Не сум имала дечко до сега

Дискусија во 'Сингл' започната од napatena, 3 јануари 2010.

 1. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Што ќе ти е,уживај додека немаш
   
  На Marija) му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  2.282
  Пол:
  Женски
  А ти зошто имаш дечко? И тебе што ќе ти е.|( :^)
   
 3. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Има време она,пред неа е животот,зашто од 19 год да се нервира?? Затоа и пишав да ужива после кога
  ќе има дечко ке има нервози сега свати ли
   
 4. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  2.282
  Пол:
  Женски
  СФатив.

  Дечко = нервози (intersting fact)

  А ти што си почнала на нејзини години со сексуални односи, that's another story.
   
  На Afrodite¥ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Никаде не пишува кој кога да почне со секс ама 19 години е рано за дечко да има ама секој за себе,тие од 18-19 се мали за мене и се мали за да имаат дечковци а и животот е пред нив и да,во право си во секоја врска се има проблеми,нервози,кавги во право си
   
  На Marija) и Crnookata им се допаѓа ова.
 6. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.057
  Пол:
  Женски
  Тоа е супер, ја почитувам асексуалноста во сите нејзини форми. Пооригинален пристап кон животот, отколку размената на плунка. Мене не ми се сфатливи оние што не можат без партнер, од кал да е, само да имаат дечко. Сум забележала дека луѓе кои по своја желба не вложуваат време во врски, располагаат со голем креативен потенцијал како индивидуи.
   
  На alexa_dimoska, Lolo5, MayDiamonds и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Neznam dali e toa normalno.
   
  На Marija) и Neophodna им се допаѓа ова.
 8. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  9.114
  Пол:
  Машки
  Што ќе ти е дечко, ќе треба пицата да ја делиш со него, ќе ти зима од смоките, ќе ти ги гужва алиштата на сред филм, ќе ти се лути ако идеш со другарките на одмор, башка од него нема да можеш ни друг дечко да си фатиш.
   
  На dayla, Lolo5, Srcka $ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.614
  Допаѓања:
  46.611
  Пол:
  Машки
  Зошто да се грижиш,не значи ако немаш дечко дека си заостаната. Што е твое ќе си дојде. Плус момаков погоре се што кажа е многу точно,па сеа види дали толку ќе сакаш дечко..:rofl:
   
  На LiliBoz, Afrodite¥, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Inaku studiram I sum recisi edna od podobrite studenti od kolegitee,a za decko neznam I vie so ova samo me tesite kojznae.
   
  На Elena 28 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.775
  Пол:
  Машки
  Зашто на форум прашуваш дали имаш потреба од дечко? Ти кажи ни нам. Имаш потреба од дечко? Те привлекуваат машки? Сакаш да имаш секс со нив? Сакаш да имаш врска? Љубов?

  Ти уствари прашуваш дали си заостаната. Би отишла да фатиш дечко сега ако ти рече некој дека си?
   
  На Neophodna и Dust им се допаѓа ова.
 12. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Nee,nee bi otisla,poso nee bi bila so nekoj samo za da ne sum sama.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.775
  Пол:
  Машки
  Тогаш очигледно прашањата сама треба да си ги одговориш.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Devil's Mistress

  Devil's Mistress Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  20 и без дечко. И како да ти кажам топ ми е. Многу се оптоварувате со тоа и се убивате од мислење како да решаваш равенка некоја и мора да го најдеш X. Полека каде се брзаш се ќе биде и ќе си дојде на свое. Не е крај на светот. Кога најмалку размислуваш и очекуваш ете го од нигде никаде. И најубаво ќе ви биде. Леле кога ќе ми текне и ја колку ја тупев таа работа,а не правиш и не постигнуваш ништо само си кинеш живци.Just lay down,relax and enjoy the ride. :D:D Jaс сум уверена дека се ќе биде океј само треба време. А во меѓувреме посветување на личниот развој и др работи кои те интересираат.
   
  На Someonespecial, Lolo5, WinterGirl16 и 5 други им се допаѓа ова.
 15. Marija)

  Marija) Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2018
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  @Neophodna Кој те закачка срце? :D
  И јас сум немала и се гордеам со тоа :P:D
   
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Jas nemam noken zivot mozebi za toa,inaku sum na fax,onaka denski samo izleguvam po kafinja.
   
  На Lolo5, Devil's Mistress и Marija) им се допаѓа ова.
 17. Marija)

  Marija) Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2018
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  @Crnookata Како да ме опиша мене :P
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Crnookata

  Crnookata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Ima nekoj ko mene,super❤
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Marija)

  Marija) Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2018
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  905
  Пол:
  Женски
  Значи мора..некаде..некогаш да се најде некој сличен на тебе :P
   
  На Gentlemen му/ѝ се допаѓа ова.