1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не одете на шопинг во Солун

Дискусија во 'Мода и стил' започната од milenchica, 21 јануари 2011.

 1. milenchica

  milenchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Драги лепотици кои сигурно се спремате да одите за Солун, демек да потрошите малку пари, а да купите многу облека, топло ве советувам - немојте! Во средата на 19ти, јас како и многу други будали се накрцав со уште четири другарки во кола и му ја дувнавме за Солун, ентузијастички настроени за шопинг. Арно ама ко за старт се убивме чекајќи на границата. Ми се чинеше дека цела Македонија реши во Егејско да рипа по крстот. :) Во Солун не само што не се поефтини туку и се недостижни за нас обичните смртници. Отидовме во еден МЕGA OUTLET зад Cosmo да видиме што и како има. Попусти едвај од 75 на 50 евра намалено, а на врата ставиле огромни бројки 50-70% ПОПУСТ, страшна работа. Од тука отидовме во Cosmo. Таму истите цени како кај нас, па дури и поскапи. Си купивме по некое парталче да не е без ич, лапнавме по едно гиренце, се напивме кафе, ги утепавме нозете и тргнавме накај дома. Влеговме во Freeshop демек ај од тука да купиме нешто за да не биде за џабе работава и јас морам да ви се пофалам си купив Bvlgari Omnia Crystaline за само 45 евра и денес видов дека ИСТИОТ во нашето Cosmo е 1800 денари. :rock: :clap: Браво за мене!
   
  На alisa222 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  46
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Исто ко и ти и јас се летнав у Солун , и стварно не вредеше за ништо освен за едно кафенце и за едно убаво гиро. Нозете ми се тупан од шетање а и ич не сум задоволна од цените ,у Македонија истите работи се со поефтина цена ,а и тоа напорно барање по парталчиња како и тепање со останатите девојки за број и модел за било кое парче е стварно многу заморно ,како и чекање во соблекувална и на каса е ептен заморувачко и не вреди за никои пари. Затоа девојки не губете време и седете си дома :D
   
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.339
  Пол:
  Женски
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Поарно од мојата мила Македонија ќе си купам облека отколку во скапаната Грција да си ги трошам парите!
   
  На figgiMK, 1234girl, MarchelineAmaru и 22 други им се допаѓа ова.
 4. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  46
  Ne odete na shopping vo solun :(

  ее тоа ми е памет за друг пат .
   
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Јас бев во средата на шопинг, и попусти има.
  Кажи ми каде кај нас ќе најдеш иста роба и избор како во Солун?
  Кај ќе купиш нешто од Zara, berska, Sfera итн... а да не е до Евроазија, со напумпани цени за ланска колекција?
  Каде кај нас ќе најдеш пролетни асални панталони за 12 евра? Или маичка за 3 евра? Или пак обетки , од оние убавите што кај нас ги продаваат за 900 денари, за 4 евра? Или јакна и капут под 30 евра?

  Ај кажи ми?! |(
  Не знам во кои продавници сте влегувале...
   
  На karmenka, pinkylady, LuisRoyo и 8 други им се допаѓа ова.
 6. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.625
  Пол:
  Женски
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Хммм сигурно не сте ги погодиле термините зз најголемите попусти. Братучетка ми летово од Солун си имаше изнакупено милион парчиња за смешни цени. Пантолончиња и фармерки од по 5-6 евра, маички 2-3 евра, преубави сандали 10 евра и уште многу такви ствари.
   
 7. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.194
  Допаѓања:
  21.388
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Одам често во Солун и има едно правило, а тоа е да не одиш во сабота или на наш празник. Грците знаат дека тогаш ке има навала од Македонци и во некои продавници ги пумпаат цените, а во други тргаат добри парчиња.
  Најдобро е да се оди во работен, обичен ден, и ке видите дека има ептен попусти.
   
  На PinkPanterka и Springy им се допаѓа ова.
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.281
  Допаѓања:
  99.618
  Пол:
  Женски
  Ne odete na shopping vo solun :(  Зошто скапана Грција?? :^)

  Бидејки живеам во Гр , многу пати сум поминала низ Солун и само во Тејливејл еднаш најдов 1 блуза купуваш а друга си бираш гратис преубави беа за 19 евра а во градот кој живеам чекам да има ептен некој попуст и купувам од Страдивариус , или кога си доагам во Мк купувам алишта за навистина многу поевтина цена. :) Има попусти ама треба да начекаш да знаеш кога се
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Бре, жени!!
  Па бев јас во Средата, еве ви кажувам, со полни ќеси дојдов дома!
  Значи патики си купив за 7 евра, и јакна за 17 евра. Не ме зезајте, си имаше убав попуст.


  Можда касно сте отишле. Јас бев во Космос коа се отвори, и со мерак, бев гужви , се си купив.
  ПОсле дојдоа нашите и хаос настана.
   
  На stewart му/ѝ се допаѓа ова.
 10. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.339
  Пол:
  Женски
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Зошто скапана Грција? :)
  Да не одам офф топик ама мене како Mакедонка Грција не ме признава за човек со свој идетитет,инаку јас како Македонка за Грција не постојам.Македонија за Грција не постои,а исто и таа земја за мене е избришана и непостоечка.
   
  На vesevska, BeYourself, snegulka21 и 5 други им се допаѓа ова.
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.281
  Допаѓања:
  99.618
  Пол:
  Женски
  Ne odete na shopping vo solun :(


  Ако е така и Италија , Шпанија и други не не признаваат па колку одат и таму шетаат на шопинзи , работат итн ;) Али мислам да ја оставиме политиката на политичарите , секаде има и добри и лоши луѓе :)

  Заборавив да кажам дека оваа продавница Страдиваиус ја има и во рамстор , во таа продавница кај што продаваат парчиња и од Бершка , ако некоја ја интересира :)
   
  На Jojoba и Offspring им се допаѓа ова.
 12. milenchica

  milenchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Епа ние од сабајле до кај 1 шетавме низ солун...можда тоа не утепа а можда и има врска тоа со гужвите.У космо беше БУЧКУРУУУШ :) тепачки имаше и се живо и диво беше превртено и неможеше човек да се снајде у таа гунгула.а за тоа шо си нашла за тие пари такви работи Секоја чест! или си била упорна или си имала срека ;)
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.451
  Ne odete na shopping vo solun :(

  А во милата ни Македонија од каде носат роба?? :^) Ми набутале цена ДО НЕБО!!! тали вејл ми го прават овдека АРМАНИ, во Грција влагаш купуваш и се смееш на цените :) Како не бе, баш од мојот народ очекувам да не поштува, и да сфати дека сме сиромашен народ, а не преку мој грб да си го полни џебот 5 пати повеќе одколку што потрошил за таа роба ;) Се дур е вака, ќе идам таму каде што му одговара на џепчево
   
  На shiningstar, LivingGlam, PinkPanterka и 2 други им се допаѓа ова.
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Епа кога не сте се информирале доволно на време, нормално дека нема ништо да си купите. Ако веќе прв пат идете, распрашајте се во кои продавници да идете... Почнав редовно да си пазарам во Солун, од проста причина што има многу избор, и е многу поефтино од тука. Таму купувам фармерки и штикли за 10 евра, и тоа навистина прекрасни. Тука за тие пари можеш да купиш фармерка само на бит пазар. Инаку за сите кои се недоволно информирани, Еко, Елит и сличните, робата ја носат од кинескиот пазар во Грција, а во Евроазија се продаваат аутлет, односно она што останало непродадено во Страдивариус и Бершка. И тоа тука ем што е заостаната роба, ем е со дупла цена... Кој што сака нека каже, нашиве продавници неможат со тие во Солун, инаку не би иделе илјадници луѓе од Македонија баш таму да купуваат,никој не е луд да тепа толкав пат доколку истиот квалитет и истата цена можат да се најдат тука!
   
  На karmenka, PinkPanterka, ludoto19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. topce25

  topce25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  48
  Ne odete na shopping vo solun :(

  феминки не ми кршете филм,јас планирам на 29 да одам наредната сабота....
   
  На cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 16. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Kако прво кога се отвора нова тема, јас како што можам да забележам треба да биде со кирилична подршка. Друга работа - самото име на темава некако боде очи..Јас кога го прочитав насловот на темава веднаш помислив на следново - па која си ти да ми кажуваш каде да одам на шопинг...??? :^) Каква врска има политика со одење на шопинг не ми е јасно? Прочитав во неколку мислења дека не би оставиле денар кај Грците? :^) Тоа е ваше право секако и ваш избор, меѓутоа што ќе докажете со тоа? Можеби дека сте големи патриоти...? :?: Ако на мене Солун и општо цела Грција може да ми понудат поволни услови за шопинг или како турист, ако на мене тоа ми одговара како физичко лице и обичен граѓанин - тогаш не гледам причина зашто не би отишла? Или ќе ми даде владава наша орден за почесен граѓанин и патриот? :)
   
  На vesevska, LuisRoyo, Ashling и 3 други им се допаѓа ова.
 17. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Да ви кажам право јас стварно незнам каде сте гледале вие ама јас во средата си изнакупив за 100 евра 3 маички,фармерки,сако,штикли,џемперче,пижамчиња,венчиња за коса...епа тука ем нема избор ем за овие пари немаше да го купам се ова
   
 18. topce25

  topce25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  48
  Ne odete na shopping vo solun :(

  tinkerbell кази ми пизамките од каде си ги купи?воопсто долен вез препорацај ми од каде да си купам?
   
 19. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Багуфче жити бога не мешај политики сега тука,знаеме како си настроена ама немора во секоја тема да се искажуваш во врска со твоите политички и патриотски погледи :)
   
  На shiningstar и sesilija им се допаѓа ова.
 20. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Ne odete na shopping vo solun :(

  Темава?!?! :^) |( - Нема благе везе! :D

  Мислам глупи ставови не одете на шопинг во Солун! :D Сега толкава тема има ЗА шопинг во Солун, многу девојки имаат пишано дека се можеш да си најдеш и едвај ги чекаат овие попусти, сеа тука не одете :D

  Нема врска ова... (Вас не ви бил денот, или можда прв пат ви било... ај да не нагаѓам не е ни битно)...
  Многу пати имам отидено и исто ќе потврдам како и други девојки дека се имам вратено со полни кеси.. Има попусти во вистинска смисла на зборот - ПОПУСТ! Не ко кај нас! |(
  Околку гужвата - ако сакаш да ја избегнеш, нема друг начин освен рано рано сабајле да си таму, на отварање... наше 7, нивно 8 и нема гајле ;)

  Јас би требало да одам следнава недела и ич не се замарам околу гужви и други глупости! :D

  * И! Ај без глупостите не одам на шопинг ради тоа што не не признаваат! |(
   
  На milky-candy и Angelche им се допаѓа ова.