1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не тргнувам на одмор без...

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Chocoholic.girl, 25 јуни 2011.

 1. Chocoholic.girl

  Chocoholic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  39
  Летото започна, некои луѓе веќе заминаа на одмор, а некои тек ќе заминуваат.
  Наскоро тргнувам на одмор и ќе треба да се пакувам. Па ме интересираше што е тоа без кое не тргнувате на летен одмор? :)

  Набројте ги сите нешта кои ги понесувате со себе на летен одмор, кои сметате дека ќе ви користат и ќе ви го направат престојот поудобрен.

  Еве да почнам од себе, јас секогаш ги земам следниве работи:
  1. Крем за заштита од сонце
  2. Спреј за заштита од комарци
  3. Крем против алергии и убоди од комарци
  и слично.

  Мислам дека е корисно да има ваква тема, а не видов слична па ја направив. Но доколку сметате дека не е потребна слободно избришете ја.

  Поздрав и очекувам ваши мислења :)
   
 2. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408
  Па и јас ги понесувам овие работи задолжително,но со себе носам и некој антибиотик,аналгин,парацетамол за секој случај. :)
   
 3. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Без костим за капење :lol: што е очигледно,наочари за сонце,ташна за на плажа,апостолки и крем со заштитен фактор,а да и се разбира без дигитален никако!
   
  На girlinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  47.660
  Пол:
  Женски
  Без една цела аптека собрана во торба,без разлика дали одам на зимсkи или летен одмор,или пак само на викенд.
  Без книга.
  Без апарат.
  сега туристов си ја заборави батеријата од апаратот :tmi:
  И нормално,се што треба,не земам непотребни работи,иако секогаш се враќам со нешто необлечено на одмор,а после сепак се ќе исперам ,и носено и неносено.
   
 5. Bokk.happy

  Bokk.happy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  -Крем за заштита од сонце
  -Костим за капење
  -Апарат
  -Наочари
  -Некоја книга
  -аналгин,парацетамол (за секој случај)
  -Цел плакар, иако знам дека пола од тоа нема да го носам :D

  во телефончето ќе си стаам некоја добра песна, и спремна сум. :rock:
   
 6. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  ...децата :) :inlove:
   
  На DirtyQueen, Bieber-Fever, maja8 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Цел гардеробер спакуван и останати додатоци за хигиена, модни додатоци, неопходни додатоци, нешто храна нешто од таму и без ред други работи и секако, без дечко ми.
   
 8. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Најмалку три книги, се друго може да се надомести.
   
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Парииии :D
  Три дена да се спремам пак нешто ќе заборавам :) Еднаш и парите си ги заборавив, ама на време ми текна па се вратив да ги земам . Пасошот ми го чува дечко ми, јас може да го заборавам или изгубам.

  Затоа сега прво проверувам дали сум ги земала парите, кога ќе стигнам ми текнува дека нешто сум заборавила па прво што прашувам е каде има продавница. :D
  Смотана сум, знам :)
   
 10. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  - пари и пасошот;
  - средства за лична хигиена (козметика), четка за заби,шампон,баласам, креми за сончање, млеко за тело, антиперспиранти...;
  - костими за капење, наочари, дигитален фотоапарат, торба за на плажа, крпи и сл;
  - некакви лекови (апчиња и антибиотици);
  - долна облека и летни лесни фустанчиња, кратки панталончиња, маици, сукњи, римјанки, апостолки...

  Тоа би било се што ми е потребно и обавезно нешто заборавам да ставам во куферот ]:) ама тоа е!
   
 11. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  без маж ми :D
  цигари :smoke:
  лап топ
  апарат
  сето друго е безначајно ;)
   
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.240
  Пол:
  Женски
  Машко :$
   
 13. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  34
  Баш вчера си правев список што да си понесам и се надевам ќе добијам некоја идеја плус од вас :) Еве дел од моите забелешки:

  Купачи: 3 пара + шешир
  Долна облека, пижамки
  Пешкири: 2 големи (за плажа & бањање), 1 среден и 1 мал
  Навлака за перница
  Ацетон и лакчиња за нокти, турпии
  Креми за сончање, и афтер-сан лосиони
  Шампон, маска за коса, силиконски капки, пена за коса
  Антиперспирант, крема за стапала & турпија
  Депилатор, брич
  Лосион за миење лице, за чистење лице
  Дневна крема & ноќна крема
  Памукчиња и дневни влошки
  Гел за туширање + интимно
  Паста за заби & четка
  Ташни: за плажа и за шетање
  Полнач за телефон
  Накит & accessories (наочари, стегачи за коса, штипки...)
  Списанија за плажа, термос, фрижидерче
  Влажни марамчиња, паломи

  Сигурно имам уште за дополнување ама не ми функционира мозоков веќе :)

  ПС Пари, пасош и гардероба веќе се подразбира (тоа не го ставам во листа) а за дечко... па ја не го земам со мене, он сам си доаѓа :rock:
   
 14. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Без пари во никој случај :cash: , ако имам пари можам да си купам се што ќе ми притреба...

  И без едно 15 пара гаќички :tmi: , плус неколку пара боксерици и некоја танга :$ ...

  Толку...се друго може да се најде и купи...

  И најбитното го заборавив, нигде без Петко мој :inlove:
   
 15. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.260
  Пол:
  Женски
  Овие се работи кои можам да ги купам каде и да одам. :)
  Најглавно што НЕ СМЕАМ да заборавам е мобилниот, полначот, паричникот, пасошот и сите останати документи. :)
   
 16. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.339
  Допаѓања:
  5.258
  костим за капење
  масло за сончање
  пешкир
  полнач за мобилен и мобилен
  пари
  малку облека
  без се друго можам да издржам
   
 17. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Ова лето не тргнувам на одмор без кантарионово масло.... има да се направам како оние од Африка 8)
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  1. Најразлични масла, креми за сончање.
  2. Апарат
  3. Пари
  4.12-13 пара гакички
  5. Спреј против комарци
  6. Пасош
   
 19. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Пасошот,парите и гардеробата се подразбира :) Креми за сончање,наочари,бикини и секако моите против алергиски препарати |(
   
 20. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Mислам дека скоро сите ги носиме истите работи,нема нешто посебно.....како прво ПАРИ, :lol: купачи,гардероба,средства за лична хигиена,крем за сончање,наочари,книги,карти и такви ствари за забава.......апарат,апчиња-за сваки случај.....