1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ники Минаж (Nicki Minaj)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Rock-a-Fella, 30 јули 2011.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Добро, кој по ѓаволите се луѓево за кои прв пат слушам дека постојат? Еве сега баш видов на Фемина сајтот за вма наградите и таму некоја си Ники Минаж :^) Како бе, преку ноќ стануваат славни и се шетаат на престижни таму манифестации :^) Зар треба да почнам да се глупирам за да станам славна? Гледам и таа Ребека Блек таму на наградите, дај да фатиме да се глупираме сите и славни да станеме, ако не? Се извинувам за оф топик, морав некаде да пишам :puke:
     
    На Monna.Monna и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  2. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Јас и бев на концерт на Ники Минаж, може се облекува смешно, но има многу енергија во неа и знае како да ја крене публиката на нозе, има интересни песни и многу брзо стана славна заради тоа што речиси на сите песни има соработувано со некој познат рапер.

    Ми се допаѓаат A moment for live & Super Bass.
     
  3. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Ники се глупира со стилот, тоа и јас го признавам, мислев само на концерти и доделување на награди се глупира, но почна и по спотови. :^)
    А јас да се проширам малце во врска со неа. Ја "открив" пред година дена (да, година), и првата песна што ја слушнав беше Масив Атак, спотот ми се допаѓаше но некако текстот... :^)
    Но ми го одвлече вниманието, после многу нови песни и ги слушав. Откако 5, 6 нејзини песни си симнав, веќе друга приказна. :) Кај изведувачите во општо, се концентрирам единствено на музиката, се друго е помалку важно, но сега најважно било како стигнала до слава. |(
     
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Ме изнасмеа, ама слатко :lol:
    Привекува внимание само со ексцентричност. Бетер и од гага ми е. НЕ, не сум фан на ваквиве пеачки! Не ми се свија нејзиниор глас одбивен ми е. особено песнава
    http://www.youtube.com/watch?v=5i7GEMQC ... re=related
    со оваа кубасицава најлоша-работава која од која полоша :puke:
     
  5. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ама ајде ми се гади веќе од ваквите таканаречени "пејачки".
    Си знае типката дека во денешно време се продаваат добро производи како Гага и решила да ја копира.А не се знае која од двете е побетер.Аман луѓе сфатете дека нема ништо оригинално во вакви кловнови кои се прават исклучиво поради маркетинг и пари.Нема никаква уметност во нивната музика а гласовите им се компјутерски направени.Да ја слушнеш во живо без тој роботски трилер во гласот дали ќе знае да испее два стиха без да исфалшира не дека и на плејбек пее убаво :D .
    П.С. Уште за кој ретарди нема да се направи група.
     
    На CoverGirl10 и Offspring им се допаѓа ова.
  6. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    за оваа не знам што да мислам. во секоја можна песна ја има. ќе изрецитира по една-две реченици не можеш да ја утнеш. некако нагло се проби ептен. стил, пеење, песни, тоа ништо не ми се свиѓа.
    едино оваа новата песна со Rihanna - Fly ми е убава. другото :puke: ...
     
  7. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Леле колку ми антипатично створењево, значи многу ме нервира :puke:
    Напраила 2-3 песни и сега најдобри женски хип-хоп изведувач, па по награди иде, во секоја манџа мирудија |( .Како Ребека Блек и другите новонастанати ѕвезди кои немаат 3 чисти од пеење.
    Знам само една песна од неа, таа со Дејвид Гета што и е.
    И за сите ѕвезди кои ќе искочат викате дека се уникатни, чудно бре... :^)
     
  8. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
  9. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    ме нервира колку брзо пеее :envy: :envy: :envy: и гласот и е фуј :puke:
     
  10. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    само колку е гадна :puke:
    [​IMG]
     
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Јас си ја викам Ники Минџа. Манџа. Како сакате.

    Невпечатлива ма и цело виножито ако сака на глава нека си го стави. Непрепознатлива во свет во кој сите се збудалеа во трката да се биде „оригинален“ разбирај да изгледаш ко идиот за да привлечеш внимание.
    Стај си бре семафор на гради, флуоросцентни скај парчиња, светлечи јојо наместо обетки и привлекувај внимание одејќи вака по улица, ама не ја труј музичката сцена со непотребни ноти.

    Апсолутно не ми се допаѓа :( Се извинувам ама навистина не.

    Плус, прашање за милион долари - од кога она што го прави цурава се рачуна за хип хоп?! :?:
     
    На sweet-star, CoverGirl10, tinkerbelll и 5 други им се допаѓа ова.
  12. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    не ми се допаѓа многу но има убави песни :)
     
  13. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Phyramide, не треба никому да се извинуваш, тоа е само личен вкус. Не ја отворив темата за да видам кој повеќе ја мрази, бидејќи знам дека денес според стилот се насочуваат луѓето, па и воопшто не се мачат да ги слушат песните. Да беше темава за нејзиниот стил, верувам дека сите би се газиле од смеење, па да, се глупира, самата го реков тоа, но музиката и е добра, според мене...
    Ја почитувам и бидејќи знае како треба да се преживее во светот на музиката, тоа го заклучив откако видов некои интервјуа, всушност сакав само да и го слушнам гласот. :D
     
  14. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ма се извинувам од почит кон нејзините обожаватели ;)

    И мене некој ако ми каже дека Колдплеј прават шити мјузик, па види може и ќе се навредам еј :D

    Се зезам. Не, напротив, не ми беше муабетот за стилот нејзин. Муабетов ми е за музиката која ја прави и за мене е токму таа невпечатлива а хип хоп па и тешко да е.
    Го следам и обожавам хип хопот како правец и култура од речиси самите негови почетоци и вакво нешто јас не ни рачунам ко хип хоп.

    Али тоа потегнува поширока дебата нели, се прашувам што од ова денес што се прави воопшто има заедничко со онаа хип хоп култура која се создаде и никна со причина минатиот век? :(
     
    На CoverGirl10 и MandyLane им се допаѓа ова.
  15. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е по вкус. Всушност светлосни години подалеку од мојот вкус.
    Превештачко ми делува, почнувајќи од периките, до насмевката како да има пареза. Пупупу. :worried:

    Едино пред некој ден ја слушнав Super Bass и неколку дена веќе ми се врти во глава, не од што е убава туку ете заразна некако и ме тера да мрдам...

    Во моментов од странскава сцена, заедно со Jessie J или како и да се викаше, ми се најантипатични..
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Не ја поднесувам оваа рашчупанава квачка толку се прчи а не е ништо посебно
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Ииииии темава ја немам видено, се изнервирав сега. Ја сакам најмногу, ми се допаѓа се што прави, уште повеќе ја засакав која и ја изгледав биографијата. Ги знам сите нејзини песни и одавај чекам да испадне новиот албум ама ќе почекам повеќе оти изјави дека сега работи на него, ама не е битно дотогаш ќе се задоволам и со по некој сингл.
    Браво за темава :)
    btw сликава ми е од нејзе


    It`s Barbie Biiiiiiiiiiiiiitch
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  18. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски



    Ти нешто си во заблуда, какви 2-3 песни бре, и не е нова на сцена туку вие не ја знаете, информирај се пред да кажеш нешто па ќе разбереш зошто е најдобри женски хип - хоп изведувач и зошто оди на награди
     
  19. NightAir

    NightAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    394
    Допаѓања:
    491
    Да во право сте, денес секој е во трка да биди по оригинален и глупости, но видете прво што е женски хип-хоп, дадете малку подршка, бидејќи хип-хопот е музика која ја претставуваат мажите, а тоа незначи дека не постојат и добри женски вокали кои можат тоа да го изведат.На Ники песните и се супер, текстовите уште повеќе, пробајте, слушнете, не судете ја книгата според нејзината корица.
     

    Прикачени фајлови:

  20. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Затоа што одамна помина златното време кога награди земаа оние што личат на човек, и без да се глупираат со квадари на главата беа славни и успешни. Ја судам по изгледот, сигурно се решила да изведува бесни глисти затоа што е сама свесна дека музиката што ја прави не е ништо особено, па мора некако да остане впечатлива. Истото мислење го имам за сите суштества како неа.
     
    На Sara123, CoverGirl10, tinkerbelll и 1 друга личност им се допаѓа ова.