Не сака да користи заштита...

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Gabsh, 6 мај 2013.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.795
  Допаѓања:
  21.863
  Пол:
  Женски
  Јас не би ризикувала. И би ми сметало ако не го почитува моето мислење. Зошто да се тресам секој месец кога ќе ми касне?
  Ако ти сакаш да користите би ти рекла да му го кажеш тоа, не може одлуката да е само негова а ти да молчиш. Ако и тебе ти одговара да не користите, тогаш тоа е друго.
   
  На PaLaVa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  Девојче, гледам дека си многу млада и незрела.
  Она што денес ти изгледа како зафраканција и не го сфаќаш сериозно, утре нема да ти биде мала работа.
  Не сакам да те плашам ама постојат разни бактерии и инфекции кои ако не се откријат на време или лекуваат правилно, може да ти донесат сериозни здраствени последици, дури и стерелитет.
  Размисли си убаво, ако тој дечко те сака и почитува за ваше добро да користите заштита.
  Како што кажа некој наназад, бебе е најдоброто нешто што може да излезе од ситуацијата, има далеку поопасни вируси. Друго и не знам дали на овие години си спремна за да станаш мајка или да одиш на абортус. Ако самата не се заштитиш, друг нема тој ќе си го прави ќефот, а на абортус ќе си идеш сама. Не вреди за ниту еден дечко. Ти пишав и во друга тема, чим ти препишале терапија после менструација искористи си ја и направи си пак контрола. Ако не ти зеле брисеви, побарај си сама за пап тест и микробиологија обвезно. И без заштита односи никако, не можеш до толку да веруваш никому. Сум се наоѓала во слична ситуација ама поставив услов или кондом или нема секс. Чим сте дошле до секс да имате, нема потреба зошто да се срамиш или плашиш да разговараш за тоа што ти пречи.
   
  На PaLaVa, cresa-jagoda и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 3. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.342
  Допаѓања:
  129.361
  Пол:
  Женски
  Не ни мора да го тераш. Најди си друг што ќе те почитува и ќе се грижи и за твоето здравје.

  Јас сега кондом не користам затоа што ми е сеедно, ама инсистирав пред да бидам сигурна во тоа што го сакам..
   
  На Animali, PaLaVa, Агнес :D и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  5.141
  Не дека не ги сфаќам озбилно инфекциите и болестите, ама повеќе ме плаши бременоста. И не размислувам друг да најдам само поради тоа што не сака сегашниот да користи заштита. Јас во никој случај не планирам да носам такви одлуки безврска ми е.
   
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.795
  Допаѓања:
  21.863
  Пол:
  Женски
  А дали тој би ти раскинал ако ти инсистираш на заштита?
   
  На cresa-jagoda и Dust им се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.342
  Допаѓања:
  129.361
  Пол:
  Женски
  Ако некој ми е важен во животов ќе направам се за да го заштитам. На секој начин.
  Мојот влакно не дава да ми фали, зимава 3 месеци бдееше над мене, 100% неподвижна бев, буквално. Да му речам кондом да стави, ќе праша и два да не треба а не да одбие!
   
  На twilight123, cavalli, Nade-sunrise и 3 други им се допаѓа ова.
 7. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  962
  Пол:
  Женски
  Како тоа не сака заштита. Знам дека е поубаво без заштита, но ако те сака ќе користи.
   
  На Desi1991k, cresa-jagoda и A.27 им се допаѓа ова.
 8. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  738
  Пол:
  Машки
  Јас никогаш не користам заштита ама знам да се чувам...;)
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.560
  Допаѓања:
  124.488
  Знаеш и од болести да се 'чуваш' без кондом?
  Како? Со магија?
   
  На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  738
  Пол:
  Машки
  hehe zasto replika ne koristam zastita...
  Ne mi treba bidejki ne menuvam partnerki so edna postojano!
   
  На Abeja и WildMk им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.560
  Допаѓања:
  124.488
  Требаше да нагласиш дека не менуваш... за да не претпоставувам
  Тоа ја прави целата разлика.
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.342
  Допаѓања:
  129.361
  Пол:
  Женски
  Ретко кој менува како тебе:D

  Јас не би без заштита освен со партнерот.. па дури и тогаш подразмислувам:!:
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.560
  Допаѓања:
  124.488
  Мислиш често?
  И тоа без кондом... образовани, возрасни луѓе, во брак, со деца... Мажи и жени.
  Поубаво им било без кондом. |(
   
  На hermosa и Dust им се допаѓа ова.
 14. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.454
  Допаѓања:
  3.248
  Пол:
  Женски
  Wild,и на нас ќе ни е убаво кога ќе ги читаме по темите,дали сум бремена ,ама немавме заштита малку ми капна :P па нека им е поубаво без кондом пак8).имав партнер таков нејќеше кондоми колку мака видов а он само уживаше знам како е:tmi:
   
  На GirlLove и WildMk им се допаѓа ова.