Никогаш не би ...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Vitorija, 29 ноември 2011.

 1. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  601
  Клуч ако е дупла, или нека се премести ако не е во соодветната категорија. :wasntme:
  Наловот кажува се. Има ли нешто или нешта за кои сте сигурни дека никогаш не би ги направиле во животот? Или нешта за кои важела онаа "никогаш не вели никогаш" со која барем еднаш секому му се има случено да го погази својот збор за она што ветил, посебно ако се некои банални или изјави дадени во афект или погрешни сфаќања кои постепено и ја губат смислата.
  Но со време морално психички и интелектуални особини на поединецот го прават своето при изборот на тоа што би а што не никогаш во животот.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  41.158
  Hикогаш не би била проститутка
  Hикогаш не би била со некој кој е 0 во кревет
  Hикогаш не би утепала човек или животно, независно во која ситуација се наоѓам
  Hикогаш не би имала групен секс, или оргија тоа не е за мене :)
  Hикогаш не би носела крзно
  Hикогаш не би си дозволила да се навлечам по дроги
  Hикогаш не би се навлекла на алкохол, зашто не ми прија :)
  Hикогаш не би излегла од дома со 10 кила шминка
  Hикогаш не би дала огромна сума за облека
  и сега за сега само тоа ми текнува :D
   
  На cresa-jagoda, simpaticnaa, ana.ubavkata и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Јас не би направила листа работи кои никогаш не би ги направила затоа што сите ние се менуваме со текот на времето така што многу работи што сум кажала дека нема никогаш да ги направам или слично сум го прекршила тоа што сум го кажала така да Never say never :)
   
 4. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Никогаш не би направила нешто што не би го направила никогаш. :wasntme:
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би уништувала или не би се мешала во туѓ живот, само заради сопствен интерес.Нешто што ќе си ветам себе си и не отстапувам од тоа, било што да е, така што кај мене не важи тоа „ никогаш не вели никогаш“.
   
  На cresa-jagoda, Hayley, Donatella и 3 други им се допаѓа ова.
 6. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  И простила на N.A.T.A.S.A никогаш :( ;(
   
 7. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Никогаш не би глумела дека сум нешто што не сум.
  Никогаш не би ставала разголени фотографии на Фејсбук.
  Никогаш не би се откажала од нешто ако знам дека можам да го постигнам или остварам.
  Никогаш не би ударила животинче.
  Никогаш не би слушала турбофолк музика
  Никогаш не би навивала за Барселона
  Никогаш не би простила на некој кој ме длабоко разочарал во животот
   
 8. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би го пикала носот во туѓи животи
  Никогаш не би убила човек или пак животно
  Никогаш не би дозволила некој да ме понижува
  Никогаш не би дозволила некој да плука по мојата фамилија и луѓето кои ги сакам
   
  На lovely91 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.752
  Допаѓања:
  35.367
  Никогаш не би... рекла Никогаш.

  Не би сакала да осамувам.
  Не би си го оставила сопственото дете.
  Не би престанала да пишувам, пеам, сонувам.
   
 10. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би дозволила моето дете да не ја почувствува мајчинската моќ додека не е со мене.
   
  На cresa-jagoda, francais, La.Reina.Del.Sur и 4 други им се допаѓа ова.
 11. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  никогаш не би повредила намерно и намислено ,никогаш не би исмејувала луге
   
  На kankus, crazylady и ljubam им се допаѓа ова.
 12. Smileeee

  Smileeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  75
  Не би престанала да се смеам ...
   
  На Sara123 и ViktorijaMari им се допаѓа ова.
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Никогаш не би се потсмевала на туѓата несреќа.
   
  На cresa-jagoda, kankus и crazylady им се допаѓа ова.
 14. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  4.190
  Никогаш не би отишла да живеам во странство, си ја сакам дрвава, каква и да ни е. :)
  ама важи тоа никогаш не викај никогаш
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Donatella

  Donatella Активен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  14
  Никогаш не би била во врска со некој кој е "во врска" (или полошо-со оженет)
  Никогаш не би убила
  Никогаш нема да носам природно крзно
  Никогаш не би се дрогирала
  Никогаш нема да престанам да верувам во љубовта
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  Никогаш не викај никогаш! :!: Ама ајде..

  Не би јадела со нечисти раце.
  Не би направила зло на некого намерно.
  Не би спиела со жена. :lol:
  Не би јадела змија, куче, црви и слични такви егзотични јадења. :puke: :lol:
  Не би заборавила која сум и од каде сум.
  Не би спиела со некого од корист.
  Не би се сликала гола.
  Не би се тетовирала.

  Толку ми текна, сега за сега.. :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  2.439
  Не би се плеткала со оженет :D
  Не би носела крзно
  Не би дозволила некој да исмејува мој близок што ми помогнал да стигнам таму кај што сум сега .
  Не би се сликала гола .
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Никогаш не би рекла дека нешто никогаш нема да направам!
   
  На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Никогаш не би рекла никогаш :)
   
  На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  You just did it. :D
   
  На Massimo му/ѝ се допаѓа ова.