1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сака да е во врска..

Дискусија во 'Сингл' започната од Merlin_Monroe, 23 декември 2015.

  1. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Епа срцето не знае за добри или лоши момци,ако беше така сите ние ќе трчевме по доброто.А ти по што трчаш по лошите или добрите девојки ?
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lewis Hamilton

    Lewis Hamilton Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Тогаш можеби треба повеќе да се слуша и разумот а не само срцето ? Инаку мене не ме интересираат “лоши“ девојки ниту се трудам да правам работи кои нив ги привлекуваат..
     
    На Joi и Nausicaa им се допаѓа ова.
  3. Lutka®

    Lutka® Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2015
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Еден совет од една колешка моја.. што е многу повозрасна од мене
    Ми вика девојче играј си со мажите додека можеш бидејки подоцна тие ке си играат со тебе.. нормално кој како заслужил а *фраеров* дефинитивно има заслужено. Си го бараш и ке си го добиеш, по заслуга.. Така да не се замарај многу, гледај да не се заљубиш во него, бидејќи на дечково му е дојдено само до еба*е.. очигледно... така да ако ти се прави кеиф слободно, ако не немора..уживај додека не си омажена, и гледај не покажувај емоции прерано бидејќи ке бидат искористени против тебе..Уживај си во животот, не се замарај за вакви типови како овој..
    А за сакањето.. верувај во оваа ера на секс како што спомнаа погоре, тоа чудо е ретко, многу ретко..Пак ке напоменам не покажувај прерано емоции, ке бидеш искористена, тој ке прави се за ти да се дозацапаш во него и на крај ти ке бидеш повредена, а он задоволен. Уживај си во животот
     
    На hermosa, Outlook, rose60 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Епа сите некојпат летиме прво со срцето после со разумот
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Ниеднo женскo не се зaтрескувa вo мaшкo сaмo зaтoa штo е лoшo или сaмo штo е лoшo. Кoгa ни се свиѓa некoе мaшкo, ни се свиѓa пoрaди изгледoт, кaрaктерoт, смислaтa зa хумoр, интелигенцијaтa, oднесувaњетo, кaј некoи зa жaл и пaрите и стaтусoт. Меѓу сите oвие рaбoти е и тoa кoлку е дoбaр. Зaрем требa дa бидеме сo некoј сaмo зaтoa штo е дoбaр сo нaс, иaкo не не привлекувa физички, не ни oдгoвaрa муaбетoт, не сме нa истa френкфенцијa сo пaметoт? Зaрем нa мaшките единствен критериум им е дa биде дoбрa(oвa дoбрa и дoбaр е мнoгу oпшт пoим), не им е битнo дa е убaвa, пaметнa, кoмуникaтивнa?

    Инaче не знaм зoштo тoлку гo нaпaднaвте дечкoтo зoштo не сaкaл врскa. Oнa сaкa, oн не сaкaл, немaaт исти интереси, дoбрo е штo гo рaсчистиле тoa уште нa пoчетoкoт. Ствaрнo испaднaл селјaк сo муaбетoт зa секс, нo пoдoбрo е штo oдмa си кaжaле кoј штo сaкa, кaкo штo тaa сaкa врскa. Пoдoбрo вaкa, oткoлку дa те мoтa oн сaмo зa секс, a ти дa се приврзеш и зaљубиш зa негo. Девoјче, ти тoa штo бaрaш, немa дa нaјдеш кaј негo, бaрaј си другo мoмче, бoжем мaлку се. И тoј сигурнo ќе си нaјде некoјa зa неoзбилнo и тaкa и двaјцaтa среќни. Сo среќa.:)
     
    На Lutka®, simoncelicius, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Lewis Hamilton

    Lewis Hamilton Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Го кажав тоа добар како една комплетна целина од карактер, однесување, интелегенција, изглед итн не мислев добар само како добар на дела. Ама се ми се чини кај младиве девојки предност имаат оние што ги бива на зборови а послабо на дела, најверојатно премногу веруваат на зборови па затоа и крајот се разочаруваат.

    Инаку голема е веројатноста дека девојкава и покрај тоа што е очигледно што сака типов ќе му даде шанса, со надеж дека ќе го промени и он магично ќе се заљуби во неа (вечни оптимисти сте :D ) а шансите за такво нешто знаеме дека се мали. И така додека некој чека шанса кај неа што можеби и стварно заслужува, она ќе му даде шанса не некој што незаслужува и после ќе дојде ќе се жали како сите машки биле исти..
     
    На Мистер_89 и Joi им се допаѓа ова.
  7. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Те сфaќaм штo сaкaш дa кaжеш, aмa мислaм декa oвa не е случaј не е зa муaбетoт дoбри-лoши мoмци. :D
    Дечкoвo не ни гo сметaм зa лoш, знaе штo сaкa и си кaжувa, лoш ќе беше aкo нaмернo јa лaжеше и мoтaше сaмo зa дa јa легне.
    Инaче кaкo штo имa женски штo се зaлетувaaт пo идиoти, имa мaшки штo гледaaт женскaтa дa е "јaкa", пa пoсле кoгa ќе се зaебaт сите женски се зa нив курви и спoнзoруши.:wasntme:
     
    На Zeynep, Lutka® и Merlin_Monroe им се допаѓа ова.
  8. Lewis Hamilton

    Lewis Hamilton Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Муабетот за лоши/добри беше за друг пост на предходната страна на кој реплицирав :)
    Тука е се јасно, дечкото искрено и директно си кажал што и како е затоа и не реков ништо лошо за него..
     
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Merlin_Monroe

    Merlin_Monroe Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Еве сеа што се дешава со дечково да ве известам
    -Завчера се допишуваме и јас му викам ајде сеа одам пиши кога сакаш (да не се допишуваме сеа нон-стоп и тоа е глупо) и он важи,и цела вечер не пиша и јас не му пишав.Утредента (вчера) јас му пишувам "ме заборави" ,и он као "не бе,излегов надвор и касно се вратив" ,и јас "ок и кај беше,нешто диско или? :) " (колку да има муабет) , и он мене ми вика "А што ти ми водиш сметка-запишуваш кај идам?" -во таа смисла нешто не памтам точно како кажа и јас му викам "не,онака прашав" и он пак "надвор бев што е битно каде" и смајли насмеано,и јасму пишав "Супер" само и од тогаш веќе му немам пишано,ни тој мене,т.е од вчера сабајле.
    И сега што да правам јас ајде кај згрешив ? и уште не ми пишува,да не треба јас да му пишам? Ха!
    Незнам дали да му пишам а и што?или да чекам он да пише?
    Стварно незнам...
     
  10. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Не пишувај ништо, сигурно имаш малку гордост епа почекај :) Ете еднаш си му рекла да ти пише, па сепак ти прва си му пишала не си издржала....а тој демек излезен бил, па уште финти тера.
    Почекај малку ако е заинтересиран барем малку за тебе, ќе ти пише пак.
    Според мене ич не е заинтересиран, и ми изгледа ко со сила ти да му пишуваш...не знам, може грешам.
    Гледа дека ти секогаш му пишуваш прва, па си ги крева малку акциите....батали го, тој треба малку повеќе да покаже интерес па да продолжиш да му пишуваша а не вака.
     
    На glosipgirl, Merlin_Monroe, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    AAAAAAAAAAAAAA што е работава ? Ништо не си згрешила освен што остануваш во контакт со типов ... ете само тоа е, очигледно не си му занимлива и сега седни ти плачи ... што ти е гајле, еден куп момци и тоа помлдаи од него што можеби е и подобро, тој е доста постар од тебе, повеќе искусил, нивото и темите за разговор се различни гарант. Значи остави го на мира за да можеш да си најдеш друга занимација.
     
    На Мистер_89, Lutka®, Merlin_Monroe и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Грешиш затоа што во муабетот цело време има некој подтон дека он е над тебе,дека има влијание врз тебе. Не му викај- пиши кога сакаш. Тогаш он е главен,ти си на закачалка. Сто пати подобра варијанта е ,ќе ти пишам кога ќе можам. Така ти си зафатената,ти имаш право да почнеш прва муабет кога ти ќе сакаш. Он е ставен во позиција да чека на тебе. ;)
    Второ, машко никогаш не се прашува кај бил,освен ако не е другар. :D Не користи изрази што наговестуваат дека го контролираш,сакаш да знаеш каде е или изрази што наговестуваат дека сте во врска,било каква.
    Ме заборави-реченицата,исто те става во подредена положба. А,целта треба да ти е,да му укажеш дека ти не си девојка што може да биде заборавена. И треба да се однесуваш во склад со тоа.

    Извинете ако постот е конфузно напишан,едвај го искуцав.
     
    На Мистер_89, glosipgirl, Ethrnity и 7 други им се допаѓа ова.
  13. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Ми нема логика ова твоево, мислев се зезаш со овој дечко, онака ... сега почнувам да мислам дека многу ја утнал работава типов и ти се правиш од патос подоле за да го исечеш на крај, навистина не реазбирам, меѓутоа ако искрено те допира тој однос мораш да разбереш од него нема фајде и зш да си го губиш времето на нешто што не води апсолутно никаде освен в кревет и тоа кога нему ќе му се похте, АЈДЕ, БЕ, мајката. И претхофно ти кажав за тоа има тепачка кој прв, а за нешто убаво оскудација е. И имај на ум "лошите" момци се супер за зезање и другари но, за крај се бира стабилен момак, не ветер и магла. А овој отворено ти кажува и ти не па, не ... многу ти е голема суетата или ... не знам, седни учи полугодишни се спуштаат.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    ЛЕ-ЛЕ! Значи во право бев, тиквар е овој бе, тиквар. Не му пишувај, не му се понижувај. Неговото понашање ги мине сите граници на нормала, овој нема ни грам култура а ти губиш време со ваков? Па ниедна девојка не заслужува да е вака третирана, макар на обичен фб муабет. Боље спречи него лечи, девојче, не му пишувај повеќе, олади додека е време оти после многу повеќе ќе те боли. Типов повеќе од јасно е дека не е заинтересиран. Батали го додека е време.
     
    На glosipgirl, simoncelicius, samovila.red. и 4 други им се допаѓа ова.
  15. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    @Merlin_Monroe прво, мене не ми е јасно, како тоа ти "сакаш да си во врска"? Не ти е воопшто битно карактерно дали се совпаѓате, дали ти се допаѓа како се бакнува, дали имате исти интереси, активности кои би ги правеле заедно и ред други работи за да уживаш во врската?

    Штом некој вели дека не сака да е во врска, дефинитивно не сака. Не деновиве, ами бајаги подолг период. Ти сакаш дечко и планираш да го разубедиш? Како? Едно е што си неискусна и недорасната, сепак тој е постар од тебе 6 години, а друго е што си несигурна во себе, на форум прашуваш и што муабет да му правиш на втор дејт.
    Како тоа да не ти е доволно, те прашал дали си имала секс и ти уште му правиш муабет?! :^) Тоа не се прашува, не знам што е тука нејасно???
    И сега читам, си му пишала дека те заборавил. :x

    Прашуваш каде грешиш? Грешиш што си се загледала во тип кој сака забава и секс.
    Има еден куп дечки кои се за врска, а мој совет е да си најдеш некој твој врсник. Сигурна сум дека и муабетот повеќе ќе ви оди, поусогласени ставови и повеќе заеднички теми ќе имате.
     
    На glosipgirl, vitamina, Merlin_Monroe и 6 други им се допаѓа ова.
  16. Merlin_Monroe

    Merlin_Monroe Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    @jovanovska94
    Jas ne mu rekov deka sakam so nego da sum vo vrska tuku deka sum poveke za vrski,zatoa sto on me prasa sto preferiram dali vrski ili avantura.
    Sekako ne bi bila so sekoj vo vrska no deckovo mi se dopadna i mislev deka bi mozela da bidam no ne mu kazav nisto direktno deka sakam vrska so nego,sepak bi pocekala nekoe vreme da se zapoznaeme ubavo i ako sakam togas moze.
    Inaku go bataliv veke ne mu pisuvam ako pise pise ako ne,ne e posleden,kako nego ima mnogu,ama kako mene ne.takvite zasluzuvaat nekoja so ke gi mota okolu prst a ne zasluzuvaat da si dobra kon niv.
    Pozzz
     
    На Мистер_89, MiloMalo и Outlook им се допаѓа ова.
  17. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Како една погоре што кажа,ниедна женска не заслужува така да биде третирана.Имај малку гордост,и не му пиши прва !! Или ич не пиши,не бидува од него ништо,не летај за џабе,па мислиш само тој е машко...Да се понашаше подруго до сеа ќе беше нешто,ама ТОЈ НЕ Е ЗА ТЕБЕ :)
    Ама ти сепак најубаво си знаеш.
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Е сеа ако имаш муд. коа ќе ти пише кај си што прајш, пиши му а што евиденција ми водиш кај сум што праам и смајли стај
    Ете така, да знае со кого има работа и не потклекнувај. стои со исправена глава, напред и не се залетувај ...
     
    На Merlin_Monroe, MiloMalo и Outlook им се допаѓа ова.
  19. makgirl

    makgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.104
    Пол:
    Женски
    Јас исто знам еден случај девојчево(19 години) се запознава со некој маж постар од неа 10-12 години,ама ја излажал дека е слободен а он и жена и деца си имал.Така да пазете што и со кого правите.Зошто зад компјутерот може да биде некој повозрасен тип од очекуваното
     
    На Merlin_Monroe и Independiente им се допаѓа ова.
  20. makgirl

    makgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.104
    Пол:
    Женски
    Ништо не му пишувај ни сега ни понатака.Ја мислам да си немаш работа со некој такви.Него го интересира дали ти си имала секс,а тебе не смее да те интересира дали искочил во диско или само на кафе (facepalm)
     
    На hermosa, Merlin_Monroe и Independiente им се допаѓа ова.