Не можеше да ејакулира

Дискусија во 'Секс' започната од x.x.x, 5 септември 2012.

 1. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.170
  Допаѓања:
  54.453
  Ако си и ти задоволна, и тој, ништо страшно што не можел веднаш да сврши.
   
  На Justicija и mila7 им се допаѓа ова.
 2. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.907
  Допаѓања:
  15.045
  Пол:
  Женски
  Вијагра , тоа е
   
 3. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  4.414
  Пол:
  Женски
  Па има повеќе опции. Прво можно е да не можел пошто бил премногу напален. Второ од преголема возбуда и желба да се покаже, бидејќи ви било прв пат. Трето, многу е веројатно дека има "изгубено концентрација" поради константното потсетување за кондомот, па кога веќе дошло ред на орален се опуштил и свршил. Во секој случај, пробај да се опуштиш, се е нормално чим ви е прв пат. Сигурна сум дека секој следен ќе биде се посинхронизиран. :lol::muscle:
   
  На mila7 и S.J.Parker им се допаѓа ова.
 4. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  475
  @Bella_Stella iskreno sum premnogu napnata, I tesko se opustam. Postojano mislam da ne se dupne kondomot, dali e dobar, pa duri I dodeka e so kondom nesakam da svrsi vo kondom dodeka e vo mene.
  Mozebi zatoa sto ne sme u vrska, I toa potsvesno mi doaga.
  Pa I podobro so bidna vaka, I onaka nema da bidne nesto poveke od has.
   
 5. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  4.414
  Пол:
  Женски
  @mila7 не се обесхрабрувај, нема потреба од тоа. На сите ни се има случено да бидеме несигурни, но не треба да дозволиш психата да те надвладее. Не знам во какви услови се гледате, меѓутоа за да се опуштиш правете нешто претходно, пример гледајте некој филм со чаша вино и оставете спонтано да се дешаваат работите...
   
 6. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  2.849
  Пол:
  Женски
  Де де големо чудо ако не свршил..
  Негов проблем, нека со го решава!
  Битно е ти да свршиш.
   
  На Bjutii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.812
  Допаѓања:
  139.737
  Де де колку себично од твоја страна..
  После се чудиме зошто машките биле себични..па кога ќе налетаат на девојки со вакви размислувања може и вреди да бидат себични..

  Јас па мислев сексот е за взаемно задоволство..
  Ама сум старомодна:envy:
   
  На makedonkamak, Ana_mk, Dadusicka и 6 други им се допаѓа ова.
 8. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  2.849
  Пол:
  Женски
  @Dust ако она се потрудила за тој да сврши а типот не можел, шо да му прави?
  И ако тоа често се случува на секој втор секс да не може да сврши , а она се замара со тоа, богами ке и одмиле и секс и се.
   
 9. Bella_Stella

  Bella_Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2017
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  4.414
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со @Dust ама апсолутно! Ако се случило еднаш, не значи дека ќе се случува постојано и не е тоа причина за девојката да дигне раце од него, а уште помалку да биде себична. Ако си гледаш само за себе на ниеден дечко нема да си му интересна долго време. :wasntme:
   
  Последна измена: 11 јануари 2018
  На hunter26 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  2.849
  Пол:
  Женски
  И по ваше девојката е крива ако тој често не може да ејакулира??

  Ако се случило еднаш да, но ако се случило повеке пати, а девојката си стави ‚‚на душа‚‚ подобро е да не обрнува внимание на тоа, бидејки нема ни она да се опушти.
  Значи лесно е кога се оди како подмачкано, и да си прајш секс сцени и да се трудиш, ама кога ке се јавува почесто проблем, не ти останува ништо друго туку да не се замараш и да си гледаш за себе.
   
 11. Ваљдрин.

  Ваљдрин. Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2017
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Машки
  Ne se zamaraj tolku , ama i ne ja gledaj samo tvoeto zadovolstvo. Ponekogas moze da ne se desi da ejakulira i tolku so zor ne odi nisto:)
   
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.812
  Допаѓања:
  139.737
  Ако читаше неселективно ќе видеше дека прв пат имала секс со типот...
  И што сега? Да изиграва себично створење што ич не се замара со задоволството на партнерот?!
  Како некоја напалена кучка, само да си најде партнер за секс а утре што ќе биде гајле и е..
  Ех деца деца..
   
  На Aleksandar1212 и Bella_Stella им се допаѓа ова.
 13. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  2.849
  Пол:
  Женски
  Не ни ја прочитав првата страна :) а и општо на темата си зборев.
  Затоа пишав ако е еднаш океј е, ама ако се јавува ова почесто нема шо девојката да изиграва циркузант, нека се опушти и нека ужива.
   
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.170
  Допаѓања:
  54.453
  Абе, ејакулирал од кога го задоволила орално, значи се потрудила девојката. Друго е да го оставела и ич да не и е гајле.
  Јас не гледам тука проблем штом успеале и двајцата да свршат.
  Па и таа не свршила за време на односот, зошто го занемарувате тој факт, а се фативте за тоа што дечкото не ејакулирал.
  Прв однос им било, ако не го земаат тоа при срце само поубаво ќе им станува :)
   
 15. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  475
  Sega gledam, fala na mislenjava. Nemozev da izigravam sebicna koga toj me opusti I napravi da mi bide tolku jako. Ama si baral ,,strogo,, zabava, pa ne mi e gajle veke, ne se gledame.