1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сум имала дечко до сега

Дискусија во 'Сингл' започната од napatena, 3 јануари 2010.

  1. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    A машките што одат со секоја втора да не се тешки случајно :^) ?доста бре женски сами си ги спуштате акциите,ценете се сами и ќе најдете и некој кој ќе ве цени и сака.
    не викам дека е добро да се иде со секој што ќе ти излезе на патот,но не е добро и да се залажувате ако бидете поштени и добри ,одма ќе го фатите најдобриот тип |( .
    машките си бараат секс,и тоа е тоа,нема што тука девојките да се лесните,кога некој бара-ќе најде ,тоа е поентата :!:
     
    На sj *O*, sweet-star, richgirl998 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Bianca.M

    Bianca.M Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    9
    Samo ne mi e jasno ako zensko se smuva so 10 e ku*va,a masko ako go naprai toa e fraer!-.- Ne,ne e fraer,fraer si ako ja sakas i cenis,a ne da ides so sekoja lesna glupacha,sho u deneshno vreme gi ima dostaa..Koa kej gi vidis kako se ku*vaat niz grad,oblekle minic shtikla a tipkata neznae na ramno da ide pa ti ide da se zakopas u zemja so go brukaat zenskiot rod,a maskite nemoj da mislis deka ne go znaat toa!Imam dosta drugari so se muvale so kurvi i site sme im vikale alo kurva e i site davale ist odgovor e dobro de za edno muvanje niso ne mi menja,kje mi dae da ja drapam..Ima nekoj maski so dozvoluvaat ku*va da im raspie cel zivot pr na brat mi drugar e prebogat ama deovjkata e pametna i znae kako da go iskoristi,go sakara so negovite i tatko mu,mu vika kje imas se sto sakas samo raskini so nea ama on ne i ne.Toa e vise glupo mashko!A nemoj da se sekiras so nemas decko bolje da bides so nekoj so kje te saka odkolku so nekoj moron so nema da te ceni!
     
    На WeHeartIt му/ѝ се допаѓа ова.
  3. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    мој став-додека сте деца бидете деца.
    кога ке дојде некоја симпатија е добро де нека биде симпатија.
    време за деЧко нека се има и деЧко.
    али да се прават некои фраери или незнам сто и да се иде со секоја и секој еден па за сто е тоа :?: нема потреба од такви потези,најдобро времето да си биде тоа сто ке биде,со сила нисто не бидува,исто и тоа да правис некои работи за покасно да се каес :x
     
    На k.r.i.s.t.i му/ѝ се допаѓа ова.
  4. WeHeartIt

    WeHeartIt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    130
    Треба да бидете природни-најголема грешка што ја прават некои девојки е тоа што се менуваат поради некои машки, како демек на тој начин ќе те свиѓа повеќе! Не тоа нема врска. Во тинејџерските години (16 па нагоре) машките бараат девојки само колку за забава НЕ СЕ ЗАЉУБУВАЈТЕ ВО ТАКВИТЕ БИДЕЈКИ ЌЕ ВИ ГО „СКРШАТ СРЦЕТО“.
     
    На richgirl998, DreamAngel и soco им се допаѓа ова.
  5. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Не треба да се брза дефинитивно. Што дека си немала дечко? Татко ми вели дека машките сега си бараат забава, занимација, некоја што ќе го "научи" нешто, затоа што голем дел од машките се неискусни. Не дека е потребно некое големо искуство, сепак сето тоа е природно и самото по себе треба да си дојде. Сепак не сум за влетување во врска, само колку да се биде, затоа што којзнае што можеш да пропуштиш баш во тој момент. ;)
     
    На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.676
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    И јас сум немала до сега дечко ниту сум се смувала, иако повеќето мои другарки досега имале и дечковци и се мувале и незнам што. Можеби некој ќе рече дека сум заостаната, но јас не сакам да бидам во врска со некој колку да се каже дека имам дечко, не сакам да се мувам со некој кој не го сакам.
     
  7. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Исто и јас . Сум немала дечкоо ниту сум се смувала со некој .
     
  8. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    Isto i jas dosega se nemam muvano :) Eve ovaa godina zavrshavam osmo i sakav dosega da se nemam muvano sepak sme deca(iako jas izgledam kako da imam 18g-180 sum visoka :) ).Sega od ova leto ne garantiram shto ke se sluchi :) ke se smuvam samo so nekoj koj ke mi se zasviga i ne od prvo zapoznuvanje tuku pokasno.Ne mislam da se zaljubuvam zoshto sega ne mi treba dechko se do 17+ zoshto ovie se ludi godini i ima vreme ponataka za dechkovci :)
     
  9. CandiceSwanepoel

    CandiceSwanepoel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2013
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    1
    I jas sum nemala decko do sea i se neam muvano .. ne se zamarajte se vo svoe vreme cel zivot e pred vas kje najdete nekoj sto iskreno kje ve saka :)
     
  10. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    и јас бев така немав ни мувач не пак дечко..но ете од мувач (викам ајде да видам какво е и тој прво а да се фатиме хах) и после прв бакнеж блаа блаа и ете си одиме скоро 3 годинки :inlove:
     
  11. CandiceSwanepoel

    CandiceSwanepoel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2013
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки бидејки никој не ми обрнува вннимание морам тука да се обратам :) заљубена сум во едно момче, на почетокот беше се супер си правевме муабет на фб, но се скаравме поради една моја другарка и поради многу други кои несакаа да бидеме заедно! мислам дека тој има лошо мисленје за мене , правам се што можам за да го заборавам но помина веќе една година а постојано мислам на него! Живееме во иста населба и тешко ми е кога го гледам, неможам да издржам повеќе ве молам кажете ми што да направам!
     
  12. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Здраво! Имам 15 години уште малку 16 и уште се немам мувано. Значи сите оние кои ми се додворуваа ги одбивав зашто едноставно не ми се свиѓаа и неможев да испаднам со никој. Многу ми е глупаво додека моите другарки зборуваат за нивните дечковци, јас не знам што да кажам и само молчам.А и средината е таква, живеам во многу мало место и тие што ми се свиѓаат или се зафатени или не ме примеќаат. Но и страм ми е дека ако некој ме праша да искочиме сигурно ќе сака да ме бакни а јас само ќе се изглупирам и затоа ве молам кажете ми се за првиот бакнеж, поздрав :))
     
  13. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    E,па нема врска 15 имаш нема да остане така сигурно,ке дојде некој кој ти се допагја..а за првиот бакнеж нема голема филозофија не е страшно,едноставо само од себе си доагја опутшено. :) :) :hai:
     
  14. dimdim

    dimdim Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    121
    не се замарајте со тоа и јас не сум била во врска нз како е какво е чувството
    секој сака да почувстува да види нели особено кога си веке 20 и над 20 години
    но полека полека се ке биди :)
     
  15. fashionbaby

    fashionbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    244
    знам дека сум мала и имам само 14 години,ама многу сакам да имам дечко,сакам да го осетам првиот бакнеж. :$
     
  16. dimdim

    dimdim Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    121
  17. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Срцка не брзај...Се во свое време.... Од м’жи преку глава ќе ти дојде :D И јас прв пат се смував на 15 години па што дека многу другарки од класот имаа дечковци од 5 одд ? :^) Тие плачеа, цвичеа и се расправаа со нив... А јас си уживав.Така да јас би те советувала да уживаш ;) :) :*
     
  18. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    И јас сакам да го осетам првиот бакнеж, ама уште повеќе се плашам дека не знам да бакнувам и срам ми е.
     
  19. CandiceSwanepoel

    CandiceSwanepoel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2013
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    1
    i jas isto mnogy se plasam deka ne znam da se baknuvam i sram mi e :/
     
  20. chocolate...girl

    chocolate...girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    И јас сум преокопирана со тоа...ц..ц.цц :D Сите другарки имаат, а јас немам и веќе со мојата другарка баш и немаме контакт бидејќи е зафатена со дечкото, ама чекај сите зборуваат за дечковци..а никој не кажува дали дома ги знаеле...ајде кажете нешто за ова дали сте криеле или сте им рекле на родителите хаха?? :D :D