1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сакам да сум повеќе сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од zozefina, 28 јануари 2010.

  1. SunshineYo

    SunshineYo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Убaвo ти кaжa витaминa. Акo другaрките те исмејaвaле зoштo немaш дечкo не ти се другaрки. Дoвoлнo ти е еднa, aкo сеуште јa немaш сo текoт нa времетo ќе јa нaјдеш истo и зa дечкo.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  2. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Статусов е преземен од ФБ - морав да го споделам

    Не ги прашувајте луѓето зошто се сингл. Не ги прашувајте зошто не си фатат девојка. Не ги прашувајте мисли ли тој твојот да те побара некогаш. Не ги прашувајте дали некогаш мисли да се скраси и да се ожени. Не ги прашувајте кога деца. Како прво не е ваша работа, како второ не можете ни да си претпоставите колку може да се непријатни и болни овие прашања за некого. Може не се сингл. Може има љубовник кој што не може заради икс причини да го изнесе во јавност. Може е педер. Може е неплодна и не може да има деца. Може е лезбејка. Може е во депресија и пати по старата љубов. Може не сака никогаш во животот да се ожени и да го помине животот во кафана. Ама што и да е, it's none of your fucking business. Научете што е нечиј личен и интимен живот за кој што никој нема обврска да ви полага рачун. Не ги прашувајте.
     
    На Gosh, rose60, fallenangel и 14 други им се допаѓа ова.
  3. acezmija

    acezmija Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    ajde ajde pisete
     
  4. Tiffany17

    Tiffany17 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Имам 19 год. Не сум имала дечко досега никогаш. Само 3 мувачи,и тоа се видовме само по еднаш и толку. Од дома често знаат да ме прашаат,уште немаш дечко? А некој нели ти пишува да излезете? и такви прашања.Сестра ми ,ми изнакажа многу работи,дека цел живот ќе сум била сама и такви глупости.:worried: Е сега..Да и јас сакам да си фатам дечко,нормално не сум мала ,ама додека не најдам некој со кој ќе ми биде навистина убаво, нормално и на него со мене..јас не планирам ништо..ни пак да брзам..Оти па не сакам да бидам со некој само како да се каже дека имам дечко. :) и колешка ми од факлутет исто ме прашува,кога ке си фатиш дечко? никој ли не ти пишува?да ти местам еден другар на дечко ми? ...и навистина ми е преку глава..И поради тие сите прашања од сите..станав многу ..како да кажам ,одвратна во однесувањето иако не сакав...|(:worried::worried:
     
  5. PrettyDramaQueen

    PrettyDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    4.192
    Пол:
    Женски
    Мој совет е да не избрзуваш со одлуките и да фатиш дечко само заради притисокот што ти го вршат сите. Има време за сериозна врска, кога-тогаш ќе се појави вистинскиот. А до тогаш уживај во својата слобода, излегувај и дружи се. На блиските околу тебе дади им јасно до знаење дека ти е убаво вака и дека никаде не брзаш, но, најпрво мораш себеси да се убедиш дека тоа е така.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  6. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Накриви капата и свиркај си хахах тоа е израз на ич да не му ја мислиш во мојот град. Ич на никој да не му е гајле дали имаш или немаш дечко. Точка. Па уште и со 19 години ехеее животот е пред тебе. Не ти треба било кој. Шетај уживај учи си и уште шетај хахах. Ако најдиш некоја прилика не ја испуштај или да пребираш. Ама по секоја цена не треба да си со некој. Мој совет? Гледај да има пари, не мора премногу ама да си е ситуиран. Паталец сум затоа велам
     
  7. Tiffany17

    Tiffany17 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Сега ми веќе олесни на душата малку,што прочитав од некој друг мислење.. и фала многу советите..Многу ми значат. :hug::l:
     
  8. PrettyDramaQueen

    PrettyDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    4.192
    Пол:
    Женски
    Нема проблем, слободно можеш и да ми пишеш лична порака доколку имаш потреба да разговараш со некого. :*:D
    Сепак, повторно ќе кажам, гледај на тебе да ти е убаво во животот, другите секогаш ќе најдат нешто за кое што ќе зборат, ако имаш дечко можеби него ќе му најдат мана.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Вакви муабети на 19 години ти прават? Мислам ај ок е да се праша онака, ама сестра ми да ми збори дека ќе останам сама или не знам што ќе и речам она да не се замара со мој љубовен живот до толку. Постави граници малце, не им ќути, на што личи такви глупости да се зборат. Леле леле стара мома |(
     
    На SnowWhite8, Tiffany17 и Someonespecial им се допаѓа ова.
  10. Mïłëñã❣❣❣

    Mïłëñã❣❣❣ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2016
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите. Јас сум нова феминка. :hai:
    Има едно дете од мое одд (сега ќе бидеме 6то одд) и оваа година тој си фати 2 девојки. И 2те ги сврте и ги остави да патат.:u: И со 2те се муваше прво, а потоа ги остави.:u::@:headbang::fubar:
    Само сакам да прашам дали е тоа нормално што го направил, бидејќи има неполни 11 години.8-|:fubar:
    Позз:hai:
     
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Ги сврте.
    На 11 години.

    С В Р Т Е

    Изгледа ептен сум остарела.
     
    На Someonespecial, crazylady, SnowWhite8 и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Или некој се под***ава со објавиве или стварно генерацииве се извитоперени. Поздрав.
     
    На rose60, crazylady, SAMIRA и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Tiffany17

    Tiffany17 Нов член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Ех јас колку и се чудам на сестра ми...ама ете тоа е. Им велам да не ми се мешат,ама кој да разбере..
     
  14. corapce

    corapce Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    Да нормално е, дете е.

    А многу патеа? муахахаха :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На Strumka777 и the drummer им се допаѓа ова.
  15. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.257

    Позз:hai:
     
    На Strumka777 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. TheeQueen

    TheeQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    (facepalm) Ахх бе деца, деца живејте дури можите. На 11 години женски и дечковци, до кај стигна младинава боже господе. :x
     
    На SAMIRA му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Ги остави да патат:rofl::rofl::rofl::clap::clap::tmi:(facepalm)
     
  18. TheeQueen

    TheeQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Абе ние на 11 години на ексурзија плачевме по мама сега децава на 11 години имаат по 3-4 сршени срца зад себе, една никогаш непреболена љубов, 2 сериозни врски и 15-20 мувачи. И после не ќе раѓале на 15 години, и после деца не ќе гледале деца, епаа...
     
    На rose60, marija7895, sugarlips и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.575
    Пол:
    Женски
    Ах бе деца, што ќе ви се врски и мувања на 12 години бе? Ќе го барате детството после ама касно ќе ви биде. Ова се добронамерни совети а не да се лутите.

    Јас еве сум сингл на 22 години, после 2-3 неуспешни врски кои ме научија што заслужувам и што сакам. И ќе го барам тоа што го сакам. Нема да прифатам било што само за да не бида сама. Да, сите имаме потреба некој да биде покрај нас ама некогаш навистина чекањето вреди и се исплаќа.
     
    На fallenangel, tea20, Sashko1992 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. tea20

    tea20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    365
    @Bitter-Sweet денешниве генерации не знаат што е детство, израснати се пред компјутер а не на улица, луѓено се чудат после колку деца се жртви на педофилијата... Пателе они ха ха ха ха ха алоо бре деца на ваши години ни беше срам да кажеме дека имаме циклус, а не да дремеме по форуми и да патиме за машки ццц до каде отиде младинава (facepalm)
     
    На fallenangel и LittleGirl626 им се допаѓа ова.