1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ние околу и преку 40...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 5 ноември 2014.

?

Во која старосна група спаѓате?

  1. 30-35

    570 глас(а)
    57,2%
  2. 36-40

    247 глас(а)
    24,8%
  3. Над 41

    171 глас(а)
    17,2%
  4. Над 50

    8 глас(а)
    0,8%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    @Bubce38 за откажување од цигари само добра и силна волја. Јас пушев некои 8 години, еве исто толку и не пушам. Решив наеднаш да откажам сѐ, и цигари и алкохол и така бидна. Мотив и најголема волја ми беше маж ми. Никој и ништо досега не успеа да ме натера да запалам цигара или да се напијам капка алкохол, се надевам ни во иднина нема. Со лесно.
     
    На mareane, kuc, CameliaMiller и 16 други им се допаѓа ова.
  2. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    лесно да беше џандарка... ќе и купев раскрсница :P
     
    На GirlyGirly, Dadusicka, mareane и 16 други им се допаѓа ова.
  3. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.605
    Допаѓања:
    170.384
    Пол:
    Женски
    @ninja35 Книга, ако ти е блиску до професија, можеш нешто од Агата Кристи, исто и боенка за возрасни и некој убав сет фломастери. Или ако сакаш нешто по classy, влези во Мона и имаш голем избор на кожни ташни, новчаници и останати аксесоари. Продавачките ќе ти помогнат за избор дури да речеш... па... Мона :D
     
    На mareane, CameliaMiller, M&M и 14 други им се допаѓа ова.
  4. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.983
    Допаѓања:
    166.601
    Пол:
    Женски
    Ако ви кажам што се влечеме на плажа, една кола едвај не собира, наредна година со бебе уште две коли ќе ни требаат. Маж е многу темелен. (facepalm)

    За храна ја ич не сум комплицирана. Салами и такви ствари не јадам, сакам кашкавал и ако е ефтина гауда не ми е проблем. Нашите сендвичи се роловани тортиљи со кашкавал и сирење, со тоа што ја сакам тенки ленти ала проѕирни :wasntme:ама затоа маж може пола кило кашкавал во сендвич да стаи. Неговото е повеќе кашкавал со сендвич. И богами си сака кашкавали разни на кои ја не ни ги знам имињата/брендовите. :wasntme:
    Ја и со путер на лебче можам да поминам, ич не сум комплицирана, брат ми цел живот ми викаше дека јадам како да немаме ништо за јадење по дома. :D

    Од гинеколог си дојдов разочарана. Бебе нејќе да излага скоро. Сите трудни по 9 месеци, ја 2 години. Ко слончица. |(
    Дома доаѓам свеки купила некакви златни привезоци, еден Исус, ај тоа, другово којзнае што е, со како безопасна слично, се закачувало специјално на алишта да штити од уроци. |( (facepalm) Маж го знае моето мислење за тие работи и ми ја препозна фацата одма. Можел да спомне, оти не сакам такви работи. Сеа свеки ќе очекува да го носиме тоа. Епа не може. Со него праевме компромиси. Му прифатив да стаи такво сино око на количка ама нема сигурно да ја китам со слични тракатанци, тој мене ми прифати да ги извади сите документи со името нејзино од сам старт. Оти овде, глупа работа, бебињата име немаат по една година. Епа не планирам да ја викам бебе со месеци. ]:)
     
    На Viktorijaaa5, Sofi.ja, mareane и 22 други им се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Мори Бубче, ами вака излегва 3100 евра само за тебе, за 31 ден :drunk:

    @ninja35 ако е лизна-мазна, ваучер за во некој фризерски салон, или козметичко студио, или спа...
    Мојш и да и' уплатиш одмор на Карибите, за двајца.. ол инклузив :D
     
    На Sofi.ja, BearMe, mareane и 18 други им се допаѓа ова.
  6. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.872
    Допаѓања:
    164.626
    Пол:
    Машки
    Уплатете ми одмор и мене. На малдиви сакам. :rofl::rofl::rofl:
     
    На do-re-mi, Sofi.ja, Dadusicka и 23 други им се допаѓа ова.
  7. sweet.november

    sweet.november Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    3.086
    Здраво друштво, привршувам со работа па викам дај да шкртнам нешто, иако и немам многу многу што да кажам.

    Дете беше болно деновиве, па тек денес е посвеж и весел. Лето ќе речиш ајде ќе одмориме од разболувања, ама јок бе, мир да се нема |(
    И свеки ми се разболи, па дури се лекува дома сама сум со малото цел ден и морам да чекам мм да си дојде од работа, тој си иде па му ја предавам дужноста со малото па почнувам со работа, дур да завршам отишол денот.
    На тема другарки, имав најдобра другарка уште од забавиште, неразделни бевме, петок и сабота не викаа. Негде накај средно она почна да се дружи со "повисоки" кругови, кремци ги викавме тогаш. Финансиски беше каде каде поситуриана од мене па ваљда сфатила дека друго друштво и треба. А јас сфатив дека цел живот сум била у заблуда и дека она и не ми била вистинска другарка.
    После во средно си најдов две прави другарки во вистинска смисла, денеска со фамилии и со деца ретко се гледаме, сите на различни места мажени, ама кога ќе се видиме крај нема муабетот:inlove:

    За терање правда, охохоооо терам и тоа секогаш, ама никогаш не ја истерувам до крај, Кога се караме со маж ми секогаш му велам дека јас не се карам, туку дека барам правда:!:

    За одмори и што се мкнам на плажа друг пат ќе се изјаснам, времето за одење дома ми дојде.

    Бидете добри, и не се карајте :P
     
    На BearMe, mareane, CameliaMiller и 13 други им се допаѓа ова.
  8. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.337
    Допаѓања:
    91.651
    Пол:
    Женски
    Е не си знаел кај сакаш друже :D
     
    На BearMe, Bozica1980, Peco и 8 други им се допаѓа ова.
  9. TarantulaA

    TarantulaA Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    20.853
    Пол:
    Женски
    уфф бели лаги,колку ги имам разислувано па и тумачено од психолошки аспект.Да ,кажувам,а и сите други.Не верувам дека некој не шминка по нешто некад.Ја му имам и признаено на маж ми за што лажам-дека сум јадела на пример.И знае дека го лажам :)И најчесто знам друг кога ги кажува.Едноставно,неопходно е нкад да подизлажеш зашто не е правиот момент све да лепнеш у фаца,зар не??
     
    На BearMe, mareane, duffi и 8 други им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ништо го немам излагано маж ми. Никогаш.
    Ни бела, ни црна лага.. ни никаква.
     
    На Annath, BearMe, LunaGrey и 16 други им се допаѓа ова.
  11. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Јас пак разбрав дека тешко ќе ги даде тие пари. Која е точна теза ќе каже Бупчето.;)
     
    На Annath, BearMe, WildMk и 7 други им се допаѓа ова.
  12. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    За бели лаги, јас го лажам мм. За цени најчесто, намалувам сума обавезно кога кажувам дека сум купила некое ново парче (облека, чевли, чанта...) Не дека ќе ми пререче ако ја кажам вистинската цена, ама ете :angel:
    Друго, го лажев често до скоро за тоа колку цигари имам испушено дента, или колку кафиња имам испиено, зошто за тоа најмногу ми пререкуваше (и со право :!:) Сега веќе не лажам за ова, од очигледни причини :D
    Он па ме лаже за тоа колку пива испил на пијачка со другар, ама јас по миризбата го познавам дал биле две или пет. Исто по миризбата познавам и што пиел :nod: Ме вика детектив понекогаш :D :hai: Ама стварно имам “њух” за некои работи, дури и сама си се чудам, а и он често е запрепастен од мене :mm:

    Ми жежи хранопроводот :puke: Пијам кока кола (вистинска, јер само таа е опција |() па да ми се смири и ќе си легнам. И ете, пак се пожалив (facepalm)
    Еј, ама денес пишав 100 пати во темава, тоа значи дека сепак ми е малку подобро од други денови :!:
     
    На andrejko82, Annath, Sofi.ja и 24 други им се допаѓа ова.
  13. LejlaD

    LejlaD Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2018
    Пораки:
    9.177
    Допаѓања:
    193.731
    Пол:
    Женски
    Маживе излезени,тегнам бунарче и кафе на тераса,а кучево на комшиите толку језиво завива небаре во шума со волци сум:D
     
    На fana, Annath, BearMe и 13 други им се допаѓа ова.
  14. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.459
    Допаѓања:
    82.082
    Пол:
    Женски
    На Annath, BearMe, TeddyGrey и 10 други им се допаѓа ова.
  15. LejlaD

    LejlaD Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2018
    Пораки:
    9.177
    Допаѓања:
    193.731
    Пол:
    Женски
    @Cosmi ти благодарам,ќе пробам,се надевам успешно,ако не прва ке бидам што нема да делува:D
     
    На Annath, BearMe, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
  16. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    За колешка најубаво да собереѕе колективно заеднички поклон. Книга е поклон број еден за мене, со некоја уникатна посвета, нешто накит од Сваровски, некој украс за по дома ( сет за кафе, чинивчиња, чаши ...), чанта/новчаник, парче облека или подарок- ваучер од дуќан кој тоа го нуди... Секој знак на внимание е значаен.

    Само јас не знам шо брои @Bubce38 со тоа */90 :wasntme:

    Ја почнав Ќерката на дрвосечачот. Да заапијам деца и ја дочитувам :l:
     
    На AngelOfArh, Sexybaby86, Annath и 16 други им се допаѓа ова.
  17. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.459
    Допаѓања:
    82.082
    Пол:
    Женски
    Да пробаш,ако овие двајца мажи од 40+ се откажаа јас верувам во вас.
     
    На Sexybaby86, Annath, BearMe и 4 други им се допаѓа ова.
  18. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.872
    Допаѓања:
    164.626
    Пол:
    Машки
    Денови без цигара :D

    Еве ви ја книгата и тука. :)
     

    Прикачени фајлови:

    На ♡BuBaLe♡, Sexybaby86, Annath и 13 други им се допаѓа ова.
  19. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.782
    Допаѓања:
    131.287
    @ninja35 и јас мислам книга, ама енциклопедија.

    Ако сака патувања - топ дестинации во светот. Ако сака вино - некоја книга за вино. Во центар на Даме Груев, спроти Космо кај катната гаража, има една многу добра книжара за вакви работи.
     
    На Sexybaby86, Annath, BearMe и 8 други им се допаѓа ова.
  20. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    фала за помошта... дефинитивно ќе биде книга, само уште сабајле да одберам каква, се надевам нема да промашам...:D
     
    На Milobebence, Sexybaby86, Annath и 11 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.