1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можеше да ејакулира

Дискусија во 'Секс' започната од x.x.x, 5 септември 2012.

 1. x.x.x

  x.x.x Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Имав секусален однос со еден дечко. Односот траеше многу долго и бидејќи тој не можеше да ејакулира, да доживее оргазам. Ќе моѓе мислења запричината зошто не можеше да доѓивее оргазам? До мене ли е тоа или до него? Прашувам бидејќи помислата дека можеби не бев доволно добра за дадоѓивее оргазам не гризе од внатре ....
   
 2. makarov

  makarov Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  46
  Дали користевте кондом? Ова прашувам бидејќи мошно е да има користено durex perfoma за да трае сексуалниот однос.

  Инаку ако не е доволно возбуден можеш многу лесно да препознаеш по ерекцијата :)
   
 3. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.969
  Пол:
  Женски
  Не ја теши, на добар мужјак ни performa не му го задржува. :lol:

  Ништо сестро, џабе никот штом не доѓивеал оргазам.
   
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Да не ви беше втор пат за вечерта? Затоа што, нели, втората партија знае да трае дооолго. :) Или ако претходно веќе се имал испразнето, можно е заради тоа да неможе по втор пат.

  Друга причина која е можна, да бил напнат заради нешто, или под стрес.

  А за тоа дека не си го возбудувала доволно не верувам, затоа што во тој случај воопшто немало да има ни ерекција.
   
 5. x.x.x

  x.x.x Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  да користевме кондом, а шо кондом беше појма немам
  не беше втор пат, прв пат имав однос со него. Значи не сум била невина туку баш со него прв пат воопшто имавме односи и за прв пат мислам дека тоа ми остави и мене и него лош впечаток ...
   
 6. bebe-m

  bebe-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Машки
  nisto loso, se slucuva
   
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.932
  Пол:
  Женски
  Се случва не мора ништо посебно да значи...
   
  На bebe-m му/ѝ се допаѓа ова.
 8. makarov

  makarov Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  46
  Штом ви било прв пат, и ако сте се спремале за првиот пат, дечкото дома „поработил“ на случајот и тоа по упорно за да се покаже, али некако оставил погрешен впечаток. И ако користел плус performa durex ете ти. Ништо страшно. Следниот пат за потврда дали е до тебе, фати го неспремен без најава и ти купи презерватив, мислам дека ке има сосема спротивни резултати :)
   
 9. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Инаку и мене истово ми се случи, меѓутоа тогаш мене ми беше прв пат. Не ме болеше воопшто и односот ни траеше долго, може и половина час. Користевме кондом, дурекс од виолетовите, меѓутоа тој не сврши. Јас бев разочарана од самата себе бидејќи не сврши и мислев дека е до мене нешто. Тој потоа ми рече дека бил малце напнат да не направи беља, да се скине кондомор размислувал на тоа и неможел да се опушти и било до тоа... Потоа наредните неколку пати веќе се си беше ок, но тогаш ете.. Мислите дека е до мене нешто или навистина како што ми кажа он?
   
  На Help! му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sandraprilep

  Sandraprilep Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  zavisi ako ima doma poraboteno na slucajo ne moze tuku taka da svrsi... ili pak ako ima seks so druga i potoa so tebe da ima dojdeno i togas ne moze da srvsi odma taka da ne si vo prasajne ti :D
   
 11. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  314
  Не знаев дека имало толку лесно решение. :D
  Кај мене секогаш му доаѓа брзо, и прв и втор пат :devil: , ама од сега јас ќе ги бирам кондомите. :lol:
   
 12. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  Нова сум во ова, со дечко ми имавме односи само три пати до сега.. првиот пат ме болеше доста така да траеше многу кратко и тој не сврши, но вториот и третиот пат траеше можда 20 минути но исто така не можеше да сврши, и сега последниот пат ми вика дека баш кога му дошло тој го задржал за да трае подолго, и после тоа пак не можеше... и нормално како што праша и првото девојче јас почнав во мене да си се сомневам да не правам нешто погрешно :worried:
   
 13. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  Немој да се сомневаш во себе.
  не се секиррај има време ќе се опуштите двајцата се ќе се среди.
  па зошто прекинавте со односот по 20 минути, можеби ако продолжевте ќе си завршевте работа :tmi: . поздрав мила и не се секирај :*
   
 14. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.235
  Допаѓања:
  16.957
  Пол:
  Женски
  Во случаите кои ги наведовте двете, ќе прашам само дали тие сексуални партнери се дрогираат,дали се алкохоличари, можеби се дијабетичари или имаат проблем со срце, бубрези, хормонски пореметувања и сл. Тие состојби може да предизвикаат проблеми со ејакулацијата, односно дисфункции.
  Освен оргазам со ејакулација, може да постои и оргазам без ејакулација,тоа се случува кога ејакулацијата задоцнува после оргазмот (но сепак има) и за тоа е потребно дополнително стимулирање(орално или мастурбирање), може да биде ретроградна ејакулација, спермата да се враќа преку мочните канали во мочниот меур и да се исфрла преку урината а може и да постои оргазам без ејакулација на сперма, во случај кога не се произведува сперма.
   
  На Help! му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  Колку што го познавам за пола година, мислам дека нема никакви проблеми...
  m.a.f.i. прекинавме зошто се уморивме, недостаток на кондиција :D се надевам дека ќе се среди со време, само ми е страв за мојата самодоверба затоа што ја немам баш многу, фала на совет :*
   
 16. x.x.x

  x.x.x Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Колку што знам од дрога пуши само марихуана, а и самата вечер пред да го направиме тоа пушеше а и пиевме и двајцата алкохол. За алкохоличар не е, но знае често да си пие. Какви здравствени проблеми има незнам, бидејќи ми е колега, не ми е дечко и не ми е некој близок пријател. тоа што се случи таа вечер се случи онака, непланирано, беше само за таа вечер и толку ... нешто како авантура. Многу многу немам искуство со сексуални партнери бидејќи овој ми беше втор човек со кој сум имала сексуален однос.
   
 17. drasko

  drasko Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Mene mi se slucilo poveke pati. Nisto strasno, xxx. Samo napred
   
 18. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  486
  Imavme prv pat so deckovo. Prv pat so deckovo, ne za prv pat.
  Bese mnogu napalen I sve toa, mozda smenivme I nekolku pozi za 20min no ne mozese da ejakulira. T.e
  sakase oralno. I togas za 5min svrsi.Dali ima nekoj problem kaj mene, navistina ne sum mn.iskusna..I da napomenam koristevme kondom, I mozda malce go napnav za da go proveruva dali e dobar kondomot...
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.811
  А ти сврши?
   
 20. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  486
  @DAngel otkako go zadovoliv oralno da