1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ние околу и преку 40...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 5 ноември 2014.

?

Во која старосна група спаѓате?

  1. 30-35

    570 глас(а)
    57,2%
  2. 36-40

    247 глас(а)
    24,8%
  3. Над 41

    171 глас(а)
    17,2%
  4. Над 50

    8 глас(а)
    0,8%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Не е до годините Пецо... До начинот на живот, стресот и труењево со воздухот е.
     
    На Tajnaotrovna, Skorpija25, Annath и 22 други им се допаѓа ова.
  2. LejlaD

    LejlaD Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2018
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    193.569
    Пол:
    Женски
    @Peco kako da stavam lajk,osven kako podrska,zalno e,no stresovite i se drugo si go zemaat danokot:(
     
    На Skorpija25, Annath, TeddyGrey и 18 други им се допаѓа ова.
  3. Heartagram

    Heartagram Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    807
    Допаѓања:
    8.779
    Пол:
    Машки
    Се наоѓаме помеѓу тие што доаѓаат и тие што заминуваат од овој свет, се подалекува од првите, се поблиску до вторите....
     
    На Tajnaotrovna, EuHenIa, Annath и 14 други им се допаѓа ова.
  4. mareane

    mareane Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    8.209
    Допаѓања:
    259.717
    Пол:
    Женски
    Јас минатава година изгубив две врснички пријателки.
    Ама во некои моменти ко вечерва кога мислам ќе екслплоадирам им завидувам.Барем не гледам, што сакаат нека прават по мене ,барем нема да сум јас кривецот за сите нивни проблеми,за нивните солзи,за нивните грешки...
    Не ми замерувајте може трескам глупости,ама пошто немам слободна соба каде да се исплачам а викањето само ја влоши ситуацијата и со другите и со моето грло,морам овде...
    Ќе ми помине до утре желбата ама се плашам од една мисла на Бубале во потпис што и стоеше,пази што посакуваш може и да ти се оствари..Оти на една од тие две и се оствари а едната сама си ја оствари.
    Добар психијатар ми треба ,а?
    Или до звездите е...
    Барајте го конецот а и смајлито со кандилче да не почади...

    Два пати пишав и избришав ама нека стои..
     
    На Dust, Tajnaotrovna, Peco и 27 други им се допаѓа ова.
  5. malerozna

    malerozna Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    2.855
    Допаѓања:
    75.502
    Пол:
    Женски
    Шо ѕвезди се наредија, та сите сме ХПЛ.
    Јас пак на работа. За вчера уште им се лутам што ми го пореметија планот. Собата ми остана неисчистена.

    Јадам колачи со изминат рок. Ама благо е. Без чоколадо ги најдов, па веќе такви ќе си јадам.
    Денес и кафето го фрлив, млекото заминуваше и тоа.

    За вечера, паста. За појадок, ќотек :$ IMG_20181022_200316.jpg

    Се спремам за на одмор :lol:
     
    На Tajnaotrovna, Peco, Skorpija25 и 26 други им се допаѓа ова.
  6. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.001
    Допаѓања:
    118.124
    Пол:
    Женски
    Полна месечина е-затоа сите сме вакви.:o
    Пецо ај дај тоа кандилцето стави го;)
     
    На Tajnaotrovna, Peco, mal.ecka и 21 други им се допаѓа ова.
  7. Желба

    Желба Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2018
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    3.992
    Пол:
    Женски
    @bittersweet искрено сочувство, загубата на родител е секогаш огромна и ненадоместлива :(
    Сигурна сум дека шокот од такво ненадејно заминување е огромен, но ако нешто може да ти биде мала утеха, нека ти биде тоа дека немало боледување и мачење.

    И јас сум се посвесна за смртноста, на моите блиски и сопствената, посебно кога не ми е добро. Кога бев помлада и кога нешто ќе ме заболеше, не помислував дека можам да умрам, а сега веќе се почесто мислам на тоа, па дури и претерувам.
    Мора да се прифати смртноста, не знам како, ама мора.
    Некогаш кога ќе ме фати паника, почнувам да си зборам у себе - добро, најлошо што може да се случи, да умрам, така? Ако умрам, ништо веќе нема да осеќам, така да не знам па што се потресувам толку... И тоа некако ми помага, ако е паника.
    Ако не е паника, одам на лекар :)
    Денес бев повторно на лекар и добив совет повеќе да шетам во природа, да одам на масажа и да читам лесни книги, љубовни романи и сл. Значи лекот е 5 пари, само да го најдеш треба ;)

    Убава вечер, односно лесен сон веќе, на сите :hug:
     
    На Annath, Sexybaby86, TeddyGrey и 21 други им се допаѓа ова.
  8. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.904
    Допаѓања:
    135.240
    Пол:
    Женски
    Сте го гледале документарецот за Мајкл Џексон, каде што зборуваат децата, веќе возрасни, што живееле во Неверленд? Гад демн забеган бил човеков до крај.
    Се загледав јас тв, утре пак ќе плачам ама ионака толку ми е се преку..... на работа нема да ни смени ненаспаноста ништо.
    Држете се сите што поминувате низ неубави работи и лош период, ќе биде подобро, мора :hug:
     
    Последна измена: 20 март 2019
    На Peco, Annath, Sexybaby86 и 19 други им се допаѓа ова.
  9. malerozna

    malerozna Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    2.855
    Допаѓања:
    75.502
    Пол:
    Женски
    Не го гледам и не ни планирам да го гледам.
    Под 1, кај биле родителите кои ги оставале своите деца кај него.
    Број два, 10 години не го оставаат да почива во мир. Пред 20тина години поднедоа тужба и ја повлекоа. Па сега изгледа ги потрошиле парите, па ајде јово на ново.

    Не го бранам, ама такви луѓе кои се тука само за пари, не поднесувам.
    Ми се гледа и мене некоја серија. Домаќинките ги изгледав неколку пати, ќе барам нова сега
     
    На Peco, EuHenIa, Annath и 14 други им се допаѓа ова.
  10. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.231
    Пол:
    Женски
    Добра вечер другари :hai: ве читам 2 дена....не можам да дочитам.....

    @bittersweet жалам за загубата :( знам како е, ја искусив таа болка пред 15 години....сеуште ја чувствувам ко вчера да било.... Најтешко ми беше кога се породив и не можев да му соопштам на татко ми дека има внука ;( (пишам и плачам), плачев на бокс, што од радост што од тага за него. .. Биди среќна што твоите дечиња и внучињата го запознале и бил дел од нивниот живот (fingers) зашто мојот татко не виде апсолутно ништо..... Ни матура, ни дипломирање нити пак свадбата моја ;( а сега и бејби....

    @Cka & @elena.mak честито за успесите (fingers)(fingers)сакам амбициозни жени.....јас сакам мастер... Здравје од септември, да пркне бејби :)

    @LiliBoz (fingers) мило ми е шо помина со лесно :inlove: ајде сваќе не давај се.... :hug:
    @Bubce38 (fingers)(fingers)никако негативни мисли во оваа состојба :inlove: ајде позитивно мисли :inlove:

    @stetoskop & @WildMk :hug::hug::hug::hug::hug::hug:гушкање за двете :*

    Лелеле ама Ве испотагнав сите (facepalm) ние арни, по дома.... Цел ден ми се врти околу бебка :$ цицање какање преоблекување и се така во круг... Денес бевме на контрола, супер е напредува како што треба (fingers) а предходните денови се грижев многу :wasntme: ум за друг пат да не се грижам предвреме :!:

    Од темава прв бакнеж - 15-16 г. многу лигав :envy: не ми се допадна ... Ама првиот бакнеж од мм :angel: :$ ухууу :$:$:$:$баш сум ко смајливо...

    Ајдее добра ноќ :hug: :inlove: доста беше :*
    Дури спие бејби треба да спијам и јас, а мои очи= филџани (facepalm)
     
    На Peco, Skorpija25, BearMe и 24 други им се допаѓа ова.
  11. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.904
    Допаѓања:
    135.240
    Пол:
    Женски
    Не навлагам во тоа, дека имаат финансиски интерес тоа сигурно, којзнае колку лапнале само за документарецов. Според изјавите на двајца од тоа што изгледав, а и изјавите на родителите, биле цело време таму, но наводно не се сомневале во ништо. Како е да е, којзнае што било вистински во позадина, језивко доста. А дека си беше откачен човекот беше очигледно, како и повеќето ултра славни личности, само кај него бааѓи поизразено беше лудилото. Не сум била никогаш фан, ниту пак дека сум му ја слушала музиката, па нешто да се потресов околу судењто негово додека беше жив па и после, сакав да кажам само дека е забегано многу, доколу е се вистина а реално и верувам дека повеќето работи се. Не го догледав, премногу трае а и не ми се слушаат бљувотини веќе.
     
    На Peco, mareane, Annath и 16 други им се допаѓа ова.
  12. malerozna

    malerozna Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    2.855
    Допаѓања:
    75.502
    Пол:
    Женски
    Кој нормален родител може да не се посомнева?
    Кој си го пушта сопственото дете кај некој си популарен пеач да живее?
    Глупости.

    Ми се пие кафе, ама нема.
    Гладна сум, ама неколку пати си го прегризав јазикот и ме боли сега.
    Нерва ко за у пмс ме дрма.
     
    На Skorpija25, Peco, mareane и 15 други им се допаѓа ова.
  13. mira.mira

    mira.mira Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2016
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    7.213
    @bittersweet
    Mila primi sochuvstvo za tvojot tatko. Sekogas koga pishuvase za nego , celata dobrina i roditelska griza ne mozese da ja soberat zborovite.Nema starost za roditelite, boli mnogu.Samo Bog da ti dade sila da se spravuvas so bolkata. Vremeto pominuva no roditelite se poveke ke falat. Bidi silna, neka mu bide patot so svetlina .Te gushkam .
     
    На anaja1, WORRIED.BT, Peco и 15 други им се допаѓа ова.
  14. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.971
    Допаѓања:
    260.980
    Гледам поп барате, ја ви ако е на помош :D
    pope3.gif

    Јас стандардно болна овулација, ќе пукнам веќе.

    Прееска со дм како сум се смеела, без воздух останав. Паметница сум за многу работи, ама ако треба нешто практично да објаснам, како должина, висина, ширина, облик... "тоа таквото" ми е се'

    Прееска му објаснував како во некој паралелен универзум кај што се' би било баш како што ми е ќеиф, би градела ваква куќа

    599b0c5c2a8a2705584c0f78fd475933.jpg

    И одма, во склад со моменталните замарања, ми текна дека не знам како се вика спратот над капијата. Што е тоа? Како би објаснила во општина што е? Приземје на прв кат? Прв кат без приземје? епа ми текна... тоа е доле гаража со промаја. Ете така.

    Мене не ми беше толку смешно колку он што се виткаше од смеење, па почнав и јас и ми текна дека плочата на куќата секако половина на столбови ќе стои, за да биде како делумно подрум, но во моментот во проектот можеме да ја наречеме "визба со промаја"
    :D

    И така. Мене или многу ми делува денес терапијата, или не чини без пациенти да седам, или до месечината е. Друго не ми паѓа на памет :D
     
    На Peco, x.Daisy.x, mareane и 27 други им се допаѓа ова.
  15. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.181
    Пол:
    Женски
    И мене ова не ми е јасно. Од кои причини ги пуштале таму децата? Зошто биле всушност децата таму?

    Први пољубац :?: стара бев, релативно, 16 имав ... јас се малце покасно праам у животот. Страв и срам ме изеде :tmi::tmi:

    Не црвен конец, и бајачка и мотивационен говор ни треба :tmi::rofl:
     
    На Skorpija25, bittersweet, mareane и 21 други им се допаѓа ова.
  16. malerozna

    malerozna Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    2.855
    Допаѓања:
    75.502
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1548508289811.jpg

    Добро утро.
    Јас како дежурна, прва да послужам кафе.
    И пак си потврдив дека имам алергија на полен. Дури ми се сврте в глава, после и носот ми се затна 8)

    Си купив цвеќиња во саксии за дома. Среќа па мали цветчиња имаат и не ги осеќам нив.
    Не знам зошто, но многу луѓе одма ми имаат доверба, ми кажуваат свои проблеми, а минутки после тоа, ме прашуваат ептен лични ствари. Па зошто ова вака, зошто друго онака... Си даваат за право да ми кажуваат дека сум била несреќна затоа што сум сингл.
    Као со бракот да го фатиле оној за таквото.

    Ај да си каснам од јадењето дури не му поминал рокот.

    Гушки за секоја на која ви се потребни :hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug:
     
    На Peco, bittersweet, mareane и 25 други им се допаѓа ова.
  17. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Добро утро.

    Може некоја да ми објасни, шо е мајтапот со 'црвениот конец'?

    @Bubce38 , сношти ти се чудев шо легнуваш толку рано, а по еден саат и јас заспав :D
     
    На Sandrin4, mareane, Sesil и 16 други им се допаѓа ова.
  18. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.324
    Допаѓања:
    91.517
    Пол:
    Женски
    Добро ви утро мил народе!

    @Peco и од моја генерација изгубив за неколку месеци една мила и блиска пријателка и еден познајник за малку ќе изгубев уште една пријателка.
    Не е до годините возраста до стресот и начинот на живот вклучувајќи го и загадувањето.

    Вчера на работа ми дојде еден млад господин и ми остана 1час пробувајќи тренерки за него а цело време беше вклулен на кам со девојка/сопругата и таа на италијански му кажува ова да ова не ,ова не чини овој сите можни тренерки и ком ги направи и на крај ништо не и се допаднаа на госпожата ми беше искрено смешна ситуацијата ама ај викам ќе купи нешто човеков на крај ми останаа еден куп тренерки за диплење и добив прашање сошто во Мк немало бели тренерки комплет со црна трака и нез уште што не го разбрав :wasntme:.
    Да ви кажам се осеќам ко странец на моменти секој кој ке влезе очекува да му зборуваш на негов јазик а јас не знам ни да бекнам на ниту еден од нив.
    Ќе мора да превземам нешто а тапа сум за јазици дал ќе научам стварно страв ме фаќа.
    И така бидете ми арни убав и исполнет ден лесна ви работа и уживајте ми убави мои друшки.
    Повелете и на здравје..
    Kafa-3-Andjela-Petrovski_636x960.jpg
     
    На Dust, Skorpija25, Peco и 23 други им се допаѓа ова.
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Шо не му рече:
    Ти пјаче?
    Бело, белисимо!!!

    Научи ко мене 2-3 збора од повеќе јазици.. и терај :D
     
    На Skorpija25, Sandrin4, mareane и 16 други им се допаѓа ова.
  20. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.324
    Допаѓања:
    91.517
    Пол:
    Женски
    Добра идеа (y):D ќе морам што да правам
     
    На mareane, CameliaMiller, Dadusicka и 10 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.