1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ние околу и преку 40...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 5 ноември 2014.

?

Во која старосна група спаѓате?

 1. 30-35

  570 глас(а)
  57,2%
 2. 36-40

  247 глас(а)
  24,8%
 3. Над 41

  171 глас(а)
  17,2%
 4. Над 50

  8 глас(а)
  0,8%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.498
  Допаѓања:
  93.727
  Пол:
  Женски
  Подолго време се мислам дали да лупнам ваква тема.Значи целта е овде да се дружат сите мажени/женети,со нивните секојдневни проблеми,да се смееме ,тешиме или едноставно дружиме.Се разбира добредојдени се сите мамички ,тие кои се на пат да станат мајки и домаќинки и тие кои се чувствуваат возрасно.
  Значи темата е секојднево муабетење,без бистрење на силна политика опуштено и без навреди.Ако модераторите сметаат дека е непотребна нека ја фрлат во канта.
  Ако се согласувате,прва да се „заплукам“[​IMG]

  Значи се спремам за родителскиот за кој сигурно знам дека ќе ја фатам последната клупа,зашто обожувам сите да ги посматарам.
  Зар требаше да отворам тема за да увидам дека имам воајерски карактеристики?
  [​IMG]
   
  На Tajnaotrovna, Dadusicka, GhostMk и 25 други им се допаѓа ова.
 2. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.498
  Допаѓања:
  93.727
  Пол:
  Женски
  Се вратив од родителскиот и кецот го паркирав пред врата.
  Инаку преживевеав фала на прашањето.И сама со себе изгледа си правам муабет.
  Жени бре каде сте?
   
  На Scott Weiland, LadyC, Eli23 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  5.280
  Допаѓања:
  169.118
  Ајде,луничке,не се секирај....
  Такви времиња дојдоа...кецот по физика ....па сега....нека е живо и здраво детето,па кецот ќе се поправи.
  Што врска ќе има тој кец со иднината на детето(не дека не е за нервоза,ама....сепак има полоши работи од кец по физика)
  И ако ти е за утеха-сети се кога детето ти било болно,кога се радувало на своите први родендени,сети се на твоите слаби оценки(ако си ги имала,а секој од нас имал барем 2-3 слаби во тек на школувањето),па сега...1 е 1,ама сепак ...нека е живо и здраво....
  А и професорите,од ова екстерно,незнаат веќе до каде да ги намалуваат оценките.
  Не е целата вина во твоето дете,ниту пак кај професорите...системот е таков....посран...
  Туку ти со друго ме замисли....развод?
  СЕ ЗЕЗАШ??????
   
  На Scott Weiland, ♡BuBaLe♡ и Petar80 им се допаѓа ова.
 4. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.498
  Допаѓања:
  93.727
  Пол:
  Женски
  Ма не се зезам.Искрено преземав чекор.Ќе видиме...иако веќе има реакција од децава.
  А овој по синоќешната кавга сега е како сомотско мече.По милионити пат иста приказна...
  За оценките,секако може да киксне ама бре да се учи со телефонот во раце и лап топот во скут ,е па не може да има резултати.А не ми е сеедно,зашто многу бара а малку дава.
  Го нападнав еурокремов не е на арно...
  Инаку добре дојде...
   
  На Scott Weiland, ♡BuBaLe♡, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.700
  Допаѓања:
  60.365
  Linicka (y) за темава! Навистина е потребна! При толку малолетни членови на форумов кои што пишуваат и на теми за кои што ништо неискусиле во животот мислам дека беше време и ние околу 40-тата да имаме „само наша тема“!!!
  Инаку за единицата не се секирај, ќе ја поправи детето кога ќе му дојде желба за учење!!! Мојот помал син е средношколец и верувај воопшто не се „замарам“ со неговите отценки!!! Секако дека понекогаш зборувам со часови дека треба повеќе да учи, но никогаш не сум го карала или казнувала за отценките!!! Истото го правев и со постариот син кој што веќе има магистерска титула, но седи дома, знаеме каква е ситуацијата со вработувањата во државава!!! Затоа невреди да си ги малтретираме децата со работи за кои немаат желба да ги научат - а 2-3 сигурно ќе добијат до крај на учебната година!!!
  Инаку, темите од БРАК не ги следам, а за разводот што го спомна stetoskop мислам дека сите ние имаме само еден живот и вреди да го проживееме најдобро што може!!! Моето мислење за разводот е дека секој има право на своја одлука, децата ќе тагуваат некое време, но тие си имаат свои интереси и за брзо време ќе се прилагодат на новонастанатата ситуација!!! Па, ако работата во бракот отишла до тој степен да е неподнослив и мачење за партнерите разводот е најдобро решение!!! Затоа Linicka, биди 8) и направи како што тебе ти е најубаво!!!
   
  На Scott Weiland, ♡BuBaLe♡, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  15.428
  Луничка и јас утрово останав подзината од твојот пост во скд, ама еве овде е посоодветно да си напишам. Колку и да ти е турбулентен периодов, што и да решиш за понатаму, ти посакувам да помине што побезболно и за тебе и за семејството.
  Ако веќе е дојдено до таму, барем што полесно да пројде.

  Инаку, супер е темава и се надевам нема да ја расипат тролови и сеирџии.
   
  На Lella, makedonkamak, Sky-butterfly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.498
  Допаѓања:
  93.727
  Пол:
  Женски
  Би сакала за темата околу мојот брак да не коментираме повеќе на темава .Не сакам да ја гушиме и немам право да ја присвојам.Сакам да биде опуштено катче за сите , темите сами да си доаѓаат.За се друго постојат пп .Не за џабе ја ставив во кафе муабети.
  Вал Дим мило ми е што се јави,ете не сум имала претстава дека си повозрасна.Добре дојде .
  И лека ви ноќ,ми се лепат очиве.
  Едит DO-RE-MI баш би сакала да заживее.Некако имам впечаток дека форумов припаѓа на една генерација,па ако е за сите нека биде така.Нека бидат и тролови само да не хејтаат.:)
   
  На Scott Weiland, tessie, Val-Dim и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.407
  Пол:
  Женски
  @lunicka Добро утро.
  Турај од тоа вишневачата што ја имаш еве се спремам и идам. Денес прави втор тест математика, знам резултат 1:1 ама ајде. Џабе (може и не) фрлам пари на приватен професор, абе детето ми е логичар не математичар и точка. Ич не ми е гајле тоа за мене се само бројки, нека е умна, итра, снаодлива и најважно од се “ксмет да си има. Џабе не се рекло „Роди ме мајко со ’ксмет и фрли ме на буниште“.
  Аједе да видам насмевка од осмица до осмица.
  Едит: Најдов пазач да не снима ако се начукаме. :D(mooning)
   
  На Scott Weiland, Nate N, Petar80 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.498
  Допаѓања:
  93.727
  Пол:
  Женски
  Така е @Daleron нема веќе нервирање.Вишневачата е спремна а ти сепак донеси и нешто да боцнеме на вилушка.
  Се измачив да напишам 2 збора од телефонов.
  Добро утро...
   
  На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
 10. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  5.797
  Допаѓања:
  31.531
  Пол:
  Женски
  Еве и јас да ви се приклучам. Редно беше и ние "посериозните" да си имаме своја тема :D
   
  На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
 11. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.889
  Баш добра идеја :)
  Сосуше морам да кажам дека иако бројките кажуваат дека за 4 месеца полнам 40, уште се осеќам премлада за тоа :D Дури и првото бебе го чекам, а сосема е нормално на овие години и за деца средношколци да се зборува :)
   
  На Scott Weiland, galapce, 1209 и 6 други им се допаѓа ова.
 12. mimoza.mk

  mimoza.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  83
  Сакам и јас тука да се дружам:clap: иако уште немам 40,само скромни 37 :D
  Одлична тема луничке
   
  На Scott Weiland и lunicka им се допаѓа ова.
 13. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.407
  Пол:
  Женски
  @darcy не се секирај и ти ке дочекаш средношколец. Јас мојата ја родив на 32, а моите школски веќе имаа деца средно школо, море и баби се веќе.:sweat:. Тебе барем животот ќе ти се продолжи :). Кога одев на родителска јас бев најстарата мајка, сите роители беа 10 години помлади, ама не и поубави :rofl:. Ептен не биваше, ама ќе родев уште едно.Ајде женштурии изгледа помеѓу сите вас јас го водам орото(poolparty)Највозрасна:P
   
  На Scott Weiland, soco, kolovoz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.889
  И тоа што викаш... Имам 3 другарки од 3 до 6 години постари што почнаа да зборуваат дека ги фаќала криза на средните години, јас им викам дека може по 10тина години ќе бидам на возраст и памет што тие се сега :D
   
  На Scott Weiland и lunicka им се допаѓа ова.
 15. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.407
  Пол:
  Женски
  (y)
  Знаеш што е најважно!?
  Духот да не го изгубиш некаде попат, мене тоа ме одржува, покрај сите патешествија.
  Едит: Да не станеш некое мрчало.(highfive)
  Да им ѓи дадеме телефоните на ќерките да видиш дали ќе се мачат, тоа знаат и флерт на фб, а да седнат да прочитаат некоја книга не знаат.(facepalm)
   
  Последна измена: 6 ноември 2014
  На Scott Weiland и lunicka им се допаѓа ова.
 16. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  5.797
  Допаѓања:
  31.531
  Пол:
  Женски
  Јас уште некој ден ќе полнам 39 и имам 4 месечна бебушка. Не си сама, не му се секирај.
  Ќе не подмладат бебушкиве ;)
   
  На Scott Weiland и lunicka им се допаѓа ова.
 17. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.498
  Допаѓања:
  93.727
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  @darcy и @An-na браво за храброста.Мислам дека нема поубав мирис од мирис на бебе.И јас би сакала уште едно бебе,искрено сега на овие години баш би била вистинска мајка.
  Уживајте во нив дури се мали.
  @Daleron на ќерка ми и викам да живее во времето на мојата младост има да намлати пари како секретарка по брзо пишување.Често ми дава да и го погледнам четот да се чудиш колку неписмено пишуваат.Е сега дали е тоа од брзина или од незнаење...би рекла се заедно.Ако веруваш лектирата и стои 2 недели на исто место,пајажина фати не е пипната.Море...[​IMG]
   
  На Scott Weiland и An-na им се допаѓа ова.
 18. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.667
  Ауууу, испаднав јас најмала на темава :rofl:
  Ај не се занимавајте со бројки, било години или оценки, и дајте конечно да отераме се' накратко и да се посветиме на себе и сопственото време.
  Иначе сум скоро 35та недела со второ, ниско многу го носам па морам да лежам, што нормално нели не е оправдување за по дома :envy: ама кој ги шиша (mooning) Мајка ми доаѓа за пеглање и готвење, јас тек тук нешто потфаќам и толку. Ама знаете како се' доаѓа во исто време? Е, и јас дознав....бебе малтене спремно да излези во 31ва недела, муж на операција, жолчка му извадоа, а дете дома 2 недели со сипаници. Радости :party:
  Среќа се' помина во најдобар ред, уште бебево да почека малце и на коњ сме!
  Убав и без нервози ден да имате женички :coffee:
   
  На LadyC, Scott Weiland, 1209 и 4 други им се допаѓа ова.
 19. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.498
  Допаѓања:
  93.727
  Пол:
  Женски
  @Moira и ти во клубов а?Треба да отвориме фонд за подароци за бебушки не бива вака.[​IMG]
  Знам како ти е ,некако лошите работи одат во пакет,ама после кога ќе настапи еден период на олеснување па-па-па...инаку татко ми беше во болница критично,јас со син ми во Козле окапавме 2 недели,е тогаш кога не се мрднав добра сум.. [​IMG]
   
  На LadyC, Scott Weiland и Moira им се допаѓа ова.
 20. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.667
  Сега летам хахаха
  Дете во градинка, муж се' уште се мота дома, ама кај да е ќе замине, па јас конечно со нозете горе и кафето до мене :smoke:
   
  На Scott Weiland, despina и Petar80 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.