1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не му е доволно цврст

Дискусија во 'Секс' започната од lady-n, 26 јануари 2011.

 1. lady-n

  lady-n Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Вака сега за моите 25 години сметам дека имам богато сексуално искуство, не од аспект на број на сексуални партнери, туку од аспект на тоа колку време сум сексуално активна :P . Да ви објаснам подобро: седум години бев во врска со бившиот и верувале или не ако не секој ден, преку ден сигурно имавме секс и со сегашниот некое време. Имам слушнато дека машките не сакат да ги споредуваат, меѓутоа кај мене неизбежно тоа т.е со бившиот како што напишав погоре многу често водевме љубов и верувале или не, нему му беше доволно само да седи покрај мене и да му се надрви, абе коска ;) Многу често знаеше да каже "полудувам", а да и секогаш кога ке го ставеше во мене велеше "уффф, колку ти е топла, уф" - уживаше. Како и да е имавме одличен секс, меѓутоа тој не беше доволен за да продолжиме понатаму. Се додека немав секс со сегашниот мој мислев дека - секс си е секс :?:, дека е исто, меѓутоа сега гледам дека не било баш така. :?:. Да не ме разберете погрешно јас уживам додека сум со него. Го обожавам начинот на кој се галиме, бакнуваме...постои преголема страст помеѓу нас. Мечтаев и си го замислував првиот пат, уште пред да се случи, но откако се случи се изненадив :^) :| ...ја немаше таа цврстина што ја имаше првиот, а се има случено и на неколку пати да му падне |( Тој вели дека го палам премногу, дека премногу го возбудувам, дека ужива максимално додека имаме секс, ама мене не ми е јасно сеуште зошто не му ептен коска. Има ли преблем? Треба ли да бидам загрижена? или нормално е на некои да им е поцврст, на некои помалку?
  Чекам ваше мислење драги мои феминки.
  Поздрав :hai:
   
 2. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.574
  Не му е доволно цврст :?:

  Сум читала како при стрес и сл.психички вознемирувања не е иста ерекцијата или тешко се постигнува или па не се одрзува цело време,разговарајте да не има некои проблеми,не знам на работа,дома и сл.
  Исто разговарајте што го возбудува најповеќе па кога ќе забелезиш дека се случува ова ќе знаеш како да го стимулираш.
  Дечко ми најповеќе го пали мојата возбуда,кога гледа колку узивам,па сум осетила како расте во мене поголем и поцрвст,преубаво чувство!
   
 3. rob19

  rob19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Не му е доволно цврст :?:

  Можеби треба повеќе време да обратите на предигра, не се фрлајте веднаш на работа и мене не ми е коска доколку веднаш преминете на главното :)
   
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.713
  Не му е доволно цврст :?:

  Обидете се на секој начин да го решите овој проблем.Да, проблем е !!! Остај го некое време да се олабави малце, можеби нешто е психички оптеретен и има нервози, не брзајте со сексот и повеќе време поминете во предигра. Пробај дали додека му го задоволуваш орално го има истиот тој проблем.
  Ако и понатаму го има, искрено врска без добар секс-тешко опстојува. Или барај му да ти купи вибратор. :lol:
   
 5. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.168
  Не му е доволно цврст :?:

  Девојки а дали има разлика водењето љубов со дечко чив полов орган е у форма на [/quote]бастумче
   
 6. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.574
  Не му е доволно цврст :?:

  Каренин,мислам дека овој со бастунчево :D побргу би ја трефнал Г-точката ама ова по логика ти го одговарам,не сум имала за да ти потврдам од искуство.
   
  На GreenEyedBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.600
  Пол:
  Женски
  Не му е доволно цврст :?:

  И пошто е како бастумче,во секое време можеш да се потпреш на него :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На iRony, donna.17, Mini-Mouse и 11 други им се допаѓа ова.
 8. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  198
  Не му е доволно цврст :?:

  Повеќе има такви што им се како бастунчиња според некоја статистика не знам која :?: , читав негде.
  Со такви како бастунчиња што имаат повеќе одговарало да практикуваат секс со пози на страна, а тие со правите класичните пози. А тоа шо му е мек ќе да е проблемче, зависи на колку цврсто си навикната :?:, па може ептен цврстото било проблем, а сега меково нормално е, ама тебе не ти е :?:
  Појма немам :)
   
  На Cija-si му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Princess88

  Princess88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  9
  Не му е доволно цврст :?:

  Draga Lady N... ne si edinstvena, go imav isiot problem, ama bash istiot :D
  Jas ne odev dolgo so toj "opadnatiot" no... imase dr prioritet, znaese dobro da me zapali, znaes so baknezi ova ona, mi pravese nekoi raboti koi so "zdrveniot" gi nemav :D Mislam deka ako prodolzis so nego, toa ke ti bide ogromen problem i ke posakas da mu se vratis an stariot, toa e samo moe mislenje.
  pozz
   
  На barbara-13 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.574
  Не му е доволно цврст :?:

  Па да го користиш како закачалка,за сушење веш,за обесување пешкир во бања,како припомош при плетење,како микрофон за везбање за караоке забава :D :D :D ,колку многу намени му најдов и практично сите,бе!
   
 11. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  106
  Не му е доволно цврст :?:

  или па кога ќе бидеш баба не ти треба бастум да си купуваш ќе имаш веќе :D
   
 12. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.892
  Не му е доволно цврст :?:

  seks/ne-moze-da-ja-odrzi-erekcijata-t4803/
  И тука спомнав, за нешто слично се работи... Значи и мојот има проблем со одржувањето на ерекцијата, заради нервози, ама кога ке ги тргне настрана нервозите... леле мила мајко!!! ]:)
  Штета што се нервира некогаш, за разлика од мене :wasntme:
   
 13. lady-n

  lady-n Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Не му е доволно цврст :?:

  Ги прочитав сите мислења и од тоа што го прочитав можам да заклучам само дека ова навистина е "проблем", само што јас природата на проблемот не ја знам со сигурност и не би можела да го решам. Можам само да претпоставувам...Не знам, со оглед на тоа дека секогаш пред сексот има добра предигра, која ја преферира и тој самиот и со оглед на фактот дека важам за *јака пичка :P (ова го спомнав да не помислите дека сум грда и дека не му станува на мене), мене ми останува да мислам дека проблемот кај него е на психичка база, или пак едноставно ТАКОВ МУ Е :worried:.
  Морам ова да го споменам : он сака орално да го задоволувам и нели нормално јас му го пружам тоа задоволство и тоа квалитетно ;), е сега во еден наврат забележав додека му го пу*ев му стана онака ама ептен убаво и после тоа кога дојде моментот да имаме вагинален секс нему некако му спласна :( ...Ауу, каква конфузија, не сте свесни. Што се сакам да му правам, уф!, е сакам, сакам, ама немааааааааа!
  Вибратор му е мајката :lol:
   
 14. Princess88

  Princess88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  9
  Не му е доволно цврст :?:

  Probaj analen.. mozebi taka ke mu ostani cvrst ;)
   
 15. lady-n

  lady-n Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Не му е доволно цврст :?:

  Ајјјјјј, драга Princess88 ми се чини дека инсинуираш нешто...биди малку поконкретна ;) :lol:
  Поздравче
   
 16. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Не му е доволно цврст :?:

  lady-n
  фрлисе на повеќе пред игра со некои работи кои не сте ги пробале до сега
  што би се рекло разработиго повеќе :) и така ќе видиш што се дешава со типот искрено вакв случај сум немала и незнам дали да го третирам како проблем но ако постојано му е опаднат ќе неможете да имате добар секс тоа се подразбира потрудисе повеќе види што ќе бидне ;)
   
 17. Saritaaa

  Saritaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Не му е доволно цврст :?:

  Lady-n и јас сум во иста ситуација. Осум години бев во врска со бившиот и имавме редовен секс и навистина му беше коска :) и јас како тебе го гледав како обичен секс. Но сега кога правам споредба со мојот нов дечко сфакам дека сексот бил феноменален.
  Преубаво ми е со него, многу е нежен и романтичен и многу си го сакам, но сексот не е добар. Покрај цврстината фали и должина во мојот случај, исто така има проблеми со ерекцијата и прерано свршува. Ги слушам истите муабети дека премногу го возбудувам, дека ужива максимално додека имаме секс и неможе да се воздржи. Дефинитивно не е до нас, и незнам дали може да го измениме тоа со било што да направиме. Може ни е потребно време да се научиме што сакаме и да им дадеме време да се опуштат малку ... не е исто неколку месеци и редовен секс седум-осум години.
   
 18. beticka

  beticka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  22
  Не му е доволно цврст :?:

  може саритче ви треба и повеке време , пребрза ерекција,ама должината ке е проблем ако не те задоволува ,освен ако е буцко па да си ослабе и тогаш да видиш,почекај и посочи му некако дека има техники за одложување :!: :worried: на ерекцијата,ама многу треба да си вешта со муабетот зошто тоа е најболната тема за секој маж
   
 19. k.i.t.t.y

  k.i.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  74
  Не му е доволно цврст :?:

  Вијагра може да помогне... :)
   
 20. marina.baby

  marina.baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  44
  Не му е доволно цврст :?:

  Причини да не е цврст:

  1/Пие алкохол
  2.Пуши цигари
  3. Типот има проблем со крвотокот ( па не може да се впумпа доволно крв во пенисот и останува млак а не доволно тврд. Купи му “Кутија со пламен“ апчиња и ќе му се напумпа доволно. Ако и тоа не помогне, е девојче до тебе е проблемот не го палиш, туку си се навикнала дечко ти претхјодниот и од гледање во тебе да се напали , па сега за овој мора малце да се трудиш.)
  4. Не го палиш
   
  На GreenEyedBabe му/ѝ се допаѓа ова.