1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сакам да сум повеќе сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од zozefina, 28 јануари 2010.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Леле луѓе, кој ли ѓавол ме натера да ја отворам темава? :devil: :D :D
    Ме фати некој „иштав“ (желба) за дечко. И јас како Карамелка немам имано (конструкцијава само во Охрид ми се чини ја има :D ) дечко од охохоооо... но досега тоа воопшто не ми пречеше. Секогаш имало некој за флерт, за „дружење“ без обврски... но сега некако како да ме фати желба да се смирам.
    Но како?! кога јас сум немирна ко ветер и ми се чини на маживе им е страв да скротат кобила ко мене. Аман веќе ниту еден јунак не се најде! :D Уствари има јунаци, ама имаат други кобили, а на две не се јава :lol:
     
    На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.
  2. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    И мене Хипи во последно таква желба за да се смирам ми се јави...Да се скрасам да не речам :D
    Веќе се ми е досадно а и време е мислам да се смирам малце :$
     
  3. karamelka

    karamelka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Ти благодарам Magnoliјa , има многу вистина во тоа. Ке го имам во предвид тоа, ке пробам да ги отстранам тие негативни работи во мене.
     
  4. Night.Star

    Night.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    117
    И мене во последно ме фаќа желба за дечко, доста бев сингл, еве уште некој месец веќе цела година лелее :D ...место да се смрзнувам по кафичи и ноќни клубови нели е подобро во топла собичка да ме грее некој? :lol:
     
    На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. iskren89

    iskren89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    :hai:
    како што видов од коментариве ваши, во врска со вашите Relationship: Single статуси можеби "вината" од обострана и од ваша страна а и од наша (машка) страна.
    ваша е таа што треба и вие самите да се запрашате дали сакате да бидете со човечко битие кое најнормално ќе си има свои квалитети и маани, или пак сакате да бидете со некој "одечки список на ваши желби" од типот на: да има шишки, да носи најк патики, да има ауди кола и некои слични работи... :!:
    истотака поразмислете и за вашата отвореност кон оваа проблематика, односно да ги спуштите вашите штитови и да дадете шанса на тој што ке ви пријде (можеби тој ке се покаже како вистинскиот за вас) или пак да дадете по некој знак на тој што вам ви се допаѓа.
    А грешка од нас машките е таа што можеби полесно ги забележуваме оние "полесните" женски кај кои мислиме дека нема да бидеме одбиени, но сепак вистинските вредности секогаш ке бидат забележани... затоа не очајувајте... ве уверувам дека има и за вас некој на овој свет ;)
     
    На Blesav81 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Неможам вике вака... се нервирам ептен... зошто неможам да се опуштам? зошто сум толку срамлива и повлечена?.... Неможам да се разберам самата себеси.. Неможам повеке сингл ми треба врска, сакам да го видам и таа и страна од животот... неможам повеке да се расправам со проблемите на другите, а никој не сака да ги слуша моите :@
     
  7. sk8ter

    sk8ter Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    добро бе луѓе ај кажете што е работава... :?:
    женски еден куп ве има сингл... за нас машките пак и да не зборувам (уште повеќе синглови).
    Дајте жити се, кажете некој начин како сакате да ви пристапиме во запознавање, како на вас ви одговара да се однесуваме кон вас, и така некои слични совети... може ќе помогнат на некој/а за да не биде повеќе сингл :D :D :D
    ајде чекам по некој совет од ваша страна
     
    На anu666ka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Night.Star

    Night.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    117
    Многу е едноставно-ако приметиш дека некоја девојка те гледа, ти го дава „оној“ поглед :) значи и се свиѓаш. Тогаш ќе и пријдеш, и едноставно ќе кажеш-може да се запознаеме? И муабет едно-друго, тоа е тоа.
     
  9. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Дечки ај ја колку да си прашам, неколку совети да добијам
    имам 13 години.. значи мислам дека најубавко ми е сингл и знам и зошто и како бла бла...
    на сите што ме прашале сум и рекла дека не сакам, а и не ги сакав, додека тие викаат дека "премногу ме сакале" и после 2 недели се во врска со друга :D.. Мајтап..

    ама колку нели да си прашам дали е океј тоа што мислам дека сеуште не ми треба врска. ?
     
  10. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    Ааа не,не е воопшто ок што ти на тринаесет твои години сметаш дека уште не ти треба врска.Ма дај побрзај,нема смисла,времето ќе те прегази,а ти уште чекаш :D
     
    На O.l.i.v.a му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    mozi da si potfatis nekoj :) kolku da se presramis
    nekoj sto ke bide ubav kulturen i interesen, potoa uzivaj dodeka da porasnes pa ke si imas vrska :)
     
  12. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141

    Се надевам, најискрено, премногу дека и јас ќе доживеам нешто такво или слично. Копнеам по тоа.
    Солзи ми надојдоа кога го причитав ова, бидејќи знам во колку лоша состојба се наоѓам сега, ми даде надеж овој пост.
    Иако морам да напоменам дека ми е преку глава од тоа да бидам сингл.
    Поздрав.
     
  13. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Последниов пост можеби ме охрабри малку...
    Премногу често размислувам за ова...не сум оптеретена, но ми фали некој посебен во мојот живот...
    Имам 23години...не планирам да се мажам имам други приоритети... но ме плаши тоа што не можам да си најдам некој соодветен, или пак некогаш кога некој не ме препознава... Наместо да гледам позитивно, некогаш не можам... Не ми фали ништо на изглед, но ете... кога? ќе се појави, не можам да издржам повеќе да бидам сингл, да бидам оптеретена со минати неуспешни врски ... ќе се појави ли некогаш, за да бидам барем малку посреќна во тој поглед...
     
  14. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    уффф... па сакам нешо во средина :) неќам сингл.. пошто веќе доооолго време сум и ептен ми е безвезе веќе вака сама.. сите другарки имаат дечковци.. случки... а ја нишо неам да кажам(во тоа поле) :worried:
    ама не се ни чувствувам подготвена за дечко- влечко... значи може некој мувач.. па после ако биде нешто посериозно, нека биде...ама НЕМА! :!: не знам каде отидоа машкиве во градов... |(
     
  15. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    За сите сингл девојки би порачала да не се разочаруваат и да не креваат раце туку-така.
    Можеби ќе си речете - лесно ви е вам да делите насмевки и оптимизам, и да проповедате кога не сте сингл, ама јас мојот дечко го најдов дури на 24 години.
    Претходно имав толку лоши врски и горчливи искуства, да бев некоја полабилна особа, комотно ќе завршев на психијатрија.
    Како што кажа Офспринг - главата горе, дотерани и насмеани, не дозволувајте да ве совлада разочарувањето. Ако ви е тешко, навечер ислачете се, а наутро насмевнете се, нов ден, нов почеток.
    :)
    Ценете се самите себе, не се задоволувајте со трошки, со помалку, само за да бидете во некаква си без-врска и по секоја цена и да бидете видени со некој, само за да не бидете сами.
    Вистинскиот ќе дојде. :)
    Некоја ќе го најде на 18, некоја на 24, некоја на 30, не е важно, важно е дека за секое тенџерче - има капаче. ;)
    И немојте многу да се потпирате на тоа - што е мое ќе си дојде или судбина или како што даде Господ.
    Како и за сите други работи, така и за Љубовта, треба труд, трпение и многу вложување од ваша страна за да успее нешто.
     
    На Bubbi, faye, LovelyGirl и 5 други им се допаѓа ова.
  16. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Нема врска то... Јас не сум била со никој цела година...Ако имам 16 години и сум многу често осамена...Ама едноставно нејкам да се мувам...Сакам некој да ме сака заради то шо сум а не само за мување...И другарките мој си фатија по 100 ...Се скараја, се измуваја... Јас сум уште на исто... Ама шо е тука е... Ке си дојди со време... Или можеби нема.. Незнајме шо носи животот... То е :/
     
  17. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370

    Зоки-поки се врати после мнооооогу долга пауза :D
    Ок, девојче, правилно постапувваш, и покрај тоа што имаш само 16, поприлично зрело размислуваш. Не е поентата само во „мувањето“. Мислам „мувањето“ е спринт на кратки стази, ќе се помазиш, ќе ти биде убаво неколку дена и потоа пак се чувствуваш ...некако...неисполнето. Уклучи го „радарот“ и скенирај го просторот за некој кој ќе ти понуди повеќе од „мување“ (и не, не мислам на секс, мислам на чувства :) ). Само да ти кажам една работа - немој па сосема да го исклучиш физичкиот контакт - момците не се големи фанови на „платонската“ љубов :lol:
    А што е твое ќе си дојде....
     
  18. kika17

    kika17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    иначе за почеток нова сум на форумов и не го разбирам баш нај .. и зато ако не е проблем тука ке пишам за оваа тема бидејки мислам дека ке има некој шо ке ми ги разјасни работите ....
    да преминам на главното јас сум сингле и имам 17 год. инаце се смував со едно дете .. се знајме од мн порано но веке еден месец со друштво ова она излегваме .. почнавме да прајме муабет .. и пред некој ден се смував со него .. и навистина мн убо се чуствувам .. прв пат во живото толку убо чуство сум немала .. но тој до пред неке време одесе со друга скоро една год .. и таа му мана превара и тоа е причината за шо се скараја .. муабетот ми е то шо јас се двоумам далу сеуште ја сака .. или не .. ми велат дмеек ја нејкел .. ама никоаш не се знај .. оти тој на неа сега е мн бесен .. а и таа си фати друг децко .. и стварно незз какко да опишам но нон стоп ми се врака филмот ко се мував со него и почнувам да се тресам целата и во стомакот чуствувам незз не мозам да опишам ..


    ако има некој со ке мози да ми помогни .,. да ми ги разјасни работите оти стварно мн сум збунета :( ;( :|
     
  19. kika17

    kika17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0


    ллел и јас се пронаајдов до негде... али вервај се шо е твое ке си дојде ... инаце јас се смував со едно дете и стварно мн ми се бендиса се и во карактер и се се бас сее .. ама тој имасе долга врска со друга сега се скарани . ааама мене нон-стоп ми одат мсилете дали сеусте ја сака .. прицина за то со се скара е то со таа му мана превара ... и сега тој е м бесен на неа ... ама едниствено е то со ме теси дека таа се фати со тојсо му ја мана преварата ... мислам дека нема шанса да се смират .. ама сепак ако тој сеусте ја сака ... ;( инаце но стоп ми се врака филмот ко се мувавме .. не мозам нисто да прам ко ке се сетам целата се тресам ...
    ЗАТО НЕ СЕ НЕРВИРАЈ ... СЕ СО ВРЕМЕТОО ... посто јас со ова дете не ни оцекував дека ке напрам несто не го ни забелзвав дека има посмила дека нема снаса со него јас несто да напрам .. но сепак испадна обратнмо и го молам господ да ми дај барем една шанса со него ... ЗАТО ТИ ВЕЛАМ НЕМОЈ ДА СЕ НЕРВИРАС .. НЕ НАДЕЈНО СЕ КЕ СИ ДОЈДИ ... И СО ТОЈ НАЈМАЛКУ СО ОЦЕКУВАС ... И КО КЕ ДОЈДИ ТО СО СЕГА ГО ЦЕКАС ВЕРВАЈ ТОГАС ДРУГО КЕ ТИ ИЗЛЕЗИ ПРОБЛЕМ .. ТОЕ Е СЕКОГАС ТАКА еден проблем заврсва друг поцнува |( :?:
     
  20. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Колку убаво 17 години, би сакала да се смениме, да ти дадам 27 ;) Јас кога првпат си фатив дечко, многу го симпатизирав, а тој имаше друга која ја остави за мене. И јас тогаш се плашев да не и се врати, а ми беше преубаво, после секое бакнување буквално летав и само на него мислев. Ти си во најубавите години, ако ти е убаво уживај си, не си го ускратувај задоволството. Не мисли на тоа дали ќе и се врати, мисли на вас. Обиди се да си често со него,пружи му убави моменти, тој ни да нема време да мисли на неа, а уште поубаво што таа има дечко,овој ќе биде само за тебе.Во младоста се ужива, таа иде напред не се враќа назад. Нема потреба од љубомора, страв и напнатост, тоа сега го сфаќам, па мило ми е да го кажувам на други.