1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сака да е во врска..

Дискусија во 'Сингл' започната од Merlin_Monroe, 23 декември 2015.

  1. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Ако ти е за секс слободно гледај се со типот,а ако вејќе бараш љубов,внимание дефинитивно си го утнала типот,батали го и барај го она што ти го сакаш,ние колку тука и да те советуваме е џабе,ако ти нешто си наумила џабе ние тука го трубиме.
     
    На rose60, Merlin_Monroe, XMaN и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Бегај од такви машки шо не сакат врски :)
    Некој ќе направи се за да му бидеш женска,да те добие,да те има,господинот сакал да е слободен.Нека е слободен,чао пријатно.Ем има повеќе години од тебе,ем ти позрело размислуваш од него,таков не ти треба,најди си некој стабилен што знаеш дека нема да те напушти кога ќе ти е тешко позз
     
    На cresa-jagoda, Merlin_Monroe, Elaria и 3 други им се допаѓа ова.
  3. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Ако не си ја сфатила @Nausicaa еве уште пократко:

    1. Не сака врска ама сака кафе (прво значење) - добра си за секс
    2. Не сака врска (второ значење) - сака да е слободен да брка и други
    3. Дали си имала секс - види прво значење

    Ќе ти биде ок под услов да не се врзуваш или да се заљубиш однапред (најлоша варијанта) па да го чекаш додека си ги брка и другите :).
     
    На cresa-jagoda, jovanovska94, samovila.red. и 7 други им се допаѓа ова.
  4. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Тоа што уште од старт си кажала дека сакаш врска ти е тактички погрешно.
    Како да му се даваш на тацна.Каде ти е мистериозноста. ?
    Колку помалку го спомнуваш зборот врска,толку полесно ќе ја добиеш.
    И јас имав еден што не сакаше врска,па еве во врска е со мене 2 години.
    Значи се ти е игра,и лотарија.
    Ако сака едно,докажи му го спротивното.
    good luck
     
    На cresa-jagoda, glosipgirl, Waka-waka и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Нема да сака врска многу нормално, није живот једна жена. :D
     
    На mila1111, cresa-jagoda, jovanovska94 и 9 други им се допаѓа ова.
  6. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Немој тако :D
     
  7. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Не сака врска ? А што сака? Дугари да бидете :) и тоа е еден вид врска :) во наше време немаше вакви искази тешки :) @Merlin_Monroe по ова што го прочитав мораш малку да ги како точно да се изразам, да ги групираш момците околу тебе :) значи, типци што те навлекуваат на муабети за секс - одма у група другари, сите машки финти да ги научиш :) типови што не се за врска - овие не знам каде хаххахаха у група зезање на лаф муабет :) а дека некого ќе го смениш тоа тешко, промената на она што се сака или не во животот зависи од моментот кога некој ќе го посака тоа. Ако решиш уште еднаш да излезеш со него, играј го малку де :) кажи ааа не, јас не сакам врска сега, не ми е периодот ни за мување ни за врска и почни "а да ти кажам како страшно патам по бившиот" :) Батали ги овие машки друштва што и немаат намера да ти пружат нешто повеќе од реметење на мирот.
     
    На stelaohrid, H.VAGA и okcenzi им се допаѓа ова.
  8. Merlin_Monroe

    Merlin_Monroe Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Хахха @Outlook добар предлог,дај некој совет што да му кажам сеа као сум се предомислила и не сакам врска а и да му дадам дознаење дека со некој како него не би била во врска малку нека се навреди,нека се изнервира бе,а секако нема да дозволам да бидам искористена за секс а и да се заљубам недај боже ,не би му дала дознаење ! Позз до сите о фала ви на советиве :*
     
  9. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    @Merlin_Monroe што предлог да ти дадам, не знам колку години имаш ама ова се учи од мали нозе, немаш ли другари, нели зборуваат за девојки, слушај, гледај и учи од што се бега, што не се сака, а што се сака. Мора да научиш да си играш интересно е со такви што си го заслужуваат тоа, лошо е ако тоа го правиш со некој што не заслужува такво нешто,и да знаеш кога и како да избегаш и да процениш дури да не кажува отворено и да ти симнува ѕвезди, следи го и говорот на телото. Не си се предомислила туку таква ти е фазата и така :) ме разбираш хахахах не да го навредиш таман работа зарем тој тебе те навредил, ма, не разговарате како двајца возрасни луѓе кои знаат што сакаат :P
    Инаку тој тебе за секс не може да те искористи тоа оди обострано, а кој те спушта на тоа ниво не гледам причини да не го спуштиш подолу.
     
    На rose60 и Merlin_Monroe им се допаѓа ова.
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Mnogu filozofija nema.ili te privlekuva,,ili ne.povredeni ima sekogas,najcesto mazite se idioti .i onaka ziveeme vo sex era,sto tolku ja tupime.se oseka par so ljubov i par bez ljubov
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Merlin_Monroe

    Merlin_Monroe Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Разочарана сум уште од сега како може секое машко што ќе ми се свиѓа и што би можела да го засакам,да не го чуствува истото кон мене,ќе се појави ли некој на светов што ќе ме сака? Можеби и во мене е проблемот ,можеби избрзувам,можеби премногу сум нападна незнам.дефинитивно од се дигам раце ништо не ми оди во животов,ај што немам ни една другарка па и ова,како сама на светов да сум се чувствувам..извинете за постов можеби не требаше тука да го пишам ама така ми дојде.. :(
     
  12. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Draga merlinke,site sme zagrizeni.maskiov svet ne znae za ljubovza zal ljubovta e se poretka,koj od besparica koj si e idiot ,ima sekakvi luge.se lezi vo nasiot nacin na mislenje za zal lugeto se surovi.jas mn stradav za ljubov no oladiv koga vidov kakvi idioti se
     
    На samovila.red., MiloMalo и Merlin_Monroe им се допаѓа ова.
  13. Merlin_Monroe

    Merlin_Monroe Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Така е hermosa ,незнам како може да постојат толку безчуствителни луѓе...
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.197
    Уште кога ти спомнал одма на фб за секс, а не се ни знаете салам се немате ни видено, шо можи да очекуваш од таков тип ?
    Мене искрено некој така да ми спомни би го отерала у п.м ни кафе ќе види ни мене ќе ме види.
    НЕма јас да те советувам ако те привлекува оди сексај се крши глава, забавувај се без обврски, не.
    Направи убаво уште еднаш муабет и кажи му дека ти сакаш посериозно, дека не си таква девојка која може да ја има секој за една вечер или за забава кога ќе му текни него да има секс, за таква да си бара друга дека ја згрешил личноста.
    Или постепено запознавање, полека, секако ако тој не почне за да заборува само за секс, ама како шо гледам тој од почетокк си кажал дека сака да биде слободен.
     
    На Gosh и Nausicaa им се допаѓа ова.
  15. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    @Merlin_Monroe ne go razbiram postov, kako mozes da ocekuvas samo zatoa sto tebe ti se dopagja i ti nemu da mu se dopagjas ... toa ne mora da e taka, duso. Zarem tebe sekoj sto kje ti prijde ti se dopagja ? Po tvojata logika ako si odbila nekogo odma si bescustvitelna ? Ne bi rekla deka e taka, od sebe trgnuvam i ne e taka, ednostavno sekoi oci isto ne gledaat. A zosto si bila so tip samo za sex ? A neli si ti mngu mlada za takvo nesto ili jas ziveam vo pogresno vreme :( Znaci vaka, tie realacii se banalni ama nekogas potrebni i sto se zamaras jas ne znam, takov tip se zema i ostava kako kuce pa, nek se zali posle ne e strasno, cist esap, be dete. Ne se izmacuvaj sebe si, ti se dpagjal si go imla i tolku, nema ljubov kako ti sto sakas, plus sakas da si igras ama ne se povlekuvas na vreme, znaci igras ama kontakt i sex NEMA, ako sakas da ne ti e vaka tuzno i ruzno. I kje si sretnes decko sto kje saka povekje da zeme i da dade. Ajde, eve ti edna pesna da se raspolozis, zapej mu:D :worried:, mnogu ste mladi za vakvi gluposti (facepalm) .
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Значи вака не го напаѓајте одма машкиот пол,некои од нас и браќа имаат.Значи не се сите машки исти,ама овој се погодил од тие што баш ние женските не сакаме такви типови на машки.Инаку има машки што ја ценат и сакат жената,има некои што мислат дека жените се само за с... и за ништо друго затоа кршат срца наоколу и кој повеќе ќе проба и ќе е... Затоа тргај се од овој и најди си ПРАВО МАШКО !!
     
    На Мистер_89, cresa-jagoda, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
  17. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Мерлинке не го бркаш ти типот вака бараајки совети за основна и најпроста комуникација со човекот овде на форумов.
    Да беше бар малку посамоуверена во себе си, може ќе го "зачараше" и желбата ќе ти се исполнеше, а вака на овој начин ништо не правиш.
     
    На LaraSolare и Merlin_Monroe им се допаѓа ова.
  18. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Мила Мерлин, сега си разочарана од овој дечко и тажна, затоа вака размислуваш јас мислам.
    Јас верувам дека кога најмалку ќе очекуваш и ќе се надеваш, ќе се појави некој како за тебе што ќе те сака и ќе бидете среќни.
    Не губи надеж, ако еден те разочарал немора да генерализираме дека сите машки се исти.
    Колку години имаш инаку?
     
    На Merlin_Monroe и Zeynep им се допаѓа ова.
  19. Merlin_Monroe

    Merlin_Monroe Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Фала пак за позитивниве совети,сепак и критики прифаќам,не сум и јас совршена,секој човек греши,но ете така се чувствував и го споделив тоа со вас,само овде можам да се искажам и да се утешам со вашите совети.
    Инаку @eloves имам 18 години..па за од прилика два месеци правам 19 ..поздрав
     
  20. Lewis Hamilton

    Lewis Hamilton Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Може е проблемот во вас а не во машките ? Сигурно дека не се сите машки такви, ама за жал вие баш по тие “лоши момци“ трчате зошто веројатно ви се поинтересни додека оние добрите ги игнорирате оти ви се досадни? Чист пример од моите другари највеќе девојки имал оној што највеќе го бива на уста (ги лаже цело време за секакви работи) ама битно го добива она што го сака па сега види ти кај е проблемот.

    Инаку се согласувам со повеќето одговори во темата, јасно е зошто не сака во врска и што единствено сака од тебе :)
     
    На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.