1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Никола Маџиров

Дискусија во 'Канта' започната од Tanjamm, 15 август 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.351
  Допаѓања:
  10.436
  Сум читала негова поезија и мислам дека е ненадминлив од македонските автори. Постојано добива стипендии за студиски престои и книжевни награди. Сигурно е многу ангажиран штом постојано има успеси. Дали ви се допаѓа неговата поезија?
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.351
  Допаѓања:
  10.436
  Во денешно време има луѓе кои плаќаат за печатење на книги, кои многу често и не се квалитетни, а Маџиров баш постигна многу. Постојано е некаде во странство. Со поезија успеа да прошета многу земји, што секако е успех. И ја промовира Македонија секако. Му читав едно интервју дека во земјава не е толку познат и дека надвор повеќе го знаат.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.