1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ние околу и преку 40...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 5 ноември 2014.

?

Во која старосна група спаѓате?

  1. 30-35

    570 глас(а)
    57,2%
  2. 36-40

    247 глас(а)
    24,8%
  3. Над 41

    171 глас(а)
    17,2%
  4. Над 50

    8 глас(а)
    0,8%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. LejlaD

    LejlaD Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2018
    Пораки:
    9.183
    Допаѓања:
    193.812
    Пол:
    Женски
    Тркнав до топ шоп,старките си ги зедов,е сега ќе видам дали ќе се покажат,дали ќе можем да одам со нив или џабе фрлив пари.Срам ми беше веќе со овие расшлапани и полуискинати да одам,но со нив колку толку можев...
     
    На Skorpija25, kuc, eli25 и 14 други им се допаѓа ова.
  2. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Ај добровечер.

    Конечно одмарам после бурниот викенд. Сама бев со бебка, она раскенкана 200, јас со мачнини и повраќање... Полудев, жими една мајка. Свеки помогна колку толку, ама не е должна и за викенди да ја чува, доволно е што секој ден го прави тоа додека сме на работа. Едвај го чекав мм денес (fingers) Ене ги сега се тркалаат на спална со ќерче, бев и јас со нив, ама станав за да не ме исклоца малава во матка директ. Малку фалеше :x

    Периодов ми е хаос, јас сум хаос, фамилијарно со една ситуација е хаос, не излезе добро како што се надевавме... Не знам. Се молам само се' да биде во ред. На моменти ми иде да се срушам, ама знам дека не можам тоа да си го дозволам. Тешко ми е многу.

    Сум имала далеку подобри денови, ама пак ќе огрее сонце. Само морам да се стрпам и да издржам.

    Ми треба разонода. Некоја тема можеби, да ми скрене внимание :!:
    Бидете ми поздравени и бидете разумни, арно ви кажа Пецо. Животот е многу повеќе од бурни дискусии и докажувања, многу повеќе :f:
     
    На Biljarkata, Skorpija25, M&M и 34 други им се допаѓа ова.
  3. BearMe

    BearMe Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    6.719
    Пол:
    Женски
    @Sexybaby86 те разбирам како ти е. Некогаш мора еден куп работи да се натрупаат и да не може човек глава да крене.
    Јас имам една ситуација во близина за која се молам секој ден да се подобри и да биде во ред.
    Веројатно таков е периодот. Можеби е до хороскопот, планетите не се под винкла изгледа.
    Еве тема: Колку верувате во хороскоп?
     
    На kuc, eli25, Tajnaotrovna и 13 други им се допаѓа ова.
  4. petunija77

    petunija77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 септември 2018
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    20.448
    @WildMk https://movies123.pro/movie/crawl-2019/GkCeMIOC/BDBExPhO-watch-free.html
    Прашање до тие леќи што носите , дали после години носење имате проблем со нив ,и дали ист тип леќи ги носите со години или ги менувате, после 17г носење очиве нешто ми одбиваат леќи па да споделите искуство ако сакате :)
     
    На WildMk, mareane, LejlaD и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не дека не е, ама после секое по литро млеко се пие ако немаш проблем со лактоза.
    Уствари проблем е рентгенот само, ПЕТ и КТ не се.
    Морав да одговорам на прашањево, блиско ми е.
    Не се секирај.
     
    На Biljarkata, M&M, WildMk и 9 други им се допаѓа ова.
  6. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.618
    Допаѓања:
    170.505
    Пол:
    Женски
    Помалку ми трпат очите од почетокот. Порано можев да спијам со нив, само пред спиење ги вадев и ги чистев. Сега ги носам само за на работа или кога излегувам. Ако сум сабајле на работа и вечер пак треба да излезам, измеѓу обавезно ги вадам.
     
    На Желба, duffi, Sesil и 4 други им се допаѓа ова.
  7. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Малиот се онесвестил од страв кај ветеринарот. Му направиле ренген и крвна слика. Среќа што се онесвестил, му најдоа срцева мана немало да ја помине операцијата. Кастрација во неговиот случај е забранета.

    Конечно се откри енигмата зошто му се парализираат двете задни нозе, поради крвотокот и срцевата слабост.
    Земен од улица болникав цел живот (2,5 години) му фалеше уште ова. Доби терапија наутро и навечер по едно апче за срцевиот мускул.
    Исплашен како зајак. Го исплакавме цел ден цела фамилија.

    Ако има некој искуство со срцева слабост нека ми пише пп. Фала.
     
    На M&M, WildMk, LunaGrey и 6 други им се допаѓа ова.
  8. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Кај го снимавте
     
    На Milobebence и LejlaD им се допаѓа ова.
  9. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Кај ветеринарот кој му е матичен овде (Германија).

    Ќе земам и второ мислење од клиника само да му помине шокот од денес.
     
    На WildMk, Желба, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
  10. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Мислев од ск си, затоа те прашав.
    Зависи каква му е дијагнозата, ако не е некоја голема маана после одреден период под терапија има можност да се оперира.
     
    На Milobebence, CameliaMiller, LejlaD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    @GirlyGirly зависи шти е сликано на ртг.
    Коскени делови повеќе апсорбираат, меки ткива помалку.
     
    На M&M, kuc, Sexybaby86 и 4 други им се допаѓа ова.
  12. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Ич не ми е денот. Затоа и ви немам соодветно пишано. И така цел ден растрчана бев и мкнев и фрижидери преместував па се враќав на раб па после раб пак таму... И на крај една драга личност... Ме утепа со еден муабет.
    И така, чекам дете да легне и ја со него па вајда утре ќе е поарно.
     
    На WildMk, Sexybaby86, Tajnaotrovna и 14 други им се допаѓа ова.
  13. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.631
    Допаѓања:
    161.402
    Пол:
    Женски
    Форумов како дневник ми е.
    Сега си барав по мислењата.
    15 октомври 2018 сум завршила у болница со инфузии.
    16 фебруари 2019 пак уште полошо.
    15 јули јово на ново.
    Алармантно станува веќе ова моево.
    Божем ептен ги намалив цигарите ама готово веќе, не смеам вакви глупости да правам.
    МаШ плакајќи ме замоли да не палам веќе ни по една.
    И овде обеќам.
    Кој ќе ме виде со цигара нека ме плука во фаца.
    И после ќе рикам зошто се разболувам волку често, зошто не можам да родам, зошто ме боли глава често. Епа зошто де.
    Од аздис!!!:headbang::fubar::rock:
     
    На Skorpija25, M&M, WildMk и 20 други им се допаѓа ова.
  14. LejlaD

    LejlaD Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2018
    Пораки:
    9.183
    Допаѓања:
    193.812
    Пол:
    Женски
    @Bubce38 ќе кажиш како ти оди откажувањето,белќим ќе ме убедиш и мене:tmi:...
     
    На WildMk, Sexybaby86, Tajnaotrovna и 8 други им се допаѓа ова.
  15. mareane

    mareane Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    8.225
    Допаѓања:
    260.007
    Пол:
    Женски
    @Bubce38 да помине овој пат побрзо од секојпат.:hug:
    Има некој кому му е саглам денов?
    Другарка ми пишува вели да дишам неможам од што сум нервозна.Ја и велам исто сум.Експресно се договоривме в година да одиме на одмор двете сами евентуално со деца.Аха ќе биде...:!:Колку само се пронаоѓаме со оваа другарка на иста бранова должина ама животот посебно нејзиниот не направи да не можеме ништо да реализираме.Другата другарка што ја сметам за ептен блиска е секогаш затворен тип,стегната некако а сега дури покажува и некоко и доза на љубомора и себичност.Толкумина само овде ме спомнаа ми пишааа некни во невремето кај сме што сме таа уште ја нема ни да се јави.Ама толерантна сум јас утре ќе ја побарам иако не ми падна сеедно .
    Ај тема ,имате блиски другарки ,како одржувате долгогодишни пријателства и сл.?
     
    На Skorpija25, M&M, WildMk и 24 други им се допаѓа ова.
  16. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    91.687
    Пол:
    Женски
    Е да беше се во пушењето бубче јас ќе требаше да бидам здрава ко дрен и да раѓам и се немам во животов една цигара запалено у цел мој живот 2л вино да соберам па немам испиено и пак сум со здраствени проблеми.
    Намали па и преки ни ги само немој склма на душа да ставаш.
     
    На Skorpija25, M&M, WildMk и 13 други им се допаѓа ова.
  17. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.631
    Допаѓања:
    161.402
    Пол:
    Женски
    Знам бе срц.
    Не дека цигарите не направија 'неплодни и болни'. Ама кај мене факт е дека ми ја доотежнуваат и така лошава ситуација со опструкциите што доста често почнав да ги правам.
    Сериозно морам да почнам да внимавам многу повеќе на моето здравје.
     
    На Skorpija25, M&M, WildMk и 18 други им се допаѓа ова.
  18. mareane

    mareane Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    8.225
    Допаѓања:
    260.007
    Пол:
    Женски
    20190715_224241.jpg
    Втора ми е:drunk:,ораховача наместо дијазепам.

    Откако татко ми кој немаше цигара никогаш запалено и од зачадена просторија бегаше умре од рак на бели дробови веќе не верувам во поврзаноста на цигарите со болести.
     
    Последна измена: 15 јули 2019
    На Biljarkata, Skorpija25, WildMk и 24 други им се допаѓа ова.
  19. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Муабетот со кутките заврши, ама еве видете ме колку сум во љубов со моево маче (дого аргентино бебе) и од овој глушец син ми се плаши, а јас сум заљубена :inlove: Поклон е на дадичка од сестра ми за роденден, порасна и тоа прцле, а овде се пофалив кога се роди :inlove:, задитре полни 9. Орка е нејзина, ама на тета ќе и биде уште помила ради тоа. IMG_20190715_192740.jpg

    Сум отишла на вежбање цел саат порано, како успеав да превидам не знам. Среќа дадето ми живее во близина па отидов да си ја гушнам бебулкава, снегулка една убава, ја бањале па исплашена беше, пола саат ми спиеше во мишка пикната. Кога си одев плачеше :inlove:

    Бупче, не знам зошто не можам да те тагнам, ама знаеш дека со цигарите си за никаде. На тие нервози како ти се пуши не знам. Мани ги те молам, за здравје, твое и на бепчето кое еден ден ќе ти расте во скут. Не можам и не можам да ги разберам луѓето кои пушат НИКАКО!

    Тренеров не оптерети саглам, маста ни ја истопи, 2 кила полесна се осеќам. Сега се пружам во хоризонтала, утре имам долг ден на репертоар. Добра ноќ!
     
    На WildMk, LiliBoz, senjorita-v и 18 други им се допаѓа ова.
  20. wendy2

    wendy2 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    11.224
    На една рака се бројат. Јас сум затворен тип и никогаш не сум имала голем број на другарки, доволно ми беа неколку и си бевме таман, ни се каравме, ни се оговаравме, мало друштво. Ама да можев да бирам, би сакала да сум по дружељубива, полесно да се спријателувам, полесно да ми одат разговори со нови лица.
    Би сакала да имав поголемо друштво, па да имав и сега другарка за почеста дружба. Другарките, поголем дел, веќе се мажени, некои и со деца, некои во очекување на дете и многу тешко да се договориме за едно обично кафе, не пак излегување. И во муабетите неможаме да се вклопиме веќе, нив им е интересно за цуцли, доење, одвикнување и тако даље, мене муабетите ми се работа, излегување, шетање...
    Ама секогаш се сослушуваме, научуваме нешто ново. И јас научувам некои ,,домаќински" работи и тие дознаваат нешто младешко, да се оттргнат од светот околу децата и така.
    По различни патишта тргнавме, сега за сега се одржуваме уште, се гледаме барем еднаш месечно, ама се си мислам дека со тек на време ќе се оддалечиме, дали двапати годишно ќе се видуваме.
    И воопшто не ми е криво, животот е таков. Сега имам круг околу мене на иста фрекфенција со слични ставови, исти професии.
    И така, вечерва требаше да завршам еден проект ама се загледав во една нова грчка серија на Сител и кога се освестив 10ипол. Оваа па нема синхронизација, мора да гледам во тв да знам што се случува, инаку турските само ги слушав а во меѓувреме си работев на лаптоп, и пак знаев што се случува во серијата, иако не ги гледав :!::D
     
    На Skorpija25, WildMk, Annath и 13 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.