1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ние околу и преку 40...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 5 ноември 2014.

?

Во која старосна група спаѓате?

  1. 30-35

    570 глас(а)
    57,2%
  2. 36-40

    247 глас(а)
    24,8%
  3. Над 41

    171 глас(а)
    17,2%
  4. Над 50

    8 глас(а)
    0,8%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.791
    Допаѓања:
    259.835
    Стварно чудно, а и прв пат слушам.
    Океј е нешто да не ти е пријатно, ама до толку да не можеш да поднесеш...
     
    На Alishan30, Milobebence, Sexybaby86 и 5 други им се допаѓа ова.
  2. mareane

    mareane Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    8.177
    Допаѓања:
    259.130
    Пол:
    Женски
    А по колку пати се прска во едно аплицирање?По еднаш во секоја носилка или по 2 пати?
     
    На Milobebence и LejlaD им се допаѓа ова.
  3. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    Првпат и кажувам:)
    Тргам од себе,на ваква изјава би помислила дека личноста ми се фолира..
    Ке се среди,ништо страшно.


    Ајде добра ноќ на сите:hug:
     
    На Желба, Alishan30, Milobebence и 16 други им се допаѓа ова.
  4. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.829
    Допаѓања:
    163.760
    Пол:
    Машки
    Сакам благо, и палачинки, и кока кола, и палачинки, и благо...
     
    На Skorpija25, flower30, Alishan30 и 14 други им се допаѓа ова.
  5. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    По еднаш во секоја ноздра.
     
    На Milobebence, mareane и LejlaD им се допаѓа ова.
  6. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.406
    Допаѓања:
    81.623
    Пол:
    Женски
    На Milobebence, mareane, LejlaD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    @Cka , не запирај.

    Најдолго што сум држела диета било 7 месеци.. или 8...
    Намалував само по 2 кг месецот. Ама тие 15тина што ги изгубив, со години после не ги вратив.

    Другите сите ми биле радикални диети.
    2 месеци, 15кг, 2 месеци 10кг..
    Е на нив, одма враќам и то со бонус.
    Ако ослабев 10, ќе вратев за еден месец 15... итн

    Најглупава, непоттребна, и со лош исход е радикална диета.
    Колку поголема промена во навиките ќе направиш, толку понеуспешно ќе биде.
    Заради тоа што, најтешко е да смениш и да задржиш нова навика.
    Не може ти 30 години исто се однесуваш .. веќе механички го правиш, па сега за месец да се навикнеш на скорз друг режим... Ќе 'издржиш' еден месец, не е проблем.. ама после тој месец, откако ќе ослабиш (условно речено), и ќе си се вратиш на старите навики.. кај ку*о ми!?
     
    На Желба, Mr. Right, ♡BuBaLe♡ и 14 други им се допаѓа ова.
  8. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    59.379
    Морген! :coffee: :sun:

    Ми се спие, глава ми паѓа. :yawn:

    Зависи од диетата и од твојот метаболизам. Мене ми требаа неколку месеци правилна исхрана за да мрдне вагата.

    (y) (y) (y) (y) (y)

    Кога ќе ги прочитам тие диети "8 кг за 8 дена" и слични глупости, па поготово колку луѓе коментитаат таму и стварно се придржуваат.. Зошто?! Зошто свесно да си го уништувате здравјето во вакви огромни стресови?

    Некои 10 месеци внимавам ептен на исхрана плус вежбав, симнав околу 13 кг некаде кои после откако почнав да забушавам, не се вратија назад. Спор процес е, ама вреди.

    Уклучив A Star is Born, обожавам мјузикли, па да тргне денот. :dance:

    Уживајте! :music:
     
    На Желба, Peco, WildMk и 27 други им се допаѓа ова.
  9. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Ај добро утро.

    Уште сум видно надркана од ракометот вчера, само се силам дека веќе нема да гледам а прва сум пред телевизор. Ракомет и фудбал ми се пасија, посебно Јувенце кога игра... Љубов! :l:
    Вчера имав работа за три дена, окапав до касно. Многу се нервирам со тие прекувремени саати, ама премногу. Има периоди кога секој ден си одам во нормално време дома со некои +10 мнути што ич не е проблем, ама најчесто окапувам и тоа значително. Дома имам бан веќе за носење работа, затоа што до пред некоја година само тилот ми го гледаа. Цело попладне златно, јас окапана на лап топ. Нек се гони више, нема пари што можат да го платат ова. Не се мери се' со пари. Една од главните причини зошто сакам да сменам работа е баш тоа.

    Убав ден луѓенца ви сакам! :hug:
     
    На Желба, WildMk, Peco и 23 други им се допаѓа ова.
  10. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Некој спомна од денес на диета па, бргу бргу и јас. Утрото почнато со пола лимон. .Ми се слоши, па отиде лимунот.
    Гуд моррнинг. Времево лета ко лудо. Нека успори малку.
    Чау.
     
    На WildMk, Peco, Mr. Right и 18 други им се допаѓа ова.
  11. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.820
    Ден почнат со кетонал.
    Врие состаноци денеска.
    Диетата ми е без леб, блез благо, без газирано, без грицки. Појадувам салата налик цезар, вечерам манџа. Јадам евентулно салати место манџа. Пешачам 6000 чекори минимум, знам дека е малку, ама ете...
    Тостови, помфрити не..
    Може само ми треба време на телово да сфати, шо знам.
    Убав ден.
     
    На Желба, WildMk, Peco и 20 други им се допаѓа ова.
  12. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.593
    Допаѓања:
    170.199
    Пол:
    Женски
    Добро утро :hai:

    Неколку ноќи живи ненаспани, ама ова ноќва беше врв :yawn: Бебе или е во скок или заби вади, а веома врло могуче е и двете. Спие како зајче 30 мин. и после се буди со плачење и врискање. Со мм демек се менуваме, ама оди спиј кога бебето ти вриска во друга соба.
    @Cosmi интересно изгледа диетата, ама познавајќи се, ако немам ред секој ден, ќе се прејадувам после тие 2 дена. Ама може да се проба понатаму. Денес за доручек чај и овошен ќе се тера. Ми збоктиса и од јадење и од сѐ.
    Убав ден на сите :hug:
     
    На Желба, WildMk, Peco и 22 други им се допаѓа ова.
  13. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.193
    Допаѓања:
    123.820
    Па и не си на копче. Ми викаат спиј кога спие бебе. Ама не можам одма да заспијам, додека заспијам, бебе тснало и ајт. Маж думка и вика спиј ти, ама оди заспиј у 3 секунди? некогаш се случува ама не секогаш
     
    На WildMk, ♡BuBaLe♡, V.odolija и 14 други им се допаѓа ова.
  14. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.593
    Допаѓања:
    170.199
    Пол:
    Женски
    Јас не сум, ама мм е ко да е. Мене отсекогаш ми бил проблем заспивање, многу ретко да заспијам само што ќе ставам глава на перница. А мм, скроз обратно. Ама пак, кога ќе заплаче, немаме душа да ја слушаме од спална и двајцата стануваме.
     
    На WildMk, ♡BuBaLe♡, mal.ecka и 10 други им се допаѓа ова.
  15. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.719
    Пол:
    Женски
    Добро утро.
    По сабајле за диета а? Ако. Мотивација еден куп.
    Јас еве се радувам, панталоните што ги купив околу нг сеа ми се широки па си ги мкнам.
    А си реков не купуј облека без бројче дур си у фаза на празници зашто џабе ќе трупаш.
    Женско... тоа е.
    Јас ни ленена вода се напив, ни овошје си зедов. Се заборавив од дете што не сакаше да ме пушти. Ќе тркнам до маркет да се репетирам. Мада нешто салата ми се јаде... Инаку јадам и чипс и помфрит за време на режим. Имам држено режим само варено 30 дена и 10 кг симнав за еден месец ако ви се верува. А вака симнувам 6. Здраво не здраво таков ми е метаоблизмот. И сва среќа што сеуште е таков. Колешкиве ми викаат радуј се уше некоја год после тешко... кој знае...
    Второто кафе ми беше турско па сеа желудник ме копа. Се заседнавме со колеги и конечно еден од главните седна со нас... Порано се беше на куп, сега се се двои. Да се чудиш. Во какво време дојдов во фирмава а во какво време сме сега...
    Пред неколку месеци сонував како една од поголемите ме вози со кола некаде. Се будам и си велам-што е ова? Зошто? Од кај? И денес одам накај раб и оп, застанува ми вика ајде да те носам :o Оно комшика да ми била од пред некое време. 8-| Јас па намерно излегов без кола сакав да се распешачам ама сум рекла-дифтар не се прај и не одбивај каде што ти требаат поени. Влези биди културна одмерена и не запрашуј многу. Ако треба за времето збори или за ракометот. Среќа бргу стигнавме па тоа грутката во грло спласна. :drunk:
    вие арни?
     
    На Желба, WildMk, Peco и 20 други им се допаѓа ова.
  16. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Ола лејдис енд џентлемен.:hai::hai::hai:

    Кафе, цигара, фемина и плажа.:P:lol:

    Дечките се бањаат со татко им, јас ја чувам мадамица додека спие, се премори од играње, на нозе заспа.:lol:
    Кај мене цела недела пекол, се мислиме каде да фатиме викендов, конечно право лето дојде.:)

    На интервју за работа не сум била, тука кај што сум бев на практичниот дел од наставата и тука си останав еве скоро 20 години ( лелееее колку си звучам со бројката стара;(:rofl:) договорот е стандарден скоро за сите, си ги добивам сите бенефити без да си ги барам, задоволна сум, многу си ја сакам работата.
    Амбициозна не сум, нема кај мене напредување, додека бев дома со децата завршив нешто како колеџ од што ми беше досадно ама немам никаква намера да го применам тоа знаење во форма на промена на работата, ми фали даска знам, познат ми е тој факт.:wasntme::lol:

    За диети не знам што да кажам, никогаш не сум држела, мене ми треба обратна да ставам некое кило.:)
    Имам колешка така баиѓи буцкаста и вечно е на некаква диета, секоја трае по една, недела до две, сака инстант резултати, и викам дека треба да биде трпелива, дека тие 30-40 кр вишок не ги ставила во една недела па да ги изгуби за една недела, треба сама да си направи некој режим кој ќе и одговара и да издржи барем 6 месеци, тогаш ќе има резултати, вака само губи некое кило, дупло става после и се така во круг.
     
    На Желба, WildMk, Peco и 22 други им се допаѓа ова.
  17. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Ај добро утро :coffee:

    И јас да се пријавам во ненаспаните, иако не беше страшно. Се разбуди бебе околу 5 и брзо презаспа, ама проблемот е што јас се расонив и после не можев да заспијам. Така дома имам испрана машина, сушара оставив да врти и тоа |( Ќе си бидам зомби денес.

    @dunika стварно чуден „проблем“, не сум слушнала за вакво нешто. Не се секирај за доењето, природно ќе ти дојде да си го храниш детето. Друг е тој момент, а друго е кока кола :) Нека даде Господ едно бебуле, другото е песна :*

    Диети не сум држела никогаш, не сум имала потреба. Не сакам кога сум многу слаба, а таква бев после пораѓај. Пресушив цела, што од доење, што од умор и од се' собрано. Кога ќе си ги видам коските на колковите толкави испакнати, тоа ми ствара најголема нервоза :^) Сега фала Богу се поправив малку, не сум сува, се радувам :)

    Сабајлево на овошје ќе бидам, зошто се прејадов благо деновиве. Ама, не дека не би си каснала подоцна нешто соленко, некој клуб сендвич :P

    Убав ден да имате, одам на состанок :)
     
    На Желба, WildMk, Peco и 23 други им се допаѓа ова.
  18. mareane

    mareane Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    8.177
    Допаѓања:
    259.130
    Пол:
    Женски
    Мене и голежове не ме оставаат раат да спијам.Само штонсум заспала траснале нешто,се закарале...А јас ко зајак спијам и оди поале заспиј.А кога се излезени па додека се прибера досега не сум заспала.
    Мене УН диетата ми одговара поради редот на јадење,а не е комплицирана,само овошниот ден ми е тежок оти ич не сум љубител на овошје.
    Шмркам кафето,да ае изнапијам што ќе најдам за настинкава и се пуштам во поход.
     
    На WildMk, Peco, Mr. Right и 19 други им се допаѓа ова.
  19. Heartagram

    Heartagram Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    807
    Допаѓања:
    8.779
    Пол:
    Машки
    Vincere non e importante, e l'unica cosa che conta..
    Тука имаш еден die hard фан на Старата Дама,нека ни е честито вчерашната титула у супер купот.:)
     
    На LejlaD, Dadusicka, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
  20. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.866
    Допаѓања:
    134.462
    Пол:
    Женски
    Вчера ве имаше на cnn, топлотен бран со препораки да не се излегува пез потреба па на тебе се сетив одма :)
    Добро утро :)
    Ми почна денов со главоболка, ќе мора аналгин да кркнам не можам да функционирам кога ме боли глава, не па да работам.
    Вчерашниов муабет за диети и кг како ми се погоди со моето расположение :doh:, бев низ град да си купам нешто, ужас колку сум поправена, вака не се приметувам ама кога ќе пробам нешто страшно, не можам да се бендисам во ниедни пантолони и фармерки, па и се некои модели што не ми се по ќејф. Се вратив нервозна само со 2 маички и тренерки. А јас диета не знам да држам, ме спасува само ова што заспивам со децава па не станувам да јадам, а не јадам повеќе од порано секогаш сум била јадач, дефинитивно ми е успорен метаболизмов и хипертиреозава си го прави своето, налет :doh:. И не јадам толку чипс колку што го зборам, не повеќе од еднаш неделно :!:
    Едвај чекам да стопи снегов и да се стабилизира температурава докај 0 од сабајле и пак ќе си почнам со точак на работа, вајда ќе ме извади тоа.
    Ај да поработиме
     
    На Желба, WildMk, Peco и 18 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.