1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам да постигнам полна 100% ерекција со девојка ми :(

Дискусија во 'Канта' започната од cogitoergosum, 8 мај 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. cogitoergosum

  cogitoergosum Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Имам само 19 години, не сум имал секс сеуште, имам девојка меѓутоа сеуште не сме имале секс. Проблемот е тоа што малку ми е намалена самодовербата во врска со сексот што треба да го имаме во иднина затоа што не можам да постигнам максимална ерекција кога со девојка ми ќе се впуштиме во страстно бакнување и допирање. Допирањето е воглавно преку облека затоа што немаме многу приватен простор/место... Не дека воопшто не ми станува, има ерекција ама ми се чини дека не е доволно тврд колку што би требало да биде, да речеме имам ерекција 70-80%. Да се разбереме, проблемот не е во девојка ми, ме привелекува максимално и многу ја сакам. Не знам дали проблемот е до мене и дали имам причина да бидам загрижен или пак проблемот е тоа што допирањето е преку облека и е воглавно од моја страна (таа не ме допира за пенисот, сеуште не е ослободена)...
  А не ми се стврднува максимално нити при мастурбирање и гледање порно... само тие 70-80%... понекогаш се стврднува и повеќе меѓутоа ако не продолжам со мастурбирање не се задржува за долго...
  Загрижен сум :(
   
 2. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  234
  Ти пишав и во другата тема, но еве ти го пак одговорот :)
  Па штом се допираш сам преку руби.. Нормално дека нема да ти стане како што треба
  Штом уште не се факате на голо, прилично сте далеку од секс... А штом си невин претпоставувам не си добивал некоја посебна акција и во минатото... верувај моментот пред да го ставиш каде што треба, ке имаш ерекција 130%... А после ке свршиш за 20 секунди

  Не се секирај, не е ни во девојка ти проблемот, ни во тебе... Туку во панталоните Пушти ги стварите да идат пополека, ке видиш се ке си дојде на место и додека да трепнеш се ке биде во ред.. А штом и девојка ти не се опушта така лесно, нема што да се срамиш од невиноста
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.