1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ники Минаж (Nicki Minaj)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Rock-a-Fella, 30 јули 2011.

 1. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Значи во темава ќе се дискутира само за нејзината музика. За стилот-кој сака нека отвори тема. Ова сакав да го разјаснам, за да не се претвори темава во дискусија само за нејзиниот стил. Значи темава ја отворам за нејзината музика, која мене лично ми се допаѓа, па овие песни ми се омилени:

  http://www.youtube.com/watch?v=4JipHEz53sU

  http://www.youtube.com/watch?v=D7GW8TYCEG4&NR=1

  http://www.youtube.com/watch?v=5FJO6b8G ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=2ZCUtnuA ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=JqHliQij ... re=related
   
  На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
 3. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
 4. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Ја обожавам. :inlove:
  Дрска,смела,интересна и многу многу симпатична.
  Ја обожавам "Moment 4 Life". :)
   
 5. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Мене воопшто не ме инспирират типкава :?: Плус, нема некој посебен убав глас, освен милион реквизити на неа и нејзините спотови.
   
  На Little-Rihanna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  38.195
  Пол:
  Женски
  Многу си ја сакам типкава.
  Интересна е, своја и симпатична, има свој стил не копира никого.
   
 8. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Фацата не можам да и ја поднесам и гестикулациите што ги прави, ама за музиката не можам да кажам дека не и ја сакам. Така интересна ми е, а најинтересна ми е Did it on Em .
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Прв пат во живот ја гледам и не ми се допаѓа воопшто. Нема некој посебен глас, ниту којзнае какви текстови.
  Уште едно чудо од Америка за слава и пари, но како викаат: „Секое чудо за 3 дена“...
   
 10. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Не ја сакам воопшто, ја слушам само романс ревенџ заради придружбата, општо онака ми е како робот од пластика, не ми привлекува внимание да и ја дослушам песната, туку сакав да прашам дали само мене така ми се слуша или во песната Moment 4 Life вели And this moment I’m king :^)
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  ^ Типкава нит сум ја слушнала, нит сакам да ја слушнам. Но прогуглав за прашањево твое и да, така вели.
   
  На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
 12. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Сум ја слушнала и не ми се допаѓа многу ми е антипатична ;)
   
 13. lovemebaby

  lovemebaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  174
  Незнам само од кај никна женскава?Пред две недели скоро дознав за неа дека постоела а толку песни имала :o .Не сум ја забележала ама ич и не ми се допаѓа ме нервира некако ,незнам не ми се допаѓа.
   
 14. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Ја знам и не ја слушам и нема што да се коментира ни за стилот ни за музика, едноставно безвредна ми е.
  Од малкуте женски раперки би ја издвоила само Трина, другиве ми се гола вода. :)
   
 15. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Најдобри хип-хоп изведувачи според Rolling Stone
  Еминем
  Лил Вејн
  Дрејк
  Кание Вест
  Џеј-Зи
  Ники Минаж
  Рик Рос
  Лудакрис
  Гучи Мејн
  T.I.

  Мм... друго женско освен Ники? :?:
  Аа... нема! 8) Ете така. ;)
   
  На K.Mari4ka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.984
  Пол:
  Женски
  Кание Вест? :| Лил Вејн? :?: Гучи Мејн? :rofl: Ајде бе... :tmi: :puke:
  Ова е листата на најдобри хип-хоп изведувачи? Ау, ау, ау...лошо. Па покрај нив и типкава... :|
  Не ја варам некако. Стилот и е мутав и пренатрупан, ама ај барем уникатна е да се каже.
  Глас, просечен, со многу autotune и малку талент, кој не дека го нема, туку со стилов кој го негува нема доволно можности да го искаже.
   
 17. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Феноменална е, има многу интересна енергија на сцена, нема некој глас но интересна е како појава :)
   
 18. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Нема глас за да може да се нарече артист. Уште еден покемон на сцената, ништо битно. :|
   
  На CoverGirl10 и MacenceEna им се допаѓа ова.
 19. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726