1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не му е доволно цврст

Дискусија во 'Секс' започната од lady-n, 26 јануари 2011.

  1. buona

    buona Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Не му е доволно цврст :?:

    luge jas nemozam da ve razberam kakov e toj kako bastunce moze li ve molam da mi opisete podobro
     
  2. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    Не му е доволно цврст :?:

    Хахаха бастунче ахахахаха = стап :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  3. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Не му е доволно цврст :?:

    Зависи на која страна е завртено "ченгелчето" од бастунчето, ако е надолу само за потпирање е и тогаш малку потешко ќе ја стигне Г-точката пошто "ченгелчето" ќе голица на обратната страна. А ако е нагоре е тогаш е поприменлив и како закачалка и за чешкање на Г-точката :D
    И мене ме интересира што е причината за таква форма чисто од медицински аспект. Да не ја употребувале како мали Десанка пречесто или пожестоко па си го "крцнале" и така им зараснал :?: :D
     
  4. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Не му е доволно цврст :?:

    А да го прашаш да не дркал преку денот пред да имате односи? :lol: Кога ми беше на мене првиот пат мојот бивши ми рече дека го направил тоа 3-4 пати пред јас да отидам кај него за да неможе да биде толку тврд бидејќи така помалце болело, но секогаш кога имавме односи речиси и му паѓаше, а пуши многу и пие алкохол па изгледа е од се по малце. Па сега не знам, може е глупост тоа што ми го кажал, може твојот дечко има сосема други проблеми. Најдобро да разговараш со него :)
     
  5. decko31

    decko31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    12
    Не му е доволно цврст :?:

    колку што успеав да разберам нее е во тебе проблемот ниту во него мислам дека типот ги контролира мислите за да не сврши одма највероватно сака подолго време секс да имате

    или мозеби типот има навистина проблем некој
     
  6. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Не му е доволно цврст :?:

    И на дечко ми пенисот не се стврднува скроз, туку некако постепено, малку по малку. Проблемот е во тоа што кога ќе се стврдне речиси скроз, тогаш свршува и тоа е тоа. Исто е и со hand job, и кога самиот мастурбира и при обид за имање секс.
    Мислев отворено да го прашам дали отсекогаш му е така, ама откако прчитав тука на форумов, помислив дека може да се навреди. Не знам дали сепак да зборувам со него....????? Не сме ни почнале како што треба со секс, па не знам како да постапам...
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Не му е доволно цврст :?:

    Па добро орган е.
    Не е тоа ај допри го и одма се лансира као ракета за 5 секунди у орбитата. :D

    Додуше некад ќе се лансира одма, некад ќе го молиш, некад он ќе те моли и така. Све зависи од време, место и останати пропратни работи.

    Штета што ние сме многу конзервативни во овој поглед па ги занемаруваме здравствените или психолошките проблеми со "машкоста", а не е срамота да се побара совет, срамота е да се молчи. Не им е некад лесно на муживе.
    Нас лесно ни е, не боли глава и ич не ни чуе понатаму. ]:)
     
    На srcekrsacka, lolyta777, imelda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Crinkle

    Crinkle Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    Не му е доволно цврст :?:

    А ако му опаѓа од кондом? Ја иам проблем со тоа што му функционира супер без кондом, а со кондом при мењање на пози, мало застанување, опаѓа... и не се пали толку кога ќе стави кондом. Може да е психички а? Пошо ја нејќам без кондом, само 2 пати сме имале до сега...
     
  9. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Не му е доволно цврст :?:

    тоа што пишав „малку по малку“ трае во рок од 10-15 мин, додека да се стврдне скроз и свршува одма после тоа...
     
  10. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Не му е доволно цврст :?:

    Леле, јадна ти :worried:
    Барем се труди ли после тебе да те задоволи дали орално дали со прсти?

    Зборувај со него, зошто да не, само не верувам нешто да ти признае или пак дека ќе се смени.
    Можеби има трема, сепак само што сте почнале со сексуални односи...
     
  11. doubleg

    doubleg Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    4.406
    Не му е доволно цврст :?:

    До девојките чии дечковци го имаат проблемот, дали сте приметиле дали имаат вишок кожа на врвот на пенисот? Јас мислам дека тоа може да е една од причините (секако не единствена), но барем за секс со кондом мислам дека е проблем ако има премногу кожа.
     
  12. Deni12

    Deni12 Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Не му е доволно цврст :?:

    Devojki js sum masko i procitav dosta od komentarive .i jas cesto go imam istiot problem se dodeka trae predigrata dobro e no koga dojde vreme za odnosi se namaluva neznam zosto pomognete mislam deka e od premnogu vozbuda i deka m me pali... :) :(
     
  13. vice27

    vice27 Активен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    Не му е доволно цврст :?:

    Има спас еве два чаја кој се комбинираат го прават камен исто така делуваат и на спермата неподвижните сперматозоиди стануваат подвижни,жен-шен и Tribulus terrestris.Овој вториот го има во секоја нива во македонија но само летно време,а овој првиот е од корен од растението жен-шен така мислам дека беше.
     
  14. vice27

    vice27 Активен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    Не му е доволно цврст :?:

    Заборавив да напишам дека се прави терапија се користи повејќе денови за да има ефект,да не ме сватите погрешно оти од една шоља чај станува камен.
     
  15. Deni12

    Deni12 Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Не му е доволно цврст :?:

    a moze da se kupat od nekade tie caevi....ii po kolku treba da se zema od nivv dnevno ...:)
     
  16. vice27

    vice27 Активен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    Можат да се купат ги има во билкарите мислам дека во населбата кисела вода кај рампа дека има една таква продавница 100 грама е околу 150 денари,со тие 100 грама се прави терапија од две недели.Прочитај на google за чаевите.За повејќе информации може да ти одговорам на порака.
     
  17. vice27

    vice27 Активен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    ова е цената Tribulus terrestris за главниот чај за твојот проблем
    заборавив да пишам се пие 500 мл дневно два пати по 250 мл пред јадење 20 минути по две недели ке ја видиш разликата но ако уште не е ептен камен се пие нова тура.мене ми го препорача уролог за подобрување на сперма и има ефекти 100% неподвижните станаа подвни сперматозоиди а курето ми стана како дијамант а не камен,немав проблеми со ерекцијата но урологот ми рече ке видиш нема да се каеш.
     
  18. invisible666

    invisible666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    Кај може да се купи Tribulus terrestris?
     
  19. vice27

    vice27 Активен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    напишав погоре во биљкара во населбата кисела вода кај рампа има една таква 150 денари 100грама
     
    На invisible666 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Jas imam takvo nesto zabelezano kaj decko mi... Mislis deka toa e problemot?