1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сакам да сум повеќе сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од zozefina, 28 јануари 2010.

  1. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    абре Лале...дете слушај ваму...односно читај...знаеш како викаат после е*ење нема каење...така и ти после корпа нема каење....туку гледај таму сега исправи ги работите....што би рекле пушти му водичка пак...па од лево - од десно некако види може уште има шанса да се случи нешто меѓу вас ;) штом имало симпатии...тие неможат тукутака да исчезнат :mrgreen:

    а иначе сега и тоа како сакам да сум сингл....а не да се замарам со ИДИОТИ кои не вредат...ако се појави некој со кој вреди да се замарам ок....ако не сингл...сингл ќе си терам магарето....па што ми е пишано ќе си бидне :D
     
  2. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Девојки не се замарајте дали сте single или не. Уживајте се додека немате дечко- излезете, забавувајте се, флертувајте :D Па немате по 40 години па да се замарате дали ке го најдете принцот. Во најдобрите години сме па затоа УЖИВАЈТЕ па машките сами ке си дојдат не ке мора ние да ги бараме ;) :D Позззз
     
  3. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Е и јас не сакам..дојде периодот кога ми здосади.. :| Кога се случуваат интересни работи ги има на тони,кога ги нема нема ни за лек..Се согласувам со изреката: “Единственото нешто што и те поребно на девојка за да има состанок е друг состанок“. Така да, проблематичен е овој првиот.. :lol: :lol: :lol:
     
  4. zozefina

    zozefina Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    9
    Хеј јас сум девојката што ја отвори темава и после 3 или 4 коментар долго време никој немаше пишано па се откажав од проверување :? инаку мило ми е што се ангажирате, гоооооооолема благодарност за советите и за поддршката што ни ја давате мене и девојките со слични проблеми како моите :) Е сега сите викате, а и јас тоа го знам, дека треба да се оттарасиме од таквите размислувања, да излеземе, да се журкаме и што е најбитно како што кажа една од вас ДА СЕ НАБИЛДАМЕ СО САМОДОВЕРБА!!!! Проблемот е токму тој. КАКО??? Тоа е прашањето на годината :lol: Зарем јас ке бев во ваква депресија да имав самодоверба?? НЕ, нормално. Тоа е всушност и најголемиот проблем во случајов. Како да си ја вратиме, или да се здобиеме со самодоверба???? Искрено јас последниве две години не си се сакам себеси поради физичкиот изглед. Не знам како, кога и зошто ама јас си ја изгубив самодовербата тотално. Можеби затоа што кога ке излезевме со другарките секогаш најубавите им се пуштаа на нив, а за мене остануваше некој напорен тип :? , или заради ред други причини ама не е ни битно. Битно е што мораме под хитно да го промениме начинот на размислување за самите себеси, во спротивно ќе си се уништиме психички. Затоа молиме за помош :) КОЈ ГО ИМА ЛЕКОТ И РЕЦЕПТОТ ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА САМОДОВЕРБА нека пише ;) Однапред ви благодарам :D
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    zozefina devojko...nemoj da se mrazis..ednostavno raboti na sebe i na svojot izgled..izgledot se znae kako moze da se podobri..frizurka,sminka,nova garderoba...i najmnogu raboti na svojata vnatresna ubavina..na svojot karakter..sekogas vo sekoj moment i situacija da bides sigurna vo sebe,da si imas svoe JAS...i posebno so maskite gledaj da bides po malku nedopirliva,po malku flertuvacki nastroena ama toa pravi go taka suptilno..zenstvena sekako..nenapadna..ke vidis..i bidi otvorena za komunikacija..raboti na sebe i samodoverbata sama po sebe ke se zajakne.so dignata glava i stav samo napred srcka! ;) :)
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    jas mislam deka treba da bides svoja da bides onaka kako sto se custvuvas. Ako ne se sakas samata sebesi kako moze drugite da te sakaat toa e najvazno i prestani da se grizis za toa kako si singl barem nekoe vreme zaboravi na toa i uzivaj vo zivotot posvetise na ona sto najmnogu sakas da go pravis odi i zabavuvajse i nikako ne gi ispustaj izleguvanjata so tvoite drugarki pa i tie sto ako se so svoite de4kovci i tie ponekogas sakaat da se zabavuvaat. Zatoa nikogas ne gubi nadez taa posledna umira kako sto se veli koga najmalku ocekuvas deka ke zapoznaes nekoj bas togas mozebi ke se pojavi tvojot princ :D
     
  7. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    ne treba da se opteretuvate so toa sto ste singl,tuku da go iskoristite najdobroto od toa,a ljubovta ke si dojde sama od sebe koga najmalce ke ja ocekuvate..koga si optereten so nekoja rabota,nikako da trgne,a koga ke se relaksiras i prestanes da mislis na nestoto,samo ke si dojde spontano..i jas taka,eve so deckomi koga pocnav ic ne mislev deka ke se zadrzam so nego,deka pomal od mene si mislev malce provod onaka,da se izbacime samo,da ni projde merakot :D ama nikako da se otkacime eden od drug,veke skoro godina dena sme zaedno. :lol: a ko sum sakala nekoja vrska da mi trgne ili da ja zadzam,sve nesto ke se desi,ke se rasipe.a koga nesakav da formiram vrska sama od sebe se oformi :lol: taka da ne se sekirajte,tuku uzivajte druzete se,imajte hobi nekoe,izleguvajte,koristete go vremeto maksimalno,eden den koga ke dojde red da se omazite od obvrski ke nemate vreme za sebe :D
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    И мене ми здосади Сакам брее дечко да си фатам, да имам некого да гњавам, да замарам хаха се шалам, скроз да бидам опуштена со некој дечко да ми значи, да му значам...да се дотерам, да се намирисам и да искочам ама не со другаркииииии :evil: со дечко брее, па ми здосади и овој сингл живот, ама све недоправено :? на самиот збор врска коса им се крева па ти бегаат ,, главом без обзира,,а иначе Гоу грл и јас така не се замарам, ајде бе ќе дојде друг, ајде бе што ми е гајле, мажи мажи еден куп. И вистина доаѓа друг....ама и со тој исто така премногу брзо кревам раце, се откажувам .. :? и се така во круг :lol:
     
    На Lady-Love му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lale

    lale Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Вашите совети многу ми помогнаа да сватам дека се ке си дојде во свое време па така више не се жалам што сум сингл. Јас бев на работ на депресијата овој викендот а од денеска сум исполнета со самодоверба и среќа насмевка не симнувам се чуствувам прекрасно но сето тоа е благодарение на вашите совети кои ми ги отворија очите да не го гледам светот црно-бел и да сватам дека не треба да се сожалуваме туку дека треба да имаме надеж и секако да веруваме во самите себе. ВИ БЛАГОДАРАМ ШТО МИ ПОМОГНАВТЕ ДА ГО СВАТАМ ОВАА . ДЕВОЈКИ ГЛАВАТА ГОРЕ И САМО НАПРЕД
     
  10. baby87

    baby87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    mila i ja s sum single vise podolgo vreme ama da ti kazam se naviknav na toa i mi se ubavo.....dobro sea so mi fali nekoja laga plus od nekoj ali sepak i nekoja pregratka minus taka da uzivaj si go zivotot i turi im **** na ova neizziveani kopilinja taka da furaj si i samo napred ............. :up:
     
  11. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Vo posledno vreme mislam deka e podobro da si singl bidejki mi zdosadi od maskite izgovori bolen sum, ne sum doma , ke bidasm so drustvoto itn. pa ponekogas se mnogu iznerviram poradi maskite mozebi glupavo ke se izrazam ali stvarno da ti se pluknam u maskiot rod :lol: mozebi ima nekoj koi se grizlivi za devojcinjata ama so ovaj sto sum jas sega stavno ponekogas posakuvam da sum singl i da mi bide raat na dusickata da ne se nerviram za sekoja negova sitnica :P Pa zatoa sing si e singl devojki odete zabavuvajte se. se ke si dojde na svoe mesto i vo svoe vreme :)
     
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    a zarem bi odbila nekoj decko sto mnoogu ti se svigja,a saka da pocne vrska so tebe,sasmo zasto sakas da si single?
     
  13. LAVICA81

    LAVICA81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    19
    И јас сум тука некаде,во оваа приказна :) Долго сум без дечко,меѓутоа се сложувам со тоа дека не треба со било кој да си само за да не си сама,без дечко!Без хемија,ништо.Еве,во мојот живот постои личност која во било кое време би бил со мене,да не кажам едвај чека да почнам да бидам со него,ме цени,почитува како личност и во мене ја нашол личноста каква што одсекогаш сакал да ја има покрај себе.И сега шо да правам,кога не осеќам ништо за него,освен тоа што го ценам и јас како пријател.Да сум со него,само за да не сум сингл?Не можам!Ништо работа ако не ти затрепери срцето,ако не те облие топла вода кога ке ти зазвони на телефон...ако не се чувствуваш посебна кога си излезена со него и сл.А тоа дека понекогаш и јас мислам дека е крај на светот,дека сум повлечена во себе,дека не ми се излегува,не ми е ништо интересно..тоа да,точно1Но има уште некоја надеж длабоко скриена во мене дека еден ден ќе се појави "принцот" ;) Само верба и позитивно размислување.
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Јас сум помлада од многу овде, а чуствувам потреба за дечко и тоа преголема. Каде и да одам очите ми се отворени за да најдам некој симпатичен и да се шмекам со него. Ми недостига времето кога плачев од љубов. Порано бев и погрда, повеќе машки привлекував...нз не ми е јасно. Вака ќе се најде по некој мувач ама никогаш за ништо озбилно, веќе престанав и да се мувам затоа што глупо е малце. Преку глава ми е да ги слушам љубовните приказни на сите, а јас да немам своја.
     
    На VAGA91 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    па и јас сум без дечко веќе подолго време па што.. :) си велам секогаш дека ќе дојдат и моите 5 мин па се надевам и дека ќе ги начекам. од друштвото само јас и уште една другарка си немам дечковци, и поради тоа некогаш се почувствувам осамено гледајќи ги другарките со дечковците ама па не сум престарела, ќе фатам и јас некој, а и плус тоа нема во местото каде живеам нема ни еден асален дечко :? :)
     
  16. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1

    магнолија и јас си имам проблем речиси како твојот и јас барам сериозна врска веке не ми е до мување долго време веќе не го правам тоа но се согласувам дека не треба да идеш со некого само поради тоа колку да не бидеш сингл сепак треба да има хемија,пеперутки во стомакот итн.
     
  17. eelche

    eelche Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    imam decko ama isto kako da nemam:(Pred da pocnam da rabotam vo mojot grad se bese super non-stop bev tamu...a sega nemozam da odam mnogu sum zafatena i sakam da si fatam decko od tuka ama imam nekoj problem ne znam ustvari kakov ;(
    Ne se zalam mi se pustaat mnogu deckovci ama smetam deka ne odgovaraat za mene....e sega toj sto go imam fateno jas na oko nekako ne me ni primetuva ili pak ne znam vo sto e problemot......Ve molam za mislenje vase:)
     
  18. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    И јас го имам истиот проблем (немам дечко) ама мислам дека неможам да најдам некој што ми одговара. Се надевам ќе најдам некој во скоро време. Досадно е вака :(
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Епа да ви кажам, на компјутер дечко не се фаќа.
    Баба ми ми вели АКО ГО ЧЕКАШ, ЌЕ ТИ ГО КУПИ НЕКОЈА, А ТИ СТОЈ СО НОСОТ ЗАЛЕПЕН НА ИЗЛОГ!
    Затоа, излезете од дома.... ;) ;)
     
  20. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1
    ај кажи како да те извадиме од дома,да идеме малку на кафе муабет онака другарски,можеби ќе решиме неколку проблеми,затоа што не само ти,туку и јас си имам проблеми