1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам да си најдам девојка

Дискусија во 'Сингл' започната од xvxv, 18 јануари 2014.

  1. love_fighter92

    love_fighter92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Ви благодарам Dust :)
     
  2. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    не можам да си најдам и јас, не ме пушта жена ми
     
    На НаталиЛили, CoCoGiiiRL, SnowWhite8 и 24 други им се допаѓа ова.
  3. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Лелееее урлааам:rofl::rofl::rofl:
     
    На Mr. Right, My name, AURUA и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    ;)
     
    На Mr. Right, Dust и elimkd им се допаѓа ова.
  5. augustd

    augustd Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    11.292
    Пол:
    Женски
    Pa dremejki na fb normalno deka ne mozes da najdis, izlezi vo nadvoreshniot svet, ne edna deset ke najdes. Kakvo vreme dojde znaciiii se cudam, imal spisok od fb, svashta....
     
    На crimson, eloves, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
  6. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Не е точно дека преку фб не може да се најде девојка.
    Јас познавм стотици парови што почнале преку фб, а завршиле во брак.
    Може да се најде, само треба добар пристап да се има... Добри теми и погодно време за да излезете на кафе.

    Нормално дека подобро е изегувања, дружења, зезање, запознавање со нови личности, ама може човекот нема доволно пријатели или има здравствени проблеми па затоа потенцираше дека не може да излезе... Битно е да не му се урива самодовербата.
    При оваа развиена технологија биди поупорен и ќе успееш.

    И мислам дека темава не е баш најпогодна за да ја покажувате вашата хумористична страна.
    :)
    Некој е стварно очаен и би било добро да му помогнете ако можете, а не да му одмогнете.
     
    На Blue000, Elisabeth, blueeparadise и 8 други им се допаѓа ова.
  7. augustd

    augustd Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    11.292
    Пол:
    Женски
    Dobro, a onie koi ne koristat socijalni mrezi? Eve jas nemam fb, povekje ja sakam realnosta od virtuelniot svet i ne sum rob na fb ili instagram ni pak na forumov. Iako sum mazena, da ne bev sigurno nemashe da baram decko na net, mn mi e mizerno toa. Drug e feeling-ot vo zivo, no neli kolku lugje tolku karakteri. Zalosno e samo sto mladi robuvaat na fb namesto da go ziveat zivotot.
     
  8. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Добро, а колку проценти се тие што не користат социјални мрежи од младите? 2 %?

    Секој млад е со телефон во рака и има фб, вибер, скајп, инстаграм и тн и тн... Ретко многу ретко некој да не користи НИКАКВА социјална мрежа.

    Или е некој постар или е заостанат или ептен нема финансиски средства.
    Да, жално е ама тоа е реалноста и нема што да се прави кога живееме во такво време.
     
    На Trxmx, Ketchup, AURUA и 2 други им се допаѓа ова.
  9. augustd

    augustd Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    11.292
    Пол:
    Женски
    Pa jas ne se osekam voopsto zaostanata, ni pak sum nekoja sto nema sredstva, samo kazav ne sakam da ziveam takov zivot. Ete za nekoj sum zaostanata, za nekoj mozebi malku povekje pametna.
     
    На Оленка* и elimkd им се допаѓа ова.
  10. love_fighter92

    love_fighter92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Ви благодарам за поддршката JollyGirl! :)
    Би сакал да отпочнам разговор со Вас,но форумов не ми дозволува,веројатно бидејќи сум нов член!
    Можете ли Вие да го отпочнете разговорот?
    Однапред Ви благодарам!
     
    На JollyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    @love_fighter92, не би навлегувала во тоа што си спомнал дека од некоја причина не можеш да го промениш проблемот околу социјализацијата, твоја работа е и може да е навистина сериозен проблем со кој не треба да се зафркава и да се исмева никој.
    И да, на интернет може да се најде личност од спротивниот пол со слични интереси со која може да се родат чувства и без сомнителни намери од двете страни скриени зад виртуелноста. Можеби е ретко, но ниту тоа не е воопшто смешно, ниту чудно во 21 век.
    Рече дека одиш на факултет, па можеби можеш од таму некако да пробаш во живо, со запознавање нови луѓе преку колегите/колешките од факултет... И никако не ги сфаќај како поголем јад и комплекс возраста и луѓето во долги и успешни врски во твоја околина.
    Со среќа :)

    П.С. Баш горе доле тие што критикувавте сарказам кон нови членови со бесмислени теми, истите се исмевате и урлате на исмевањето кон волку културен член со вистински проблем напишан на правилно место... Very well done. :) :clap:
     
    На crimson, blueeparadise, Ketchup и 7 други им се допаѓа ова.
  12. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.600
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    Воопшто не за шега. Дечкото си има проблeм.
    @love_fighter92 Јас на твое место би баталила фејсбук и слични социјални мрежи, вака со списоков ми изгледа ко да чекаш некоја утакмица па која се фати се фати.. Дотерај се и излези! Опушти се, не биди оптеретен да најдеш некоја играј забавувај се и прати ситуација. Има толку многу женски што чекаат да им улета некој, а има уште толку повеќе дебили што дремат на телефон. Не мора да е тоа некоја дискотека, ете спомна дека си студент, во студентските домови прават често забави. Можеш да отидеш таму, знам дека доаѓаат и други од страна. Па може ќе се запознаеш со некоја. Ти посакувам среќа во потрагата. Пиши ми доколку сакаш. :)
     
    На blueeparadise, *Amethyst*, JollyGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  13. love_fighter92

    love_fighter92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    @Someonespecial,Ви благодарам на поддршката! :)
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  14. love_fighter92

    love_fighter92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Baby-bubu Ви благодарам на поддршката! :)
     
    На Baby-bubu му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.564
    Пол:
    Женски
    Воопшто не е за шега работава, се согласувам...на дечкото му фали секс, како може тоа да е шега|(

    Кога два пати ќе потенцира некој дека копнее за девојка и дека му недостига сексот, ок јасно е...

    Тебе дечко не ти фали девојка, тебе ти фали ебачица.
    Извини ако сум премногу директна вака...
    А зошто дојдов до таков заклучок?!
    Прво, поради горенаведеното, сам кажа дека ти фали секс...
    Па велиш дека сега не си во можност да излегуваш...значи си бил во можност и ќе бидеш во можност ама ете сега не си...тоа исклучува било каква ептен сериозна дијагноза..
    Па на прашањето како планираш да ја задржиш, немаш одговор... Знаеш, врските бараат реално вложување во нив, не седењр пред компјутер и куцкање на ФБ.. Врските бараат да ја изнесеш некаде, да шетнете... Како би течела таа врска не ми е јасно? Се запознаваш на ФБ, ја викаш на кафе...се молиш се да помине ОК...па едвај ќе дочекаш да ја легнеш затоа што и сам кажа дека гориш од желба..
    Па откако и тоа ќе се случи, само ќе си куцкате на тастатура и по желба ќе си идете по дома за секс затоа што нели, не излегувате...

    Ти сакаш девојка на тацна. А откако ќе ти се самопослужи, ќе бараш и на закачалка да биде...


    Е така..
    Вие пак жалете го..


    Не сакал да излегува на 25:doh: абе седи таму|(
     
    На Elisabeth, *Amethyst*, Petar80 и 3 други им се допаѓа ова.
  16. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Tocno e deka blagodarenie na fb se imaat zapocnato mn vrski i se imaat skluceno mn brakovi,no site ja nemaat taa sreka ako mozam taka da ja narecam,doma zatvoren nema da ti dojde princezata na bel konj.Mlad si odi prosetaj zabavuvaj se sig ke zapoznaes nekoja na koja ke i go osvois srceto,ovde soveti i soveti kolku sakas,edno e sovet dr e realnost,ne ocajuvaj sto e tvoe ke si dojde pozz
     
  17. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ти пиша дека си мажена, значи си имаш обврски, работа и семејството... Не можеш да се споредуваш со млади што не се во брак и што немаат толку обврски.

    Цел млад свет користат интернет.
    За жал ако млад не користи социјални мрежи, заостанат е, а не паметен :)
    Нормално не треба да се дреме по цел ден по нет ама тоа е...

    Плус еве и ти седиш на форумов, значи користиш социјална мрежа.
    :)
    Не бараш дечковци, ама бараш совети и слично... Така да, апсурдно е ова што го пишуваш.
     
    На Trxmx, Zlatna12345, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
  18. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски

    Најпрво отфрли ја таа претерана куртоазна љубезност, женските не сакаат многу типови од таков калибар...а за тоа дека си немал секс 6 години, ништо страшно, отвори понуди кои ги има еден куп на интернет, спреми пари во џепчето и фурај.
     
    На MissSpark, LittlePinky, *Amethyst* и 3 други им се допаѓа ова.
  19. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Не бе не, лесно е вака да се соли памет да излезе некој, да најде друштво, девојка и сл., блазе си ви што немате појма како е да си заглавен во некој шаблон во животов (дома-факултет/работа-дома), или поради сплет на околности да немаш со кој кафе да се напиеш или да излезеш затоа што секој си е во свој филм и си го гледа животот итн...
    @love_fighter92 , што совет да дадам освен тоа дека што е твое ќе си дојде. Не можеш да ги форсираш работите и да замислуваш како нешто ќе тече или ќе се одвива.
    Јас би ти предложила да се фокусираш на себе, научи да бидеш среќен и доволен сам на себе. Прави ги тие работи што ги сакаш, ако ти се вози велосипед-вози, ако те влече некој јазик или спорт- запиши се таму, започни да учиш во читална... На сите овие места потенцијално ќе запознаеш нови луѓе, па ќе седнете на пијачка, во кино, на кафе, па ќе запознаеш нивни пријатели и така натаму, едноставно спонтано ќе се одвиваат работите и со тек на време ќе запознаеш соодветна личност. Дали за секс или врска, не е битно, ќе се најде некој со кој имат заеднички јазик и потреби.
    И не се замарај со планови во животот, дека треба нешто да се случи во некое време и по некој редослед.
     
    На Читател, ♣ Alba Viduam ♣, Cheryll и 8 други им се допаѓа ова.
  20. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.142
    Јас со мажот преку фб се најдов. Т.е. го знаев отпорано ама изгубивме контакт и по неколку години го најдов случајно на фб и го додадов и се договоривме да се видиме, почнавме врска и сега сме маж и жена :D не е тоа мизерно ко што вика другава феминка.
     
    На Stark, Trxmx, Rose96 и 6 други им се допаѓа ова.