1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сме се ни бакнале, а имаме потреба од секс

Дискусија во 'Канта' започната од jelena.m, 30 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. jelena.m

    jelena.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    па вакаа имам 18 години за неколку месеци ќе полнам 19. имам момче 4 години но верувале или не никогаш за време на тие 4 години не сме се бакнале онака вистински.. :D .. се што било е држење за рака..бакнување во образ..гушкање и ништо повеќе..- но сето тое сепак беше доволно за меѓу нас да опстане таа взаемна љубов која и ден денес е голема како на почетокот.
    ..тој е постар од мене само една година..

    Иако можеби и ви е чудно како и на сите друго како може да сме во врска а да нема бакнување..оваа врска навистина функционира како и секоја друга нормална...и додека сме заедно имаме многу работи поминато како добри така и лоши..и многу пати си ја имаме покажано љубовта..преку дела!

    двајцата зад себе имаме неколку партнери но разликата е во тоа што тој зад себе има и сексуални искуства..a јас нe. :$
    до пред некое време тоа и воопшто не беше важно доволно ни беше држењето за рака..коа иако многу би помислиле - хах за рака и дечиња од две годинки се држат - правеше да се чуствуваме ТРИ МЕТРА ИЗНАД НЕБА.. :rofl: :inlove:

    Но во моментов сме во ситуација каде нашата врска одеднаш се издигна на многу повисоко ниво..одеднаш како се да се забрза и како да ме донесе пред вратите на еден нов пат на кој ни јас самата незнам дали да тргнам...па затоа и се обратив на помош и мислење од вас. :tmi:

    Пред некои две недели..како тие бакнежи во образ и прегратки..држења за рака да не беа ништо..во нас се појави страст ..која веќе станува и како потреба...потреба за секс..! :worried:

    се допираме се соблакаме со поглед..се бакнуваме по вратот..на површина излага сета страст што цело време се криеш некаде длабоко во нас.. сега таа е на површина..и се претвара во понуда за секс..

    но тука има уште нешто што неможам да го совладам..и покрај фактот дека се сакаме кој добро го знам секад бил стравот ако се бакнеме или имаме нешто дека ке се изгуби се она меѓу нас...знам дека не е така али можеби мојата преголема љубов кон него прави да се члуствувам така...
    Едно нешто што знам е дека веќе не сме истите..не бираме место и време..се фаќаме се предизвикуваме..се однесуваме како збеснати...се исклууваме од местото каде што сме и се однесуваме како да постоиме само ние...стварно незнам што да правамм понудата е тука во воздух и е само потребен збор за да биде сервирана...девојкии ве молам помооооошш!

    тоа што ке го замолам од вас е да се ставите на мое место..да земете во предвид се ова што ви го раскажав и да ми кажете како вие би постапиле...
    позздрав феминистки ве очекувам што поскоро... . :* :inlove:
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    дали сум спремна? што да праваам?!

    Чувајте се сестро, до 100 години кога ќе наполните. Тогаш бакнете се и имајте нешто повеќе. И додека ти овде ни пишуваш романи и леташ 3 метра изнад неба (омг), тој настрана плеска други, ова го гарантирам, 4 години во врска, тој 20 години и тебе ќе те чека? Биди сигурна дека не. Можеби е сурово од моја страна, ама тоа е, суровата реалност :D
     
    На lovely91, unhappyy, kikikikirika и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    дали сум спремна? што да праваам?!

    Според мене вие сте сега во најубавиот период, уф да можам да се вратам. Мој совет е да уживате уште малку вака а сексот ке си дојде кога тогаш. Е сега тоа што си неискусна во сексот не е проблем.
    Баш ако те сака ке му биде мило што ти е прв, а додека да се свести оти ти не си искусна како предходните ти ке научиш како се прави тоа. Верувај дека тоа брзо се учи за почеток само неколку пози најлесни ке практикувате.

    Ризично е малку знам што размислуваш, си мислиш што ако ја изгубиме страста после сексот ако е сексот неуспешен. Има решение, третиот, четвртиот секс ке биде успешен а плус вие имате страст за извоз така да нема што да се замараш.
     
  4. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    дали сум спремна? што да праваам?!

    Се согласувам со Оффспринг..

    Еден совет:

    Се е до тебе води се според чувствата..ама и умот со тебе земи си го,сепак ти си знајш најдобро ;)
     
  5. mp46

    mp46 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    дали сум спремна? што да праваам?!

    Се согласувам со kikikikirika, во врска со тоа дека тоа е најубавиот период. Ми се враќаат филмови од мојата таква прва љубов, која за жал заврши многу неславно :(
     
  6. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    дали сум спремна? што да праваам?!

    Како тоа ти е момче, а ти нему девојка а немате никаков близок физички контакт :o ?
    Само на зборење сте дечко и девојка, извини но ова мене повеќе ми личи на другарство, отколку на врска.

    А и незнам што е проблемот овде, ако мислиш дека има некои емоции меѓу вас, ако се привлекувате сексуално, не си баш мала, ниту ти, ниту тој за да имате секс.

    А во однос на сексуалниот, и општо животот на момакот настрана од вашата врска се сложувам со Офи, тој гарант си прави некои шеми настрана, додека ти леташ три метра над небото, зошто те држел за рака и ти намигнал :) тој се валка во нечиј кревет. А можеби и грешам, можеби и за него има многу емоции и чуствува сатисфакција од држењето за раче и бакнежите во образ на 20 години, ако е таков ондак му симнувам капа, за трпеливоста, истрајноста а богами и пожртвуваноста.
     
    На unhappyy и Offspring им се допаѓа ова.
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    дали сум спремна? што да праваам?!

    Значи јас моите дечковци не можам да ги избројам на рака. :?: Бајги че да се.
    Па јас не знам, која е разликата помеѓу другар и дечко тогаш? Истото што го правите вие (т.е. ништо), го прават другарчиња. Како тоа не сте се ни бациле?? |( |( Аман, гајле ми е кој што сака нека си прави, ама пошто е ова форум и ете бараш совет, морам да си кажам мислење. Глупости во боја. Ова ни деца во градинка не го прават повеќе. А дали ти бил верен тие 4 години? Па тука имам две мислења.
    Или дечкото е малце смотан и си трпи и чека, или си се шеќеросвел со некоја друга. Не знам каков тип е.
    А како би постапила? Море би го грабнала онака мерачки, уф уф. :D Е сега твое е што ќе направиш, секс или ќе си почекаш уште 4 години. :^) :wasntme:
     
    На unhappyy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Emma.Sun

    Emma.Sun Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    62
    дали сум спремна? што да праваам?!

    Ова искрено го немам прочитано нит во приказна а нит на филм го имам гледано ! :|
    многу ме интересира вашето запознавање и доагање до заклучок дека сте у врска а се немате ни бацено :^)
    а шо е филмот со тоа шо се немате бацено нели и ти и он сте имале неколку партнери пред тоа.. или и ти со нив само за раченца си се држрла? а он со оглед на тоа дека имал и секс .. искрено чисто сумљам дека вие двајца сте во врска.. затоа шо е машко има поголеми потреби од тебе.. и 4ри години ке биде со тебе без секс без бакнежи ... ееее драга немогуче е тоа.. не сме у 15ти век !
    иначе за у врска со тоа шо да праиш...искрено.. прво мувајте се уше 4ри години па после имајте секс -.-
     
  9. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    дали сум спремна? што да праваам?!

    Море и да сме 15ти век, пак нема да додржи четири години да и намигнува. Ох девојко, девојко, симни си ги розевите очила и преиспитај ја вашата таканаречена врска. Ако стварно дасот имал односи ред да се фати со тебе, јас ти гарантирам дека 4ри години ниеден маж не издржува така лесно без секс. А ако и тој е сирото невино како тебе, може да ти држи вода ова вашето гушкање и држење за раце.
    Има проблем кај вас, или е тој смотанко или си ти наивна, а тој си подебава три саата из под ќебе со некоја друга. Јеби га живот, или е*еш, или си наебал. ;)
     
  10. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    дали сум спремна? што да праваам?!

    срање у боја е вашево пошто не знам ни како да го дефинирам... а да се преиспиташ ти прво самата себеси?
     
  11. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Чекај чекај, 4 години врска а не сте се бакнале :^) а има страст меѓу вас. :^) И он има 20 години и 4 години тебе те „чека“? Е не би рекла, што се вика да видам нема да верувам. Арно рече офи тој плеска други додека ти си 3 метра изнад неба.

    Едит: а да не сте само другари?
     
  12. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    2.141
    Јас мислам за почеток, барем бакнете се хххх тоа ви е следното ниво. Убаво си викаат се има по светов, па не ме чуди што има и вакви како вас. Не се бакнале во 4 години врска... вие ако сте се сакале ќе имало искра која ќе ве натерала да се бакнете уште првите денови, а не 4 години воопшто да немате желба да се бакнете.
     
  13. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ова ни на филм не сум го видела. Врска а не се бакнале 4 години.
    Би дошло слично ко градинка, се држите за рака а не се бакнувате, али и во градинка се бацнуваат дечињата.
    Имал тој партнерка сексуална претходно и сега 4 години се држи за рака со тебе без бакнеж и без допири? Би дала само 2 опции, има друга или сватил дека е педер.
    Мене искрено срам би ми било да ја раскажам приказнава да кажам дека сум веќе речиси созореана девојка со 19 години, мож и упишана на факултет и имам дечко за држење под рака без бакнежи и секс и тоа сериозна врска.
    Искрено вашата врска ми е понесериозна и од оние виртуелни врски, барем тие имаат саjбер секс :lol:
     
  14. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    А ти си му девојче кавер-ап.
    Ја првпат слушам за ваква врска, кај што држење за рака и галење зближува повеќе од бакнежи и секс. |(
     
  15. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    браво за вас, вие сте ретките кои можете да имате врска само со гушкање, смешкање и гледање. не се исмејувам, туку навистина браво. браво и за дечкото. меѓу вас очигледно има голема хемија и сте еден за друг.

    а, сега штом дошло време за понатака-направите чекор понатака. онака спонтано....

    и немој да се плашиш од неуспешен секс. нема неуспешен секс. можеби првиот, вториот, третиот пат ќе ви биди чудно, ама ќе се склопите, ќе се навикните, ќе се `уходате` заедно.

    Само напред!!!

    :) :) :)
     
  16. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Е ова ни на филм го немам видено.... :worried:
     
  17. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Зошто го нема ми се допаѓа копчето, сакам да стиснам на мислењето на Офи.

    Терајте си ја пак вака врската, како дечиња од градинка. И додека ти мислиш дека тој тебе ти е дечко, тој си плеска на страна, а ти си му само маска пред другите.
     
  18. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.797
    Пол:
    Женски
    а да преминете на следно ниво? да се бакнете на пример? м? ти шо викаш? :^)
     
  19. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.389
    Пол:
    Женски
    Приказнава ми е ко од турскине серии. Сте забележале таму никогаш не се бакнуваат? Девојко бакнеж!
     
  20. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Девојко а ти да провериш да не случајно дечко ти е истрауматизиран од некоја твоја предходничка(да не го гризнала некоја кај што не треба) затоа што мене ми е несфатливо некој на 20 години (особено машко)да може да се воздржува и да сака да апстинира од секс ЗАРАДИ ЉУБОВ ????????? Друго нешто што не го разбирам е како тоа се фаќате ,се палите,се галите ,а не сте се ЗАЛАПАЛЕ здраво ?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.