Не сум имала дечко до сега

Дискусија во 'Сингл' започната од napatena, 3 јануари 2010.

 1. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  За сите оние кои се заморувате со прашањево нема да ви кажам ај што претерувате и блаблабла затоа што навистина не е така .... Јас за прв пат се мував на 18 години делев многу корпи некако не си бев подготвена уште си се чуствував како дете :) не се каам вооопшто за тоа се каам што избрзав не за времето туку личноста :tmi: како и да е помина .Секако не е сеедно кога Понеделник кажуваат кој со кого или кога ќе почнат такви муабети и она најчесто прашање ИМАШ ДЕЧКО ? А СИ ИМАЛА ААА ШТО ЧЕКАШ ? :@ : поинаку е да знаеш дека некој те сака и мисли на тебе кога очекуваш нечив повик кога има со некого да споделиш тоа е потреба совршено природна ... НО немојте да паѓате во депресии дека е крај на свет . Имам 2 другарки кои исто така имаат по 19 и немале ни дечко ни мувач а немале ни една единствена шанса :worried: . Едната е нон стоп со тоа мене никој не ме сака јас никогаш нема да имам немам среќа .... а не сфаќа дека тоа се одразува и тоа како во околината негативна е без волја како да ја изгубила вербата па добро кој нормален би пристапил на таква девојка :^) :tmi: Затоа опуштете се не сте единствени а нели тоа е далеку подобра опција одколку да ве покажуваат со прст што се вика да си имате титула ороспија а ги имаме за извоз :fubar: :x Бидете позитивни среќни кажете ЌЕ БИДЕ и навистина ќе биде тоигаш кога најмалку очекувате не си поставувајте роковои тоа е ваш живот вие одлучувате за себе а не околината ................ :*
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, interesna и anu666ka им се допаѓа ова.
 2. MadHatter

  MadHatter Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  27
  Драги феминки ве молам да ми помогнете ,не мене лично , него на мојата другарка која има 23 години и немала дечко до сега ,стварно ми е жал за нејзе ,сакам да и помогнам,но незнам како ? :doh:
   
 3. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
  ^ И јас имам една познаничка што има 22 години, а никогаш немала дечко, меѓутоа таа не се ни интересирала да најде, дури мислевме дека е лезбејка.
  Е сега објасни го случајот на другарка ти, сака а неможе да најде, или пребира, или па не излегува, нема друштво...има еден куп причини.
  Ако неќеш да бидеш стројник па да и местиш некој твој другар (ма да и тоа е ок), тогаш излегувајте, забавувајте се, и ние дечковците не сме ги нашле дома. Нека не излегува со помислата ,,вечерва мора да фатам дечко,, пред се дружете се, па најубавите работи се случуваат кога најмалку очекуваш. ;)
   
 4. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  јас незнам како можат луѓево одма зе некој кој немал/ла љубовен партнер да помислат дека е геј? :^) навистина не разбирам ;) без да го видиш и фатиш на дело :o , навистина жално за човекот а мизерно за “паметниот„ :lol: .

  има многу луѓе кои имаа поинаква смисла за работиве, поинаку го замислиле својот живот, добар дел од нив сакаат слобода, а некои пак цело свое време го вложуват максимално во образованието, нели можел некој на тоа да помисли :?: .

  еве јас имам братучетка (а познавам и многу такви) која се до свои 25 години немала дечко, девојката си живееше слобден живот, сакаше де се изнаужива, велеше до 24 години учев максимално се посветив на образованието немав време за ништо, сега сакам да уживам... :).

  јас незнам кој им е проблемот на тие девојки кои воопшто немале дечко?

  ако немале ќе имаат во иднина, никој покус не останал.
   
 5. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
  Јас немам право да судам на никого, само ја искоментирав ситуацијата на мојата познаничка, а не дека се правам паметна, а ти најмалце знаеш зошто така сум помилсила. :lol:
  Доволно е некогаш со човек 2 реда муабет да сврзиш за да видиш каков е, а не да го фатиш на дело. Само треба да си доволно паметен, али ок.
  Воопшто не е некој проблем, секој си живее како сака и сигурно дека ќе се најде некој во иднина али MadHatter изгледаше загрижена за другарка и и сака да и помогне, па затоа побара совет од нас, а не да се докажуваме дали е некој мизерен или паметен. ;)
   
  На MadHatter му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MadHatter

  MadHatter Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  27
  Значи другарка ми е современа девојка пред се,прошетана, многу често излегува, се дружи и се со ред, но кога станува збор за дечко е премногу срамежлива, неке ни муабет да прави за тоа, на пример јас кога ке почнам некој муабет за дечковци она одма ме прекинува ,и го звртува муабетот на друга страна, не е да речам нешто посебно посветена на образованието или нешто слично, ама за дечко неке ни да слушне,а е убава и атрактивна девојка, но ете се нема бакнато сеуште, а не па нешто друго, според мене тоа не е нормално, на 23 години да нема никакво искуство,добро-лошо без разлика. :?:
   
 7. a29

  a29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Само опушти се, не биди толку затворена,доколку навистина си очајна,побарај помош од другарка,таа навистина најлесно ќе ти помогне. :) И воопшто не се плаши,се си доаѓа само од себе.. :)
   
 8. a29

  a29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Па океј е,тоа е нејзин избор.. а како и да е,ти доколку сакаш да и помогнеш,изнеси ја надвор,запознај ја со друштво,среди ја малце,и физички и психички,зголеми и ја довербата,доколку има проблеми со косата или телото,однеси ја во салон за убавина, доколку има проблеми со килограмите,однеси ја во фитнес центар.. Ти доколку си искусна,среди ја,запознај ја со темата,опушти ја и се ќе помине супер :)
   
 9. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
  ^ Седни ја и разговарај, прашај ја што е проблемот, ма да по сево ова што го пишуваш мислам дека другарка ти сака да си води слободен и модерен живот, сака да се дружи, да шета а дечкото не и е битна работа и додека ти се замараш и сакаш да и помогнеш, она уопште на ум не го става тоа дека нормално е на 23 години да имаш дечко.
   
 10. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.792
  Годините ме научиле неколку работи, меѓу кои едно од најважните е дека тие што ни се другар(к)и, пријател(к)и треба да ги прифатиме заедно со нивните животни одлуки. Ако другарката бара помош, ОК, ама ти викаш не сака ни да разговара за тоа... Не си ми јасна... Почитувај го нејзиниот избор. Кога ќе биде подготвена, самата ќе разговара со тебе за тоа. За мене е некако непристојно да му се наметнуваат разговори некому на теми што отворено ги избегнува, па уште и да наметнуваме помош која не ја бараат... Јас не би постапила така. Доволно е да и бидеш вистинска другарка, да знае дека си и поддршка и дека може да смета на тебе кога ќе посака (евентуално) да зборува за тоа. Сѐ друго според мене е наметнување.
   
 11. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  73
  Јас сум во истата ситуација како и ти,,и јас имам скоро 17..и немам имано ниту дечко,ниту се имам мувано...но знаеш што..и мене понекогаш ме фаќа страв кога ќе се сетам на ова..но се тешам и си велам..дека се ќе се случи спонтано и во свое време...самите моменти ќе ти покажуваат како да се однесуваш ;) ;) Со среќа мила моја ;) ;)
   
 12. napatena

  napatena Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Епа девоки еве и јас ад ви се пофалам конечно бидна . И ви кажувам на сите со пробелмов воопшто да не се плашите. Не било воопшто страшно ниту пак комплицирано. Се се случи не планирано и неочекувано јас бев така малце пијана но знаев што праавм и серазбира дека дечкото не беше посакуваниот принц. Значи без нервози и само храбро верувајте ми :) позззз ве сакам сите зошто само тука можев отворено да зборувам и да се искажам и фала ви на сите за советите :inlove:
   
  На sadangel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Ако нема дечко, може има девојка!

  Се се случува спонтано и леле какви ми се овие патологии, не се јавува лично девојкава него другарка и па уште како да и помогнам. Кажете ми!Уф, па како може ти да знаеш што таа чувствува, колку и да сте блиски, сепак кај секого постои едно мало, совршено делче кое си го чува грижливо само за себе. Јас на пример тргнувам од мене, кажувам само општи работи со луѓето па дури и најблиските, со исклучок на мама.Таа знае се. Колку повеќе луѓето знаат за тебе толку повеќе ќе го искористат тоа против тебе.

  Позз, па нека се јави и другарка ти да споделиме мислење. ИЛИ НЕ ЗНАЕ ДЕКА САКАШ ДА И ПОМОГНЕШ!!!
   
 14. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  иии, што испадна со другарка ти? лезбејка е или не?
   
 15. emma-chan

  emma-chan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  9
  јас сум немала дечко до сеа (имам 15 години) и искрено да ви кажам не ми ни треба .. :D i am happy this way :) :) :)
   
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Magica

  Magica Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2

  Имаш форум за тоа :http://forum.femina.mk/singl/mu-se-dopagam-ili-t5901/
  :)
   
 17. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199

  те сфаќам и јас сум во истата ситуација се чувствувам исто.... а решение незнам... мн е лошо чувството... ;(
  ама ќе се надеваме дека има и за нас надеж ;)
   
 18. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  73
  мојот совет за сите тие што досега немале ни дечко ни муватор да си причекаат не да избрзаат на првата прилика која ќе им испадне бидејќи ќе се каат покасно...мислам дечковците а ни муваторите никој не бега.. само повеќе ќе те ценат ако си понедостапен :) како на пр. јас од мое лично искуство првиот мој дечко ни го сакав ни ништо, а се фатив со него само за да не сум сама во друштвото без дечко ( МОЈА ОГРОМНААААААААААААААААААААААААА ГРЕШКА) ама ете помина тоа и сега си сум попаметна па тешко дека би направила со некој нешто освен ако го сакам..
   
 19. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Имам 17 години(За месец дена 18) и сеуште не сум имала вистински дечко.Сум се мувала само но према тие што ми биле мувачи не сам чувствувала ништо.Се плашам дека можеби нема да најдам некој кој ке го сакам и ке ме сака.Не изгледам лошо но не знам зошто немам среќа во љубовта.Можеби е до мене?
   
 20. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  223
  Па има време цел живот е пред тебе, искачај со другарки, забавувај се и ус пат сигурно ќе запознаеш некој.
  :)