Никола Маџиров

Дискусија во 'Канта' започната од Tanjamm, 15 август 2015.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.918
  Допаѓања:
  5.371
  Сум читала негова поезија и мислам дека е ненадминлив од македонските автори. Постојано добива стипендии за студиски престои и книжевни награди. Сигурно е многу ангажиран штом постојано има успеси. Дали ви се допаѓа неговата поезија?
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.918
  Допаѓања:
  5.371
  Во денешно време има луѓе кои плаќаат за печатење на книги, кои многу често и не се квалитетни, а Маџиров баш постигна многу. Постојано е некаде во странство. Со поезија успеа да прошета многу земји, што секако е успех. И ја промовира Македонија секако. Му читав едно интервју дека во земјава не е толку познат и дека надвор повеќе го знаат.