1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сака да е во врска..

Дискусија во 'Сингл' започната од Merlin_Monroe, 23 декември 2015.

  1. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    јас се кладам дека нема жена или девојка , туку се работи за тежок безчуствителен сељак , што за жал се почесто ги има
     
    На PaLaVa, Bojana.20, Merlin_Monroe и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    Подобро да има женска него да е таков ропак...:lol:
    Иако и тоа е веројатно.
    Бегај девојче од таков...чуствителна си и ќе се заљубиш...а тој ако на 25 не сака врска...тогаш има проблем во главата а таков не ти треба
     
    На Мистер_89, cresa-jagoda, ku4ence и 6 други им се допаѓа ова.
  3. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Не ми се спие пa дa се вмешaм. Акo типoт oсетил декa ти вo филм веќе си влезенa кaкo се држите зa рaкa пa плaнирaте oзбилни рaбoти, нoрмaлнo декa ќе прoбa дa ти кaже дa oлaдиш мaлку, ете ти рекoл не е зa oзбилни врски, пaметнo oд негoвa стрaнa. Туку кaкo ти тaкa нa невиденo веќе врскa плaнирaш? Или не дaвaм никoј дa ме бaкнувa и зa гaз дa ме фaти дури не oфицијaлизирaме, тaкa? Е тaкa немa веќе, и aкo си пaметнa ќе се дружиш, ќе се мувaш или кaкo и дa викaте, и вo меѓувреме ќе прoценувaш дaли сaкaш нештo пooзбилнo сo негo, вклучувaјќи и секс. Акo не сaкaш никoму ништo, бaтaли гo пoсле некoе време. Акo се зaљубиш, ќе се пoтрудиш дa гo зaведеш мaлку пoвеќе дa пoсaкa врскa сo тебе.(Акo не знaеш кaкo прaшaј јa теткa ти Бриџит)
    Стрaв ви е дa не ве искoристaт? Нoрмaлнa рaбoтa, никoј не сaкa дa гo влечaт зa нoс зa секс, aмa имa и тaкви кoи зa рaкa ќе те држaт и ќе те претстaвувaaт кaкo нивнa девoјкa a пaк у глoбaлa сaмo зa секс ќе си им. Зaтoa гледaј дa се чувствувaш дoбрo сo негo и пoчитувaнo. Не прaви ништo штo не ти е пo ќеиф и немa дa зaжaлиш. Врскa или не вo тoј случaј, небитнo е.
     
    На blueeparadise, cresa-jagoda, jovanovska94 и 19 други им се допаѓа ова.
  4. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Бриџит мене баш ме заентересира со тоа како со заведувањето :D
     
    На anichka94, s1a1n1d1r1a1, Gosh и 4 други им се допаѓа ова.
  5. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Види вака, љубовта е лотарија. Ама не ти треба лотарија дали тој ќе се заљуби во тебе откако ќе те преврти неколку пати па ќе му се заубави. Мене ми е многу простачки некој да ме праша дали сум имала секс претходно. Ера на феминизам е бе девојки почитувајте се повеќе. Мој совет ако си за врска почекај зад некој агол те чека некој кој ќе сака да е навистина со тебе и ќе уживате двата во врската и да си плнирате заедничка иднина итн итн. Со типот ако толку ти е ќеф и имаш потреба на таков начин да си го пумпаш егото, ок, смувај се, ама не легнувај, да не испадне за некое време ти да си втората девојка, односно ебачицата, а да си најде некоја за врска од неговиот град чисто за добра репутација, ПР цели :).
     
    Последна измена: 24 декември 2015
    На anichka94, XMaN, Neznam1 и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Се плaќa, зaнaет зa џaбе не дaвaм. А пoстoт пoвеќе зa реклaмa ми беше.
     
    На Мистер_89, cresa-jagoda, Ingvild и 14 други им се допаѓа ова.
  7. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Колку е еден час? ^_^
     
    На eloves, Merlin_Monroe, Winter Lady и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.243
    Пол:
    Женски
    @Merlin_Monroe а ти како си замислуваш дека 25 годишните влегуваат во врска. Те прашува на чат "сакаш ли да се фатиме?", ти викаа "ДА", се ставате во врска на фб и готово???
    Секако дека прво треба да се видите неколку пати, да излезете... Тоа "во врска" спонтано оди.
    Од друга страна, тој барем е фер и јасно ти кажува дека не планира да се врзе сега, те прашал за секс веројатно за да знае дали ќе го добие тоа од тебе или пола година треба да те шета за рака додека ти станеш "спремна" за секс. Ако си спремна да се муваш со него без да очекуваш љубов- баш ти е гајле, направи си го меракот, па види како ќе се одвиваат работите. Мене, искрено, ми се допаѓа кај дечково искреноста и директноста, бар знаеш на што си. Подобро вака, отколу некој да те мотка и филмови да ти прави.
     
    На anichka94, LaraSolare и Merlin_Monroe им се допаѓа ова.
  9. Merlin_Monroe

    Merlin_Monroe Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Фала ви најмногу на сите за советите да не ви се заблагодарувам посебно баш ми се допаднаа,некои и ме насмеаа:lol:сепак мислам веќе врска да не спомнувам и да оставам се на времето да покаже :*:*:*
     
  10. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Абе ајде што ви е вас? Прво допишување одма те прашал дали си имала секс? Не му е нему дојдено ни до врски,ни свиѓања. Па уште штом е 6 години постар од тебе,верувај дека му е само до секс и сака да те легне. Не гледај никаква идина со него и не се затрескувај,тоа само ќе ти кажам,
    И како тоа прашуваш следен пат ко ќе идам на кафе со него кажете ми тема за муабет?
    Абе ајде ако немате заеднички теми за што да разговарате,батали го. Едноставно не е за тебе.
     
    На Summerlover, cresa-jagoda, Tinushka и 6 други им се допаѓа ова.
  11. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Мене еднаш ми се случи нешто слично. Типот беше стварно убав, фраер, паметен, успешен. Фејсбук ми кажа дека не користи, а се допишувавме на скајп (на вибер наводно го иритирало вибрирањето).
    И после месец дена гледање ми текна да го пребарам на фб (преку тел. број, презиме не му знаев). Што да видам на фејсбукот... Ај што ми се претстави пет години помлад, него имаше ќерка врсничка на брат ми (мн. рано се оженил). Се стаписав... :x
    Значи вакви сумљиви типови дај некоја полабава врска, немам фејсбук едно друг, или женет или дојдено му е до fuck buddies.
    Така што @Merlin_Monroe ти како што те иам читано по темите си многу емотивна, и не ти треба ваков,само полошо може да ти биде.
     
    На cresa-jagoda, Nausicaa, Neznam1 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Na ovoj samo sexot mu e vo glava,taka da mozes lesno da go procitas nemalo potreba ovde da pisuvas,za sex sega e lesno da najdes nekoj ama za ljubov ne
     
    На cresa-jagoda, hermosa и Merlin_Monroe им се допаѓа ова.
  13. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Ако не сака врска нека не сака, пишувај си нормално, некогаш излези и на кафе и однесувајсе пријателски. За две три искачања ќе сватиш точно што сака.
    Ако проба нешто поинтимно без обврски кажи му со другари не се мувам, глупо ми е. Ете ќе најдеш некоја да опнеш кога ќе бидеш спремен за врска, и кажи му мене некако и не ми е кеф вака со тебе да бидам. Фала пријатно.
     
    На ninja35, Miss.M5 и Merlin_Monroe им се допаѓа ова.
  14. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ne mu fali nisto na tipov samo sto e prost i neizivean pa se isponasal ko p**** da nema videno i toa pri prviot sostanok,uste mu se fura na tie god dodeka nekoi sakaat semejstvo e sega kade ke ima sreka ke mu upali,samo nekoj treba da sedne i da razmisli malku za nego masko ko masko lesno e,ama devojka ko devojka ne e samo taa si znae sto e ok za nea.Samo da ne ispadne kako onaa feminka sto barase sovet sto ponatamu bidejki tipot dobil sto sakal pa ja batalil,po k** ne se place tuku se bega :D aj pozz
     
    На ninja35, rose60 и Merlin_Monroe им се допаѓа ова.
  15. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Мене не ми се јасни луѓе што цел живот одат од една во друга врска.Не може бе секој да ти се гледа како материјал за врска и некој што е материјал за друга за тебе не е. Плус вака на невидено од кај знаеш дали ќе ти се допаѓа ова или она, може ќе има нешто што ќе ти засмета во живо кај него.Мене некој на невидено да ми збори врска ќе си речам види го очаен овој женско не видел, во старт ќе го земам за несериозно.Кога сме кај таа тема, еден во старт ми има речено иако се знаевме во живо, на прво пишување:x(n):headbang::fubar:Ама убав ми беше и го заобиколив прашањето се правев на удрено, се смувавме и веќе не му пишував, ниту се јавував, ај сега каменувајте ме :D Со други и фер сум била и сум си кажувала.Што има лошо да си кажеш не сакам врска, имало периоди кога не сум сакала, гледам тука по коментарите јас да сум ти била безчувствутелна кучка ли сељанка ли не знам како ги викате женските(facepalm)

    Дечково мене одма ми засмета со прашањево.Манијак на 25 години ќе прашува дали си имала секс, толку незрело ми е тоа, од било која возраст поставено.Ако е толку јак во други работи како на муабет може и ќе дознаел:D Јас за прашањето го осудувам, а за тоа што нејќел врска негова работа, не можете вие да му кажете дали му е време за семејство, девојка или само секс.Вие цел живот само од љубов се сексавте?Извинете ме светци и светици:D

    Девојче јас икс би му пишала одма заради прашањево, ама ете кога веќе викаш не напнувал и си поминала преку тоа и ти се допаѓа на муабет, остави спонтано да тече се и не се залетувај.Од друга страна па искрен бил и ти кажал дека нема сериозни намери да си знаеш на што си.Нема ништо лошо да се забавуваш со некого за неозбилно.Нормално треба да знаеш и да уживаш во такво нешто, не да се нервираш и премногу да размислуваш, пробај( не мора со него) некогаш, што знаеш може ќе ти се засвиѓа концептот:P
     
    На Umbrella22, julie77, Elena69221 и 10 други им се допаѓа ова.
  16. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Никако неможам да го сфатам сериозно дечко што уште веднаш ме прашува дали сум имала секс. Знам дека тоа е дел од секоја врска ама пак веднаш уште прв пат да се прашува такво нешто? Без навреда, тежок сељачизам од негова страна.
    Ти си си го кажала твоето и тој неговото. Повеќе од јасно е дека и да те праша за врска, ќе му бидеш само на секс. На 25 години вакво однесување ете незнам ...
    На крај ако тебе ти се допаѓа бакнувај се со него, ако сакаш и имај секс на крајот битно е тебе да ти е убаво, само немој некои преголеми очекувања.
     
    На Nausicaa, Merlin_Monroe и LaraSolare им се допаѓа ова.
  17. Merlin_Monroe

    Merlin_Monroe Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Фала ви девојки сепак тоа прашање дали сум имала секс ми го постави после една недела допишување од прилика,ама сеуште се немавме запознаено во живо... Не се надевам мн секако...што де деси се деси а секс нема да добие...
     
    На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
  18. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Tamn e stom uste na dopisuvanje te prasal,da bese na prv sostanok barem ke se tesese nekako.Abe aj batali go najdi si nekoj za ljubov sto ke te saka,ceni i cuva,ovoj ne vredi 5 pari,i da e ubav i da e zgoden se mu e dzabe
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @Merlin_Monroe, јас ќе бидам малку побрутална со одговорот зошто гледам дека ти всушност не бараш мислење и совет туку поддршка да продолжиш со фраерот

    1. Те прашал дали си имала секс уште на самиот почеток од комуникацијата од многу проста причина- ако си девица ќе треба многу повеќе да те тинтра и да се труди околу тебе а ако си веќе скината, побрзо и полесно ќе му дадеш (глупава машка логика). Прилично е постар од тебе, веќе еднаш ги поминал работите, од искуство знае колку е тешко да се легне девица. Да си му рекла „Не, не сум имала секс“ верувам дека немаше да ти пише уште еднаш. Освен ако не сте правеле опширен и детален муабет на тема секс, ова прашање требало да ти биде знак дека дечково не го бива.

    2. Штом уште на првиот состанок ти кажал дека не сака врска-верувај му! Или веќе е во врска или не му се допаѓаш доволно за да му бидеш (официјална) девојка ама супер си му за швалерка. Постар е и поискусен од тебе многу, знае дека може да те вози како сака. Ти ќе си дремеш покрај телефонот, ќе го чекаш да ти пише/ да ти се јави, а тој ќе си брка работа. И кога ќе се опаметиш и ќе видиш како убаво те извозел, тој ќе си има супер оправдание „Ама јас ти кажав уште на почетокот дека не сакам врска“ проследено со „Те молам престани да плачеш, јас многу те ценам како личност “

    3. 25 годишен дечко, кој не сака врска, верувај не е заинтересиран за мување и правење муабети на тема филмови и музика со 18 годишна девојка ;) Планот му е „маче скидај гаче!“, да си знаеш. :wasntme:
     
    Последна измена: 25 декември 2015
    На blueeparadise, cresa-jagoda, Annora и 17 други им се допаѓа ова.
  20. stelaohrid

    stelaohrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    232
    Пол:
    Женски
    Да не ја тупиме темава сите добро ти кажаа откачи го типот ке запознаеш уште многу такви ако продолжиш ке си ја влошиш состојбата барај некој што ке те разбере и ке те држи за рака
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.