1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сакам да сум повеќе сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од zozefina, 28 јануари 2010.

  1. angelagirl123456

    angelagirl123456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2020
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    249
    Пол:
    Женски
    a moze li covek ovde nesto da kaze bez da analizirate? kako prvo se zezam kako vtoro sigurno na femina nema decko da si baram kako treto gledajte si be vasa rabota.. cc sve dusebriznici bree
     
    На CharmedGirl и Angie1432 им се допаѓа ова.
  2. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.019
    Допаѓања:
    10.575
    Пол:
    Женски
    Ако бараш совет и помош како очекуваш да ти помогнеме ако ни викаш дека не ни е гајле?
    Па и не ни е.
    Ама ете да ти се најдеме кога веќе си прашала нешто и си побарала помош.
    Ама со вакво однесување далеку не тераш.
    Викаш гледајте си ваша работа а бараш да ти се даде совет.
     
    На lite. му/ѝ се допаѓа ова.
  3. angelagirl123456

    angelagirl123456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2020
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    249
    Пол:
    Женски
    ti izgleda deka si pomeshala nesto.. kaj vide deka baram sovet ziti se?
     
  4. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Вака како ги објаснуваш работите, јас немам чувство дека бараш многу. Ама можно е да не даваш шанса подолго. Понекогаш луѓето се срамежливи и затворени и потребно е повеќе од еден-два дејта за да ги запознаеш убаво. Од друга страна, првиот дејт може да биде и ужасен и после тоа ќе знаеш дека не треба да даваш повеќе шанси на таа личност. Можеби пробај да бидеш поотворена за комуникација, ама не го сфаќај тоа толку озбилно, во смисла мора да се најде сега тој ,,вистинскиот”. Знам што ќе кажеш - добро, до кога со луѓе што си играат играчки, во одреден момент бараме и сериозна врска. Ама најчесто кога многу многу сме фокусирани да најдеме некој, баш тогаш не се погодува ниеден асален. Јас се запознав со сегашниот дечко во период кога уопште не се замарав за љубовниот живот - студирав, имав разни активности и одлучив да почнам да работам и немав никаква идеја за подолгорочна врска искрено. И баш тогаш се погоди да се запознаеме на работното место. Сакам да ти кажам, пробај да се фокусираш на други аспекти од животот (не прочитав дали студираш или работиш), започни да се занимаваш со некое хоби - и така се запознаваат луѓе или излегувај повеќе со друштво. Ама не оди со помислата - почнав сега ова да го правам и тука ќе запознаам некој. Олабави се од идејата и можеби и спонтано ќе се случи нешто.
     
    На cresa-jagoda, STFU, Regina.Phalange и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Cokoladen88

    Cokoladen88 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Машки
    Ме заинересира твојата објава, па морам да пишам ...
    Па ако не сакаш да бидеш слободна , искористи ги приликие, претпоставувам имаш мин.10 обожаватели кој индиректно ти се пуштат , не чекај користи го моментот ... СРЕКНО
     
    На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
  6. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.019
    Допаѓања:
    10.575
    Пол:
    Женски
    Подобро да е сама него да е со било кој така рандом.
     
    На cresa-jagoda, dankee, MilanMilan и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Cokoladen88

    Cokoladen88 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Машки
    Во секој случај треба да те освои...ама ти треба да му дадеш прилика
     
  8. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Јас не сум сингл ама се чуствувам како да сум :D:worried:;(
     
  9. Mr.Lover

    Mr.Lover Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    1.028
    Пол:
    Машки
    И јас бев така до скоро. Толерирав колку можев, но ми скисна и од денес и официјално сум сингл, но не ми смета не се оптоварувам многу со тоа 8)
     
    На Crna Dama, honey.11 и piksooki им се допаѓа ова.
  10. DACIA

    DACIA Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2017
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Машки
    Налетав на темава и си реков ај да пишам и јас. Да ви кажам искрено имам 21 год, машко, и последно излегување со женска особа ми беше пред скоро 2 год :!: Љубовниов живот, ај да не речам ми е дно дна. Моменталнава состојба уште толку ме доотепа.
    Не сум некој дебил или nerd,кој шо незнај еден муабет да напрај, излегувам скоро секоја вечер во чаршија по кафе-шеми, вработен сум, финансиски добро ситуиран, не се пијанчам секоја вечер, не лудувам со колата,за разлика од тие шо ги гледам ко че бидам излезен:rofl::rofl: пуштив малце пивски стомак од ситуација и залегнувањето шо не снајде, но не е ниш страшно 8)
    ПРоблем ми е мене шо ме фаќа ептен страм, кога че пристапам со женско во живо, едноставно ко здрвен сум 8-|
    Секој совет е добредојден
    *цигарчиња си "пијам" но секој си има по некоја мана?? (fingers)
     
    Последна измена: 30 јуни 2020
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    Биди само природен..
    Дури и ако си срамежлив по природа..
    За секое лонче има капаче..
    Ако ептен ти смета тоа што си срамежлив, поработи на комуникациските вештини ..


    Иначе не сум сингл, ама вие што сте сингл сте среќни луѓе:D
     
    На Markian, cresa-jagoda и edna_malecka им се допаѓа ова.
  12. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Јас ќе си дозволам малце да те ругам. Ти маж си .. докажи се , срам ако имаш немора јавно на некое стори на девојче што ти парира во однос на изглед и се пиши и , и да не успее пробај на друга и со некоја ако е тргне муабетот викни ја на кафе после некој ден. Биди маж. Тоа ви фали на вас мажите машкост. И да те одбие некој да не ти врати не е крај на свет. И ќе ве молам коментари на луѓе кои се во врска да не пишуваат како би сакале да бидат сингл. Ако сакаш да си има начин , преќини ја врската, брак е друго ама ако не ти е убаво преќини ја врската.Најлошо е на осамени личости да им велиш еј што ти е убаво сингл да си и јас би сакал така... мислам дно дна ви е муабетов.
     
    На Cokoladen88 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Cokoladen88

    Cokoladen88 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Машки
    Во целост ди во право,ако не бидене со една , ке биде со друга,трета...само да не се откажува...А за тие пто пишуват дека сакат да бидат сами , дека било подобро така , само се фурат...
     
    На dankee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Мислам дека целта на форумот е да се даде конструктивна критика (добра и лоша) и да се помогне доколку некој има потешкотија на некое поле, се надевам во иднина ваквите коментари ќе бидат бришани. Одмагаат на луѓе.Има многу осамени луѓе и на некој начин треба да се помогне.А коменари абе убаво ти е сингл, и јас би сакал така се многу ниски. Ко јас имам некој ама не го сакам, ме нервира таму имам уште некои што ме молат, ама на вас осамените моногу убаво ви е. Има теми каде што се дава совети за луѓе во врска, да за сфанат дали таа врска им има иднина или не ( дали нештото погрешка го протолкувале или имат потреба друг да им ја каже вистината и сличо.)
     
    На Cokoladen88 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Cokoladen88

    Cokoladen88 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Машки
    Ми се допагат вашите мисли,се гледа дека сте зрела личност
     
  16. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    4.838
    Пол:
    Женски
    И јас не сакам да сум синлг, па тоа е што е
    Многу тешко пуштам луѓе во живот, а кога веќе ќе ги пуштам се поврзувам јако. И погодете што се дешава?
    Јас сум повредена на крај, и уште потешко ми е да се отворам на наредниот.
    Ајде малку да пишувам на пуштање на фб
    Не сум толку одбивна, еве ќе почнам муабет. Ама кога гледаш дека дечкото е шупак и дека не знае да врзе 2 реченици или ми се пушта со некои глупи фрази како средношколец, а тип во 30тите, и си викаш: - Па чекај, јас заслужувам нешто повеќе, а не само да имаш дечко колку да се рече
    Моите родители се малку од пострата генерација што не прифаќаат дека светот се менува, дека не секој сака и може да се омажи на 23 години, ама многу ме малтретираат за внуци
    Дури на моменти знаат да кажат дека здравјето им се расипало од нервози зашто не можам да си најдам некој.
    И сето тоа резултира со нервоза и стрес од моја страна
    Дури понекогаш ми иде да се фатам со некој, да се омажам, да родам дете само за они да се среќни
    Тоа ќе резултира со развод на крај, ама битно они внуче да добијат

    Не можам, се осеќам дека психички ќе пропаднам уште малку
     
    На Crna Dama, Nenadskopje, Jovan123 и 8 други им се допаѓа ова.
  17. Cokoladen88

    Cokoladen88 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Машки
    Не дозволува да ви пишам во приватна порака, би сакал малку да пишувам со вас за темата
     
  18. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Не секогаш работите ѓи добиваме кога ги посакуваме во истиот момент, родители како родители од грижа не сфакат дека стануваат токсични. Ама во моментов едно ќе ти порачам. Не си ја спуштај цената. Бирај, и барај некој што ќе тге третира како дама и без пороци. А истовремено прати и гледај ги луѓето колку од нив се тргнале од тебе кога тие имаат некој ,а кој останал, кој и во тие моменти кога нивниот живот е многу кул ти бил подршка. И како што велат око за око, зуб за зуб.
     
    На Cokoladen88 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Markian

    Markian Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2020
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    387
    Пол:
    Машки
    Убаво е да се биде во пар,но ако притоа срцето повторно остане сингл, Бадава е
     
    На Кавалер му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Dekos

    Dekos Нов член

    Се зачлени на:
    12 јули 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки