1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Никогаш не вели никогаш

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 9 април 2010.

  1. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Јас ко ќе речам НИКОГАШ за брзо време ќе се случи баш тоа... :^) Затоа повеќе не викам НИКОГАШ :)
     
  2. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Многупати имам речено дека нема да ги повторам истите грешки...ама не сум го исполнила :worried: :worried:
     
  3. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Никогаш не вели никогаш, и никогаш не вели засекогаш :)
     
  4. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    никогаш не викам никогаш затоа за нешто што сум рекла никогаш,ми се десило на своја кожа така да...
     
  5. t.e

    t.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    5
    Аххххх!
    Се сеќавам, за него цел мој живот зборував дека е идиот, го мразев, се каравме, не го поднесував..
    А сега,
    ме опива дури и само со еден поглед. Ми ја дава димензијата на животот, ме полудува!
    А сега,
    иако не е рамнодушен, ми враќа за се. Ме сака знам, но неговата гордост ме убива.
    Живеам само за оние кратки мигови кога без никој да знае бегаме од реалноста и наоѓам прибежиште во неговите прегратки и бакнежи.
    Али ако, така и ми треба. Заслужувам и многу полошо од тоа.
    Се надевам само, дека нема да биде прекасно за се,
    зашто, едноставно го љубам!
     
  6. GuitarHero

    GuitarHero Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    5
    Секако дека ми се случило,меѓутоа сигурен сум дека некои работи нема НИКОГАШ да ги направам. ;)
     
  7. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.111
    Сум рекла, па сум направила. И не е дека слабост било во прашање. Едноставно, еволуираш, созреваш, некои филмаџиски инаетења од тинејџ периодот, ги пребродуваш, пробуваш нови работи и нема тука ништо апсолутно. Во основа, не сакам да се ограничувам на ништо што ми донесува животот, па така и со оваа изрека немам правила :)
     
  8. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Ист случај :$
     
  9. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    хехе да да и мене истото ми се случува :) :)
     
  10. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22
    Хехе.. И мене ми се случува истото но сепак си ја користам фразата НИКОГАШ НЕ ВЕЛИ НИКОГАШ :)
     
  11. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    До сега ми се нема случено да направам нешто за кое претходно сум велела дека нема да го направам. Се надевам така и ќе остане :)
     
  12. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    апсолутно точно е ова. Еве јас на пример сакам еден веќе 5 години и се трудев околу нас .. и веќе ми се смачи и викам крај и така никогаш нема да сме заедно се мачам за џабе и тоа беше 13 Мај, а од 15 Мај бевме заедно :)
     
  13. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Никогаш не вели никогаш и никогаш не вели секогаш.

    Се водам според оваа изрека, ретко велам никогаш, затоа што за година/две ке созреам и ке размислувам во спротивен правец, нели некогаш мислењата се менуваат?!

    Ама има и случаев каде што сум рекла никогаш, па ете се случиле дали за месец, година или подолго време - се случиле.
     
  14. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Се согласувам со оваа изрека и секогаш се водам според неа. Којзнае, утре можеби ќе имам различни размислувања за нештата или многу работи ќе ги доживувам на различен начин. Станува збор за созревање и тогаш е нормално да имаме различен поглед на нештата.
     
  15. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    човек расте, а со самото растење созрева, а со самото созревање се менува и поинаку размислува. она што во тинејџерските години ни преставувало проблем сега за истото се смееме. Така е и со поговорката никогаш не вели никогаш затоа што секојдневно прекршуваме сопствени забрани само поради нашето менување и созревање. Никогаш не велам никогаш само се насмевнувам и одговарам никогаш не знаеш што носи денот а времето е пред нас ;)
     
  16. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Лично, мене оваа фраза ми е животно мото. Многу често го употребувам. Но многу се нервирам кога го изговорам Никогаш не вели никогаш и некој од друштвото; Ако не си приметила, само што го кажа двапати |( .. Поентата е тоа што не треба да кажеме "Никогаш" како збор. Треба да знаеме дека се е можно да ни се случи, да се надеваме на тоа.. Да не се откажуваме.. Може нашите цели и соништа изгледаат недостижни, но не се откажуваме! Никогаш нема да речам дека никогаш нема да ги остварам!!!
     
  17. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Сум кажала работи, многу на број, додека бев уште зелена во мозокот, дека нема никогаш да ги направам, а ете сега ги правам.

    Има една работа за која сум сигурна дека нема да е сторена.
    Како мала викав дека од што ја сакам мама со неа и ќе се венчам. Боже сачувај. Е тоа да, никогаш нема да го направам.

    За останатото верувам постои можност. Најситна, но сепак постои. :)
     
  18. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Ми се случило само еднаш да го направам тоа што сум рекла дека никогаш нема.
    Но, тогаш бев помала и не беше нешто толку важно.
    Сега сум позрела за разлика од тогаш и си ја водам оваа политика: не смеам да прекршам ниту едно ветување што сум си го дала на себеси! Тука припаѓа и тоа дека никогаш нема да направам некои работи.
    И не прекршувам ниедно! Добивам се што сакам да добијам или сум намислила, бидејќи работам по план, чекор по чекор. Без разлика дали се работи за факултет, работа, друштво или љубов. Тука нема грешки. :D
     
  19. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    за се што сум рекла никогаш станало некогаш ;(
     
  20. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    http://www.youtube.com/watch?v=jVM1-t-j ... re=related


    Toчно ова,има многу вистина,го зборувам од лично а и туги искуства.Нешто што мислиш дека нема да се случи ке се случи и те како...да не набројувам случаеви ама завршувале лошо :x