1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сака да е во врска..

Дискусија во 'Сингл' започната од Merlin_Monroe, 23 декември 2015.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Не сака? Па и ти не сакај. Едноставно. Играј ја неговата игра, со време ќе му засмета истиот начин на однесување па веројатно ќе му текне, ако има свесност.
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Miss.M5

    Miss.M5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    85
    Дури и ти сега да играш на карта дека сакаш авантури ќе те искористи и ќе направи глупача од тебе пред сите. Девојко тргни се од овој да не плачеш после.
     
    На Мистер_89, Merlin_Monroe и makgirl им се допаѓа ова.
  3. makgirl

    makgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.104
    Пол:
    Женски
    Абе нај убаво нека го остави.Еднаш се имаат видено од кај да знае каков тип е.И што го интересираат него такви интимни работи за секс по тоа веднаш се приметува дека целта му е да се видат да ја легне она да се заљуби у него и така фино лепо да ја остави со скршено срце.Мој совет е веднаш да прекине било каков контакт со тој дечко
     
    На Merlin_Monroe, mila1111 и Miss.M5 им се допаѓа ова.
  4. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Ne mu pisuvaj i neznam sto voopsto se zamaras so tipov batali go
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LoveParis✔️

    LoveParis✔️ Нов член

    Се зачлени на:
    28 декември 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Мене ми се има случено милион пати некој да ми каже дека не сака врска,јас и подолго време сум сингл,никогаш ме сум имала некоја здрава или многу долга врска и не ни барам моментално,тие работи си идат во свое време , ама сепак според мене кога некој така ќе ми кажел сум сметала дека или не сака врска со мене лично или дека егото му е повредено од некоја па си рекол од сега нема никоја да ме заврти јас сите ќе ги вртам како сакам и не се замарам(ова е мое мислење за конкретни случаи со конкретни личности во мојот живот) а инаку да постојат и такви на кои не им се брза,кои не би излегле со секоја и кои пребираат и можеби и нив им треба време некогаш да се опуштат со некоја,ако требало да биде ќе биде ако не,пак ќе кажам, се во свое време
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  6. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Вишол типон дека не - те - бива - за - секс (читај - испробал ситуација дал ќе ќари или не) и сега се прави фраер на фин и културен начин да те откачи.
    Ете тоа ти била грешката (читај - што пишуваш и смараш за работи кои него не го интересираат).
     
    На Merlin_Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Ako ne saka toa e znak deka ne ve saka