Форумџика на годината 2020

Не можам да си најдам девојка

Дискусија во 'Сингл' започната од xvxv, 18 јануари 2014.

 1. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  5.385
  Пол:
  Женски
  Си зафркнал работа. Ајде можеби ќе ја сретнеш низ град.
   
  На Nausicaa, cresa-jagoda, grunf и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.739
  Пол:
  Машки

  *Нека птице никад не полете.*Некои грешки не се поправаат. Но можеби он само мислел - имал мислење.
  Сигурно да имало нешто повеќе , ако ништо друго , девојката сама би му дала контакт или побарала.
   
 3. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.598
  Пол:
  Машки
  А каква причина бе другар. Што кола возиш и како стоиш со финансии кажи и се е јасно. Сами се нудат за број ако имаш во џебот верувај. Не велам дека сите се такви, има исклучоци ама ретки се, тага да не се преоптеретувај, прави нешто што те прави среќен а тоа ако треба да се деси ќе се деси.
   
 4. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  18.302
  Ахххххххх :l: Инцелски муабети и MRA филозофии, а @Vitaly?

  Колку е убаво да си машко. Не те сакаат женските зошто не си богат, толку. Друга причина нема. Женските се само тоа, тешки материјалистки и спонзоруши. Чест на исклучоци. Не е дека можеби не си интересен, или физички не си баш најпривлечен, или можеби не знаеш нормален муабет да направиш (праска гради, anyone :wasntme:) Не, ти си супер, женските се тие не чинат.

  А како контраст на ова мислење, ете ме мене и сите мои другарки, од детство па до сега. Ако општо не сме имале успех кај момците, или некоја определена симпатија не не рецкал, следеле плачки од типот на: „Дебела сум, затоа не ме сака!!!!“ „Слаба сум, затоа не ме сака!!!!“ и плус „Не сум убава/Не сум забавна/ Не правам паметни муабети/ Не се облекувам убаво/ Немам долга коса/ Немам дебели усни/ Не се бакнувам убаво/ Немам стегнато тело/ Немам секси задник/ Немам смисла за хумор“

  Како бе едно женско не слушнав да каже дека мажите се криви што она не може дечко да фати, туку сите секогаш сме си ги барале причините во себе. А најлесно е да се каже дека другиот е крив. Место да размисли зошто девојките не се заинтересирани за него, да се запраша дали можеби треба нешто да смени во пристапот, па и во физичкиот изглед, најлесно е за егото девојката да се прогласи за спонзоруша. Не е дека момакот не чини, проблемот е во тоа што нема јака кола и кеш. Јеа рајт :emo:
   
  На Згодната, SnowWhite8, KateKane и 18 други им се допаѓа ова.
 5. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.598
  Пол:
  Машки
  Реков дека има исклучоци. А и знам како е кога никој не те гледа кога немаш во џебот па затоа зборам овде или шлапам по твое како сакаш. Проблемот може да е и во него ама ме чуди зошто проблемите ги снемува за миг ако си финансиски појак. Не го зборам ова од ведро небо, ми се има случено многу пати, поготово последнава година одкако почнав да шетам почесто. И не реков дека сите девојки се такви. Еве ако ти е за утеха имам сестра па и таа од како ја знам само богатство ја интересира.
   
 6. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  18.302
  @Vitaly, секогаш постојат материјалисти. Постоеле и ќе постојат. Полот нема врска со тој „критериум“ за врска. Е сега, нема шанси јас и другаркиве да сме исклучоци од правилото. Сите други спонзоруши, само ние сме поштени и фини. Не, не сме. И да бидеме реални, материјалистките од километар се гледаат, не можеш да ги утнеш. Ако тебе ти се привлечни баш тој тип на девојки, епа јбг. Не е до нив, до тебе е. Ќе си бараш девојка спроти себе.
   
  На KateKane, Someonespecial, DAngel и 12 други им се допаѓа ова.
 7. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.571
  Допаѓања:
  30.773
  Пол:
  Женски
  Партнерското поврзување и зближување е условено од компатибилност. Финансиската состојба (појак, послаб) не е репер за успешна врска. Немаат сите нихилистички потреби. Проблемите не исчезнуваат за миг како што и не се случуваат. Нештата имаат причинско-последична основа и можат да бидат од различна природа, освен материјална.
  Секој треба да биде пообјективно настроен и реален за своите капацитети без да се впушти во потрага по нешто што не може да пружи, а да бара за возврат.
  Бегството од себесоочување и согледување на личните недоследности насочено кон туѓите аномалии и каприци резултира со разочарување.
  Никој не е толку "недопирлив" колку што секој може да биде сам по себе причина за "недопирливоста".
   
  На KateKane, Animali, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 8. grunf

  grunf Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2019
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Машки
  Немам ништо против и она да побараше контакт :), сепак е тоа работа која јас требаше да ја направам. Ако поставува лични прашања, значи дека постои првичен интерес и можев да и барам телефон.

  Не стигнавме да дискутираме околу финансии и каква кола возам :), а и не беше сама него со другарка и.

  Што не значи дека работава ќе беше готова, но ќе ја поканев на кафе и може ништо немаше да биде. Немам проблем со тоа, само шанса беше подобро да ја запознаам (и таа мене), едно видување не мора ништо да значи, сум излегол и со девојки кои и не ми се свиѓаат, не гледам дека е тоа одма мора да значи нешто.
  Во случајов вината е само моја, за жал спор сум, а во некои ситуации нема време за размислување, ако не реагирш одма, отиде возот.
   
  На Someonespecial, WildMk, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  33.571
  Пол:
  Женски
  А дали има момци исклучоци од ова вашево „сите се материјалистки“? :?:
  И после „Зошто немам девојка?“ и „Зошто не можам да задржам девојка?“. Затоа што егото и нарцисоидноста го преземаат кормилото само што ти се спомне зборот девојка.
   
  На eliesaab, KateKane, Someonespecial и 8 други им се допаѓа ова.
 10. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  10.525
  Пол:
  Женски
  Досадни сте веќе со ваквите коментари дека девојќите трчаат по пари и дека се ретки тие другите.Не е така.Тоа е само ваш коментар затоа што сите жени ве одбиваат и не сакаат контакт со вас па ќе се тешите со глупости.
   
  На eliesaab, Someonespecial, lovestoneddd и 4 други им се допаѓа ова.
 11. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.928
  Допаѓања:
  13.930
  Пол:
  Женски
  Ако ти било пишано, ќе ја сретнеш пак :)
   
  На sjdgo и grunf им се допаѓа ова.
 12. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.034
  Допаѓања:
  17.180
  Во потполност се согласувам со репликата на @Nausicaa само ќе се надополнам.

  Нема ништо лошо во тоа да се биде материјалист. Обусловени сме од земските хедонистички задоволства. Еве, на пример јас сум тежок материјалист по природа. Многу сакам земски добра во неограничени количини, со таа разлика што истите ги барам и очекувам од себе! Не од момак, не од мајка, не од татко. Да се пошегувам малку, ова моето испаѓа сам свој спонзор. 8)

  Материјалните побарувања од другата страна (партнерот) не мора секогаш да бидат во парична форма. Мажите кои ги објектифицираат жените и сексуално го посакуваат нивното тело се во иста мера спонзоруши колку и една жена која бара секој каприц да ѝ биде платен и удоволен без притоа да има желба и иницијација за финансиска рамноправност. Така да пред да поентирате кон жените во однос на спонзорството погледнете ги своите критериуми за жена. ,,Да е женствена, има цврст задник, полни усни, плава коса".
   
  Последна измена: 23 јули 2019
  На KateKane, Someonespecial, Purplelilac и 6 други им се допаѓа ова.
 13. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.934
  Допаѓања:
  5.791
  Како што има девојки така има и машки матријалисти,некако во подем се машки спонзоруши,секој треба да си се бара таму каде што припаѓа,сите сакаме да сме богати и убави ама тогаш не би бил интересен животот.

  Направи си анализа колку ти самиот вредиш?Што сакаш?Што бараш?Љубовта е реципроцитет колку даваш толку ке добиеш.
   
  На Tokyo. му/ѝ се допаѓа ова.
 14. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  10.525
  Пол:
  Женски
  Со ова не се согласувам.Некогаш даваме повеќе отколку што добиваме а некогаш пак е обратно.
   
  На Alisa22 и Pabi19 им се допаѓа ова.
 15. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.934
  Допаѓања:
  5.791
  Добро лошо сум се изразила,треба да биде обострана љубовта во таа смисла,инаку ништо неможеш на вага да ставиш,све е релативно,нормално е некој повеќе да сака,а некој помалку.

  Тоа сакањето е релативно,поважно е почитувањето.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.