Не сака врска, сака само секс

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Feel1, 17 декември 2011.

 1. Feel1

  Feel1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Девојкии имам едно проблемче, добро малце поголемо проблемче... излегувам со дете веке година и нешто, знам дека го сакам на моменти го сакам многу на моменти заборавам на него. на факултет сум во друг град а тој во истиот наш град.. за време на таа цела година и нешто не сме биле во врска, само сме излегувале секогаш заедно како да кажам како во отворена врска.. го сакав многу неможев без него.. но тој е женкар ме лажеше со други излегуваше со други.. исто и јас,, али мене ми беше многу мака.. еднаш бевме во врска и тоа 2 недели некако не одеше како врска.. прекинавме и пак си почнавме да се гледаме и се така до ден денес.. Све сум правела со него, сум имала орален секс,,, сум била најблиска само со него до сега, со никој друг... не бевме видени некаде 2 месеци затоа што си бев во др град.. но кога се вратив се договоривме да излезиме.. и по толку време кога се видовме, едноставно неможам да ви опишам како ме гушкаше, ми велеше да го гушкам силно дека му недостигало тоа и по толку време не можел да ми одолее.. . Секогаш кога сме си воделе така да не речем без малце секс.. секогаш ми викал тоа да го направиме да непоменам дека имам 19 год и сум невина... а јас не сакав затоа што секогаш кога ке беше нешто во ред, ке разберев за некоја друга па така све само разочарувања.. и му реков дека не сакам да ми биде прв без врска без ништо.. а тој ми вели ако го направиме тоа можеби уште повеќе ќе се збилижиме и све такви муабети.. и по толку време сеуште ме немат убедено за тоа... се слушам секој ден по 2/3 пати на ден последниве 2 недели.. ми праќа по 20 пораки на ден.. Девојки го мечтаам го сонувам сум замислувала за него да ми биде прв.. и мислам дека сакам да го направам тоа.. Планирам да му се дадам.. и од кога ке го направам тоа едноставно да исчезнам. да не ми биде мака да не ме гледа, да не го гледам... ама сакам тој да ми биде прв.. па можеби и после тоа ке се смени нешто веќе.. ако нешто едноставно нема да ме види. ... . и онака.... Што мислите девојкииии ? знам дека ке речите првиот пат со некој со ке го цени тоа ова она.. знам дека е така.. али го сакам овај да ми биде прв.. ???? ://////
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.897
  Не сака врска, сака само секс ?

  Фати си нов и еби се со новиот. Време ти е, 19 години.
   
  На Mileivanov, filipfico, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. maca-23

  maca-23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  176
  Не сака врска, сака само секс ?

  Како тоа сакаш да му се дадеш на некој што не ти ништо? јас мислам дека за да го направиш тоа што не е мала работа за мене, би требало да биде со некој кој што ќе те цени, сака, почитува. Па девојко тој не те ни претставува тебе како негова девојка :o Размисли убаво од една страна велиш дека е женкар излегува со други а од др страна сакаш тој да ти биде прв :o Сепак одлуката твоја, јас лично не би направила ништо со ваков тип за да не се затрескам уште повеќе по него па потоа да бидам повередна
  п.с. никако не можам да сфатам како девојките прво се впуштаат во орален секс( тоа ми е исто како да се немаш бакнато во уста а имаш секс) :x И ти не си невина Штом си имала секс можеби не ти е пукнат хименот ама во душата не си невина т.е. си имала сексуално искуство без разлика какво е.
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.897
  Не сака врска, сака само секс ?

  Епа добро де, да не треба да ја убиеме сега? 19 години има, таман за прв пат да и се случи, што има врска ако не е со вистинскиот |(
   
 5. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.408
  Допаѓања:
  2.761
  Не сака врска, сака само секс ?

  Toa алкохолот зборува, не Офи . Или грешка сум :lol:
   
 6. Feel1

  Feel1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Не сака врска, сака само секс ?

  imam deckooo be devojki vo drugiov grad kaj so sum na fax.. 1 mesec odam i pol.. ne go sakam ic..ednostavno se fativ ete taka me privlece neshto.. i ete go izlazav so ovaj.. i pak mi se vratija starite raboti so ovaj i sto da pravam sega :// Uff ne sum salam taka ? :/
   
 7. maca-23

  maca-23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  176
  Не сака врска, сака само секс ?

  Никој не рече дека не си нормално туку само побара мислење, инаку јас не се сложувам со Офи и не реков дека треба да ја убиеме? секој си има право на свое мислење офи можеби ти мислиш дека ако имала години треба да го направи тоа ок го почитувам твоето мислење, јас не мислам така за мене тоа не е до годините
   
 8. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.758
  Не сака врска, сака само секс ?

  Девојче, имаш 19, ама ми звучиш како 14.
  Добро бе, нормална си да си му прва на некој кој воопшто не те заслужува?
  Со кој мозок размислуваш бе?
  Направи му го нему ќеифот, а потоа тупај си ја главата в ѕид.
  Се цениш малку себе си?

  И таа втората врска (од месец ипол) не ми е јасна.
  Ти како под секоја цена да мораш да си со дечко и да не си невина повеќе.
  Па сепак, 19 ги имаш, не си престарена, подобро почекај си со некој кој навистина те заслужува и да го паметиш тоа по добро, а не да бидеш искористена и фрлена како парталче.
   
 9. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.449
  Не сака врска, сака само секс ?

  Ама ти веќе си се дала.
  Зошто кревате толку непотребна паника. Таа веќе имала орален со него. НЕ го заборавајте тој факт. И зошто во речиси секој проблем, со ваква или сична содржина, за кој се дискутира на форумот, зборувате како за уауууу којзнае колкава голема работа, па пишувате: „Ти девојко се цениш самата себе ? На овој идиотот кој не те цени ќе му дадеш ? Зарем сакаш некој таков да ти биде прв ? Па, мислам глупаво е девојка на твои години да размислува вака. Би требало да го чекаш вистинскиот за таа работа !!“
  Е добро. Кој е тој вистинскиот ? Кажете ве молам. И како тоа таа да знае дека ТОЈ е ТОЈ ? И дека тој следниот, вистинскиот ќе ја заслужува? Можеби и тој ќе има задни намери, ама ќе се преправа. Ако застаниме вака да размислуваме, никогаш ништо со никој нема да направиме.
  Ете да претпоставиме дека нема да се случи ништо со овој кој „не ја цени“ и ќе си најди некој што ќе ја цени и ќе има „прв пат“ секс со него и ако раскинат ? Тогаш што ќе биди ? Одеднаш испаднало дека тој не бил „вистинскиот“ па потоа депресии.
  Мислам нема потреба од филмови околу неговото височевство „ВИСТИНСКИОТ“.

  Конкретно за проблемот на девојката. Ти веќе си му дала него на некој начин. Невина демек. Ич не си ти невина. И ако чувствуваш дека треба „да му дадеш“ слободно. Не кревај многу прашина околу тоа. Ако те кочи тоа дека ќе бидиш повредена и вака и онака ќе бидиш доколку се вклучени чувства.
   
  На Selman, Trxmx, Donamace и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  11.253
  Пол:
  Женски
  Не сака врска, сака само секс ?

  Премногу морализирање и солење памет има на форумов.
  Ај погледнете ја темата за еротски фантазии, мислам дека беше :?: -половина и повеќе напишале дека во нивната фантазија имаат секс со некој непознат, без да му го видат лицето и само еднаш.
  Исто и темите за фак френд и авантури за една ноќ, и таму, секоја сака да се докаже колку пошироки сфаќања има и најомилена и најсилувана реченица во постовите е:„Ова е 21 век“!!!
  Епа ако е 21 век, а вие имате широк поглед на стварите, што сте му се нафрлиле на девојчево? Ќе се степате кој попрво ќе и го извади умот и ќе и го стави на кантар да го мери колку тежи, мастурбирајќи од самодокажување дека вие сте добри девојки, а добрите девојки не го прават тоа. |(
  Имала орален секс со него,па што? Ниту на чело ќе и пишува, ниту пак ќе е помалку човек од сите нас.

  Фил1, ако имаш желба и страст да го направиш тоа со него, направи го.И да се чуваш за некој друг, еден ден пак нема да вреди, бидејќи 99% случаи не остануваат до крајот на животот со оној кој им бил прв. А ти веќе си на пола пат, на некој начин си била интимна. Ти посакувам се најубаво и што побезболно да поминеш ;)
   
  На Selman, srcekrsacka, Lepaaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.080
  Пол:
  Женски
  Не сака врска, сака само секс ?

  Зошто па да не?
  Ако сакаш, не си мала направиго тоа. Не ти треба нов, еве ти го овој. Па од кај знаеш можда стварно ќе се зближите?! :wasntme:
  Во краен случај, како и да е, направи си го кејфот со овој и ич нека не ти биде гајле.

  Јас мислам нема потреба да ти ја пратам таа сликата со бабата на клупа што цел живот го чекал вистинскиот? :lol:
   
  На Selman и Gea им се допаѓа ова.
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.223
  Пол:
  Женски
  Не сака врска, сака само секс ?

  Па и ти сакаш секс со него, а и ете велиш секако сакаш он прв да ти е, па да исчезнеш, може ќе те побара. Напрај си меракот и да не те побара немој да се каеш, си го направила тоа затоа што ти сакаш. Не оди на карта дека стварно ќе останете заедно после тоа, едноставно уживај.
   
 13. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  534
  Не сака врска, сака само секс ?

  Види- некој мора да е прв.Тоа е суровата вистина...Вистинскиот или не, тоа е веќе друга приказна.
  So, get a life!
   
  На Selman му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Feel1

  Feel1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Не сака врска, сака само секс ?

  Lepaa me nasmea so taa slikataa hahah :D... inace mislam deka poslednive komentari nekako me ohrabrija... neznam kakvi ne misli mi se vrtat vo glavava... ama vo pravo ste.. ne e sigurno nikogas deka toj sto ke ti bide prv pa ke ti bide i posleden.. takvite sansi se mn mali .. koga togas mora da bide neli :)) .. ve sakammm :D
  [mod-kirilica:1lfxu18k][/mod-kirilica:1lfxu18k]
   
 15. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.614
  Па така е животот е еден. Направи си го меракот ти со него, па потоа не знаеш што ќе се случи.Можеби дечкото ќе се заљуби целосно во тебе и ќе имате нормална врска, а можеби и секој ќе тргне по својот пат. Ништо не се знае. :D А и тоа е точно дека не знаеме кој е вистинскиот и дали првиот ќе ти е и последен, но поубаво е кога ќе се направи тоа од љубов и со љубов. Сепак меѓу вас има некоја хемија. :D
   
  На Selman му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mal-de4ak

  mal-de4ak Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  дај му на човекот ич не се мислај...:D...шала на страна..чим има некоја хемија мегу вас..чим ти вели дека му недостигаш..чим и ти си толко зацепена у него..сигурно ваљда и тој чувствува нешто за тебе и не те гледа само од корист..ако мислиш дека заслужува да ти биде прв..тогаш слободно си се сексај нема што да му ја мислиш многу..крај краева 19години имаш..што сакаш тоа можеш да правиш..твој живот си е..:)
   
 17. dryad

  dryad Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2011
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  54
  Во денешно време ништо не се прави од љубов само од интерес!
   
 18. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.568
  Fuck buddies.
  Не му е дојдено до обврски, а ако ти вети уште толку ќе те разочара.
  Ако сакаш величествен "прв пат" барај си дечко, овој не изгледа како сериозна шанса.
  Ако не, дај му и врзи се за него,а тој ќе те еби додека не дојде до подобра шанса.
  Добро врзува сексот, ама не е пресуден за почеток на врска.
  Ако беше така сите прво секс, па врска ќе имаа.
   
  На Selman му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Јас сум за ако го осеќаш ТИ САМАТА И НИКОЈ ДРУГ како некој што треба да го направи тоа направи го девојкоо..а и мислам дека и тој чувствува можеби нешто за тебе..обчно повеќето од машките ако се со некој само ради секс (што сакаат да добијат секс)не чекаат премногу долго,он можеби иде со други(добро не сте во врска ок е)ама сепак те бара на крај..има некакви чувства сигурна сум не му е сеедно..

  Поздрав до тебе и размисли уште еднаш зошо не е мал чекор! <3
   
 20. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.552
  Допаѓања:
  3.466
  Пол:
  Женски
  Од една страна те сфаќам и разбирам затоа што премногу го сакаш,но од друга страна тажно е што однапред го знаеш крајот.Сурово е,мислам дека не би требала да легнеш со него,сигурно ќе го засакаш уште толку повеќе,а тој може да ти се исмева затоа што му си се дала и покрај тоа што си знаела дека ќе немате врска.Барем сочувај си ја гордоста,немој да дозволиш да ти е прв,тоа ти го кажувам баш заради тоа што го сакаш,ќе се каеш после.Нејќам сега да изведувам тука и да геранализирам дали тоа што си била интимна со него ти влијае.Ниту пак да се надеваш да остане со тебе заради тоа што ќе ти биде прв,иако дечково ти кажал дека има шанси,мое мислење е дека ќе се чувствуваш искористено и отфрлено.Нема смисла,однапред знаеш што те очекува,а сепак и сексот ,колку и да е убав,сепак не служи само за самозадоволување.Мој совет,не срами се од невиноста,немој да му бидеш со дечково затоа што го сакаш,кога тој веќе те потценил,или пак сакаш да му изиграваш резервна играчка.Ќе те боли кога пред твоите очи ќе оди по други...Подобро најди си друг и за врска и за односи,барем нема да се разочараш ,дури и да е крај,нема однапред да го знаеш тоа....и секако,пиши што си одлучила,многу ме заинтересира твојот случај :hai: