Не сме се ни бакнале, а имаме потреба од секс

Дискусија во 'Канта' започната од jelena.m, 30 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  хахахахха ова е некоја детска игра а ?...Без бакнеж ништо не функцонира.
   
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Чекај,мене ова не ми се верува.Одете толку долго а не сте се бакнале никогаш :x.Или лажеш или тоа вашето не е врска туку другарство.
  А велиш размислувате за секс? :) Па јас мислам дека ќе издржите без тоа,ако сте издржале 4 години без да се бакнете во уста сексот е најмал проблем.Мој совет ти е немој да имате ни секс поради тоа што ќе се изгуби магијата меѓу вас.Едноставно држете се за раче и пишувајте си споменарки од типот Петелот пее,магарето рика излези Јелена дечкото те вика :D .
   
 3. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Дечкото е педер и она му служи за да се прикрива.
  Јас друго објаснување немам! :x
   
 4. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  11.252
  Пол:
  Женски
  Ова што ќе го искоментирам сега е малку морбидно,но ако продолжиш вака на надгробната плоча ќе ти пишат:

  Господе, ти ја враќаме конзервата неотворена

  Неможам да се ставам во твоја ситуација,затоа што 4 години не е мал период,за да ништо не се случи освен држење за рака и бакнежи во образ.Практично како да имаш најдобар другар,а не дечко.
  И велиш дека одеднаш почнало нешто да се случува? :o
  Па нормално, зовриените хормони веќе ќе ви го распрснат черепот.
  Немој да очекуваш дека губењето невиност е толку блескав чин и ќе има огномет на сите страни, а вие ќе вриштите од оргазми кои се случуваат 300 во секунда.Колку повеќе се подготвуваш, толку се поголеми шансите за разочарување.А што може да тргне наопаку,болката е таа,кога-тогаш,мора да се доживее.
  Ретко кога врската се уништува поради секс, најчесто се уништува поради немање редовни односи.Тоа не се учи, си доаѓа само по себе.Никој не е предодреден дека ќе биде бомбастичен во кревет.
  Ајде,за сексот така и така.
  Ама никогаш не сте се бакнале,онака филмски,ајде да не кажам ЗАЛАПАЛЕ?
  Освен тоа што се држевте за рака, што друго правевте не ми е јасно? Тој ти плетеше венчиња од полско цвеќенце додека ти безгрижно трчкаше по ливадата? :angel:
  Како и да е више редно е да му дадеш.Мислам дека доста имал и трпение што чекал до сега.На дечкото треба да му се честита, орден за издржливост да му се закачи на градите.
  А забележа сиве овие 4 години да не има случајно жуљеви на дланките,посебно на десната?Палецот и показалецот на пустиот арно не му сраснале во буква О. :^)
  Сексот е можеби и најубавиот дел од врската, уште поголемо зближување, спојување на вашиот дух и тела.
  Размисли убаво,зашто ако продолжиш да го одложуваш тоа што треба да се случи, вашата врска секако ќе отиде под лед.
   
 5. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  194
  Лелеее 4 години, а не се бакналее :lol: :lol: :lol: НЕМОГУЧЕ !!! хахахаха незнам дали да се смеам или ... :^) а да не сте само другари :?: Понудава у воздух била охооо ајде КОНЕЧНО бакнете се и преминете на следниот чекор (освен ако не се предомислите и си останете само на глеткање :lol: )
   
 6. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.621
  Девојко мислам дека ова вашево е 8 светско чудо, те чува дечко ти за прва брачна ноќ да бидеш невина до тогаш друго не знам што може да е :?: :rofl:
   
 7. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  372
  Абе ајде :rofl: :rofl:

  Од кој љубовен романтичен, а сепак ефтин роман ја извади приказнава??? :?: Не само што не е реално туку е и апсурдно. Не сте се бакнале, вауууу :o :o Ете мили мои феминки тоа е љубов. А сите ние што се лапаме, шлапаме, сексаме-ние ја скрнавиме љубовта, не сме и дораснати !! :!:

  Да да, и тој ја чека, а веќе имал сексуално искуство, ама бидејќи она е посебна, она е принцезата на неговиот живот он е спремен да ја чека. Колку и да биде потребно-да се разбереме таа е жената на неговиот живот(ќе си ја заузда де потребата за секс).

  Најинтересниот момент-потребата се појавила бе-што ми е на мене?? :?: Па они се бакнувале по врат-тоа не го правеле цели 4 години и сега ЕРУПЦИЈА на страсти...

  Инаку од кој век сте баш ме интересира-јас мислам дека дури и во времето кога жената била спалувана на клада поради нејзините сексуални побуди-не останувале само на држење за рака.

  И премногу напишав за најголемата глупост што ја имам слушнато. Добро може и до мене е проблемот-па не сум била јас ич романтична што од прв пат го залапав, а не го држев за раче. Ма будала!!
   
 8. sla-tki4ka

  sla-tki4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  eeeeeeeeeeee bas ovaaa e lagaaaaaaaaaaaaaaa toj tolku vreme samo ce te gleda kako da ne ...aj te molam da ne ste prvacinja ma za zal denes i prvacinjat se baknuvaat a kamo li pak vie :) :( samo da se gledate hahah ne mi se veruva
   
 9. StarBwoyy

  StarBwoyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  98
  Ма ова е чудо!неверојатно!

  Те чува до прва брачна ноќ!Да те баци,секако :o :rofl: :D 8) :angel: :angel: :angel: :angel: :hai:
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  Не сте се бакнале... Мене ми е невозможно ова, искрено се надевам дека приказнава е измислена, затоа што јас ова вашево не би го нарекла ни врска. (без навреда)
  Мене ми е незамисливо вакво нешто, вие сте во години кога треба да уживате во сексот... Остај другото, ама нели имаш потреба?!
  И кој и да ми кажува, не би верувала дека дечкото те чека 4 години.
  Освести се, додека е време.
   
 11. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  абе децка радост
  ами чувајсе ти ич да не се бацваш до кај 20 години никако тоа не е дозволено потоа ако има страс меѓу вас почекај уште 5 години за секс онаму најак 25 години што ќе се брзаш бе сеа има време за све :D
   
 12. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Ова навистина не е можно :tmi: како во приказна :^) не бе ова го нема ни во приказните :D не ми е јасно само тоа како 4 години се немате ни бакнато само си се држите за рачиња :D ова мене не ми е никаква врска (без навреди) а и тој имал секс претходно и сега цели 4 години нема и така само си стој и ти се смешка и те држи за рака овај 100% има друга или пак е педер јас немам друго објаснување |( и не можам искрено да се ставам на твое место бидеќи времето кога бев во градинка одамна помина :worried:
   
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.029
  Допаѓања:
  77.817
  Вака по излагањето,се ми се чини дека зборуваш за твој најдобар другар :^)
  Извини,ама не е можно ова што го пишуваш.Со бакнежот се почнува врската и е првиот физички контакт.Се согласувам за сексот и ај некако да разберам,ама не ми е јасна врска во која нема бакнеж?
  Па како ќе имате секс?Абе вие изгледа не планирате цел живот да се бакнувате :D Е квалитетно се изнасмеав :D
   
 14. femina101

  femina101 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  5
  мислам дека со приказнава како да сака јелена да ни ја навреди интелегенцијата ? :^) јас сум една од најновите членки и не ги разбирам многу работите ама отворив да видам мислења од јелена и за 1 нед девојчево дава неколку примери од врски во кои прво вика дека дечкото ја оставил , во 2та дека после 2 години дечкото и раскинува , а најновата само 5 дена после нејзиното раскинување е оваа демек она веќе 4 години има дечко ... :^) :^)
   
 15. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
  ^^^ Тоа се мислења што ги цитирала од други феминки. Јелена нема друг пост за нејзининиот љубовен живот. Кога ќе разгледуваш мислења види од страна има оди на мислењето, и така ќе видиш дека е цитирано, а малку подоле е нејзиното мислење. :)

  Инаку Јелена ... ако не лажеш јас би ти дала две ситуации и два совети.

  Првата. Седни го и направете асолен муабет од типот што е со нас двајца, како функционирате, дали така треба, колку се сакате, дали сте дечко и девојка или само другари итн итн ... и дали си се мезел тој наоколу додека ти како добра мома го чекаш. Уствари зборете за се, како двајца возрасни, разчистете се, решете се, и одлучете што понатаму со вас двајца.

  А другата. Ако не сакаш да се караш, да зборуваш, и да дознаеш нешто што би те повредило пошто што не знаеме не ни шкоди, тогаш седни го, земи еднаш залапај го сочно и убаво, па после уште еднаш, и уште еднаш и ако ви е убаво и ќе си имате секс. И ете така ќе си бидете среќчни и задоволни и немаш потреба од размислувања се што имаме ќе се расипе ... зошто реално можеби имате многу ... почит, љубов, разбирање ... но тоа и со пријател го имаш. А во врска меѓу дечко и девојка си требаат и други работи. Плус ете, ти си невина а имаш потреба за секс ... што не си го ни осетила до сега чусвтството ... а тој 4 години само да се држи за рака ... малку ми е неверојатно што не значи и дека е невозможно.

  И приказната или ќе има среќен крај, или едноставно ќе има крај. Што и да е, мислам дека оваа фарса од другарство врска треба да си ја разрешиш. Првично затоа што не сте мали и е по малку смешно и чудно тоа што 4 години не сте имале ниту еден асолен сочен француски бакнеж ...

  мене само не ми е јасно како до сега не си помислила дека нешто не е во ред, дека не би требало така да биде, дека во врската ви фали нешто ... 4 години не се мал период. Тоа е навистина долго време ...

  Ако не лажеш ... јас искрено ти посакувам што побрзо да си се средиш.
   
 16. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Јелена мило девојче ...
  Што се реши колку имаш годинки 15 или 20 ? ! :wasntme:
  И проблемов е вистински или невистински ? :wasntme:
  ај одллучи се ќе почекаме |( .

  Што се однесува до ова ако по некоја невероватна случајност е вистина :wasntme: тогаш Те вара и се троши максимално или е Геј ...
   
 17. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Ако не е педер од тротоар се фрлам. |(
   
 18. femina101

  femina101 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  5
  фала teddy за информацијата , тоа не сум го знаела :( како што кажав нова сум и не ги разбирам многу работите , за друг пат ке знам .... еве и официјално на јелена ке и се извинам ама од тоа што го видов стварно добив таков впечаток :!:
   
 19. Loritaa

  Loritaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  660
  божжжеееееее свашшта :D :D

  вакво нешто немам чуени ни видено а богами ни на сон сонувано ....

  дечкото е .. немам коментар :D :D :D :D хахаххахахахахаххахахаха
   
 20. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.446
  Допаѓања:
  2.291
  Не, најсериозно, типкава мислам оти ја измислила приказнава, се надевам барем оти е така.
  Ако не ја измислила, тогаш немам зборови :x :x

  Ко прво, да сакаш некој 4 години, да се осеќаш ко 3 метри над небо, абе нема теорија ти да не сакаш да го бакнеш типот и само онака, да си се гледате. Не зборуваме за 4 дена, туку за 4 години .... Алооо, значи немаш 5 годинки, туку 19!
  Ко второ, типот имал односи пред тоа, и сега 4 години, ќе чека само? Хммм :?: ...... Не би рекла :shake: . Ај може ако не си спремна, и ако е дотолку заљубен, ќе издржи некако, али без никакви нежности, само гледање и гушкање? Па дај ти се молам, тоа го нема ни во најзатуцаните турски и индиски серии |( , така да, ни ова не е многу за верување, освен ако дечко ти не те изневерува или е педер, а ти мислиш оти ти симнува ѕвезди.
  И ко трето, ај што не ми е јасно како си издржала 4 години без бакнеж и нешто повеќе, ај да занемариме тоа, сега ти е страв оти се разбудила страста? :o Па, редно и било богами. А тоа дека ќе се изгуби ваквата "љубов" меѓу вас со секс, и тоа е многу глупо размислување, оти на тој начин, ако се сакате, само може да се зацврсти.

  Мислам оти си ја измислила работава и на сите ни мачкаш очи овде, оти ова не е нормално однесување со партнер и не е нормална љубов. А, ако е вистина, преиспитајте се и двајцата, оти објективно, кажав веќе, не е нормално.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.