1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сум имала дечко до сега

Дискусија во 'Сингл' започната од napatena, 3 јануари 2010.

  1. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    На 12 со 5? Каде отиде светов ц.ц.ц. :o
     
    На richgirl998 и Venera.13 им се допаѓа ова.
  2. TheKitty

    TheKitty Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    6
    Нема некаков си начин, едноставно се осеќа. :D
     
  3. miley21

    miley21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    44
    Навистина ми е многу тешкоо, многу, немав на друго место кај да се обратам затоа што знам дека никој нема да ме свати. Да мојот проблем е во тоа што уште не сум имала дечко и само што ќе полнам 16 години. Знам дека ќе си помислите дека и не е толку голем проблем, но за мене е најголемиот проблем, ајде тоа што не сум имала дечко, па јас се немам ни мувано. Ќе речете дека уште сум мала, дека има време за се но јас од ден на ден се чувствувам се поужасно и се затварам во себе. Не, немора да биде оној вистинскиот но барем да имам забава и некакво искуство. Верувајте кога збориме на оваа тема ја немам ни што да кажам ни што да се пофалам, многу ми е криво кога ќе видам некоја 11, 12 години има дечко а јас уште малку 16 и не сум имала ништо, не знам повеќе што да направам. поздрав девојки...
     
  4. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Сега ќе правам 14 години и сум немала дечко а и не ми треба ! 8) Според мене за мои години доволно е симпатија,дечко уште сега не :)
     
    На Barca-Gril, MaggieTatum, miley21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Треба да се гордееш со тоа,верувај. ;)
    А за мување не се секирај, се во свое време. Немој само за мување да се предаваш на секој што ќе ти рече или ќе се понуди,тоа само ќе си дојде. :*
     
    На miley21 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sladok-bitola

    sladok-bitola Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    46
    ке си фатите има време :)
     
    На miley21 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Преголееем проблем :)
    Секако дека тоа ќе ти го кажеме дека има време за се,и не мора да значи дека ако имаш 16 години по автоматизам мора да имаш врска/мувач зад тебе :D
    Еве јас на пример,првото излегување со момче ми беше на 17 год,а мош и 18 не ми текнува точно,па не се чувствував заостаната :)
     
    На miley21 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. miley21

    miley21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    44
    Во право сте, ама повеќе од моите врсници сметаат дека си заостанат ако си немала барем 1 дечко до сега. И го знате она чувство кога сите околу вас имале по некој и само вие не? баш така се чувствувам, глупаво, ама тоа е.... позз :)
     
    На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Уште малку и 14 години и немам дечко,сметам дека уште е рано...симпатија е во ред,а дечко не :shake:
     
    На Dream-Girl и Dog-lover им се допаѓа ова.
  10. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    Ехееее..рано е уште
    Јас 16 ќе полнам уште малце па немам...има време 8)
    miley21 па чувството на forever alone?
    хахха знам како е.....симпатија ОК-дечко полека брат,не... :shake:
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. miley21

    miley21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    44
    Па и не знам дали е рано или касно за дечко, но онака за зафрканција можам да кажам да, како и да е со тек на време и онака нема друго што да се прави....
     
  12. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.615
    Пол:
    Женски
    Еве ако ти е утеха, јас првиот бакнеж го имав на 17 години :) Во тој период и јас паничев, но се испадна природно и спонтано, немој да се однесуваш нервозно, зошто партнерот ќе примети ( како во мојот случај-бев толку топла од возбуда што ми рече- Девојче гориш, да не имаш температура?? :D Сега ми е смешно да, али тогаш потонав од срам... :$ Сфатив дека не е во ред, се опуштив и сфатив дека сум се возбудила без потреба- само следи го машкото, навистина нема потреба ни од многу размислување ни нервоза :) На крај на краиштата не е важно на колку години ќе го имаш првиот дечко, гледај да најдеш паметно и добро момче што ќе те сака и почитува ;)
     
  13. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Мислам дека е подобро повозрасна да имаш дечко. Навистина, на 13 години...глупаво е.
     
  14. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    на 13 години е рано па дури и на 14,15 тек после 16 години е нормално според мене.
     
  15. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Има време и за тоа,само 18 години од животот сме тинејџери,деца да не речам,потоа цел живот ќе бидеме со некој,барем и тие малкуте години да ги проживееме како деца,што ќе се стареам сега јас возрасната озбилната дечко ќе фаќам,немам друга работа јас...Јас време немам со другаркиве што ги познавам 12години да се најдам некогаш се нешто искрснува не пак дечко да фатам и секој ден ѕрц на кафе ѕрц ваму ѕрц таму...И тоа си е обрвска,не фати го па батали го хаха...
     
  16. marijaz

    marijaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    190
    Пол:
    Женски
    Имам 16 а немам дечко.. се чувствувам како да ќе бидам forever alone!! ама тоа е :)
     
  17. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    јас да имам 16 сигурно не би се умарала со дечковци. туку ке уживам со другарките. а форевер е претежок збор за твоите годинки срцка. уживај во животот. :*
     
    На marijaz му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SwiFtiE-7330

    SwiFtiE-7330 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Еве и јас да кажам, имам 16 год. уште малку 17 ќе полнам и не сум имала дечко досега (ни мувач). На моменти се чувствувам многу глупаво и заостанато бидејќи никој не ми приоѓа, а гледам девојчиња од по 12 год. имаат сменато веќе неколкумина (што секако, не е нормално). А за сакање некој, да, имам еден што го сакам ама тој не знае за тоа (срамежлива сум и не можам да му кажам). И кажав на мајка ми кој го сакам и дека не знае дека го сакам, ми рече да си почекам уште малку дека рано ми е за дечко. Ама во денешно време сите те гледаат чудно ако им кажиш дека имаш скоро 17 год а не си имала дечко... :^)
     
  19. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    На повидок е дека ќе останеш стара мома.Староста ќе ја поминеш во самотија..
    Жал ми е.. |(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Ivy18

    Ivy18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    76
    Нема ништо тука чудно има време за се , еве јас ќе полнам 20 па никогаш сум немала дечко, мувач само еден. За сакање сум сакала ама не било тоа вистинското туку пролазно, и не се чувствувам глупаво, а ниту пак заостанато. Треба да се чувствуваш подготвена за врска, а тоа што другите мислат да не те интересира и тоа дека имаат од 12 год. дечковци, има време за дечко, сега е време за уживање. Уживај во твојте години.
     
    На she.narcisse01 и SwiFtiE-7330 им се допаѓа ова.