1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам да соберам храброст да пријдам на девојка

Дискусија во 'Сингл' започната од AdoLf, 11 јуни 2011.

 1. AdoLf

  AdoLf Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  13
  Имав многу девојки, ама во последно време зе подздебелив малку, некое килце ништо страшно во рамки на нормала ама некако ја изгубив самодовербата да и се пуштам на некоја, стално кога ќе здогледам некоја цура уствари одма почнува маните свои да си ги пофтарам во мене и губам самодоверба. Тоа е сега, таков карактер сум значи и предходно си наоѓав мани пример зошто имам црни очи не им се допаѓам, мислев дека ги плашам :D , шо немало врска ама ова сега е баш поинаку и не и се имам на ниту една доближано со месеци а важам за принципиелен, романтичар на сите парови во друштво јас сум им советник дури и со години, па ми се благодарни, ама за себеси не знам да се посоветувам. Искрено не сум некој лепотан ама симпатичен дечко сум, така барем ми велат, ама јас упорно не можам да соберам храброст да пријдам на девојче, фала ви однапред- А да и еве ви прашалник-? :D :D :D :D
   
 2. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  И јас конечно прозборев!!! хихихи-мака имам!!

  Битно ти се пофали!!! :D
  Шала на страна :)
  Hit the gym baby! :)
   
 3. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.969
  И јас конечно прозборев!!! хихихи-мака имам!!

  Ако вишокот килограми ти претставува проблем, земи ослаби. Барем летно време тоа е лесно. Мислам дека и самиот го знаеш тоа ама сакаш и ние да ти кажеме. Или да ти кажеме дека таман си вака ?? :D

  А можеби и така ти се чини, сам си наоѓаш проблем ако го нема. Не знам, некако недефиниран си ми. Можеби ти е таков периодот, не се преоптеретувај многу, многу со тоа. Баш кога нема да мислиш на тоа, БУМ. Љубов. :D

  п.с. Сепак мислам дека its all in your head. Зошто би се плашеле девојчињата од некој со црни очи ?? :?:
   
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  И јас конечно прозборев!!! хихихи-мака имам!!

  Колку си срце :D
  Ме потетуваш на еден другар. А за храброста само храбро, џентелмен мора прв да пријде да се разбереме, иако девојкиве денес може да изненадат. Пробај што има врска :)
   
 5. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  И јас конечно прозборев!!! хихихи-мака имам!!

  Немој да мислиш дека црни очи се turn off. Јас на пример, многу повеќе сакам машко со длабок продорен поглед зад црни очи, отколку некој со светли. Тие со црни ми се попријатни некако.

  Искористи си ја симпатичноста во пакет со харизма и шарм, скоцкај се лежерно, и во поход! Барем сега имаш избор, летни цурици на секој чекор низ град. А вишокот килограми не мора да значи дека се проблем, не секоја сака плочки, ама ако ти така ќе се чувствуваш посамоуверен, зошто да не одиш да трчаш на кеј (место плус за ловење гирици :D )

  Ајде м`шко, со лесно! :)
   
 6. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  И јас конечно прозборев!!! хихихи-мака имам!!

  Па, ако стварно си симпатичен дечкоо.. битно ни даде до знаење ! :D
  Шала на страна.. Ако имаш проблем со тежината, тогаш почни со намалување на исхраната, иди у теретана, и ќе ослабеш.. нема причина толку да ја изгубиш самодовербата, ако си се здебелил во рамките на нормалата ;)
   
 7. katrin96

  katrin96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9
  И јас конечно прозборев!!! хихихи-мака имам!!

  па што ка.мојот симпатија малце меше пуштил и има полемо газе :lol: па пакк си го сакам :angel:
   
 8. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  И јас конечно прозборев!!! хихихи-мака имам!!

  Најмногу ме нервираат машки што се срамат да и пријдат на девојка! Особено ако таа покажува знаци на заинтересираност...
  Вишокот килограми е најмал проблем, ако стварно сакаш да успееш треба да пробаш! Ете оди во теретана ако мислиш дека тоа ќе ти ја крене самодовербата или трчај. И биди храбар, девојките сакаат такви момци!
   
 9. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  И јас конечно прозборев!!! хихихи-мака имам!!

  не дозволувај вишокот килограми да те спречи во било што.. и самиот кажа дека тоа не се многу килограми.. мене лично црните очи ми се мноооооооооооогу поубави од останатите.. и не мисли постојано дека ако пробаш нешто се некоја нема да успее.. биди позитивен ;)
   
 10. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.010
  И јас конечно прозборев!!! хихихи-мака имам!!

  На математички начин ке ти го решам овој проблем

  Имав многу девојки < здебелив > немам девојки

  решението лежи во

  - слабеење
  - други работи кој не се важни


  Слабеење...
  1 На теретана никако да идеш ... НЕ тамо идеш даваш пари за да ослабеш а ништо нема да ослабеш
  прво затоа што ке идат тамо и девојки и момци кој ке имаат подобро тело и ке ги гледаш нив повеке неголи себе и нема да бидеш концентриран во слабеење

  2 на кеј исто , полно со згодни девојки кој ке ти го одвлечат вниманието и пак нема слабеење

  - остај тоа што ти викаат имало ке добиеш мотивација ова она...НЕ!


  Решение .
  Идеш кај викендичка, кука , кај баба дедо ..некаде надвор од урбаниот свет
  - секој ден си почнеш трчање ,стомачни ова она

  се вракаш и самодовербата по пат ја зимаш

  -дотолку немаш надвор од урбан свет онда седи дома и прави го истото .....
   
 11. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  И јас конечно прозборев!!! хихихи-мака имам!!

  Ако си решил да слабееш тогаш прави го тоа заради тебе а не за да и се допаднеш на некоја девојка, оти комплицирани сме си ние некоја сака дебелки, некоја сака слаби, 90% не знаеме што сакаме.

  Јас сум убедена дека ако се решиш можеш да ослабнеш а искрено на машките им е полесно да ослабнат отколку на женските, така да само почни да правиш нешто.

  Делот со очите ме збуни. Дај не зезај мислиш дека било кој излегува и си вика е сега јас ќе барам дечко со плави очи па што сака нека биде. :?:
   
 12. Aglaja

  Aglaja Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  24
  ниту се слабее ниту се присвојува внимание со „мижете феминки, а јас ладно пиво ќе пијам зошто од ќефоии вријам, а може и од времево.“ ;)

  после ова зборување - пишување, никој не би помислил дека не знаеш да пристапиш, а за вишок кила, изгледа топ си, можеби само треба некое да го ставиш вишок. :D

  ако е потребен совет,
  -биди она што си, и доволно е само симпатичен поглед или пријатно здраво во навика за нечие внимание.
  -возење велосипед - еден од најефикасните начини за обликување на телото и чување на здравјето. се намалува крвниот притисок, се зголемува потрошената енергија, се согорува вишокот масти, се одржува тонусот на телото, се намалува нивото на стрес и напнатост, се зајакнува на срцето.возењето би требало да трае некои 30тина минути, со тоа што во првите пет минути имаш лесно, нормално возење, а во последните пет пак, успоруваш, рамномерното брзо возење треба да трае 20 минути. педалирањето треба се движи околу 90 вртења во минута.кога ќе се завршиш со истото, потребно е растегнување на целото тело.
  -пешачење - наједноставна физичка активност за поволни кардиореспираторни ефекти. има минимален ризик од повреди. работат кардиоваскуларниот, респираторниот и локомоторниот систем. пешачењето треба да трае подолго од 20 мин. првите пет мин се загреваш со лесен од, во последните пет успоруваш. континуираното брзо пешачење треба да трае подолго од 10 мин. техниката на правилно одење се состои од повеќе кратки чекори во минута место долги. пожелно е да се носат платнени патики со мек ѓон. без пиење многу течности и најмалку два до три саата пред почеток без храна.
  -и уште нешто интересно, зумба. ем ќе се релаксираш, ем ќе имаш добро друштво. првиот месец гратис од мене. :D
   
  На AdoLf му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.341
  Друже Адолф ,мој совет ти е да не се замараш со килажата,ако веќе толку ти смета и ти влијае на самодовербата- преваец на спортување!
  За мааните - секој има маани,така да нека не ти се мотаат низ главата толку деноноќ
  но, никој не е совршен,без разлика колку се прави.
  Очите,штом ти се црни - тогаш ти се најубави на светот! (умрена сум по црни очи ,ама јбг кафени ми дал Господ)
  Се на се , што вели Слаткар , "не се замарај за сало,ни треба перформанс во секс"... :lol:
  Биди си тоа што си и таков каков што си ,принципиелен и романтичен и советник и симпатичен,ама додоај ја храброста како шлаг на овие останати доблести.
  Многу среќа,друже Адолф!
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  И јас имам црни очи хахаха ако мислиш дека си се здебелил пробај на вежбање скини некое килце и секогаш постои фејзбук, допишувај се па после излези барем во Битола тоа се практикува :D :D
   
 15. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Ма дај, си изгубил самодоверба, пфф ништо страшно килограмите бе луѓе! Цени се каков што си, килограмите се менливи, денес повеќе утре помалку.
  Дај земи флертувај, нема на тацна да ти дојдат да си знаеш ! :)
   
 16. Yolo

  Yolo Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Drugarka

  znaci vaka, dvajcata sme vtora godina, u ist klas, dosta se druzime i komunicirame, mi se svigja ali neznam kako da i prijdam radi toa sho mi e strav da ne rasipam drugarstvo
  sovet?
   
 17. gangstergirl

  gangstergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2013
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  88
  Drugarka

  Ќе треба подетално да напишеш за вашето другарство за да можам да ти дадам добар совет.
   
 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.345
  Допаѓања:
  8.468
  Drugarka


  Индиректно пробај да дадеш некој знак.
  Ако не реагира,тогаш не расипувај пријателството.
   
 19. Yolo

  Yolo Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Pa neznam sto, ednostavno primer u skolo koga sme 90% od vremeto sme zaedno, so uste 1 drugar i drugarka, i ona "celo vreme" go tapi za eden sho go svigja bla bla :D

  ponekad i navecher znae da mi se javi da praime muabet i taka....

  da znaev nekoj nacin, pa makar i indirektno nemashe da pobaram pomosh :D haha
   
 20. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
  Другарството отишло во неповрат во моментот кога си се затрескал во неа. ;)
   
  На Hipica и eliesaab им се допаѓа ова.