1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сакам да сум повеќе сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од zozefina, 28 јануари 2010.

  1. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Singl sum podolgo vreme ama nemam resenie, odnosno nemam nacin da ja promenam situacijata. Kazete nekoj um, shto bi rekle starite. Jas ne znam na koj nacin da postapam i da najdam nekoj kvaliteten, stvarno ne znam. A dosta mi e od ``vrski vo pokusaj`` zatoa sto nikade ne vodat niti vodele. Mozi e ova glupo, ama jas si prasvam, makar i eden kup navredi ili majtapi bile upateni na moja adresa, kako za druga tema sto pobarav mislenje....
     
    На SAMIRA, elimkd, ♡BuBaLe♡ и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    A, be Macencef povekje pati sme razgovarale na ovaa tema, verojatno moive godini zboruvaat sega, ziveeme vo takvo opstestvo kade sama zena i hieni kolku sakas, prosto ligi im tecat ama kvalitetno nesto mn mn retko ili potocno tesko da se najdes so nekogo na ista branova dolzina ednostavno. Ne se izmacuvaj sebe si, veruvaj da bdes sam treba mnogu sila i hrabrost, ti se kalis sega, kako celik more titanium kje stanes i se i sesto nema da mozes da toleriras i da sakas. Podobro e sama otkolku so nekogo reda radi, a ova za pokusaite ili obidite, pa, cel zivotot ni e obidi da se realizirame sebe si, edno si zavrsila brzo brzo se pocnuva nova bitka, nov obid da se ostvarat sonistata. Ne mi jasno zs navredi ??? I zosto gi zemas vrz sebe, a, be kje prkosam na se zivo i divo, MOZAM BRE I KRAJ !!!
    Jas ne sum razvedena, mozebi tretmanot e razlicen ama ne veruvam, zs i jas sum sama i sum se soocila so iljadnici TI TOA NE MOZES A, BE SAMA ZENA SI!!! Ednas vo zivotot me pritisna toa i VEKJE NE SE DAVAM NA AUUU SAMA SUM, PA STO AKO SUM SAMA???
    Ako ima nekoj nekade slicen na tebe, ili nekoj so koj kje mozes zivot da zivees sto se vika, pocit, harmonija, mir, ljubov vo red ako ne jbg ne mora site da se so nekogo. Jas kolku mazi znam gi zalam nivnite zeni iskreno si kazuvam, takvi poarno da gi nemas. Citas i sama po forumov kako e i za devojkive, ednostavno mazite stanaa sponzorusi ili baraat sponzorusi zs polesno se drzat do sebe i se kontroliraat, begaat od vrski i obvrski, begaat od zeni koi mozat isto kolku i tie i ne razbiraat deka zaedno mozat mn povekje, stavaat recki koj kolku legnal ili ne ni doprel ama se ispofalil. Ednostavno ludo vreme, prilagodi se inaku mn kje ti bide tesko i ednas t rekov TVOJ ZIVOT TVOI PRAVILA, TVOI ODLUKI TI KJ ETREBA DA ZIVEES SO NIV NE NEKOJ DRUG I UVO DA NE TE BOLI KOJ STO KJE KAZE, neka ti bide vo kozata pa, tek posle kje ima pravo da zbori sto saka ama ne hipoteticki tuku da oseti. Ajde, kako Bog nikoj ne e, izdrzi sega kje se najde nekoj, za sekogo ima kapace :)
     
    На Doozy, ♣ Alba Viduam ♣, SAMIRA и 7 други им се допаѓа ова.
  3. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Totalno ne bese poenata samo kolku da ne sum sama. Dojdov do moment koga JAS SAKAM. I stvarno ne znam sto i kako gresam. Srcka, sekoj si ima maani, i jas imam, ama najgolemata maana e sto da mi pokazes 9 princa i 1 konjusar, jas pak konjusarot ke go odberam. Ne znam sto gresam seriozno. Sto da promenam kaj sebe ne znam, a ne ni znam od kade da pocnam. I polesno e da se generalizira za bilo sto, otkolku da se pronajde resenie za problem
     
  4. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Kako vikase nekoj, na bozadzija boza ne mu prodavaj :) tvojot izbor e rezult na ona sto ti go baras, jas covek sto mi znacel ne bi go simnala na konjusar, toa moze samo toj sam sebe si da se spusti tolku nisko so svoite postapki, a jas ne bi. Sekoj bira toa sto saka, samo ti nekako ili pagjas na ubavi zborovi, pa posle se razocaruvas ili nesto drugo e.
     
  5. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Во новава година Маченце да си најде еден ваков коњушар.
    [​IMG]
     
    На De-lovely, macencef и elimkd им се допаѓа ова.
  6. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Сите сакаме нешто, а мислам дека главниот проблем е во работењето во себе.
    Полесно наоѓаш некој кога имаш и да понудиш нешто. Зошто инаку некој би бил заинтересиран за тебе?

    Општо зборувам, истово го гледам и ко критика за мене. Не можеш да очекуваш некој да ти ги исполни твоите критериуми ако ни сама не ги исполнуваш.
     
    На De-lovely, Doozy, Hristov и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Iskreno ni za tebe ni za Macencef ne bi vi rekla "greskata" da ja barate vo sebe, ne e deka nemame maani, tuku dali si slusnala maz da raboti na sebe i da se trudi da se smeni za da ete ne bide sam? Maz moze da pusti pivski stomak i pak da se dozivuva ko dasa hehehhe ne mora da se depilira, ne mora da se sminka, dovolno e barem da se izbrici pristojno da izgleda, i red drugi raboti.
    Ne se raboti za promena na sebe si, ne mozes da ja smenis sustinata na eden covek i negovite baranja ili sonista, toj covek ako dozvoli takvo nesto, toj ne e svoj vekje, ne sme kameleoni da se menuvame po potreba, duri da se iskrivokolcis seto toa e gluma i igra i od toa nema nisto vistinsko., a ne veruvam deka na nekoja zena kako Macencef i treba nesto vestacko i i skrvokolceno.
    Ljubovta se slucuva koga najmalku covek se nadeva, izleguvas na zezanje ispagja TOA E TOA. Zatoa RELAX uzvajte vo svoite mani i dobri strani postoi nekoj nekade sto bas takvi kje ve saka !!! :hug::hug::hug:
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  8. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Konjusarot od slikata mozi slobodno da mi se javi
     
  9. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Во потполно право си. Само што јас не знам што не исполнувам, значи кои критериуми се на ``цена``? Не знам дали ме сваќаш. Кога критериумите да бидеш добар, искрен и реален, се заменаа со некои други - кои ќе кажам пак - не се тие очигледно, а јас не знам кои се. Во мода е да се биде - каков....? Тоа ме буни. Анон убав коментар ми покажа - згоден маж. Да, ама згоден нека е, немам против, ама ако не знај ништо да кажи, да ме насмеј, да ме расположи со само еден муабет, или некој озбилен муабет да ми сврзи, шо би се рекло домакински, нека дојди истиот тој лепотан - ама само да го мајтапам. Мене ми е побитно тој психички некако да ме привлечи, не знам, можеби сега тоа не е критериум. Твои размислувања?
     
  10. Аце989

    Аце989 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Машки
    што бараш кај момчето?
     
  11. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Ne e prasanjeto tuka sto baram jas kaj momceto, tuku sto drugata strana bara kaj mene - a jas ne mozam da ispolnam. Fizicki izgled, da pocnam agresivno da se sminkam za sekoja prigoda, da koketiram....? stvarno ne znam sto. Makar i da se cuvstvuvam vestacki, nekoj da mi kazi vo sto pravam utka. Ako treba vteretana sekoj den, nasminkana sekoj den, picnata i predoterana sekoj den.....toa da mi kazis eve od maska gledna tocka
     
  12. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Извинете но неможам да ги прочитам сите страни и мислења на темава,но еве ке поставам неколку прашања.

    Зашто не преземете нешто да не сте сингл?
    Ако сте преземале што е тоа?
    Што барате кај едно машко?
    Што е тоа што ве натерало да сте сингл?
     
    На plavooka lavica му/ѝ се допаѓа ова.
  13. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    IMG_5001.JPG
     
    На Doozy, КикиМаус, Dust и 7 други им се допаѓа ова.
  14. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Одговор по одговор еве од мене:

    Многу пати имам преземено - нешто- за да не бидам сингл, на крајот секогаш сум сваќала дека машкиот е бич и поголема од мене, лажи и ме мота на секој чекор. Жалам ама нема да може така со мене.
    И јас барам помош да преземам нешто да биди поинаку - да не е само некој кој мисли дека имањето нешто поинакво меѓунозе го прави повеќе од мене.
    Барам искреност и лојалност. Да, сакам да ми кажи дека ми ја имаат утнато фарбата на косата, дека блузата ми е неуба, сакам искреност до коска. Само со таков чоек ќе можам да се замислам дека ќе остани покрај мене и во лошо и во добро и во измеѓу. Се друго е само приказна.
    Подобро сама и среќна со она што го имам, отколку со некој - и како што кажав погоре - поголема бич од мене. Жалам, во една врска има само една женска. Барем во тие врски во кои јас влегувам.


    А сега и мене да ми ги одговориш истите прашања. Просветли ме!

    Зашто не преземете нешто да не сте сингл?
    Ако сте преземале што е тоа?
    Што барате кај едно женско?
    Што е тоа што ве натерало да сте сингл?
     
    На eliesaab и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
  15. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Moze jas da ti kazam od zenska gledna tocka? I jas sum pagjala enotivno vaka ko tebe ama na zbor, na delo do Sega ne. Nasmej se, opusti se, sakaj se sebe si onakva kakva sto si. Licno jas da stavam dva sloja sminka na mene, pa vestacki nokti I sto ja znam nekoj maz sto moze da pobara od mene da stavam vala ne bi, moze samo ona sto mene mi godi. Veruvaj ako so muabet I sharm ne privileces nekogo, prosto samo kako odis ti, barbika da stanes, kje te legne I kje zamine, toa sakas? I tebe ti treba stabilnost ne gluposti, ako ti doslo do avantura I togas ti zamini ne toj I nema placki. A, macencef koj ti ja narusi samodoverbata tolku? Komu mu go dovoli toa?
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Морам да ти се убацам во муабетов.
    Срце не се од 9 принца и 1 коњушар, ти да го одбереш коњушарот. 1 принц е ( и дали е и тој ) а 9 коњи се. Веруј така е. Затоа и си мислиш дека ти само на коњи налетуваш. А всушност скоро секој па да е коњ ама ти не го знаеш дека е.
     
    На Jas! му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Јас не сум оптеретен со вакви искрено прашања,едноставно уживам :)

    Зашто не преземете нешто да не сте сингл? Секој во животот греши,нема човек што е безгрешен,така да ке налетуваме на погрешни се додека еден ден не дојдеме до вистинскиот/ката.

    Ако сте преземале што е тоа? Дружби,мешање меѓу луѓето,ширење на познанства.

    Што барате кај едно женско? Искреност,почитување,грижа,да има исти желби како и мојте.

    Што е тоа што ве натерало да сте сингл? Погрешни личности,навикнувањето на слободата,шетање без ограничување и без замарање.
     
    На КикиМаус, plavooka lavica и macencef им се допаѓа ова.
  18. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Фала за енкриџментот
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. plavooka lavica

    plavooka lavica Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    и јас сум сингл :)
     
    На Jasnabasna му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Аце989

    Аце989 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Машки
    и јас сум сингл ;(