1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Никогаш не вели никогаш

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 9 април 2010.

  1. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    ова некако како јас да го имам пишувано :) исто мислење имаме ;)
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Никогаш не велам никогаш, никогаш не велам 2 пати.
    Ништо не е 100% сигурно, ништо не е точно предвидливо, ништо не е вечно....
    така да во животот нити сум рекла ниту некогаш ќе речам такво нешто, бидејќи животот е превртлив и незнаеш што носи дента а што ноќта.
     
  3. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Токму така.
    Никогаш не вели никогаш.

    Колку пати сум си рекла, не ова нема вака да биде, или ова никогаш нема да го направам.... Подоцна, за некое одредено време, го правам она што сум рекла дека нема никогаш да го направам..

    Знаете, во животот се си оди по некое правило, а ние само придонесуваме тоа да биде така.
    Со секоја наша постапка си одредуваме што понатака.

    Така да, веќе не велам никогаш...
     
  4. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Да, никогаш не вели никогаш. Го имам почувствувано на своја кожа во неколку наврати. Некогаш добро, некогаш лошо....Битно, мене скоро за се' ми се има вратено како бумеранг, за многу работи за кои сум рекла „Кој? Јас, тоа? Никако, нема шанси!“...еееее после тоа доаѓало истото. И тоа во еден случај ми се врати со 2во1. (за среќа, ова е една од оние работи за кои сум премногу среќна и благодарна што ми се вратиле ко бумеранг :) ).
     
  5. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Велев дека го сакам како брат а што сега??Дечко ми е.:wasntme:
    Никогаш не вели НИКОГАШ! :!:
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Често ми се случува :wasntme: Но, животот носи различни работи,нови искуства и нешта кои не ги посакуваме :| Треба да се навикнеме на тоа ;)
     
  7. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Па често ми се случува за нешто да речам Никогаш. Но, сепак треба да имаме во предвид дека не знаеме животот што ни носи. :)
     
  8. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    ја сум жив пример дека не треба да се вели НИКОГАш
     
  9. beautiful11

    beautiful11 Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Никогаш не вели никогаш, зошто тогаш кога мислиш дека нема тоа да биде никогаш-тоа сепак започнува. Многупати сум го забележала тоа дека во моментот кога сум се одкажала мислејки дека никогаш нема да се оствари мојата желба, таа сепак само што започнала. Па многупати кога почнувам да размислувам песимистичко, сепак сфакам дека повторно ја правам истата грешка како и многупати во животот.
     
  10. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Никогаш не вели НИКОГАШ,и никогаш не вели СИГУРНО!
    Не знаеме што носи утрешниот ден,а не пак животот.Живееме во сегашноста,за овој момент.Копнееме за иднината,за она што следува.Понекогаш сме многу сигурни во себе и спремни да претпоставиме/се изјасниме што ќе правиме,како ќе ни тече животот.Но,сето тоа може да остане само кажано....затоа најдобро е да не тврдиме нешто за иднината,да не очекуваме нешто...бидејќи кога нема да успееме да останеме на зборот ќе се чувствуваме дека сме се предале самите себе си.

    Најдобро е секој ден да го живееме искористувајќи ги приликите кои ги имаме,да уживаме во сегашноста.Многу пати сум тврдела дека нешто НИКОГАШ нема да го направам или пак дека НЕМА ШАНСИ да успеам/не успеам во нешто. Но,се случило обратното. Баш сега брзо,пред околу еден месец донесов една важна одлука за мојата иднина,решив да ја искористам шансата која ми се пружи.Велев дека никогаш нема да добијам таква шанса,дека никогаш нема да успеам толку...но ете се случи. Велев дека никогаш нема да можам да се снаоѓам без помошта на родителите,дека нема да се осамостојам толку рано...но ете..се одлучив баш на таков чекор.Едноставно...никогаш не си го замислував животот на тој начин,не мислев дека би била доволно храбра и успешна...но ете...штом се случи тоа,без размислување ја донесов таа одлука за која велев дека никогаш не би била способна да ја донесам. :) За неколку месеци ќе започнам еден поинаков живот и не знам што ќе искусам. Само знам дека за ништо не велам НИКОГАШ,ниту за најлошото...бидејќи никогаш не се знае..
     
  11. KatWonderland

    KatWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Порано велев Никогаш нема да се случи тоа и ко за некој малер се дешава.
    Сега сум при таа реченица и никогаш не велам никогаш.
     
  12. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Па и тоа повеке пати ми с еима случено.Со тоа дека во животот постојано ни се случуваат работи кои не сме ги сакале се согласувам 100%.
    Никогаш не вели никогаш за мене важи 40%.а знам многу често на некој да ја кажам.
     
  13. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    i mene mi se ima taka sluceno :)
     
  14. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Да, ми се има случено неколку пати. И затоа веќе никогаш не ја употребувам таа реченица. :)
     
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Сум викала и да, има работи што никогаш нема да ги направам да. Ама тоа ако си цврсто решен, а свашта се случува во животот па од тоа што бегаш - тоа ќе те најде.
     
  16. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    да и тоа повеке пати.Со тоа дека во животот ни се случувааат работи кои не ги сакаме се согласувам 100%.За мене важи.....
     
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Ми се случило да речам дека нешто нема да биде никогаш, но подоцна да излезе спротивно и сепак да си бидне.
     
  18. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Никогаш не вели никогаш не знаеш што носат денот и ноќта не е 100% ништо сигурно (y)(y)
     
  19. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Милиони пати до сега ми се случило ова,сите се водиме по оваа некоја си поговорка никогаш не вели никогаш и се оправдуваме со неа,што убаво хм,ем тврдиме никогаш нема ем пак го правиме нештото8)фино:rofl:
     
    На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Точно така, ми се има случено да важи за одредени работи, сум викала дека никогаш нема да престанам со одредена навика, па потоа се смениле околностите.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.