1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Никогаш не вели никогаш

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 9 април 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Дали ви се случило да си кажете дека никогаш нема да направите некое нешто , а подоцна сте го направиле токму тоа? Колку се согласувате со тоа дека во животот постојано ни се случуваат работи кои не сме ги сакале? Па всушност, колку за вас важи оваа поговорка.
   
 2. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Да многу често велам „никогаш нема да го направам тоа и тоа“ а после одредено време го правам. Најдобар пример е тоа што како помала велев „никогаш нема да пробам цигара, многу е гаден чадот“ а потоа во прва година средно ја пробав и првата цигара, но не продолжив да пушам. Има и уште многу други примери.
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ми се случило,меѓутоа тоа било секогаш за ситни работи,а и многу ретко ми се случило,барем колку што ми текнува,а и повеќе претпочитам да сум повеќе спремна на некој начин за било што во животот,па дури и за работи за кои би го кажала тоа никогаш.Понекогаш во зависност од темата,имам свои ставови за кои можеби од страна на другите изгледаат како инаетливи да кажам,но јас обично тоа што го мислам,го мислам вистински и го остварувам,пример ми имаат неколку пати речено други во врска ете да речам за љубоморен маж,мислам за било кој,конкретно за љубомората,дека поарно да си речам не дај боже да налетам на таков,отколку да покажувам сила,баш ете така како насловот на темата никогаш не вели никогаш.Јас имам став и сум размислувала за тоа и да налетам на таков си знам точно како ке реагирам,размислувам за се,не сакам да се ставам во ситуација од која ке бидам јас таа што е изненадена од состојбата во која се нашла,но и не е само за љубомората,туку за било што.Во животот ни се случуваат работи кои не сме ги сакале,но тие се случуваат поради тоа што не сакаме да ги прифатиме,не сме биле подготвени на пораз во животот,затоа што некои барем според мене сакаат само да победуваат,не сакаат порази,затоа и се случуваат.Сепак мислам дека човек треба да е подготвен на се,затоа што ништо не е случајно во животот.
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Јас растам, созревам, менувам ставови, поинаку ги перцепирам работите... Паралелно на тоа - оваа поговорка важи за мене.. никогаш не се знае до кој степен ќе стигнат работите. Сега фала Му на Господ, ме држит здравиот памет и знам дека никогаш немат да имам секс со животно! Има некои работи кои оваа поговорка сепак не може да ги смени работите.. нели? :lol:
   
 5. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Стално кога сум рекла никогаш нема вака да постапам или да речам или било што, ми дошло ситуација баш така да направам. Затоа со памет сега викам никогаш нема да речам никогаш... ;)
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Па.... не верувам дека не ми се случило, ама баш и не можам да се сетам сега на таква ситуација. Но оваа реченица ја практикувам многу често и можам да кажам дека ми е водилка во животот.
  Never say never. 'Cos never can often happen.
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено е сега не ми текнува за што конкретно сум рекла НИКОГАШ ама се случило .
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.479
  Пол:
  Женски
  Секогаш ми се случува. Мора се да ми се плесне во фаца. Затоа ретко сега си викам никогаш, си се имам поучено.
   
 9. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  i mene sekogas mi se slucuva,pa sega mozam da kazam deka nikogas ne velam nikogas ili mnoguu retko :D
   
 10. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Никогаш не велам никогаш - затоа што не се знае што се животот носи.
   
 11. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Никогаш не викај никогаш..Тоа е така..Се што до сега е кажано погоре во постовите :up:
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.008
  Допаѓања:
  198.817
  Пол:
  Женски
  Млади, зелени, ќе речеме дека никогаш не би направиле нешто... ама ќе го погазиме тоа...
  еве јас на пример, велев дека никогаш нема да излезам со човек понизок од 180цм :roll: (демек јас високата :lol: ), ама го погазив тоа... свршеникот ми е понизок од 180цм, па што? :D :D :D :D
  Исто така, за некои други работи си имам речено никогаш нема да ги направам, па сум ги направила... затоа, никогаш не вели никогаш!
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.901
  Допаѓања:
  32.468
  Пол:
  Женски
  Никогаш не велам никогаш, затоа што ако речам никогаш нема да бидам со тој или да го направам тоа, ќе излезе сосема спротивното.
   
 14. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Ми се има случено ова :roll: Еве еден пример:Една моја другарка се фати со албанец и јас не можев да и се изначудам и реков ова нема шанси мене да ми се случи.После точно една година јас се заљубив во турчин :? Од тоа си ја извлеков поуката и од тогаш немам речено мене ова не може да ми се случи.НИКОГАШ НЕ ВЕЛИ НИКОГАШ :!: :!: :!:
   
 15. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Цццццц колку ве има што се влечете со муслимани жити се :roll:
   
 16. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Drugar ne se cudi,gi ima mnogu,jas samo kolku devojki znam sto bile so albanci.taka da toa e normalno.
   
 17. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Затоа после 99%,9 од тие девојки неможат дечко да си фатат или да се мажат затоа што многу им држи гзот.Нема врска и така сме офтопик.Кој што си посеал тоа ќе си жнее :up:
   
 18. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Леле момци, дајте ве молам да не ја претвориме и оваа тема во жолчна расправија за христијаните и муслиманите! Ок :?:
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  ^^^ :up:

  Никогаш не вели никогаш, дури ни тогаш. Многу често го велам тоа. И го мислам.
  Во животот секој има таква случка, јас тоа никогаш, ама за неколку дена, оп, ете и јас го направив. Затоа ми е тоа мото, никој не знае што ќе му донесе иднината.
   
 20. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  1.214
  Пол:
  Женски
  никогаш не вели никогаш!многу пати сум рекла никогаш а не сум го испочитувала тоа.последен пат кога реков никогаш беше караница со другарка и си реков повеќе нема да и прозборам.на крај таа ми се извини јас попуштив бидејќи не беше сериозна причина во прашање но сепак и простив.