1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сакам да сум повеќе сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од zozefina, 28 јануари 2010.

  1. LajlaGirl

    LajlaGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2016
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Машки
    Ja sam masko..i stvarno sam dusha :D
     
  2. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Pisuva zenski profile, a masko si hhhh decko si baras na femina? Aj, so srekja kje ti treba hhhhhh da se nasmeeme pred spienje
     
  3. LajlaGirl

    LajlaGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2016
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Машки
    Ostaj so pisuva, toa e za pred narod ;)
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Uh OK, ne znaev :D :lol::hai:
     
  5. Аце989

    Аце989 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Машки
    da znam sto nema da sum singal
     
  6. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Сите Вие кои пишувате на темава, нели мислите дека премногу се оптеретувајте со таа ваша "потрага"?
    Не, немојте да мислите дека не Ве разбирам, до некаде. И јас сум сингл, да но никогаш не сум се запрашала зошто е тоа така. Затоа што знам, сингл сум затоа што јас така сум одлучила. Секако дека на моменти ми недостасува личност до мене со која би разговарала со саати уз чашка црно вино покрај камин, личност со која би споделила нежности и страсти, но што сега? Да паѓам во несвест или очајнички да зачекорувам во врски чиј крај се гледа уште по првиот дејт? - Не!
    Убави луѓе, не оптеретувајте се со фактот дека сте сингл. Дружете се, шетајте, комуницирајте со луѓе, ширете познанства. Не затварај те се во себе и во форумов. Така никогаш нема да успеете да направите чекор напред.
    Сепак работите кои ги чекаме започнуваат да се случуваат баш кога ќе престанеме со чекање.
    Среќно во новава година.
    Од се срце Ви посакувам за скоро да почнам да Ве читам во темите "врски".
     
    На ArielM, aways, sj *O* и 11 други им се допаѓа ова.
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Никако да седнам и да го напишам мислењево, еве сега да пробам.

    Делумно се согласувам за тебе, само што мислам дека на себе мора да се работи. Човек кој постојано се подобрува, се грижи за себе и се труди околу себе, е попривлечен за околината.
    Значи не мора да значи дека работиш на себе за да најдеш дечко, ама едноставно, попривлечен си кога самиот си задоволен со себе.

    Ти секако повеќе би сакала некој што постојано учи, се грижи за себе и има мотивација да успее, наспроти некој без волја за живот што постојано нешто мрчи. Епа истото е и од другата страна.

    А јас, само упаднав во темава. Периодов ми одговара да сум сама, ми треба малку самотија :)
    Па мислам дека треба да ги исполниш сопствените критериуми.
    Затоа што реално е дека никогаш нема да сме најубави, најпаметни и најдобри во се, ама сите имаме по некоја цел во животот и некаква слика за себе.
    Ако некој не мисли дека твојот максимум е доволен за него, таква личност не ти треба.
    Ако некој има критериуми што ти не мислиш дека е важно да ги исполниш, зашто си поинаква личност, и таков не ти треба.

    Ова е нешто на кое не можеш директно да влијаеш.
     
    На Chica.Loca, Doozy, macencef и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Се сложувам дека треба односно не дека треба човек сам постојано сака да напредува, стагнацијата гуши и убива и ентузијазам и фанатазија и тн. Меѓутоа ако добро прочита во овој случај не се работи да се подобри себе си, во својата кожа да се чувствува поубаво, посигурно на крајот од краишата помоќно како жена туку ДА СЕ СМЕНИ СЕБЕ СИ ЗА ДА СЕ ДОПАДНЕ НЕКОМУ. Тоа не е одраз на желба да станеш подобар, да се тркаш со себе си од вчера, туку одраз на скршена самодоверба. Пак ќе кажам на едни очи едно им е привлечно, на други сосема нешто друго. Кој и да ја сретне треба да му се допадне таа онаква каква што е, а покрај квалитетен партнер нема жена што не процветала од внатре,а тоа се гледа и однадвор. Сите имаме моменти на слабост, едноставно се да ти е преку глава ама да се менувам, да правам нешто што не сакам или едноставно јас не се чувствувам како јас кога ќе се погледнам во огледало, па цел свет да вика WOWWW џабе ми е.
     
    На КикиМаус, crimson и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  9. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Подобро сингл отколку со кого било само за да не си сам!!
     
    На strawberry06, "Zoki", Vik'Toriah и 8 други им се допаѓа ова.
  10. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Знам дека сум оф топик, но овој коментар заслужува повеќе од лајк
    :bow:
     
    На "Zoki", Роберт 7, eliesaab и 3 други им се допаѓа ова.
  11. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    :*. Ама така е!
    Знаете сите нели
     
    На "Zoki", Роберт 7, Crna Dama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    И јас се согласувам со бубале..подобро сам дае човек, одколку па со секого да си, или па секоја вечер со различен да искачаш..
     
    На "Zoki", Роберт 7, Chica.Loca и 3 други им се допаѓа ова.
  13. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.196
    Еве јас сум сингл и не се жалам.
    Сингл сум оти јас сакам така.
    Има со кој да бидам ако сакам, само не сум таков тип, радо би била сама, отколку со некој шо не сакам.
    НЕ ми е целта колку ај биди со некој, бидно да бидеш со некој не.
    И сама не значи осамена.
     
    На Аце989, eliesaab, Chica.Loca и 5 други им се допаѓа ова.
  14. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    malku digresija od ova mislenje. koga postojano zavrsuvas solo i ne znaes da prezemis nesyo okolu toa, ne e bas zabavno. gledas okolu tebe, site se vo vrska, veridbi, svadbi, edno drugo, a samo ti i nekolku promaseni slucaevi ste solo. malku e obeshrabruvacki na poodminati godini. koga si solo na 20 ne e isto koga si solo na 30 pa i poveke godini. na 20 ne ni mislev, bev vo drug film, izlegvanje, studiranje, mi bese rano. ama sega na 30 i nekoja, ne e bas zabavno
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Не е исто осамена девојка ако сте девојки се разбра и осамена жена со мало дете како што е Маценцеф, не се исти грижите, н
    Oni moze se devojcinja Macencef, tebe nema da te razberat zs ti so mn se nosis kako znaes I umees. Ako iskreno sakas partner kje naleta nekoj ama nemoj sebe da se gazis I unistuvas za maz, cvrsto kje stois jas sum toa sto sum ako ti odgovaram OK, ako Ne pat pod noze, mn ribi IMA vo moreto. Inaku I sama znaes kolku e poloso da si so pogresen izbor. Nemaj gajle teloto staree, duhot ne, ubavo misli, nasmevka I cista dusa imaj, momak kje naleta ili ti kje se sopnes od nego :)
     
    На ♡BuBaLe♡, Chica.Loca, deskarada и 2 други им се допаѓа ова.
  16. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    @macencef се извинувам доколку со некој од нашите постови погоре напишани те навредивме или повредиме, од се срце ти се извинам.
    Постовите, барем моите а сметам дека дека исто така и на останатите, беа упатени на оние оние девојќи во помлади години чија единствена преокупација е како да фатат дечко. Мислам ме разбираш што сакам да кажам :)
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Јасно ми е и потполно те разбирам, ама кога на 30 и некоја година си сингл плус и со деца се е поинаку. Децата на прво место
     
    На deskarada, ЕденЧлен, Outlook и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Pa ne e deka vo pomladi godini samo decko e perokupacija, ama od nosenje dete samo po lekari, dezuranje sama bolno zdravo, do obleka, krov nad glava I hrana na masa I smetki, I rabota I domasni obvrski, I seto toa sumirano da nemas so kogo ni teskoto ni lesno da go podelis posebno dodeka deteto e pomalo, plus ne smee dete da gleda kako ti e tesko, ne smees nemu da mu se ispukas zs zdravo pravo dete treba da imas, ouuu veruvaj razlikata e mn golema. Taa si znae kako I e.
     
    На ♡BuBaLe♡ и КикиМаус им се допаѓа ова.
  19. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    @Outlook верувај ми мила многу добро разбирам што значи самохрана мајка и кои сѐ се нервозите и грижите, секако и обврските кои сама ги носи на своите плеќи. Затоа и ѝ се извинив од мое и од името на останатите кои вчера дискутиравме, доколку ја наредивме со некој од нашите постови.

    Иначе секако дека не секоја млада дама е преокупирана со тоа како да фати дечко, но ги има многу такви. Ние на нив мислевме кога дискутиравме.
     
    На ♡BuBaLe♡ и Outlook им се допаѓа ова.
  20. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    E, toa ne go razbiram edinstvena cel da ti e decko, verojatno poradi toa I ne sum go zabelezala. Toa ne mi e bas sfatlivo ama ne SME site isti.
     
    На ♡BuBaLe♡ и КикиМаус им се допаѓа ова.