Не сакам да сум повеќе сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од zozefina, 28 јануари 2010.

 1. eelche

  eelche Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  1
  hahahha.....smesno e......koj rekol deka sedime doma.....pa jas ne sum singl imam decko ama 300km e daleku od mene i sakam da si fatam decko od kaj mene od moeto mesto:D
   
 2. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  515
  Пол:
  Женски
  Па и јас сум single....не велам дека не ми е убаво...супер ми е со кого сакам со тој можам да се мувам, но сепам ми фали внимание :( Мувањето е за една вечер, и потоа не се знаете наредниот ден или пак поминува сјајот, јас талкам по совршениот дечко но секугаш ги избирам погрешните!! Како сто велат До Мене Увјек Стигне Само Коњ Принц Се Изгуби Негде По Пута! :D :D Или нкој шо ми се свиѓа има девојка, или пак трет што сакам да сум со него тој не ме смета за жива...или па пак одам со погрешните кои мислам дека не се доволно добри за мене!! Сепак и јас се ценам! :) Не велам дека нема со кој да излегувам, имам другарки но до 11 часот потоа сите со дечковци а јас со кој стигнам :D Повеќе сакам да останам со машко друштво затоа што попријатно се чувствувам со нив и ми годи вниманието :P но сите сваќаат погрешно...момчињата гледаат дека сум зафатена и несмеат да ми се приближат..со тие што сум почнуваам да ми се пуштаат и накрај излегуваат скршени машки срца ! Имам 5-6 мувачи на кои во секој момент да им се јавам би дошле со мене, па и повече но јас не го сакам! Едноставно овде ги нема пеперутките...харизмата....сепак е потребно нешто за врска! Па така накрај кога ги одбијам сите и се враќам сама дома, сепак се враќам натажена и осамена, но не затоа што не ме сакаат ( тоа никако :D ) туку што не сум со тој јас што сакам!! Јас не барам многу, барам сосем малку, но како тоа да не може никој да ми го даде...Љубоморна сум на оние што се во врска и што се сакаат и двајцата, се почитуваат и се ноостоп заедно а јас талкам по внимание :^) Како и јас да го најдам оноа што го барам? Не ми е потребно многу...да ме сака, почитува, да не ме вара(како што прават повеќето машки) и по цел ден да е со мене па барем тоа! Но тоа го немаа..... :worried:
   
  На EleMental му/ѝ се допаѓа ова.
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.381
  Пол:
  Женски
  S.I.N.G.L.E. - Sexy, Intelligent, Naughty, Great, Lovely & Elegant
  :D
   
 4. aleknovy

  aleknovy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  187
  А што имаш направено да ти се пуштат? (малце сарказам) Телепатијата уште не е измислена (крај сарказам).

  Знаеш ли кое е чуството да девојка што ти се свиѓа ти мавне корпа? Имаше некои научници го истражуваа ова. Болката е на исто ниво како да некој ти забие нож. Е сеа... Чисто статистички гледано, ако не му дадеш ЈАСНИ знаци и покани на типот да ти се пушти... во основа, статистички има 95% шанса да добие нож директно у срце. Зашто да го прави тој ризик за тебе?

  Краток брз експеримент што ќе ти ја врати довербата. Стави ОГРОМНА насмевка на лицето... Ајде, никој не гледа :) Зборам буквално од уво до уво. Држи ја така, како селотејп да имаш залепено. Пробај одржи ја 2-3 минути... Без прекин.

  Како се чуствуваш сеа... Не ја спуштај ајде... Не е глупо, само експеримент е. Пробај 3 минути без прекин.

  .....

  Што се деси? Како се чуствуваш сега? 8)

  Следен чекор во експериментот... Земи ја оваа насмевка, и оди во некоја друштвена ситуација, види тип што ти се свиѓа, и гледај го со оваа иста насмевка. Види што ќе се случи следно...
   
 5. trapalce

  trapalce Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  1


  Е сега искрено не можам да ве сватам вас жените, go-girl извини вака ама стварно не знаеш што сакаш,од една страна сакаш и бараш љубов,но кога ќе ти се пружи таа љубов,ти ја избегнуваш,едноставно бегаш.
  Работава е сакам да се е*ам ама нејќам да ми влезе,извини вака што се изразив но не можев да издржам веќе,извини што сум реален.
   
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.969
  чекај бе малце.....слоу даун!!!!
  што ти е???...сакаш,бараш, ама бегаш....од каде ти донесе таков заклучок за мене? не ме познаваш и се осудуваш за мене да донесеш заклучок за тоа каква сум била!!!
  кажи ми што очекуваш на ваков пост да ти пишам ЕЈ СУПЕР АЈДЕ ДА ОДИМЕ НА КАФЕ може и ќе си ги решиме проблемите.....тоа го очекуваше???
  види вака има СЕ и сешто по интернетов....има секакви луѓе и овие виртуелни дружења се ризични, има голема разлика од реалните дружења и ако не се внимава може да биде лошо....но не е темава за тоа да не се распишувам за нет-комуникација!
  само ќе ти кажам ако имаш нешто да ми кажеш или да се обратиш можеш лична порака да пишеш ок???
  не ми е јасно што се напна толку околу постот....незнам како да го протолкувам???
  јас никогаш не земам здраво за готово се што е пишано овде, затоа што не е реално туку виртуелно, неможе да се знае кој и зошто напишал, па затоа следен пат лично обрати ми се ако имаш нешто да ми кажеш. поздрав :)
   
 7. trapalce

  trapalce Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  1
  Ок,нема врска,погрешно ме свати,ама изгледа јас погрешно се изразив,али немам намера да се објаснувам,зашто ќе излезе надвор од темата,а за лична порака не ми текна од првин,извини ако те вознемирив :)
   
 8. trapalce

  trapalce Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  1  Барби мислам дека претеруваш малку.
  Самата кажа дека имаш 5-6 мувачи и дека кога и да им се јавиш ќе дојдат за тебе.
  Се додека си со таков став нема да си ја најдеш среќата.
  Но надежта последна умира,се надевам дека ќе го најдеш тоа што го бараш :)
   
 9. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  515
  Пол:
  Женски


  А со каков став да бидам?! кога ниеден не ми се свиѓа! Не е тоа што го барам!! :lol:
   
 10. trapalce

  trapalce Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  1
  Јас лично немам ништо против мување (и јас го правев тоа) сметам дека не е убаво тоа,што мислиш јас (или било кое машко) немам такви девојки што кога и да им се јавам трчаат за мене? (не само мување туку плус бонус ќе добијам)
  Но јас тоа го сметам за искористување и не го сакам тоа,сватив дека не е тоа убаво и повеќе не го правам тоа,и значи сега што правам? Чекам да дојде времето да ја најдам таа што мислам дека треба да биде и искрено ќе ја земам за жена.
  Знаеш како викаат старите?Трпение спасение,стрпи се малце и ќе видиш се ќе си дојде на место.
  Значи не ти тријам сол над главата,немој да ме сватиш погрешно,ти ја објаснив мојата ситуација и дадов мислење во врска со тебе,не те познавам за да ти кажам што да правиш,но ти како сакаш прави.
   
 11. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.394
  Допаѓања:
  53.432
  имаше една убава групичка на фејсбук, кога си сингл околу тебе гледаш само среќни парови :D мислам дека тоа е поради т.н факт, го гледаш тоа што сакаш да го видиш :D и нормално, претераното размислување ,,зошто сум сингл, па не сакам да бидам па кај е мојот принц, бла бла бла,,

  треба да се ужива во животот, и ја сум веќе подолго време сама па што ;)
   
 12. diamonds

  diamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  imam 20 god i seutse nemam decko,posledniot decko so go imav bese pred eden mesec ali nisto od taa vrska traese samo 5 dena i nisto poveke ni se gledavme ni nisto,i nikako da si najdam nekoj kakov sto treba se nekoj bez vrska sto ne ni uspeva da opstoi vrskata poveke od 1 mesec,a skoro site moi drugarki imaat decko osven edna ostanavme samo jas i ona i mn ni e glupo epten glupavo se custvuvame koga i da iskocime so drugarkite sto imaat deckovci zosto ne e toa toa,zesnko drustvo si e najubavo vaka ne mozeme ni da se zurkame ni nisto :worried: ,nekogas jas i ona sami iskacame ali ne si pominuvame ubavo zosto samo dve sme i mn tapa ni e,mn sum zagrizena da ne ostanam na kraj sama i da nemam ni so koj da iskacam,zosto sepak site si se u vrska a jas nisto i nikako da se najde nekoj,mn pribiram toa fakt e ama ne sakam da si gi izgubam drugarkite i da ne bide kako porano iskacanje i zurkanje zesnko drustvo i golemo drustvo koga si bevme :(
   
 13. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  31
  pa i jas ne sakam da sum poveke single, no sto da pravam koga nikako nema nekoj sto odgovara da se zainteresira |( a zqza onie sto velat uzivaj si i sl ajde zamisletese vo situacija koga telefonot vi zvoni max 2 pati na den od drugarkata koga ke izlezes nikoj ne ti se pusta, koga znaes deka osven tvoite nikoj drug ne te saka ne se grizi za tebe i ne si mu potreben ? koga nikoj ne ti se raduva nemas koj da te te guska baknuva nekoj koj e sekogas gas e tuka za tebe? znaes deka 2 chasa se spremas za da izlezes a koga ke izlezes nikoj ne go zabelezuva vlozeniot trud ? pa ajde da te vidam bidi sreken i
  radosen i uzivaj si
  ...a i da ne zaboravam postojano sto i da pravis vo tebe e mislata koja te potsetuva deka si sama tazna i neispolneta pozz :tmi:
   
 14. girl88

  girl88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Celosno se pronajdov vo postov...Telfonot zvoni max 2 pati ,najverojatno drugarka ili od doma,nikoj ne ti se pusta,nikoj osven tvoite ne se grizi za tebe,ne si potreben na nikoj,nikoj ne te guska i baknuva,nikoj ne ti se raduva ,sekoe izleguvanje e zaludno,a vo tebe mislis deka si tazna,neispolneta i razocarana......strasnooooooooo Ne se izdrzuva poveke singl.....help help help
   
 15. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  и јас не сакам да сум сингл, ама па ако се погоди некој коњ кој ќе се расправа. :P
   
 16. KYARA

  KYARA Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  isto kako jas samo sto ja imam 22 a veke 3 god sum single :worried: S
   
 17. DaPwincess

  DaPwincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  и јас несакам да сум сингле,сите другарки имаат некој кој им се пушта и ги свига,само јас не,а најубава сум од сите другарки ( не дека сум нарцис али тоа е вистината :D ) , и ми се здосади веке вака... :D
  знам дека постои некое правило,дека на убавите женски ретко кој им приога,али тоа значи дека ке чекам 54848 години за да ми пријде некој нормален???се некои идиоти ми приогаат :D
   
 18. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.114
  ме изнасмеа исто како јас да сум го напишала постот :lol: не е дека сум најубава но и за просечните девојки може да се најдат некои добри момчиња згодни и убави ама не губам надеж ако се во животот е по заслуга сметам дека заслужувам
  некој добар тип да биде покрај мене
   
 19. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  463
  ХАХАХ си се пронајдов во скоро сите постови.. И кај мене е иста ситуација, сите другарки имаат дечковци и коа ке искочам со нив се осеќам мн бедно, ама сепак не се откажувам и си наоѓам нешто што ке ми даде сила понатака да продолжам во исчекување на подобри времиња..
  Don't let go, nevergive up it's such a wonderfull life ! ;)
   
 20. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  princovi ne postojat nazalost,idealniot ako go cekame moze nikogas nema ni da se pojavi...dajte mu sansa na nekoj sto e blizu do vas,sto se interesira za vas,moze ne e tolku ubav ili 'fraer' moze ke go nema treperenjeto na kolena,iscekuvaneto na povik od pocetokot,ama koga si so nekoj,ako e dobar so tebe,te pocituva i saka, posle nekoe vreme se zblizuvas i go zasakuvas i ti..i moze so nego da ti e 100 pati poubavo,nego li so nekoj'fraer'za kogo srceto ke ti treperi od pocetokot ama koj za nekoe vreme ke te razocara i ostavi..
  imam primer za toa od edna drugarka,i taa bese vo eden takov period,onaka razocarana,drugarka i so iskacaa zaeedno si fati decko,i eden negov drugar pocna da i se pusta,i drugarkava -"aj vika ke mu dadam sansa iako ne mi se sviga bas mnogu"..i odpocetokot se vikase"ke mu raskinam ne go sakam,utre ke mu raskinam,zadutre"arno ama deckovo dobar,ja pocituva,i ugoduva,i nemase so mana,pricina da mu najde da mu raskine..i posle ko si go zasaka i ona nego,kakvo raskinuvanje :P den denes se zaedno vo brak i so decinja srekni..taka da proverete"princot"da ne vi e pred nos,samo so ne ste go zabelezale do sega ;)
   
  На Zvezdicka11 му/ѝ се допаѓа ова.