Не можам да се одлучам

Дискусија во 'Канта' започната од Dwarf, 5 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Dwarf

    Dwarf Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Вака значи..има двајца кои цело време ми се пуштаат..и двајцата викаат дека ме сакаат и дека се ќе напраат за мене..а пред некој ден се степаа заради мене, и мислам дека јас сум крива :?: еден од нив повеќе ми се свиѓа и го одбрав него и мислам дека погрешив, со него се имаме видено 3-4 пати и цело време мислам на него..а поентата е шо ми изјавува љубов само на фб, ќе се избедирал ако ми каже здраво или ако ме викне по име :^) на прфил кај него цело време му фрчат срциња од други девојки а најтрагично е што им враќа..му верувам, ама има еден дел од мене што постојано ми вика, те лаже цело време, те искористува :| се стаив со него у врска на фб, и сега пошто ми е деактивиран фб се стаил со друга девојка у врска, мислам само да ме напраи љубоморна..а тој другиот зошто учиме во исто школо секој час доаѓа кај, и ме моли..за него сигурна сум дека ме сака и тоа веќе 3 год. ..стварно незнам што да правам, цело време сум на два памета :?:
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.733
    Допаѓања:
    5.152
    Ја заклучувам темава, истото го имаш поставено во Љубовни проблеми и совети.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.