1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сака да користи заштита...

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Gabsh, 6 мај 2013.

  1. martina1989

    martina1989 Нов член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Offff... Ama jas se sramam, ne mi se slucuva cesto, samo vo onaa dogy stile :)
     
  2. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Тоа што не сака да користи заштита, да му кажеш или секс со кондом или нема. Ама да си држиш став, а не Да попушташ. Треба да го почитува твоето мислење.
     
  3. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Е,па тоа значи дека таа поза многу те возбудува,па затоа ти се појавуваат и гасовите,не си единствена со оваа појава,ништо страшно.
     
  4. martina1989

    martina1989 Нов член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
  5. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Гасови од вагината од возбуда.
    Е ај те молам објасни ми го феноменов возбуда-гасови.
    Ете и девојчето што напиша се чуди на твојот одговор, па затоа објасни.
     
  6. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Затоа што слободниот простор во вагината се полни со воздух за време на сексот,па оттука се и тие гасови и звуците како прдење од вагината поради возбудата,како што впрочем и ти @Daleron и имаш убаво објаснето на девојката во темата за Интимни прашања,проблеми и совети.
     
  7. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не ми беше јасен делот со возбудата, нема врска возбуда и воздух во вагината, ама ај штом така мислиш нека е така.
     
    Последна измена: 15 септември 2015
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Воздух да ама при чинот и ако е од доги поза
     
  9. Pucanka

    Pucanka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2015
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Da da od dogi uste povekje
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Оф леле тие кондоми.. Мене не ми пречат. НЕ е никако исто со и без кондом чувството но сепак повеќе го сакам чувството на сигурност со кондом. Сегашниот дечко ниту еднаш не употребил кондом со мене и сум пишман 1000 пати. Заради тоа отидов по контрацептивни таблети на гинеколог и таму ми се крена косата.. Белото прање да сум го лечела, он да пиел апчиња.. Се у курацц..
     
  11. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Клукај се ти со апчиња, за да господинот има поголемо задоволство без кондом (fingers)
     
    На honest girl, cresa-jagoda, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Мора нешто ...
     
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Никако без кондоми!
    Ако некој од партнерите, одбива да има секс со кондом, не треба ни да има секс.

    Многу голем проблем е кај нас тоа што повеќето не употребуваат кондоми. Возрасни, образовани луѓе, во брак.. и мажи и жени.. имаат секс, надвор од бракот со рендом луѓе, без кондом.

    Во 2018та година да се објаснуваме за бенефициите од користење кондоми е срамота!
     
    На Milobebence, Fallen.Angel и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ги знаеме бенефициите и тоа како, а уште повеќе ги величиме кондомите кога не ги користиме.. Заштита си е заштита ама треба и двете страни да ја прифатат :)
    Со сила некој не можам да натерам да стави кондом, но ете можам да купам контрацепција за да го избегнам најлошото.
    ОД Инфекција нема да ме заштитат но сепак тоа се лечи.
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    @Fallen.Angel, сепак би сакала уште еднаш да размислиш дали вреди поради туѓ хир и себичност, ти да го носиш целиот здравствен товар. Информирај се убаво за пипулата, зошто не е бомбона.
    Јас веќе повеќе од една година пијам Јасмин а го пијам денес за утре да можам да имам дете. Немаше да пијам хормонална терапија да имав било каква друга опција. Не знам дали убаво го прочита упатството, но се зголемува ризикот на појава на рак на гради. Вреди ли неговото задоволство толку многу?

    Да не можете од икс причини да користите кондоми (алергични сте на латекст, пример), во ред, секако дека анти-беби се одлична и сигурна контрацепција, ама да се клукаш хормони зошто господинот сака на голо и не сака да се лиши од неговото задоволство?

    И колку за информација (настрана посериозните последици), опаѓањето на косата, зголемената влакнетост и качувањето на телесна тежина се едни од почестите и можне вообичаени последици од земање на анти -беби пилули. А да, и опаѓањето на либидото. Иронија, нели? Пиеш апчиња за да можеш на раат да имаш секс, а тие всушност ти ја убиваат желбата за секс.

    Размисли си уште еднаш, убаво и натенане, па донеси одлука.
     
    На Агнес :D, tina-63, Milobebence и 7 други им се допаѓа ова.
  16. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872


    Целосно ја разбирам твојата реакција и загриженост. Во право си не велам не. И гинекологот прво ме искара но откако по 10 минутно инсистирање од нејзина страна се согласив на преглед и таа увиде дека имам полицистичен десен јајник и дека можам и е препорачливо да користам контрацепција. И сепак ѓжми напомена иако ќе ги користам таблетите да се обидам да го наговорам дечкото да користиме кондоми. На некој начин таа иако ме караше сепак изрази позитивно мислење бидејќи 100 пати подобро било контрацепција отколку абортус на мои 19 години.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Една кандида може да е претешко да ја излечиш...а не сакам да правам муабет за различни видови хпв (некои предизвикуваат карцином), сида и други спб.
    Подобро да спречиш, него ли да лечиш.
     
    На Агнес :D, cresa-jagoda и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  18. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Епа јебига ако се умира нека се умре. Пострашно е да живееш со маки и со деца непланирани
     
  19. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Јас не викам да не користиш таблети, ако ти тоа го сакаш, но добро е и тој да користи кондоми.
    Сепак одлуката е ваша.
     
    На cresa-jagoda и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  20. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Јас не сум против кондомите. Ми олеснува кога знам дека сме користеле и еве сега немаше да бидам под стрес.. 8 дена ми доцни и психа ме мава. Ако користевме кондоми ќе бев смирена .. Ама не е до мене работата не можам со сила да го терам