаеш нему дека ти пречи? А за гледање, не можеш да „го шеташ’’ со превез на очите. Едноставно прифати го тоа и не се тревожи самата себе. И јас сум многу слаба, но вежбам за да добијам супер тело, и да ти кажам, засега добро ми оди. Мислам дека ако и ти почнеш да правиш нешто за своето тело, како на пример squats за задникот и слично, би се чувствувала подобро. Со среќа! :)
     
  7. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    kakva bezvezalna temaaa................:rofl::drunk::drunk:
     
    На the drummer, sajonaramucaca и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
  8. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Зашо да ги мразам згодните девојки? Згодни се затоа што вложиле, се труделе да бидат згодни. Ако сега не сум згодна, а утре еве бидам.. треба да се мразам? Без везе тема ај... :doh:
     
  9. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Не бе, оти да не можам да се поднесам себеси?:^):rofl:
    Ти девојче си имаш проблем со самодовербата.Ако ти не си го сакаш своето тело, друга не ти е крива за тоа.Ако некоја е девојка е згодна можеби се откажала од многу рабати за да го изгради тоа тело, можеби секое сабајле оди на трчање додека ти спиеш, можеби едноставно има добри гени...Небитно.
    Наместо толку да ги мразеш згодните девојки, потруди се и ти да станеш таква.
    Прво поработи на себе иди на теретана, смени исхрана, прави чучњеви и резултатите сами ќе си дојдат.Испрчен задник не паѓа од небо, труд треба и да си го запотеш слабичкиот задник, а за недостатокот во торзото е чиста генетика.Или имплатанти, кој како си милува.
    Но најпрво треба да направиш промена на менталниот склоп, да си ја тргнеш настрана љубомората и да се сакаш повеќе себеси каква и да си.Сите имаме маани.
    А во врска со дечко ти, знаеш, колку повеќе му забрануваш некому нешто, толку повеќе го посакува тоа.А ако со тебе значи тебе те сака, а не некоја друга.

    Јас пак многу сакам кога ќе видам на улица згодна девојка, убаво облечена, средена, намирисана.:clap:
     
    На daylight, ebola, Arthur и 4 други им се допаѓа ова.
  10. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Јас многу сакам да гледам згодни жени. Кој сака нека каже ама женското тело и убавина се уметност и сметам дека жените имаат многу по интересни делови од телото од мажите, на кој човек може само да се восхитува.Инаку не сум лезбејка, имам и дечко само сакам да кажам дека згодните и убави жени ми се голема инспирација.И најголема непријателка да ми е ако е убава, ако е згодна ќе го кажам тоа.

    Тоа што ти имаш проблем е проблем со себе, не со згодните жени, денес ќе се згодните жени а со вакво размислување за некое време ќе се сите жени. А ништо чудно да се однесуваш вака и за многу други работи во животот.Па јас сама на дечко ми му посочувам убаво жени , особено манекенки, глумици, пеачки,поголем манијак сум од него :DСтварно не сфаќам ем си љубоморна, ем нејќеш да мрднеш да се помачиш. Знаеш ли какви трансформации има на жени од редовно и посветено вежбање.Наместо да се запрашаш како дошле до таму и да се мотивираш ти нејќеш пред очи да ти излегуваат.Јас лично кога почнав средно имав 42 кг и бев многу слаба па се трудев со фитнес, со ова со она да се здебелам, не ми беше никој крив што сум слаба

    Љубоморните и искомплексирани личности се спремни на сешто.Гледај таму поработи си на самодовербата, вежбај,средувај се било што што би помогнало, ако вака продолжиш и без заби жена да му пројде на дечко ти пред очи ќе почнеш да ја мразиш:)
     
    На 1209, Sky-butterfly, daylight и 12 други им се допаѓа ова.
  11. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ete taka si naprajvme troa muabet aj sea sekoj doma, a temata...shut gooool vkanta :P
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  12. love.a7x

    love.a7x Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    112
    Немам причина да љубоморам. Секоја девојка си е убава на свој начин. Можеби некоја е повисока, некоја пониска, некоја има поголеми облини, а друга пак помали.. Сите имаме маани и недостатоци, но исто така и сите имаме нешто што не прави да изгледаме убави.
     
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Нема причина да бидеш љубоморна. Секој маж би се свртел на добар задник. Треба да научиш да си го сакаш телото, со самото тоа ќе имаш повисока самодоверба. Штета што некои такви девојки можат со своите атрибути да привлечат внимание, а не со карактерот, размислувањата и сл.
    Ако сака да гледа. ќе гледа, пак ќе речам машко е и тоа е тоа. Важно е што ти му си девојка и со тебе е, сигурно нема да те остави за да биде до Ники Минаж или Ким Газлашијан. :)
     
    На one_girl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Треба да си среќна, пошто он е одбрал тебе како девојка. Нешто изгледа сака тоа што го имаш ти него ли др девојки. Јбг, некој не останува ако пред него помине женска со цицка и напрчен гз, секој ќе загледа. Ама само тоа е гледање, ништо повеќе. Ти си покрај него, кај другите само си гледа, а кај тебе и гледа и пипка :D
     
    На one_girl и honey...21 им се допаѓа ова.
  15. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Нас па со дечко ми ни се случува заедно да коментираме девојки, ама очигледно немаме ист вкус :D Колку пати сум си се „фатила" себеси како зјапам во некоја убава девојка или девојче, па ми паѓа незгодно ако некој ме примети :wasntme:

    Во врска со надворешната убавина - има девојки кои на изглед се божици, ама имаат такво лошо однесување, речник или манири, што веднаш ти стануваат одвратни. А има и такви што не се ништо посебно, ама те освојуваат со нивната убава енергија и харизма.

    Ако продолжиш вака, можеш да го изгубиш дечкото. Ама ниту една згодна девојка нема да ти биде крива за тоа, туку ти сама ќе го оттргнеш од себе.
     
    На 1209, Sky-butterfly, sparklie и 14 други им се допаѓа ова.
  16. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Мене згодните девојки,баш напротив ми се инспирација.
    особено ми даават мотив и стимул да вежбам и повеќе да си се вложувам во изгледот.
    Дури и знам убаво да се загледам во некоја згоднотија.:$

    Па што ако дечко ми се загледа во некоја згодна.
    И во мене се загледуваат други :makeup:
     
  17. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Оти со вакви глупи и непотребни теми го затрупувате форумо?
    Па вежбај бе срцка и ти ќе имаш гради и гз ако толку ногу сакаш внимание да привлекуваш со физичкио изглед. Јас искрено не можам да ги сфатам момичките шо се замарат со вакви прости работи! Абе гледај си дечкото, глеј си живото и ногу подобро ќе ти биде!
    Ај позз! ;)
     
    На <3 pleza4e <3 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Темава ми е преинтересна од различни аспекти. Пример, како девојките се однесуваат кога некој ќе им пренесе ваква зачудувачка, ама искрена емоција. Ох, прекрасен дарвинизам.

    Од една страна тука се демек фем фатал девојките кои со нивната презгодност се радуваат, слават и пејат зашто има такви кои им завидуваат и им ја пумпат самодовербата која се базира на изглед.
    А други се оние кои не се хехе, ама се омг! какво ти е тоа завидување! е, тие се со потиснатите нагони и потиснатите мислења кои сега им излегуваат (некој им дал облик) и фала богу не им се допаѓа и ајде сега опа иха напаѓање.

    Љубомората не ја разбирам, мислам дека имам пишува на тема за неа, да не се повторувам.
    Ама многу ми е интересно кога некој искрено ќе си пренесе нешто вакво „фрапантно“(со кое, фала богу, не се согласувам) и како луѓето со нивната преголема духовна вредност ќе се соочат. А всушност, прости закони на природата се.
     
    На Sky-butterfly, sadgirl21, De-lovely и 3 други им се допаѓа ова.
  19. honey...21

    honey...21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Неможеш ништо против тоа..како што кажа @Bokchee нив може само да ги гледа(полни oчи,празни раце) а тебе те има...не си набивај комплекси за безврска..и не се преоптеретувај која како изгледа...тоа е резултат на слаба самодоверба...пробај да си ја зголемиш самодовербата и не се замарај која каква била.
     
    На Bokchee му/ѝ се допаѓа ова.
  20. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    девојче...:D:D:D...очи се за гледање8)
    ти кога ке помине згоден дечко пред тебе мижиш?? па откако ке помине отвараш очи??
    па и девојка не само дечко8)
    поголема глупост немам прочитано :D:D:D
    тој ако сака да те извара нема ни да видиш ни да приметиш дур трепнеш доволни се 2 мин да не се лажеме (facepalm)(facepalm) а ако продолжиш да го гушиш со гаранција ке го изгубиш ама по твоја вина
     
    На daylight и honey...21 им се допаѓа ова.