Не се откажувам (Аsla vazgeçmem) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MagsDestiny, 25 август 2015.

 1. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  69.671
  Пол:
  Женски
  репризи
   
 2. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.082
  Пол:
  Женски
  Какви репризи, оди серијава преку ден, или веќе се давани епизодите порано?
  Неодамна ја открив и ја загледав, инаку не следам турски серии, не следам ни канал 5, и на сајтот не им пишува ништо, па кажувајте се што знаете.
   
 3. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.007
  Пол:
  Женски
  Не спиев да ја гледам епизодата на јутуб. Не дека нешо разбирам...
  На крај Фатих ќе ја запроси Нур ама ништо од тоа. Теткава на Јигит пука во него , место во Нур, па се самоубива.Ичлал ќе заврши во лудница. Нур и Јигит се земаат и чича мича завршила прича.
  Единствена серија со мерак што ја гледав ,убавим глумци, тематика имаше некоја, квалитетна снимка ама на крај им снемало буџет па ја скратија во 3епизоди.
  Работава "на тој што му ја скршија кичмат".
  Деф прва и единствена турска серија шо сум гледала со мерак до крај. Глупости |(
   
  На kuc, ssweety и malecko5 им се допаѓа ова.
 4. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  484
  http://tvpaket.com.mk/serii/telenoveli/5077-23-53-08-10-2016
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.957
  Допаѓања:
  37.328
  Сепак среќен крај? Фала Богу, ептен ќе ми беше криво ако серијава имаше тажен крај. Една од помодерните серии е, ептен ќе го утнеа крајот доколку го направеа со некоја трагедија.
   
 6. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.082
  Пол:
  Женски
  Актерката во главна улога (Нур) потсеќа на светските модели. А и таа Иџлал е симпатична
  (јасен ми е овој Јигит зошто живее со две жени)
   
 7. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.082
  Пол:
  Женски
  Вчера беше епизодата кога Иџлал им призна на Јигит и Нур дека знае се, па тие си заминаа и најдоа нова куќа. Уште колку има до крај на сезоната? И зошто Фират живее заедно со сите овие? Роднина им е?
   
 8. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.673
  Допаѓања:
  17.172
  Пол:
  Женски
  Фират е братучед на Јигит и Џахид. Инаку изгледа има уште многу до крајот на сезоната.
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.082
  Пол:
  Женски
  Што бидна со бебето на Елмаз и како заврши Фират?
   
 11. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.007
  Пол:
  Женски
  Искрено ја заборавив веќе :D
  Таа Елмаз ќе си го зема бебето мна крај. Фират нз кој беше ..:wasntme:
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.082
  Пол:
  Женски
  И подобро така, затоа што се премислив :D ќе ја гледам до крај и не сакам да знам однапред.
  Фират е тој што е вљубен во Иџлал и и помага цело време.
   
 13. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  582
  Ќе си го земе Елмаз бебето, а Фират ќе остане покрај Иџлал(која ќе биде во лудница)
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.082
  Пол:
  Женски
  Колку убаво ја облекуваат Иџлал... и се и стои, има елегантна појава. Едвај чекам да гледам нова епизода за да видам што носи.
   
  На malecko5, Petra777 и teffi.tkm им се допаѓа ова.
 15. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.007
  Пол:
  Женски
  :D Ја затоа ја пратев серијата, ко мањак болен за гардероба :)
  Иначе тој Фират на крај во серијата го даваат како ја посетува Ичлал во лудница и така завршува ... Штета :D
  Можеа поубав крај да и скројат , ств типката е преслаба, ама има таков сексапил , шарм , став ...
   
  На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.082
  Пол:
  Женски
  Завршија репризите на Канал 5, Нур го прегази Мерт, полиција ја одведе... Ќе ги откупат последните три епизоди или нема? Инаку, јак крај имаше сезоната, можеле и така да ја прекинат серијата... да оставеле како трагедија, повеќе поуки може да се извлечат.
   
 17. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  484
  Засега не.