1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сум имала дечко до сега

Дискусија во 'Сингл' започната од napatena, 3 јануари 2010.

  1. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Сеуште не сум имала дечко

    Има време за се, не мора да се секираш за тоа што не си имала дечко. И не се замарај за тоа што го велат другите. За се има прв пат!
     
  2. Mer4e

    Mer4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    30
    Сеуште не сум имала дечко

    срцко да се мо*ам јас во тие мувачи ваши :) ... па кој го заслужува твоето тело на една вечер а другиот ден да не те познава? ( без разлика дали станува збор за секс или не ) друга работа не си го уништувај детството со машки зш цел живот ке те замараат такви теми ... уживај ... кулирај си ... а да сум јас сега на твои години знам како да уживам :lol: ... имам долга врска не е лошо, напротив прекрасно е ама некогаш е добро да бидеш сама ... не се секирај ќе има кој да те гушне за сега биди си доволна сама на себе ...
    бај д веј биди сигурна дека твоите другарки што имале безброј мувачи и сл. се љубоморни на твојата недостижност и самопочит, а машките знаат да го ценат тоа што го имаш ти ...
    п.с.
    жена ќе бидеш цел живот... уживај во младоста што ја имаш :*
     
    На roberta-rubi, zvezdakoska и kawasaki-girl им се допаѓа ова.
  3. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    Сеуште не сум имала дечко

    Не се нервирај воопшто!!! Ти си вреден дијамант меѓу ситни каменчиња ;) :) Имав и јас една братучетка која првиот бакнеж го имаше на 18 години. Затоа не се грижи! И таа е комуникативна, весела, дружољубива, но едноставно не дава премногу значење на таква работа и поради тоа машките и се „лепат“ како муви:D Ќе се случи тогаш кога најмалку ќе се надеваш, а сигурна сум дека тоа момче ќе биде најсреќното на свет бидејќи ја имало честа да ти го подари првиот и најслаткиот бакнеж! Поздравче :*
     
  4. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Сеуште не сум имала дечко

    Да ти кажам нешто девојче,првиот дечко го фатив на 16 години,и добро си ме смува што после ми беше навистина криво и тешко што одев со него.Вториот дечко го фатив на 17 години и мислев дека ке одам само малку,но тоа некако се задолжи и веке 5 години одам со него.Мене лично ми е криво што од толку мала сум имала сериозна врска и воопшто не сум размислувала.Меѓутоа се случи вториот дечко да биде оној правиот за мене.Немој да брзаш...Излегувај,дружи се...пожелно е да имаш машки другари повеќе за да подобро ги знаеш машките кога ке бидеш во врска.Ова што ти го имаш нее никаков проблем верувај.Не си прва нити единствена....
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  5. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Сеуште не сум имала дечко

    Кога ќе си дојде време ќе си дојде и тоа само по себе спонтано кога најмалку очекуваш :)
     
  6. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Сеуште не сум имала дечко

    Еј драга само цени ги убавините на сингл девојка, ќе дојде ден кога ќе ни напишеш- е што убаво ми беше кога бев сама. Се со свое време па немаш ти 30 години па да си загрижена зошто немаш дечко. Знам како тие , сме ги поминале и ние те години , сите другарки зборуваат за тоа како си поминале синоќа, па како ја бакнал , па каква порака добиле од него. Верувај во себе и не се прокупирај со тоа дека тебе никој не ти се пушта. Едноставно ако сакаш да зборуваш за некој, кажи дека си пишуваш со некој на мсн или скајп-додека да дојде оној вистинскиот ;) -да не се осеќаш неактуелно пред другарките. А ако некому ти се допаѓа зошто ти да не му се пуштиш? Па ако не биде ништо од тоа не е само едно единствено машко на светот. Биди самоуверана со гордо дигната глава и те чекаме со новост на форумов.поздрав
     
  7. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Сеуште не сум имала дечко

    Абе душо не замарај се за машки, да знајш 90 % од машкиве се клошари! Што ќе ти е некој таков, да ти го украде првиот бакнеж и првиот пат!!!??? Чувај ги за некој што вреди, па макар да почекаш некој период!
     
    На zvezdakoska му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sexybaby22

    sexybaby22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    22
    Сеуште не сум имала дечко

    Срцка не замарај со глупости. Се во свое време. Гајле ти е што зборат другите. Голема работа ако немаш дечко. За се има време ;)
     
    На girl12 и nedzma им се допаѓа ова.
  9. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Сеуште не сум имала дечко

    Мој совет е воопшто да не мислиш на тоа :)
    Зарем не е подобро кога можеш да излезеш со другарките и слободно да флертуваш :lol: или пак да размислуваш дали тој е со друга,дали повеќе не те сака... Има мн причини зошто е подобро да си сингл, а и ти имаш само 14 години мислам дека не треба да си создаваш непотребни грижи.Живеј го живото и кога ќе почувствуваш дека некој навистина заслужува да ти биде дечко слободно биди со него.Но сега за сега узивај во младоста.Јас зажалив што си фатив дечко уште на 15 години :D Но сепак детската љубов е најубава :angel:
    Позз и не се секирај се ќе си дојде на свое место :*
     
  10. mjauuuuu

    mjauuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    совет???? :D јас сум тука за тебе...што се секираш...истото и мене ми се има дешавано...до пред една година незнаев како треба да се бациш со машко...ама за секој проблем има решение :rofl: претходното лето се смував на одмор...а исто така и ова :lol: и ми помина и срамот ...а и барем знам како треба сега :lol: според мене најдобра ти е оваа варијанта,наместо да чекаш да се појави вистинскиот...зш после ке ти биди незгодно кога ке имаш,да речиме 24 :D и ке му кажеш дека не си се имала бакнувано досега :wasntme:
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kukli4ka2

    kukli4ka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    21
    Како што те советуваат повеќето девојки исто и јас така нема што да мислиш само тоа ќе си дојде, а кога еднаш ќе пробаш ќе се чудиш за што толку многу си размислувала. на крајот на краиштата можеш да истаржуваш на нет совети како да се однесуваш, но сепак биди си опуштена и не очекувај премногу уште на почеток треба малку пракаса :D Сепак лесно е да се каже но поинакво е чувството а и нема што да се мисли ако имаш 17 год не си стара нити пак е касно нити пак си пропуштила нешто.Најискрено :)
     
  12. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Абе маљо гледам дека си 15 години! Малечка си уште сега да се фрустрираш за вакви работи! Тоа само по себе ќе си дојде, а не со форсирање! не е работата само да земеш некој и да се измуваш и да имаш дечко само колку да не остануваш покусо од другите другарки!
     
  13. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Да и јас исто се согласувам.. Не е тоа со сила да имаш дечко а ни да го сакаш ни да го свиѓаш. Што ќе ти биде он, трофеј за фалење на другарките и околината дека си фатила дечко, божем тоа кујзнае што е? Ние до пред една две години со другарките мислевме дечко да имаш е нешто, незнам прекрасно.. Ама верувај воопшто не е. Кога ќе почнат проблемите, па плачење и кукање за глупости, ехее.. Си имаме време, животот е пред нас. Тоа ќе ти дојде кога најмалку ќе очекуваш и барем ќе биде некој со кој ќе имаш взаемна љубов, почит и разбирање а не вака како од корист. Не брзај. :*
     
  14. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Јас имам другарка која има 23 години која сеуште не е имала дечко. Не дека не излегува, не се дружи, туку едноставно не сака да има дечко.
    А ти си малечко, не грижи се, стара мома нема да останеш.
     
  15. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Значи девојки колку се замарате со вакви работи,ви се чудам.Проблем било што досега си немала дечко?!
    Чекај,полека малце,цел живот е пред тебе,обично кога некои работи ги избрзуваме или префорсираме на крај ништо не испаѓа.
    Опушти се малку,уживај-што е твое,ќе си дојде.
    Не е поентата само да фатиш дечко,туку каков дечко.Некој може 100 да ги смени ама никакви на пример,а ако го најдеш вистинскиот дури и да е покасно вреди да се почека нели?
    Само биди природна,биди тоа што си,опушти се,не размислувај толку и се ќе биде во ред ;)
     
    На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
  16. napatena

    napatena Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Ете помина веќе цела една година и пак нема никаков резулта Ч( благодарна сум на вашите совети и ми помогнаа се опуштив не се срамам веке од ништо. дури пробав и да го направам првиот чекор и ја добив само првата корпа ама мора и тоа да се помине зарем не ;) хаахаххахахаахахааа
     
  17. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    сакаш да кажеш дека сеуште не си имала дечко??? па затоа си “напатена“...
    оххх... што да ти кажам, можеби треба да пробаш со другиот пол, м? (се зезам!)

    искрено за ова веќе не знам што да речам, продолжи да бараш, можеби ќе најдеш!
     
  18. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Имаш 19 години, а веќе си напатена??? :o
    Ај пушти го малце мозокот на пасење, олади и немој толку да се замарш со дечко, пошо никој неќе опседнати, очајни девојки. Ќе си дојде време и за дечко, немој толку да се преоптеретуваш и пред се забавувај се, уживај - верувај така ќе бидеш забележана како интересна девојка. ;)
     
  19. anu666ka

    anu666ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    10
    Не си единствена која немала дечко или мувач до 19 год.пример за тоа сум јас. Навистина до пред некое време имене ми беше тешко дека до сега сум немала никого бакнато но не губам надеж да се надеваме дека за скоро ке биди и тоа :) сум имала понуди ама типовите не ми се допагале а тие што ми се допагале мене не ме забележуваат па се од кажав од нив.Навистина сакав да имам порано но едноставно не се замислував да излезам со некој кој не ми се допага па да го паметм првиот бакнеж како најлошо искуство,но не го чекам ни ,,принцот на бел конј или оној вистинскиот,, не планирам да останам со еден цел живот,затоа имам планови за мојата иднина што се надевам дека ке си ги реализирам :) Но за неколку месеци ке наполнам 20 и тоа некако ми е напната ситуацијата во мене што си реков дека ке си фатам дечко до мојата 20та година па ке видиме што ке биди ајде со срека нека ми е :$ :inlove: (порано се плашев но сега сум по самоуверена). Па би сакала да прочитам интересни коментари за некој др.личности(вие или некои ваши познати)кои немале дечковци/девојки. ;)
     
    На dian4e и interesna им се допаѓа ова.
  20. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Јас имам 17 години и никогаш не сум имала дечко или мувачи. Но, не очајувам. Има време за се па и за тоа ќе дојде. По природа сум тивка и срамежлива можеби тоа е причината но ниту пак некој многу ми се допаѓал. Не го чекам принцот на бел коњ знам дека тој не постои но ниту пак сакам да имам дечко колку само за да речам дека имам. Па ќе си почекам. :)
     
    На IM.TMKQ и anu666ka им се допаѓа ова.