1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сака да користи заштита...

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Gabsh, 6 мај 2013.

 1. Gabsh

  Gabsh Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  епа вака, имам дечко година дена. активни сме уште од самиот почеток. имаме редовен секс, 4-5 пати неделно, и прекрасно е. ми ги има научено сите точки, и знае да ме крене и да ме спушти во секунда. ама имааме еден проблем. мрази кондоми. одвратно нешто му се. го намолив еднаш да пробаме и се откажа, дури се налути. знае да се контролира, никогаш не свршил во мене. ама сепак ме утепува помислата дека можеби некој ден нешто ќе тргне наопаку. на гинеколог ми кажаа дека за мене не е препорачливо да користам контрацепсиски апчиња, а мака ми е веќе секој месец да се тресам затоа што и онака немам редовна менструација поради стресови од сосема други причини.. како да му објаснам дека мора нешто да се направи? пробав многу пати со разговор, ама секогаш се лути и ми вели дека си кратам од своето задоволство исто колку што му кратам и на него.. пс. имам 18 години, прерано ми е да си замислам дете во рака..
   
 2. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  не сака да користи заштита...

  едноставно кје му кажес дека не се замислуваш со дете и дека ако и тој не го сака тоа поарно би било да се заштитите.иначе и ние без кондом имаме и кога кје стави мене ме нервира ама си го знае редот пред да му дојде да сврши кога кје го осети дека иде го ваѓа му се има случено два пати само кога мислел полу пијан дека го ставил во анален отвор да сврши во мене ама ништо не се случи.
   
  На Херкул и zekzeki им се допаѓа ова.
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.937
  Допаѓања:
  91.303
  Пол:
  Женски
  не сака да користи заштита...

  Па прашај го едноставно а што ако нешто се случи , што ако останам бремена? Јас незнам колку има тој години но доволно е ти што не сакаш дете. Разговарајте повторно , нека се стави тој на твоето место па да помисли како е да се тресеш секој месец очекувајки го мензисот. И не сакам да те плашам туку да бидам искрена , и во таа предсемена течност има мал број на сперматозоиди што може еден ден да се случи да забремениш. Немој да мислиш дека пазење е тоа што се тргнува од тебе на време, воопшто не е така :!:
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.744
  не сака да користи заштита...

  не е само бременост, а што си СИДА; СИФИЛИС; ГОНОРЕА, и други сексуално преносливи болести и инфекции? за малку ке заборавев и ХЛАМИДИЈА-тешко се лекува дури може и да дојде до стерилност
  ако не сака презерватив да користи-нема односи да имате
  не попуштај и не се откажувај за твое добро :!:
   
 5. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.471
  Допаѓања:
  20.222
  Пол:
  Женски
  не сака да користи заштита...

  Gabsh, дали вреди да ризикуваш да си го упропастиш животот на само 17 години за да му удоволиш на некој (извини на израз) мочко? Ко тој да е единствен за таа работа, друг нема. Шо мразам такви себични мажи кои по секоја цена си мислат на својот ќеф ко пластична кукла да имаат покрај себе, а не човек. |(

  Биди среќна што досега гинекологот ти нема најдено некоја инфекција затоа што ги има и тоа многу по земјава ... верувај не е напумпана информација, од тие инфекции почнав дома да се средувам, страв ми е на козметичар да отидам веќе. Башка имам и роднина гинеколог и тој со истава констатација само ми вика „Кај баш најдов јас ќерка да имам. Нема крај на секирациите. Друго е машко, 100х полесно се справуваме со повеќето инфекции. Требаше тоа да го работам за да видам низ што маки поминува едно женско.“

  А на овој речи му „или така, или нема секс“. И готово. Зашто да те стегаат шокови секој месец и така не ти е редовен циклусот (a знам што стрес е тоа особено кога имаш активен интимен живот со некој а се`уште не сакаш дете, дури и кога носиш заштита е стрес тоа доцнење).

  И немојте да се занимавате со сериозни врски на 17-18 години. Радувајте му се на времето кое никогаш веќе нема да ви се врати назад. Претпоставувам матурантка си. Драга моја, ова ти е најдолгото и најбезгрижното лето кое некогаш ќе го имаш во животот. Опушти се, дружи се, размислувај што факултет ќе запишеш и не им се секирај на вакви недозреани...
   
 6. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Многу себично од негова страна, си му го кратела задоволството, а што е со тебе? Ти цело време да мислиш дали ќе се случи беља или не.. Ти си таа што е под стрес, тој не помислува на тоа?
  Пробај повторно со разговор, мора да те разбере ако не како сто кажа tessie примени и закана од тој тип, нека се лути колку сака, не е во право. Во овој случај ти си таа што треба да се лути искрено, затоа што ти си таа што може да закачи инфекции и триста чуда, за бременост несакам ни да помислувам, плус стресовите што ги доживуваш секој ден :!:
   
 7. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Staj si spirala i ke si bides raaat celo vreme duri i da svsuva vo tebe nemozes da ostanes trudna ke imate prekrasen seeeeks
   
 8. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  ?
   
 9. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Tocno taka jas ostanav taka bremena iako sum mazena no sepak morav da napravam abortus nesakan@!@@ zatoa pazete se mnogu
   
 10. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.469
  Мене ме чуди фактот што на форумов постојано читам; во долга врска сме, имам доверба затоа не користиме заштита...
  Себеси не си верувам, не па на дечко ми. :)
  Јас немам другар што не си ја изневерил девојката, исто и другари во брак коишто ги изневеруваат жените. И они упорно тврдат дека ги сакаат, ама дека понекогаш станувало монотоно. Па да ви закачи инфекција некоја гадна, па да се клукате со антибиотици да се чудите што ве снашло. Жени што ги знам 20 и кусур години во брак користат заштита само ради тие инфекции, сексуално преносливи болести. Бебе е најдобрата работа што може да излезе од незаштитен однос. Пазете нешто друго да не закачите.
  :)
   
  На kjukli, LUCERKA, srcence1607 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.828
  Допаѓања:
  50.182
  Пол:
  Женски
  Преферирам секс со заштита,ем од причина од несакана бременост ем од овие преносливо сексуални болести кои демнеат на секој чекор,знаеме колку лесно се закачува инфекција и што уште не,и немојте слепо да верувате на никој и да бидете 100 % сигурни во неговата верност и дека не е преносител на некоја болест:x
   
  На 2212, cresa-jagoda и blueberry93 им се допаѓа ова.
 12. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.362
  Допаѓања:
  2.471
  Пол:
  Женски
  Ако неќе заштита, вратата му е позната :lol: Нема да се ризикувам себе ради негов хир :!:
   
  На Nausicaa, Tove Lo, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.244
  Допаѓања:
  63.592
  Пол:
  Женски
  Ние не користиме заштита. Здрави сме, пазиме, немаме потреба од тоа. Кој не е сигурен, нека си користи, јас немам ништо против никого, па така и вие не треба да осудувате. Секој си има свои правила во својот живот.
   
  На Adicka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Херкул

  Херкул Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  1.284
  Пол:
  Машки
  И кондомот не обезбедува 100% заштита од бременост. Штом си решила да имаш сексуални односи, мора да бидеш спремна за евентуално бебенце :)
   
  На Tove Lo му/ѝ се допаѓа ова.
 15. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.372
  Пол:
  Женски
  Е вака се плашат деца за да не помислат на секс :emo:
   
  На anastyle, Nausicaa, Tove Lo и 3 други им се допаѓа ова.
 16. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.537
  Девојки не дека ги правдам мажите, но некои навистина и не може да користат кондом. Знам за случај кој човекот (долго време е во врска со една девојка) не може да доживе еракција поради кондомот ( се дигнал, става кондом и му паѓа).
   
  На Tove Lo и Pucanka им се допаѓа ова.
 17. martina1989

  martina1989 Нов член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Несака да користи заштита а јас чувствувам воздух од вагината за време на сексот..help
   
 18. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Kako vozduh da ti vlaga i izlaga?
   
 19. martina1989

  martina1989 Нов член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Mi izlaga samo nekoj cuden vozduh...
   
 20. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  Тоа се гасови.Ништо страшно.Од преголема возбуда ти се појавуваат.Не мора редовно,може само понекогаш да се појавуваат.