Не се откажувам (Аsla vazgeçmem) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MagsDestiny, 25 август 2015.

 1. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.096
  Пол:
  Женски
  Извини,не го знам тој филм,но со турски превод сакаш или ? Инаку можам да ти го најдам.
   
 2. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  4.756
  Пол:
  Женски
  Играше на канал 5пред некоја недела. Нека е и на туски не ми смета :)
   
 3. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  582
  Грешка movtex.com
   
 4. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  582
  Ја има на movtex.com со српски превод побарај ја како rat ruza
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.673
  Допаѓања:
  17.172
  Пол:
  Женски
  @Tinushka
  Да ја има на movtex можеш таму да ја гледаш
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.096
  Пол:
  Женски
  Кажи ми ако знаеш која беше последната епизода и веднаш ти го наоѓам.Извини ама не знам за кој филм се зборува затоа те прашувам
   
 7. ar.ik

  ar.ik Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Mislam deka prasuva za gullerin savasi
   
 8. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  4.756
  Пол:
  Женски
  Да за тој :)
   
 9. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.096
  Пол:
  Женски
  Да знам дека така се вика инаку од турски превод е сосема друго се зборува за роза и војна нема веза насловот,не знаат како точно да го преведат.
  Не знам од кога почнува втората сезона,еве разгледи си,само без превод е не знам дали ќе разбереш.

  https://www.kanald.com.tr/gullerin-...rin-savasi-60-bolum#/55ddcf28cbbf34147472f56e
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  Devojki mislam deka pisuvate vo pogresna tema,ovoj link ne e od filmot'ne se otkazuvam'tuku od'koga ljubovta boli'
   
 11. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  20.403
  Пол:
  Женски
  Ima prevod namestisi :D
   
 12. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.096
  Пол:
  Женски
  Да,ама ако знаеме можеме да помогнеме и за другите филмови
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  299
   
  На mami blue, Tinushka, sikica7 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  484
 15. Gerbera

  Gerbera Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  769
  Машкиве ликови толку дебилно се изградени (особено братчињава) што серијава претставува навреда за машкиот род.
   
 16. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  903
  Пол:
  Женски
  Како ќе и биде крајот на серијава,веќе почна Јигит да ме нервира што трча по Иџлал, дали со Нур ќе се заедно во блиска иднинаа?
   
 17. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  582
  Сега Нур ќе почне да трча по Јигит..Ќе ја вработи Џахид како секретарка..Па ќе се појави првата љубов на Нур ама ќе се смират Јигит и Нур..Исто ќе се појави татко му на Јигит ама ќе умре и ќе му каже дека има уште една сестра
   
 18. auroraa

  auroraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  838
  Штo е рaбoтaвa сo oвoј Фирaт? Мислев декa е пoзитивен лик нo нештo ќе дa не е?
   
 19. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.492
  Допаѓања:
  18.798
  Пол:
  Женски
  Koja e devojkata so plava kosa sto doagja vo ponovite epizodi,sega gledam reprizi?Jamur ili Jagmur se vika nesto taka.Na Ajsel i vika:tetko.Vistinskata sestra na Jigit i Dzahit?
   
 20. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.673
  Допаѓања:
  17.172
  Пол:
  Женски
  Јарен.Сестрата на Јигит и Џахит се врати од Америка каде што беше на школување.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.